Skočiť na obsah

Rodinné domy - novostavby, prestavby


secretka

Odporúčané príspevky

Možno sa niekomu bude zdá tento prestavaný domček chladný, až sterilný, ale mne sa páči.

... vôbec by som sa nenahnevala, keby mi hovoril "moja pani" ... :smile2:

 

V rakouské vesnici Pöttelsdorf u hranic s Maďarskem stojí dům, který může být všem příkladem. Na první pohled nic světoborného, jen dva štíty domu a výměnek směřující do ulice, mezi nimi brána do dvora. Podobných stavení jsou i u nás tisíce. Přesto se tento dům právě díky své obyčejnosti ostatním vymyká.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/rekonstrukce-stareho-domu-d03-/dum_osobnosti.aspx?c=A130821_141813_dum_osobnosti_web

 

post-88-0-03143300-1377327744.png

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri tomto "domčeku", aj keby mi celá stavba "padla ako dar do lona" nemôžem povedať, že by som bola nadšením celá bez seba, ale pozrieť si, čo všetko architekti dokážu navrhnúť a stavbári postaviť, proti tomu nič nemám ...

 

Majitelem tohoto unikátního sídla ve tvaru růžových bublin je módní návrhář a sběratel Pierre Cardin, který se v 70. letech zamiloval do "bublinové" architektury Anttiho Lovaga a nechal si od něj navrhnout své dnešní sídlo.

Na začátku 60. let se po boku Jacquesa Couëlla začal zabývat organickou architekturou, která se inspiruje přírodou. Cílem bylo vytvořit co nejpřirozenější formy obydlí, jež budou v harmonii s okolním prostředím a zároveň s lidskými tvary a křivkami.  

Cílem Anttiho Lovaga bylo zharmonizovat člověka s přírodou a architekturou. "Zapomeňte na ostré úhly a rohy a představte si dům s přirozenými oblými tvary."

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/dum-z-ruzovych-bublin-architektura-ktera-ohromi-fus-/architektura.aspx?c=A080114_222855_architektura_web

 

post-88-0-98529900-1378217480.jpg

 

post-88-0-45236100-1378217495.jpg

https://www.google.sk/search?q=Pierre+Cardin+Th%C3%A9oule-sur-Mer&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=pOceUvT9Eeyy7Aai-4GgBQ&ved=0CEAQsAQ&biw=1121&bih=711

http://bydleni.idnes.cz/zajimave-stavby-0jb-/architektura.aspx?c=A130828_130714_architektura_web

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pripomína mi to africkú vtáčiu kolóniu, pravdepodobne z niečoho takého autor vychádzal ... vtáčie kolónie a mraveniská sú v pohode.

hranaté 70. roky priam volali po experimentovaní so zaoblením, ale myslím, že aj v tomto prípade platí menej je viac

na druhej strane, keby bol celý svah osadený kokónmi, viem si to predstaviť ... ako niečo, čo by vyzeralo vskutku zaujímavo

 

bubliny nad bubliny strčené medzi výsostne hranaté kocky mi pripomínajú skôr niečo nie veľmi chutné, nemusím takéto priveľmi blobovité, klkovité, nádorovité tvary, hoci my sami sme celí poskladaní z podobných, vadia mi ... tu je toho na jednej strane priveľa, a na druhej strane málo :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

 

Investor mal o dome jasnú predstavu: mala to byť kópia klasickej slovenskej drevenice na murovanom prízemí s priebežným balkónom –„dom ako z Perinbaby.“ Zároveň chcel mať v dome veľa svetla a zachované súkromie. Požiadavky boli trochu kontraverzné. Máme radi ľudovú architektúru, klasické tradičné materiály a postupy, ekológiu, súčasnú funkčnosť, minimalizmus, jednoduchosť, skromnosť, a hlavne bioklimatickú architektúru.

 

Viac na: http://www.zelenarchitektura.sk/2013/10/ekologicky-dom-watsons-house/

mne to s tou kamennou podmurovkou pripada vyskovo a trochu aj hmotovo predimenzovane, pravda, bolo by to treba vidiet v kontexte s mierkou krajiny a najblizsieho okolia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Adam Wooler si v oblasti Whitsand Bay v Cornwallu koupil před 25 lety rozpadlou chatku. Dal za ní 6,5 tisíce liber, v přepočtu 200 tisíc korun. Již tehdy ale věděl, že díky skvělému umístění mu jednou vynese slušné peníze. Lokalita je totiž proslavená strmými skálami, dramatickými scenériemi a písečnými plážemi.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/chata-k-pronajmu-02e-/dum_osobnosti.aspx?c=A131029_143111_dum_osobnosti_web

 

Polorozpadnutú drevenú chatku s jednou miestnosťou a suchou toaletou zbúral, terén upravil  a postavil chatku novú, s pekným výhľadom. Cena stavby sa vyšplhala na viac ako dvestotridsaťtisíc libier. Chatku s dvoma miestnosťami, s vyhrievanou podlahou, kúpeľňou a pekným výhľadom na pláž teraz prenajíma a prenájom mu vynáša zhruba stotisíc libier ročne. O návštevnosť sa obávať nemusí, postačuje mu 80% obsadenosť, ale domček býva prenajímaný aj niekoľko mesiacov vopred. Majiteľ však má podmienky ... ubytovanie nie je pre deti, tie majú vstup zakázaný a domček je možné prenajať si minimálne na tri noci.

 

post-88-0-70512500-1383318502.png

 

post-88-0-82236500-1383318526.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďalšie "bývanie" v štýle: chata-most
 

Keď sa povie dovolenkový relax, mnoho ľudí si predstaví krásny plážový domček niekde v trópoch, no praví milovníci prírody zatúžia skôr po chate niekde v horách, kde môže celá rodina relaxovať pri tlejúcom ohníku v krbe, zatiaľ čo vonku vládne treskúca zima.

Zdroj: http://mojdom.zoznam.sk/cl/10063/1367555/Chata--ktorej-neodolate--S-vyhodami-moderneho-rodinneho-domu-v-krasnom-prostredi-hor

 

post-88-0-13994100-1384164520.jpg

 

post-88-0-64647000-1384164529.jpg

 

post-88-0-27946900-1384164550.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento obývaný most pôsobí príjemne ... nič násilné, krásne zapadne do krajiny, neruší, len nesmie byť priveľký odmäk :)

----------

 

a jeden dom, ktorý v tejto podobe, hoci je relatívne nový, už neexistuje:

 

post-3-0-38719400-1384270564.jpg   post-3-0-86561600-1384270566.jpg

 

architekti Ján Studený a David Kopecký pred pár rokmi navrhli a realizovali v Stupave rodinný dom, ktorý zaujal majiteľa novátorstvom, a v zahraničí zbieral ocenenia od iných architektov ...

bol to experiment, ktorý podľa odborníkov predbehol svoju dobu,  steny sú z kopilitu - kopilit je niečo ako sklobetón.

 

dom zaujal, ale neprežil :

po troch rokoch majiteľ, ktorý sa nebál vyniknúť, už vynikať nechcel - nevydržal žiť v takomto otvorenom priehľadnom a priesvitnom dome

 

dom dnes už v tejto podobe neexistuje - majiteľ vymenil sklo za klasické murované steny.

 

http://mojdom.zoznam.sk/gl/2334/36780/Myty-a-legendy-kralovskeho-materialu , http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2013/cislo-37/od-nevkusnych-zamockov-k-svetovym-stavbam.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nick Olson /27/ a Lila Horwitz /23/ si svojpomocne v horách vystavali tento idylický príbytok bez elektriny, či vody. Tento úžasný dom s kreatívnou fasádou vystavali z materiálov, ktoré ponachádzali po okolitých šopách, kôlňach a skládkach. Napriek tomu, že väčšinu času bývajú v byte v  Milwaukee, považujú práve toto jedinečné dielo v horách Západnej Vigínie za svoj domov - nečudo. Pre zaujímavosť, vystavať tento domček trvalo kreatívnej dvojici približne 7 mesiacov a celý ich vyšiel iba na neuveriteľných 500 dolárov.

Zdroj: http://bedrooms.sk/blog/71/idylicky-pribytok-v-horach-postaveny-z-pouzitych-materialov/

 

..........post-88-0-99385500-1384684772.jpeg

 

..........post-88-0-22043300-1384684782.jpeg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Keď som uvidela obrázok, myslela som, že sa jedná o "domček" niekde v ďalekom zahraničí ...

a ono je to iba u našich najbližších západných susedov.

Mne by sa ale k celkovému vzhľadu domu "žiadala" trošku "decentnejšia" fasáda.

 

Barevná fasáda domu připomíná kompozici slavného Mondrianova obrazu. Ukrývá ale betonovou konstrukci, která bezpečně ukotvila stavbu v příkrém svahu a terénu ohrožovaném vodou.

Majitelé atypické vily si původně přáli úplně malý dům v Praze. Nicméně velký a v novinách náhodou objevený pozemek poblíž chráněné krajinné oblasti měl neodolatelné kouzlo.

