Skočiť na obsah

Dobíjateľné baterky


Sniper

Odporúčané príspevky

Je normálne, že dobíjateľné baterky fungujú asi 2 mesiace, teda, že ich nabijem a potom normálne používam až do ďalšieho vybitia? Už mám totiž druhé (všade ospevované Energizer) a keď ich nabijem a dám do foťáka, tak za nejaký ani nie týždeň (a to ho takmer nemám ani zapnutý) sa vybijú tak, že foťák prakticky už ani nezapnem. Však ja nerobím nič iné len tie baterky dobíjam. Neviem či je tam nejaká životnosť a počet nabití, ale nepoužívam ich nejako extra dlho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 21
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    6

  • D'Ady

    5

  • alarm

    3

  • member2793

    3

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

podobné skúsenosti ,aj keď z inou značkou.... Zháňal som istý druh bateriek, ktoré boli dobíjatelné, ale neboli 1,2 V ale 1,5V... potom ma to prešlo, respektíve, stačí sa zamerať na niečo iné, a taká banalita ako baterky ...už som nemal čas to riešiť... a kúpil som myš s dvomi menšími baterkami.... :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, neviem, či je to normálne, ale dobíjateľné batérie toto robia ... naposledy tiež vo foťáku vypovedali nečakane, práve na Salóne výtvarníkov, a musel jeden z nás utekať domov pre druhé ... to ešte ide, keď je to relatívne blízko, ináč by ma kloflo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o tom, ako sa spravaju jednotlive typy bateriek boli popisane cele traktaty

ak si slapol na zly typ alebo znacku, tak ich zahod a kup ine

ja obvykle dobijatelne baterky vo fotaku znicim tak za rok, ale momentalne tam mam nejake, ktore sa statim nevybijaju

fotak kvoli tomu otvarat nejdem, je to stary crep a ked vyberiem baterky, tak sa resetuju nastavenia, ale urcite si to budes vediet vygooglit ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kolko tych baterii mas v tom fotaku? Kedze maju o nieco nizsie napatie, ak ich je tam viac moze to sposobit ze ak sa len trochu vybiju uz fotak nejde.

Pocet nabiti je urcite obmedzeny a postupne sa znizuje ich kapacita. Uz som ale pouzival aj nabijatelne (NiCd) baterky co mali asi 10 rokov a asi 100-200 nabiti-vybiti a este celkom isli(potom vytiekli). Ale ty tam mas NiMH a tie su podla mojej skusenosti neni take odolne.

 

Zháňal som istý druh bateriek, ktoré boli dobíjatelné, ale neboli 1,2 V ale 1,5V.

 

Take existuju? NiMH(aj NiCd myslim) ma 1.2V, NiZn 1.6V, neviem o ziadnych s 1.5V.

inak NiMH pri plnom nabiti maju naprazdno ~1.5V.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne naposledy nabijacka, ktora mi padla na zem znicila pri nabijani 4 bateriek jednu tak, ze ta sa uplne prehriala az sa zacal odlupovat ten obal co ma na sebe a nefunguje. zvysne ale prezili a ficia.

 

inak ja uz od 2008 pouzivam len baterky GP a zatial mam s nimi len dobre skusenosti. mam dve sady, cize 8 bateriek, 4 su v blesku a 4 v brasni a rotujem ich akonahle tie co su v blesku uz su v kondici, ze blesk nabijaju dlhsie ako 8 sekund.

 

tieto pouzivam momentalne vyse 2 rokov a su vo velmi dobrom stave.

 

a nekrizim ich, pouzivam vzdy tie 4 kusy spolu, nech su natom rovnako.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No GP boli prvé čo som vyhodil, lebo tie boli katastrofa. Tie myslím, že už na tretí deň po úplnom nabití boli vybité.

 

Teraz mám Energizer AA, NH15 1.2V, NiMH - HR6

 

Made in Japan. Takže žiadne China, Taiwan, Thailand, Senegal.

 

Nabíjačka tiež Energizer.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samovoľné vybíjanie akumulátorov môže spôsobovať aj zvýšená teplota okolia. nemáš tan foťák uložený niekde pri radiátore?

 

ďalšia možnosť by bola chyba fotoaparátu - aj vo vypnutom stave môže odoberať prúd. skús baterky po nabití nechať pár dní mimo aparátu (daj si do foťáku na ten čas iné) a potom vyskúšaj či sa vybili aj mimo aparátu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozri, este mozes mat chybu vo fotaku...

tiez mame v robote jeden taky, mozes dat donho zlate baterky obliate svatenou vodou, cvakne zo 20 zaberov a zhasne...

 

si ma predbehol, clovece...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no to tiez vyzera skor na chybu fotaku

 

my sme mali doma tiez jeden kompakt, ktory po par rokoch zacal robit to, ze v nom ziadne baterky (ani nove) dlho nabite nevydrzali

 

toto su tie, co pouzivam, kriveho slova nemozem povedat:

 

post-3-0-26390800-1360078418.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tieto baterky som mal.

 

OK, baterky som vybral, uvidím za týždeň. Predpokladám, že nastavenia a dátum sa mi vyresetujú, takže dátum (ten je pre mňa dosť dôležitý) budem musieť zakaždým nastaviť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Takže spravil som pokus, zhruba okolo 6. februára som baterky nechal doplna nabiť, podľa manuálu k nabíjačke, by sa mi nabíjať asi 16 hodín. Po zhruba 16 hodinách nabíjačka zablikala, že baterky sú plne nabité, vyskúšal som ich vo foťáku, všetko bez problémov fungovalo. Baterky som vybral a odložil. Dnes, po 3 týždňoch, som ich vložil do foťáku a ten si ani neškrtol, baterky úplne vybité.

 

Takže suma sumárum, nabíjateľné baterky sú pekný odrb. Fungujú krátky čas, ale po pár nabitiach sa tak rýchlo vybíjajú, že nemá zmysel ich neustále dobíjať, ak ich chcete mať vždy po ruke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov