Jump to content

Rodinné domy - novostavby, prestavby

secretka

Recommended Posts

• Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• secretka

33

• game

30

• Ryan Giggs

13

• D'Ady

10

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Možno sa niekomu bude zdá tento prestavaný domček chladný, až sterilný, ale mne sa páči. ... vôbec by som sa nenahnevala, keby mi hovoril "moja pani" ... :smile2:    

Vlastne do témy "rodinný dom" sa to ani nehodí. Tak "rodinný vagón".  Rodinný tiež neviem, keďže pani je už rozvedená. No vynašla sa. Pomohla si, ako vedela. Mňa by tam asi chytala depresia. Aspoň na

Ďalšie "bývanie" v štýle: chata-most        

Posted Images

myslíš tým tie staré, alebo tie nové? :)

ja viem... okolo roku 95? tak akosi tu bola s týmto interiérom ešte stará krčma - taká typická podlahová IV.cenová menom Srdiečko, dodnes sa tak volá a vraj trochu zmodernizovali, ale odvtedy som tam nešla ani okolo, tak netuším...

kedysi sme na rohu u nás v Šali dvadsať metrov od domu mali takúto krčmu, potom tú časť zbúrali, vystavali kúsok odtiaľ takú papundeklovú, ale vyzerala úplne rovnako...

potom som zistila, po rokoch, že na hornom konci vyhlásená krčma vyzerala ako dvojča,
potom sme bývali  pár rokov na dedine pri Brne, dedinská krčma vyzerala presne tak isto, ako tá filmová.... :)

a takúto z deväťdesiatok - boli sme pred rokmi kdesi pri vodnom diele Gabčíkovo, zastavili sme aj v dvoch reštikách, obe vyzerali veľmi podobne, striešky tam boli... pred asi desiatimi rokmi po mnohých rokoch znovu v dedine a na okolí Brna a malé staré krčmy aj novšie reštaurácie vyzerali úplne podobne... škridlová strecha á la bar nikde nechýbala...

boli sme raz pred nejakými rokmi v TN, tuším, ale zastavili sme cestou v nejakej dedine na wecko, strieška nad barom presne rovnaká :)

tu sme mali jednu vyhlásenú krčmu, pre prieťahy s majiteľom prestala pred pár rokmi fungovať, ale starú pôvodnú krčmovú pípu mala, len obnovenú nielen so strieškou, ale ešte aj latkovým plotom :)

ano staru, ani novu; tu pred Uralom je asi iny vkus

je pravda, ze nejako denne krcmy neobrazam

mozno nieco podobne by som nasiel vo velkopriestorovych, rustikalno-folklorne ladenych restikach typu koliba, stodola a pod.

Neviem ci ste to videli, ci to tu uz nebolo.

https://www.idnes.cz/bydleni/architektura/turecko-mesto-duchu-zamky-zamecky-dysney-prazdne-domy-opustene-mesto-luxusni-bydleni-vesnice.A190211_093943_architektura_web

Psycho,ale nieco podobne som na dovolenke v Bulharsku videl.

https://www.google.com/maps/@42.7072967,27.8100005,3a,75y,342.81h,94.62t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipMAxr6AGRofynXFDKOyZnUxiDnpWhMGO2Em2qa4!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMAxr6AGRofynXFDKOyZnUxiDnpWhMGO2Em2qa4%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya131.81577-ro0-fo100!7i10240!8i5120

Su to domceky 500 metrov od plaze. Tam v kazdom druhom,tretom aj niekto bol. Ale prislo mi to divne. Neviem len domienka.

Obycajny turista ako ja, byval v hoteli, ci ked uz nemal na hotel,aj ked toto mozno malo rovnaku cenu

https://www.google.com/maps/@42.7046804,27.8116058,3a,75y,246.74h,83.92t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipOq054QRpWnCmAZJ-W6bKH7Cowfz18cGu7XXq0e!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOq054QRpWnCmAZJ-W6bKH7Cowfz18cGu7XXq0e%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya313.59354-ro0-fo100!7i9000!8i4500

Ale hotel a tieto cuda(tu chapem,ze su to radovky a jedna ako druha) boli max 50 metrov odplaze skor menej aj polovicu. 

Ale tie 500 metrov - to uz si asi niekto aj kupil. Lebo potom nechapem - ked to nieje jeho preco sa na takom blbom mieste ubytoval? Lebo aj hotel aj tie male cuda su lepsie.

-------------

Mne sa v tom stredisku pacilo. Bulharsko -slnecne pobrezie tiez - s malymi detmi som tam bol dvakrat(maly chalan mal do troch rokov a potom do pat rokov,dcera mala o dvaroky a dva mesiace menej). Pre mna to bola idealna dovolenka. Neviem ako je to dnes. Ake ceny,letenky. 

• Upvote 1
  • 2 weeks later...
Vilma Flinstonova

k slimákovmu príspevku.

my sme kedysi tiež bývali v podobnom domčeku, ale ono to bolo niečo ako u nás penzión, bývalo tam niekoľko rodín či skupín. Tiež nie v každom, v tom našom práve nie, ale vo vedľajšom áno, sa dalo aj za lacný peniaz najesť. Na pláž sme to mali menej ako 500m, boli sme vtedy s tou dovolenkou spokojní. pamätám sa, že ten náš sa volal niečo ako Villa Elegance a bolo to za nejakou už som zabudla, akou, dedinkou  nedaleko Nessebaru. Ak sme mali chuť sa prejsť, šli sme na obed do dediny, bolo to asi 1/2 hodiny peši. mali sme tam super kľud.   O pár rokov potom sme si povedali, že zas skúsime niečo iné, tak že Zlaté piesky. tam sme bývali v hoteli, ale tam to bolo inak. V noci z nedalekého podniku do 4 h ráno na plné gule vybľakovalo príšerne falošné karaoke, bolo to tak nahlas, že mi riť drnčala na posteli, a to sme bývali na nejakom 10. poschodí. našťastie som mala štuple do uší, takže som ten hluk menej vnimala, a tie otrasy -na tie som si zvykla. Ale téma je o stavbách. takže mne sa tie penzióny celkom pozdávali a bývať niekde pri mori, asi by som sa živila tým, že by som také niečo spolu s rodinou vybudovala, a potom tam miestnosti prenajímala. Ale určite tu by som taký veľký dom s toľkými izbami  nechcela, načo by mi bol. 

neviem, kde tento dom je - teda je v Česku, to je isté, ale neviem kde.

zaujímavá prestavba starého domu na nový - na prvý pohľad to vyzerá hodne zvláštne, akoby jeden dom utláčal druhý. ono to vlastne aj robí,

ale keď to bude dokončené, a dom aj okná dostanú nejakú príčetnú farbu a okolie bude jemné, aby vynikol dom, môže to byť skutočne pekné.

možno to neuvidíme, ale predstavovať si môžeme :)

post-3-0-52639300-1551190954.jpg

zdroj neurčený

• 2 years later...
secretka
Citát

Mystické místo, opředené peruánskými legendami, se na konci 19. století stalo bohatě navštěvovaným archeologickým nalezištěm a badatelé zde objevili rozvaliny inckých chrámů i paláců. Dnes je okolí památky vyhledávanou rekreační lokalitou, ve které se trvale usadil i pár seniorů.

Zdroj: https://www.idnes.cz/bydleni/architektura/peru-pyramidy-vila-rekonstrukce-pozemek-zahrada-terasa.A210526_141834_architektura_web

Zaujalo ma tu viac vecí, aj keď porovnať tento domček s domami u nás, je porovnávaním neporovnateľného.

Keď sa u nás po 89-tom v jednej časti mesta pripravovala výstavba rodinných domov ... v prvej fáze si vyberali pozemky iba vyvolení, tam sa plebs k pozemku dostať nemohol.

Ak porovnám pozemok našich vyvolených a pozemok seniorov v Peru, to tí naši vyvolení môžu iba blednúť od závisti. A rovnako je to aj pri pohľade na domčeky našej elity a seniorov za veľkou mlákou.

• Thanks 1
  • 2 weeks later...
secretka
Citát

Architekt Sam Klopper navrhl pro sebe, manželku a tři malé syny skvělý vzorový rodinný dům na jednom z nejlepších míst v australském Perthu. V žádném z projektů studia Klopper & Davis, které Sam vede, nesmí chybět kromě elegance ani hravost a nadsázka.

Zdroj: https://www.idnes.cz/bydleni/architektura/bazen-dum-stavba-domu-plaz-rodinny-dum-pozemek-parcela.A210609_113650_architektura_web

Tento domček by mi mohol hovoriť moja pani. Aj keď nie všetko je také, aby sa mi to iba páčilo ... nemusím betónové podlahy, čierne farby v interiéri /ale tie vlastne ani v exteriéri/, ani zlaté prvky v kuchyni mi akosi nesedia; ale okenný výklenok v spálni rodičov by som určite rada využívala a tiež sa mi páčia niektoré detaily na fasáde domu. Pán architekt sa s návrhom svojho domčeka vyhral ...

- RD Pert -.jpg

• Like 1
game

ó, áno. nadsázka tam je, a neprekáža mi ani zlato v kuchyni, ja by som odsávač dala asi čierny :), keď už tam čierna je...
priestory pre život a zábavu skvelé, ale ten čitateľský výklenok by som brala okamžite... :)