Jednou z variant fasády byl obklad mědí. Řešení se majitelce nelíbilo, působilo těžkopádně a bylo příliš nákladné. Veselé hravé barvy ji oproti tomu ihned nadchly, navíc se použitím omítaného polystyrenu snížil rozpočet.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/rodinny-dum-ve-svahu-0l8-/dum_osobnosti.aspx?c=A131202_132905_dum_osobnosti_rez

 

post-88-0-41350600-1386058086.png

 

post-88-0-62803000-1386058101.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prvý moment bol trochu odstrašujúco zarážajúci, po druhom pohľade sa mi to začalo páčiť.
až kým som nepozrela zadný trakt, kde je úplne iná partia farieb ... na môj vkus ich je priveľa, trochu mi to pripomenulo bratislavský spirit hotel ...

nápad sa mi páči, celkom iste viac, než by sa mi páčil dom opevnený medeným plechom ... je to veselý domček, a napodiv pasuje do prostredia ... dúfajme, že aj majiteľke sa páči ešte stále : )
len trochu, o trošičku menej farieb by sa mi páčilo viac.
a trochu mi to pripomenulo také tie kdejaké módne vlny, ktoré prebehli za desaťročia rodinnými domami, od obkladania okolo okien kachličkami, zrkadlami, okruhliakmi, hladkými okrajmi okolo okien, ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) farebný svet farbičiek. ozaj to hýri farbami, majiteľke sa to zrejme veľmi ľúbi, určite je odvážna, má rada aj extravagantné umenie, cítiť v tom chuť do života, odvážnosť, hravosť.. proste jej osobitý vkus.  jej domov, jej hrad.

 

my máme na našej fasáde bielu farbu kombinovanú ešte s ďalšími dvomi farebnými a tiež na strane od susedov, kde sú len malé okienka, tak je tam niečo zaujímavé, čo sa len tak často nevidí.  syn to navrhol a ja som veľmi spokojná aj okolie to milo ocenilo.  

 

  fasáda u mňa evokuje okrem kompozície slávneho M. obrazu aj niečo ako už mnou spomínaný kúzelný svet farbičiek,  napr. aj takú detskú stavebnicu..  :)  preto ja  by som zvolila takúto fasádu skôr na materskú škôlku, jasličky, ale pravda, ak by som mala na takéto zariadenie financie.

 

post-3-0-40485400-1386799254.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Aj my asi chceme mať naše "chatičky" a rodinné domy preslnené a prevzdušnené,

ale niektorým nám k tomu stačí mať otvorené okná so sieťkami proti hmyzu. :smile2:

 

Na druhej strane ... tu ani tie okná nemôžeme mať celoročne pootvárané.

Mne by to vadilo ak už nie kvôli prievanu, tak určite kvôli hmyzu,

ktorý by takto mal v dome voľný prístup všade kam by sa mu len zažiadalo ... :)
 

Holandský architekt Haiko Cornelissen a panamské studio Casil Architects vytvořili v Panamě víkendový dům, který se dá celý otevřít pomocí posuvných panelů.

Otec a syn Casilové společně s Cornelissenovým studiem vycházeli při navrhování z podoby klasického rekreačního objektu, který zbavili střechy, pootočili jeho kamennou konstrukci o devadesát stupňů, aby zdivo vytvářelo přirozený stín a chlad, a do modulu umístili všechny požadované obytné funkce chaty.

Pokud bude zapotřebí, ať už v závislosti na denní době, počasí nebo přítomnosti majitelů, lze vzdušný dům beze stěn uzavřít pomocí posuvných panelů. Ty jsou umístěny po celé délce objektu a lze s nimi pracovat i jako s posuvnými příčkami. Záleží jen na obyvatelích, zda ponechají celý dům dokořán otevřený, nebo například panely oddělí jen ložnici.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/luxusni-bydleni-v-paname-0xe-/architektura.aspx?c=A130617_134418_architektura_web

 

post-88-0-82462300-1387617046.png

 

post-88-0-69561200-1387617066.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tento dom v takomto prevedení s tými veľkými presklenými plochami by sa asi ťažko u nás "uživil". :hmmm:

Navyše, celý interiér na mňa pôsobí až príliš sterilne, akoby tam nikto ani nemohol bývať ...

 

Dům vrostlý do krajiny nabízí veškerý luxus a komfort svým obyvatelům, a přesto neubírá přírodě nic na kráse. Pasivní vila navržená architekty ze studia Paul de Ruiter Architects vyrostla mezi písečnými dunami a budí dojem, že tam prostě patří.

Zvláštní pozornost věnovali architekti při projektu také energiím. Efektivní a kompaktní konstrukce vily byla navržena s vynikající izolací. Dostupná energie je využívána co možná nejefektivnějším způsobem.

Důmyslný systém pracuje s geotermální energií, v domě funguje tepelné čerpadlo, na střeše jsou solární kolektory. Střecha samotná je ještě pokryta mechem. Ekologický není dům pouze pro svou šetrnost k energiím, ale i použitými materiály.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/pasivni-dum-cxb-/dum_osobnosti.aspx?c=A131226_192048_dum_osobnosti_rez

 

post-88-0-50957600-1388135104.png

 

post-88-0-22048800-1388135119.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu som si pri tomto dome spomenula na ten oveľa menej priehľadný-priesvitný stupavský už neexistujúci rodinný dom https://www.freespace.sk/tema/5573-rodinné-domy-novostavby-prestavby/?p=205372 / prísp. 36

 

tento je efektný, čistý štýl, ako z magazínu. viem si tam predstaviť umelecky ledabolo pohodené detské dizajnové auťátko, dve tri lopty, či pár farebných kociek.

ale už nie dva vyzlečené svetre, tri štyri hrnce plne v práci, pani domu, ktorá behá s vysávačom a portvišom a čímsi na umývanie tých vysokých okien ...

 

chcem tým povedať, že sa mi ten dom páči, ale musí zostať viacmenej sterilný, ako v predstavách návrhárov a ako je nafotený ... ten stupavský veľmi málo priehľadný nevydržal ani police v garáži, kreslo pri sklenenej stene, majitelia neboli nastavení na to, že je "vidieť" dnu - hoci vlastne vidieť ani veľmi nebolo.

zato tu je, takéto čisté domy sú zvyčajne veľmi pekné, ale asi treba byť nastavený tak, že nevnímam, že ako ja vidím von, vidia oni dnu ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale hej, ak stojí uprostred 5 hektárového súkromného pozemku, tak nejaké videnie do vnútra ich vôbec nemusí trápiť.... taký priehľadný dom by sa mi páčil, ale fakt musí stáť na väčšom pozemku obklopený zeleňou, ktorá ho chráni pred zvedavými pohľadmi... lebo ja by som tam taký krásny poriadok určite nemala... :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne pripadaju byt hlupe aj tie kancelarie roznych firiem (napr. poistovna, cestovka a pod) za vykladom do ulice...

ja som spokojny v mojej kutici na poschodi, ktora ma 60 cm mury a jedno male okienko ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tieto stavby nie sú len rodinné domy - ale základom je rodinný dom a rodinná farma.

v areáli sú ďalšie budovy, ktoré slúžia na prenájom, ale prvotná je stavba pre rodinu, syráreň, a vypulírované špeciálne hýčkané kravičky ...

 

miesto je pensylvánsky vidiek,

Vek domu siaha až na začiatok 19. storočia. Počas tejto doby prešiel rôznymi úpravami ale ako budete vidieť aj naďalej pôsobí veľmi moderne a pohodlne. Autentickosť stavby museli architekti dodržať za každých okolností, pretože to bolo hlavným želaním spokojného klienta. Dôležitým zámerom však bolo priniesť viac denného svetla a otvoriť tak interiér k vonkajšiemu prostrediu. Inými slovami, dizajnéri sa museli popasovať s požiadavkou zachovať pôvodnú architektúru ale zároveň celý priestor viac otvoriť. V priložených fotografiách uvidíte, že tento "problém" vyriešili nad všetky očakávania.

"Celý objekt sa skladá zo štrnástich samostatných stavieb a to hlavný dom, priľahlé "joga" štúdio, tri penzióny, veľká jedáleň s komerčnou kuchyňou, stodola (vrátane dojárne, sýr spracovateľského zariadenia, a komory na uskladnenie syra) a rôzne poľnohospodárske stavby, skleníky, záhrady a ovocné sady."

nádherné, s citom rekonštruované ... podobné veci tu už boli, ale čo ma skutočne dostalo:

nikdy by mi nenapadlo pridať do tohto interiéru také zábradlie, aké tam je - ale je to dokonalé.

 

post-3-0-85361200-1388421147.jpg  post-3-0-68803200-1388421149.jpg

post-3-0-69698400-1388421152.jpg  post-3-0-29860200-1388421155.jpg

 

v článku je spústa ďalších fotiek : http://www.realitybook.sk/clanky/detail/rodinny-dom-vlastna-farma-a-to-vsetko-v-modernom-prevedeni

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov