Skočiť na obsah

Čo ich priťahuje, alebo prečo to robia?


bradow

Odporúčané príspevky

Aby ste boli v obraze, som tučný. Mám 13, takmer 14 rokov. A dobrých spolužiakov. Lenže mám jednu nejasnosť. Moji spolužiaci mi chytajú prsia, alebo brucho, hladkajú mi ho alebo ma po ňom tľapkajú. A pritom sú normálne orientovaný, niesu na chlapcov. Jeden človek z inej triedy ma dokonca chytil za zadok. Ale on je možno i gay. Ale ty spolužiaci nie. nedá mi to spávať. Srandu si zo mňa nerobia, lebo sú to najlepší kamoši, to nie. Tak, prečo ma potom tak obchytkávajú? Preto nerozumiem, prečo to robia.......keby ich to vzrušovalo, tak to by boli gayovia, ale oni nie sú.....preto nerozumiem, prečo ma takto obchytkávajú..

.[/size]

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno, reagujem na to, ale nikdy nie nejak priamo, buď spanikárim, ale nie tak, že začnem hovoriť bludy, alebo čo, proste to ignorujem, ak to nie je od spolužiaka a pokiaľ to je od spolužiaka, tak mu len tak niečo poviem, napr. čo to robíš, alebo len takú nejakú vetu tipu ty si debil, prestať a podobne, ale nepoviem mu to na rovinu, len taká ako keby tichšia veta. keď napr. stojíme v rade na obed a spolužiak sa rozhodne, že mi začne nie obchytkávať, ale skôr stláčať prsia, viete ako to myslím, en chytí, stlačí a odtiahne ruku, tak to môže spraviť aj niekoľko krát za sebou, alebo po minúte zas. aj keď mu niektorú z tých viet poviem. alebo ke´d len ideme jeden jedným smerom, druhý druhým smerom, tak sa len pozdravíme, on ma tľapne po bruchu, alebo mi chytí prsia a pokračuje. len sa načiahne a ani nezastaví......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Srandu si zo mňa nerobia, lebo sú to najlepší kamoši,

na to by som sa až tak veľmi nespoliehal... bacha, aby z toho nakoniec nebola seriózna šikana. takto "nevinne" to často začína. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo to niekto robí?

Evidentne preto, že vedia ako ti to vadí, priťahuje ich tvoja bezbrannosť a robí im dobre tebe robiť zle. Vidia, že zatiaľ sa nebrániš a oni žiadnu tvoju obranu pravdepodobne ani neočakávajú, a tak pomaly začnú pritvrdzovať. Aby k tomu nedošlo, musíš preto niečo urobiť sám!

Na hrubé vrece hrubá záplata!

Ak ťa najbližšie niektorý z kamošov chytí za zadok, alebo začne obchytkávať, nečakane sa zvrtni, tiež chyť dotyčného za zadok a opýtaj sa ho, či je mu príjemné, pretože tebe to príjemné nie je; a že ak bude pokračovať, tak budeš pokračovať aj ty ... a naznač mu dôrazne kolenom, kam by mohla smerovať tvoja reakcia na jeho neželané konanie.

 

Keď kolegynina dcéra chodila do školy a vyskytli sa v triede akési konflikty, otec ju poučil, že ak by si niekto k nej dovoľoval, má ho kopnúť do píšťaly /údajne je to bolestivé, aj keď to kopnutie oveľa vyššie by bolo oveľa bolestivejšie!/ a dať päsťou riadnu do nosa ... ako tatko dodal ... nie až tak veľmi, aby si mu nos dolámala, stačí, keď ho zaleje krv, to "útočníka" dostatočne vyľaká.

 

To čo ti "kamoši" robia nie je priateľská zábava, či "neškodné škádlenie", skôr by som sa prikláňala k saharovmu názoru, že sú to počiatky šikany. Tie sa ale časom s pribúdajúcim vekom s veľkou pravdepodobnosťou budú stupňovať!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a mozna by nezaskodilo, keby si ukazal/dokazal, ze si v niecom dobry - v niecom z tvojich konickov, zaujmov, mozno aj v prospechu ( :D aj ked to sa asi vo vasom veku az tak neceni...), proste DOKAZ, ZE SI NIEKTO a nie len tak nejaka handra alebo babka, s ktorou si mozu hrat...

good luck!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď som NIEKTO. Jeden z prvých v triede......toto rozhodne nie je šikana! Ja nechcem povedať, že mi to nevadí, ale skôr mi šlo o to, že PREČO to robia..... a zo sekretkou a saharom už vonkoncom nesúhlasím! Nejde o šikanu a rozhodne im to nebudem vracať kopom do píšťali! Sú to najlepší kamaráti. Ďakujem, ale pokiaľ sa to rozhodnem riešiť, tak rozhodne po svojom :p DAdy, som vínimočný, až veľmi :D, prospech sa u nás cenní. rád píšem básnički a poviedky a oni sa na nich bavia :D som dobrý ešte s jedným spolužiakom, naším spoločným naj kamarátom v dejepise, chodíme na olympijády.....máme spoločné zaujmi v hudbe...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V trinastich rokoch je u chlapcov prejavom puberty aj taketo obchytkavanie...zvacsa sa snazia o to u dievcat, ale zrejme ty si objektom lahsie dostupnym a svojimi okruhlejsimi tvarmi im mozno pripominas tvary dievcat, ktore su pre ne zatial nedosiahnutelne...vies, nechcem ta aby to vyznelo, ze ta porovnavam s dievcatami, ale tvoja stavba tela im to zrejme tak pripomina...neboj, ich to prejde, pokial sa medzi nimi nevyskytuje homosexualne orientovany chlapec...vobec tu nemusi ist o otvorenu sikanu, len ich jednoducho lakaju tvoje tvary

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

prospech sa u nás cenní. rád píšem básnički a poviedky

nuz, v tom pripade urcite neprospievas vyborne zo slovenciny, pretoze tvoj prejav je plny gramatickych chyb :P

ak sa mienis v buducnosti trochu vazne venovat literature, tak sa budes musiet zlepsit - pretoze v opacnom pripade sa na tom ludia budu naozaj len "bavit"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, v tom pripade urcite neprospievas vyborne zo slovenciny, pretoze tvoj prejav je plny gramatickych chyb :P

ak sa mienis v buducnosti trochu vazne venovat literature, tak sa budes musiet zlepsit - pretoze v opacnom pripade sa na tom ludia budu naozaj len "bavit"

ale D'Ady...., na 13-ročného náhodou slušný výkon, ja som v príspevku č.8 našiel iba 4 hrubky  :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bradow, pokúsil si sa zistiť to čo ťa zaujíma /príčiny konania "priateľov"/ aj na iných diskusných fórach? :smile2:

Dali ti tam na to čo chceš vedieť kvalifikovanejšiu odpoveď;

... na čo sa pýtaš; čo ťa zaujíma; k čomu sa chceš vlastne dopátrať?

Alebo je to stále iba chodenie ako v bludnom kruhu a reakcie ľudí ťa neuspokojujú ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov