Skočiť na obsah

David

Rok Viery 2012/2013  

13 členovia hlasovali

  1. 1. Čo mám v pláne na Rok Viery 2012/13

    • Štúdium Biblie
    • Prehĺbiť naše znalosti Katechizmu Katolíckej cirkvi
      0
    • Prijať špecifické náboženskej praxe
      0
    • Dozvedieť sa o svätých Katolickej cirkvi
    • Nasledovať učenie Ježiša v každodennom živote
    • Ostatné ustanovenia.
    • Nič


Odporúčané príspevky

post-2248-0-28287900-1356552131.jpg

Pápež Benedikt XVI. vyhlásil ROK VIERY,

ktorý sa začal 11. októbra 2012 na 50. výročie otvorenia Druhého vatikánskeho koncilu.

Rok viery potrvá do 24. novembra 2013 do slávnosti Krista Kráľa vesmíru.

 

Pozývam užívateľov tohto fóra (zvlášť kresťanov) ponúknuť niekoľko svojich svedectiev

a dôležitých skúseností, ktori ste dostali v tento Rok viery.

 

Nech Panna Mária pomáha každému kresťanovi byť skutočným a účinným svedkom Evanjelia.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nič v zlom, ale...

tak toto som ešte nepočul, ( priznávam, že som nepočul ešte mnoho vecí...)

Král vesmíru......

neskôr asi pribudne král kozmických letov, král antihmoty....

Doporučoval by som sa držať pri zemi, veriť v to svoje a nerozširovať to na takéto absolutéria..(mne osobne to ťahá košelu....)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no co..prezili sme koniec sveta,

To nie je tema o konci sveta.

prezili sme Vianoce, prezijeme aj nejaky srandovny rok viery...

Samozrejme, že prežijeme. Prajem, čoby šťastne. :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rok viery(co to znamena -isto nebude vediet, takto ze pisem ze ona nevie - mozno vie ale mne povie nevie - pritom nemyslim a nepisem to kvoli tomu ze by som si myslel ze je hlupa(aj v inych temach) - ona je velmi sikovna a mudra - priklad zatial oproti mojej matke) - spytam sa zeny - ona je katechetka. uci jednu hodinu tyzdenne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

post-2248-0-28287900-1356552131.jpg

Pápež Benedikt XVI. vyhlásil ROK VIERY,

 

tak, ako kazdy rok by mal (mohol) byt rokom viery, rokom ochrany prirody, rokom ucty k starsim, rokom ochrany prav deti, zien, ludi...

su to len nalepky - preco by sme mali niekedy byt k sebe lepsi ako inokedy ? preco nemaju byt kazdy den Vianoce ???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nič, presnejšie povedané nič zvláštne;

možno by sa dalo zaškrtnúť aj "Nasledovať učenie Ježiša v každodennom živote", pretože to by mal robiť každý kresťan bez ohľadu na to, či je, alebo nie je nejaký "rok viery".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaškrtla som "Nasledovať učenie Ježiša v každodennom živote".. nie preto, že je rok viery, ale že to tak vnímam, je to pre mňa samozrejmosťou.. a je to neohraničené časom... platilo to pre mňa v minulosti, platí to v prítomnosti ..:)

a prečo? jednoducho som veriaca, som pokrstená, patrím do cirkvi, ktorú ustanovil Ježiš, aj za ňu zomrel..

aby to niekoho nemýlilo, nepatrím do cirkvi, čo vodu káže a víno pije, to len aby nedošlo k nejakým nedorozumeniam, lebo ani veriaci človek nemá klapky na očiach..., a vie si správne vydedukovať, čo je dobré a čo už nie ..

k tomu nasledovaniu .. jednoducho mám svoju slobodnú vôľu, vieru... chcem naďalej chváliť Boha, poznávať jeho vôľu a žiť podľa Jeho Slova.

Proste verím, že autorita bola daná Kristovi.. a že On je hovorcom Boha...:)

"A všetko čo konáte slovom alebo skutkom, všetko to robte v mene Pána Ježiša, a skrze Neho ďakujte Bohu Otcovi."

:)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaškrtla som "Nasledovať učenie Ježiša v každodennom živote".. nie preto, že je rok viery,

ale že to tak vnímam, je to pre mňa samozrejmosťou.. ... chcem naďalej chváliť Boha,

poznávať jeho vôľu a žiť podľa Jeho Slova.

Bravo iskra.

Ďakujem Vám za vaše krásne svedectvo.

Dobre, že ste sú. Pokoj a dobro !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je možné, aby len hŕstka kresťanov bolo na tomto fóre?

Čo robia ostatni? pravdepodobne sú v spánku ?

 

Ak by to bolo zbytočné - Pápež nie vyhlásil by "Roku viery"

 

Však Pán Ježiš povedal:

Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi; aj ja vyznám pred svojím Otcom,

ktorý je na nebesiach. (Mt 10:32)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov