Skočiť na obsah

Forex - jak vybrat správného forex brokera?


lenkavisnakova

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 rokom...

Prvý príspevok bol napísaný pred viac ako rokom, a ako vidíš, lenkavisnakova sa už viac neozvala.

Čo sa týka odpovede na tvoju otázku ... príliš veľkú nádej by som si nerobila. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prvý príspevok bol napísaný pred viac ako rokom, a ako vidíš, lenkavisnakova sa už viac neozvala.

Čo sa týka odpovede na tvoju otázku ... príliš veľkú nádej by som si nerobila. :)

Príliš veľkú nádej s výberom brokera, alebo s úspechom na forexe?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s diskusiou s autorkou témy na túto tému, by som skôr povedala :)

neviem, môžem sa mýliť, ale zrejme tu priveľa ľudí využívajúcich služby brokera či forex nebude ...

 

dokonca by som si vedela predstaviť, keby niekto znalý tým menej znalým vysvetlil čo to o brokeroch a forexe :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Príliš veľkú nádej s výberom brokera, alebo s úspechom na forexe?

 

Nie, nie, nemyslela som ani jedno, ani druhé, ale myslela som to presne tak,

ako je to napísané v tom predchádzajúcom príspevku ... :smile2:

...  že by si si nemal robiť veľkú nádej. Nemal by si čakať odpoveď na svoju otázku. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcel som pôvodne tému nahodiť, ale už tu bola. Forex je trh s menami (Euro, Dolár...). Obchoduje sa z domáceho počítača cez brokera, ktorý má licenciu na sprostredkovanie obchodov. V podstate treba lacno kúpiť a draho predať. Je to obľúbená zábava napríklad japonských žien v domácnosti. Úspešných je len asi 5% obchodníkov, ale potom to stojí za to. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Programy, ktoré "povedia", kedy treba kúpiť a kedy predať, by dokázal urobiť hocikto ovládajúci aspoň základy programovania a princípy obchodovania - len treba mať prístup k historickým dátam - t.j. cenám danej komodity - a na základe týchto dát sa dá zostrojiť aktívne sa meniaci graf. Pravdaže treba to ošetriť aj - teraz si nespomeniem na odborné výrazy - ale ide o to, pod/nad akú hranicu neísť (podľa toho, či kupujeme, alebo predávame). Robí sa to rôznymi spôsobmi, dobré je napr. urobiť kĺzavé priemery v časových uzloch - môžete si zvoliť hodiny, dni, čo chcete. A tie priemery tiež môžete robiť za kratšie či dlhšie intervaly či ako sa vykoktať, ale čím širší je interval (t.j. viac hodnôt zahrnutých do každého toho klzavého priemeru), tým je krivka hladšia.

Existujú aj hotové programy na túto činnosť - pravdaže za poplatok. A ani prístup k tým spomínaným dátam nie je zadarmo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Programy, ktoré "povedia", kedy treba kúpiť a kedy predať, by dokázal urobiť hocikto ovládajúci aspoň základy programovania a princípy obchodovania - len treba mať prístup k historickým dátam - t.j. cenám danej komodity - a na základe týchto dát sa dá zostrojiť aktívne sa meniaci graf. Pravdaže treba to ošetriť aj - teraz si nespomeniem na odborné výrazy - ale ide o to, pod/nad akú hranicu neísť (podľa toho, či kupujeme, alebo predávame). Robí sa to rôznymi spôsobmi, dobré je napr. urobiť kĺzavé priemery v časových uzloch - môžete si zvoliť hodiny, dni, čo chcete. A tie priemery tiež môžete robiť za kratšie či dlhšie intervaly či ako sa vykoktať, ale čím širší je interval (t.j. viac hodnôt zahrnutých do každého toho klzavého priemeru), tým je krivka hladšia.

Existujú aj hotové programy na túto činnosť - pravdaže za poplatok. A ani prístup k tým spomínaným dátam nie je zadarmo.urobiť 

Problém je vytvoriť ziskový obchodný systém, nie programovať. Každý broker poskytuje zadarmo cca 30 aktuálne sa meniacich grafov aj s historickými dátami, poskytuje aj veľa indikátorov (napríklad kĺzavý priemer), tisíce indikátorov sa dá nájsť na nete. Najpresnejšie, "tickové" dáta poskytuje broker Dukascopy zadarmo. Je dostupných tisícky automatov (robotov) o ktorých autori tvrdia, že sú ziskové, niektoré ponúkajú brokeri za otvorenie účtu u nich. Je veľmi málo robotov, ktoré sú naozaj ziskové. Zarába len asi 5% obchodníkov. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, ja nie som obchodník - a  také veci, ktoré nejako súvisia s ekonómiou a príbuznými vedami, nie sú práve my cup of tea - ôen viem, že je taká možnosť a poznám princípy tých grafov. Nič viac. osobne nie som typ, ktorý rád riskuje, takže sama by som sa nikdy na nič také nedala.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to víš, léta ma nme doléhají, na svišténí není čas...(Spejbl a Hurvínek, trocha upravené)

skrátka mať 25 a holú prdel, možno by som to aj riskla, ale teraz už nie. V tomto veku a s rodinou, nie. Lepší je pre mňa vrabec v hrsti ako holub na streche. Ani infarkt naozaj nepotrebujem. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

Forex je obchodovanie s menovými pármi, napríklad EURUSD a s inými inštrumentami. Obchoduje sa na mimoburzovom trhu cez počítač na platforme, ktorú poskytuje broker - sprostredkovateľ obchodovania. Dá sa obchodovať aj cvične bez peňazí na demo účte. Nemýlte si to s hazardnými hrami, aj keď sa k tomu dá veľmi ľahko skĺznuť. Na Forexe obchoduje profesionálne napríklad veľa analytikov Deutsche Bank a napríklad veľa japonských žien na materskej dovolenke. Je to lepšia zábava ako lúštenie krížoviek, alebo naháňanie pandrlákov po obrazovke. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov