Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2013)


aljak63

Odporúčané príspevky

Nie som nejak spokojný s výsledkami, ale čo už....vyzerá to tak, že Vettel si kráča po ďalší titul, aj keď ešte istá mála nádej je, že nie....ale veľmi tomu neverím - Mercedes v pretekoch nie je nejak super konzistentný, Ferrari tiež sa nezdá, že by bolo dostatočne komplexné a Lotus je slabší v kvalifikáciách. Inak GP bola okay. Najviac zaujal dnes Fernando - z 9. na 2., veľmi dobre vyšiel zo štartu. McLaren - dalo sa to, trochu sa pozbierali, ale na víťazstvo to nie je a nejak ani na pódium.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

GP ITALY 2013 - Gran Premio d'Italia

italy.jpg

Základné informácie o GP:

  • Oficiálny názov: LXXXIV Gran Premio d'Italia
  • Okruh: Autodromo Nazionale Monza
  • Poloha: Monza, Taliansko
  • Počet kôl: 53
  • Dĺžka kola: 5,793 km
  • Dĺžka pretekov: 306,720 km



Program GP Talianska 2013:

Piatok - 6.september 2013

  • 1. voľný tréning: 10:00 - 11:30
  • 2. voľný tréning: 14:00 - 15:30


Sobota - 7.september 2013

  • 3. voľný tréning: 11:00 - 12:00
  • Kvalifikácia: 14:00


Nedeľa - 8.september 2013

  • Preteky: 14:00



Výsledky GP Taliansko 2012:

  • Víťaz: Lewis Hamilton (McLaren)
  • Pole-position: Lewis Hamilton (McLaren)
  • Najrýchlejšie kolo: Nico Rosberg (Mercedes)
  • Pódium: 1. Hamilton / 2. Pérez / 3. Alonso

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pekne sa rozbehol ten kolotoč. Aj keď som skôr čakal, že Kimi pôjde namiesto Webbera do Red Bullu, a Massove miesto vo Ferrari by zaujal Hülkenberg. Ale po tom ako ohlásili v RBR Ricciarda, asi už bolo jasné, kam sa Kimi bude uberať. Lotus mám rád a Kimi tam celkom pasoval, lenže to ich auto nie je zrovna moc konzistentné a reálne konkurencie schopné. Kimi z toho dokázal vyťažiť maximum - veď z doterajších 12 GP dokázal až 6-krát vybojovať pódium (1x víťazstvo a 5x 2.miesto), takže Kimi na to stále má! Ide teda do Ferrari, som zvedavý ako sa mu tam bude dariť. Avšak Fernando + Kimi v jednom teame, to ešte môže byť trochu problémové - ale dúfam, že nie a celý koncept uprednostňovania pôjde od budúcej sezóny bokom. Rok 2014 však bude prelomový aj čo sa pravidiel týka, takže ťažko odhadnúť nejaké rozloženie síl. Len verím, že Ferrari postaví dobrý monopost. Tak, a teraz som zvedavý ako sa s tým vysporiadajú v Lotuse a s akou jazdeckou dvojicou pôjdu do budúcej sezóny oni.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja verím, že McLaren postaví budúci rok dobrý monopost. Tento rok je to bieda, žiadne pódiové umiestnenie  <_< Lenže neviem - Button - Perez. Samozrjeme, že sú to kvalitní jazdci, skrátka aj keď má Jenson titul, nemyslím si, že patrí medzi extra elitu (Alonso, Hamilton...). Ale za zmiešaných podmienok (polosuchá, polomokrá trať) je špičkový. A Peréz zatiaľ tento rok nepresvedčil, aj keď je to pochopiteľné - nový tím, priemerné auto....ale pár pekných manévrov už predviedol. Nuž A Red Bull nechcel rovnako silného pretekára ako je Vettel, tak si bral radšej Ricciarda, aj keď talent má (ale majú ho aj mnohí iní). Potrebujú dvojku. Uvidíme, ľahko sa kritizuje a analyzuje, hah

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veru, s McLarenom je to bieda tento rok, na to pódium zďaleka nemajú. Hamilton odišiel v tej najlepšej možnej chvíli. Button a Pérez je podľa mňa dobrá jazdecká dvojica, aj keď na oboch vidieť nejakú frustráciu z toho, že sa nedokážu dostať do bojov o aspoň tú TOP5, takže sú niekde tak na úrovni Force India. Čo sa týka toho Red Bullu, tak Ricciardo je podľa mňa dobrá voľba. V Toro Rosso už nabral ako tak nejaké skúsenosti, ukázal že dokáže bojovať a nie je až tak unáhlený v niektorých momentoch ako inší nováčikovia, ale myslím že budúci rok bude na neho vyvíjaný obrovský tlak, keďže bude v teame, ktorý mieri k svojmu štvrtému konštruktérskemu titulu za sebou. Takže to bude ešte v jeho prípade zaujímavé! Ja som ešte zvedavý ako sa to vyvinie u ostatných teamov, najmä v Sauberi, kde asi za každú cenu budú chcieť dosadiť Sirotkina, a keďže nevýrazný Gutiérrez má za sebou Telmex, tak talentovaný Nico Hülkenberg bude musieť ísť zase preč - ale kam? No a ešte k tomu, čo bude teraz s Massom? Zaujímalo by ma či si on nájde uplatnenie ešte aj v inom teame.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

GP SINGAPORE 2013 - SingTel Singapore Grand Prix

singapore.jpg

Základné informácie o GP:

  • Oficiálny názov: VI SingTel Singapore Grand Prix
  • Okruh: Marina Bay Street Circuit
  • Poloha: Marina Bay, Singapur
  • Počet kôl: 61
  • Dĺžka kola: 5,073 km
  • Dĺžka pretekov: 308,828 km



Program GP Singapuru 2013:

Piatok - 20.september 2013

  • 1. voľný tréning: 12:00 - 13:30
  • 2. voľný tréning: 15:30 - 17:00


Sobota - 21.september 2013

  • 3. voľný tréning: 12:00 - 13:00
  • Kvalifikácia: 15:00


Nedeľa - 22.september 2013

  • Preteky: 14:00



Výsledky GP Singapuru 2012:

  • Víťaz: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Pole-position: Lewis Hamilton (McLaren)
  • Najrýchlejšie kolo: Nico Hülkenberg (Force India)
  • Pódium: 1. Vettel / 2. Button / 3. Alonso

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

GP KOREA 2013 - Korean Grand Prix

korea.jpg

Základné informácie o GP:

  • Oficiálny názov: IV Korean Grand Prix
  • Okruh: Korea International Circuit
  • Poloha: Yeongam, Južná Kórea
  • Počet kôl: 55
  • Dĺžka kola: 5,615 km
  • Dĺžka pretekov: 308,630 km



Program GP Kórei 2013:

Piatok - 4.október 2013

  • 1. voľný tréning: 3:00 - 4:30
  • 2. voľný tréning: 7:00 - 8:30


Sobota - 5.október 2013

  • 3. voľný tréning: 4:00 - 5:00
  • Kvalifikácia: 7:00


Nedeľa - 6.október 2013

  • Preteky: 8:00



Výsledky GP Kórei 2012:

  • Víťaz: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Pole-position: Mark Webber (Red Bull)
  • Najrýchlejšie kolo: Mark Webber (Red Bull)
  • Pódium: 1. Vettel / 2. Webber / 3. Alonso

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale celkom fajn GP. Aj keď tá suverenita Vettela celkovej atraktivite tejto sezóny dosť uberá, ale aspoň to čo sa deje za ním je zaujímavé. Som rád, že Lotusu sa takto darí a ako Kimi, tak aj Romain skvelo zajazdili. Dlho sa výborne držal aj Mercedes, ale pred druhými zastávkami v boxoch poriadne stratili - a zrazu boli mimo bojov o pódium. No a samozrejme treba pochváliť skvelého Hülkenberga - a po dnešku ešte viac dúfam, že to Kimiho miesto v Lotuse zaujme budúcu sezónu práve on!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne ta Schumiho dominancia az tak nevadila :D ze vy to bolo tym, ze jazdil za Ferrari ?

nemam cas to nejako sledovat, len som v spravach cosi zachytil - vraj RedBull podozrievaju z nejakych kuziel s autom, co ma za nasledok Vettelove neuveritelne vitazstva ???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuž, Red Bull si vylobboval minuloročnú konštrukciu pneumatík, ktorá im viac vyhovovala ako tohtoročná....že vraj v mene bezpečnosti. Z časti je to pravda, avšak teraz sa s obutím trápia viac iné tímy, hlavne Force India, ktorá nemala dovtedy problémy. Inak je sranda ako pred pár rokmi sa Red Bull hral na ten "cool" tím, no teraz pomaly majú najväčší vplyv, majú aj druhý tím (Toro Rosso), tj. viac informácii, pekný rozpočet....hlavne, že predtým kritizovali tímy ako McLaren, Ferrari. Nechcem znižovať výkona Vettela, ale určite nie je o kategóriu lepší ako Alonso, Hamilton....skôr si myslím, že títo dvaja sú lepší. Vettelovi toto auto auto neskutočne sedí, takisto aj pnuematiky....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To s tými pneumatikami je bohužiaľ pravda, stačí sa pozrieť ako to vplývalo na rôzne teamy a jasne najlepšie z toho vyšiel určite Red Bull, ale samozrejme nielen im - podľa mňa to dosť pomohlo aj Sauberu. Avšak Force Indii to zničilo sezónu, už len keď a človek pozrie na fakt, že pred zmenou konštrukcie pneumatík získala Force India 59 bodov (za 8 GP = 7,4 bodu na jedny preteky), no a po zmene len úbohé 3 body (za 6 GP = 0,5 bodu na jedny preteky). Rozdiel je jasný! ... Je to škoda, hlavne čo sa týka atraktivity nielen samotných pretekov, ale aj celej sezóny. Našťastie stred pola je veľmi vyrovnaný, takže tie GP sú aj tak zaujímavé a vlastne aj súboje o pódiá nie sú úplne nudné - aj keď o ne väčšinou bojujú okrem RBR len Mercedesy, Lotusy a Ferrari. Čo sa týka tej nenávisti voči Vettelovi, tak mi to príde už prehnané. Je to skvelý jazdec, ale ťaží najmä zo skvelej kombinácie jazdec + monopost + pneumatiky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne ta Schumiho dominancia az tak nevadila :D ze vy to bolo tym, ze jazdil za Ferrari ?

nemam cas to nejako sledovat, len som v spravach cosi zachytil - vraj RedBull podozrievaju z nejakych kuziel s autom, co ma za nasledok Vettelove neuveritelne vitazstva ???

 

mne to tiež nevadilo :D

 

 

 

 Čo sa týka tej nenávisti voči Vettelovi, tak mi to príde už prehnané. Je to skvelý jazdec, ale ťaží najmä zo skvelej kombinácie jazdec + monopost + pneumatiky.

 

 

tak to býva keď dakto vyhráva  ... to bola aj voči Schumacherovi a ten bol tiež skvelý jazdec ... to už nik nezmení 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vettel na mna sice niekedy posobi ako rozmaznany fracek, ktory este potrebuje dospiet (hlavne v momentoch, ked sa mu dari menej). Ale narozdiel od Schumachera nema sa sebou svinstva ako Australia '94, alebo Europa '97. Oproti tomu je nejaka trapna 'multi-21' aferka nic. Takze mi jeho dominancia az tak neprekaza...hlavne ked svojmu timovemu kolegovi vyrazne naklada.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

GP JAPAN 2013 - Japanese Grand Prix

japan.jpg

Základné informácie o GP:

  • Oficiálny názov: XXXIX Japanese Grand Prix
  • Okruh: Suzuka Circuit
  • Poloha: Suzuka, Japonsko
  • Počet kôl: 53
  • Dĺžka kola: 5,807 km
  • Dĺžka pretekov: 307,471 km



Program GP Japonska 2013:

Piatok - 11.október 2013

  • 1. voľný tréning: 3:00 - 4:30
  • 2. voľný tréning: 7:00 - 8:30


Sobota - 12.október 2013

  • 3. voľný tréning: 4:00 - 5:00
  • Kvalifikácia: 7:00


Nedeľa - 13.október 2013

  • Preteky: 8:00



Výsledky GP Japonska 2012:

  • Víťaz: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Pole-position: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Najrýchlejšie kolo: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Pódium: 1. Vettel / 2. Massa / 3. Kobayashi

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Výsledky: Japonské víťazstvo slávi opäť Sebastian Vettel!

 

TOP5: 1. Sebastian Vettel, 2. Mark Webber, 3. Romain Grosjean, 4. Fernando Alonso, 5. Kimi Räikkönen

 

Sebastian Vettel zvíťazil v tejto sezóne už po 9.krát, pre Red Bull je to ich druhé tohtosezónne double

 

Náskok Sebastiana Vettela vo vedení 4 GP pred koncom je už 90 bodov, v Indii zrejme obháji svoj titul

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov