Skočiť na obsah

Hellé

Odporúčané príspevky

Matka Tereza

keby bola krestanska mocenska struktura cela prehnita, nevyslo by z nej tolko skvelych ludi ako Matka Tereza, Jan Pavol II a dalsie osobnosti, dnes konkretne je spomienka na Frantiska z Assisi...

 

A matka Tereza? Tá jednala na vlastnú päsť, pracovala denne vlastnými rukami a u cirkevných hodnostárov musela ona i jej asistenti prosiť o pomoc a o prostriedky. V cirkevnej hierarchii nezastávala žiadne významné miesto.

 

edit. presunuté odkazy na Matku Terezu z témy Iba katolícka cirkev je pravá z dôvodu rozdelenia témy. g.

 

 

 

 

Matka Tereza bola nesympaticka babizna :angry2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

a/ Matka Tereza bola nesympaticka babizna

b/ Matka Tereza bola obdivuhodný človek s výraznou duševnou krásou

c/ Matka Tereza bola nesympaticky clovek s vyraznou telesnou krasou :zubiska:

 

moznosti je vela...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale je pekne ako sa splietau dohromady veci, ktore nemusia nijak prilis suvisiet :)

 

Proste pomahala. To neznamena, ze bola sympaticky a prijemny clovek (mozno bola?) a dusevna krasa je co? Nejake slovne spojenie, ktore sa da naplnit cim sa prave hodi, ze?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ved o Matke Tereze to bolo o Katolickej cirkvi...

 

co vy mate za predstavy o Katolickej cirkvi, ked uz ani o Matke Tereze sa v tejto teme nemoze diskutovat :)

 

dá sa o matke Tereze diskutovať aj v téme Iba katolícka cirkev je pravá, odkiaľ sa vytvorila táto téma ... téma nebola rozdelená pre nejaký divný pohľad či predstavu ... :)

 

ale hlavne preto, že Katolícka cirkev nie je len matka Tereza,

a hlavne, matka Tereza je aj podľa teba osobnosť, o ktorej diskusie môžu ísť aj ďalšími smermi, a týkajú sa hlavne matky Terezy a jej pôsobenia ... nie priamo katolíckej cirkvi a jej jedinečnosti na poli kresťanských cirkví ... :)

 

Matka Tereza už za svojho života nebola len obdivovaná. prišla do povedomia sveta, s rozšírením tv a neskôr netu stále viac, ale pomaly aj pochybnosti, a nikdy nič a nikto nie je len biely, aj Matka Tereza bola len človek ... modro biely ...

 

jeden z iných pohľadov, neskúmam zdroj, len jeden článok, je ich len na nete za a proti veľmi veľa :

 

http://www.blog.bran...teorii-a-praxi/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a Katolicka cirkev nie je len skandal

 

ked sa rozobera skandal, je to k teme o cirkvi, ked sa rozobera matka Tereza uz nie :)

 

 

ze nikto nie je biely, iste, ale ludia zarucene nie su rovnaki, niektori su zle vzory, niektori dobre vzory, keby to vyjadrime v percentach Stalin bol na napr. 10% dobry, Matka Tereza napr. na 90%

vsetci oficialni svati su ti najlepsi z ludi, vzory

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a/ Matka Tereza bola nesympaticka babizna

b/ Matka Tereza bola obdivuhodný človek s výraznou duševnou krásou

c/ Matka Tereza bola nesympaticky clovek s vyraznou telesnou krasou :zubiska:

 

moznosti je vela...

 

za a je spravne :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a Katolicka cirkev nie je len skandal

 

ked sa rozobera skandal, je to k teme o cirkvi, ked sa rozobera matka Tereza uz nie :)

 

vsetci oficialni svati su ti najlepsi z ludi, vzory

škandál ? :o

ani jedna téma nie je a priori o škandáloch,či aký škandál ? :niee: je o tých, ktorí sú v názve témy, ich prezentovaní sa ich samotných, plus pohľadu z každej strany zvonku, ako každá téma, a každá diskusia, diskusia je vymieňanie názorov, ty vymeníš mne, ja tebe ... jaj, pardon, nie :) ...

 

... neviem presne, aký škandál spomínaš, matky Terezy či katolíckej cirkvi ? či aký škandál máš na mysli ? :)

fungovanie misionárok lásky matky Terezy možno nazerať a aj sa nazerá z viacerých strán, nielen tak kladne, ako je to prezentované Vatikánom a aký mediálny ohlas nastal okolo matky Terezy po natočení filmu o jej pôsobení v Indii roku 1969 Angličanom Malcolmom Mudgeridge ...

 

... matka Tereza nie je oficiálne ani neoficiálne svätá, roku 2003, počas svojho pontifikátu ju za blahoslavenú, s množstvom iných adeptov, vyhlásil pápež Ján Pavol II.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ze ked je tema o Katolickej cirkvi a napr. sa v nej rozoberaju nejake prehresky clenov, sa v nej mohla rozoberat aj Matka Tereza

 

a ano, matka Tereza nie je oficialne svata, to sa mne vacsinou blahoslaveni a svati spajaju :)

 

a inak, ak bola Matka Tereza svata zena, ani nie je mozne aby ju vsetci hodnotili kladne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Matka Tereza :) človek so srdcom na správnom mieste ... mala silnú vieru v Boha, milovala Boha, človeka... bola to veľmi múdra žena, svedčí o nej jej život, práca .. , slová, citáty, stačí si ich prečítať, popremýšľať nad nimi a chcieť porozumieť..

Viac takých osobností ako Matka Tereza a svet by bol lepší, krajší.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jeminenky :-) ficka tu netreba pliesť

 

Pápež Ján Pavol II bol veľká, nezbudnuteľná , úžasná osobnosť .. patril k najvyznamnejším postavám 20. storočia..

neviem, neviem, či ešte taký pápež bude ...

a faktom je, že On vyhlásil Matku Terezu za blahoslavenú.. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ján Pavol II. ...... a faktom je, že On vyhlásil Matku Terezu za blahoslavenú.. :)

čo zasa nie je nič výnimočné, pretože Ján Pavol II. blahorečil celý rad ľudí, je pravdepodobná možnosť, že viac, než všetci pápeži pred ním dokopy, či približne rovnako ...

Pápež Ján Pavol II. blahorečil a kanonizoval viac ľudí ako hociktorý z jeho predchodcov. Do októbra 2004 to bolo 1 340 ľudí. Či to bolo viac ako všetci jeho predchodcovia dohromady, ako sa to niekedy prezentuje, je ťažké dokázať, pretože zoznamy skorších kanonizácií sú neúplné, chýbajú alebo sú nepresné.

http://sk.wikipedia....i/Ján_Pavol_II.

matka Tereza je jednou z toho predlhého radu, čo nie je nakoniec ani zvláštne, vzhľadom na to, že bola vďaka filmu mediálne známa, z čias, keď pol postpubertálnej a umeleckej západnej Európy ( západného sveta ) chodilo zbierať v kristuskách či naboso s čelenkou na hlave duchovné obrodenie do Indie, a autor objavil matku Terezu, tak ako ostatní pútnici objavili svojich guru a liečiteľov a duchovných radcov ... :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme media a ludia s nimi sa vyzivaju v bulvare, miesto toho aby sa pozerali na pozitivne ludske vzory

 

blahoreceni a svatoreceni aj za bl. Jana Pavla II su uplne rovnako velke a svate osobnosti ako ti pred nimi. najlepsi z ludi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Matka Tereza z Kalkaty

http://www.zivotopisysvatych.sk/terezia-z-kalkaty/

 

Byť jedno s Kristom

 

Máme iba jednu výstižnú, základnú modlitbu - je ňou sám Ježiš Kristus. Zo zeme sa k nebu zdvíha iba jeden hlas - hlas Ježiša Krista. Modliť sa znamená predovšetkým byť jedno s Kristom. Keď nadíde chvíľa modlitby a keď sa človeku nedarí modliť, potom nechajme iba Ježiša modliť sa v tichosti našich sŕdc k Otcovi. Ak nemôžem hovoriť ja, bude hovoriť on. Ak sa nemôžem modliť ja, bude sa modliť Ježiš.
Často by sme si mali opakovať: „Ježiš je v mojom srdci. Verím vo vernosť jeho lásky ku mne.“ Sme s ním jedno a keď nemáme nič, čo by sme dali, dajme mu svoju bezmocnosť. Prosme Ježiša, aby sa modlil v nás, lebo nik nepozná lepšie Otca ako on. Nik sa nemôže modliť lepšie ako Ježiš, ktorý posiela svojho Ducha, aby sa modlil v nás, lebo my sa nevieme modliť tak, ako by sa modliť malo.
Ak je moje srdce číre, ak je v mojom srdci živý Ježiš, ak je moje srdce svätostánkom živého Boha, potom Ježiš a ja sme jedno. Tak ako o tom píše svätý Pavol: „Už nežijem ja, ale Kristus žije vo mne.“
Kristus sa modlí vo mne, Kristus koná vo mne, Kristus myslí vo mne, Kristus sa díva mojimi očami, Kristus rozpráva mojimi slovami, Kristus pracuje mojimi rukami, kráča mojimi nohami, miluje mojím srdcom. Svätý Pavol píše: „Patrím Kristovi a nič ma neodlúči od jeho lásky.“ Natoľko sa zjednotil s Bohom v Duchu Svätom.
Je dôležité vedieť, že Kristus žije v nás, že je v nás prítomný, nech sme kdekoľvek. Boh nás tak miluje, že nám dal svojho Syna, Ježiša Krista a teraz nám dáva lásku: nechajme mu voľnú ruku, pokiaľ ide o nás. Nie je dôležité všetkého sa zriecť, dôležité je súcitiť a byť účastný. Ponechajme mu voľnú ruku, aby nás mohol používať. Dovoliť mu, aby žil v nás, to znamená, modliť sa. Čím väčšmi mu to dovolíme, tým väčšmi sa stávame podobní Kristovi.
Modlitba nie je nič iné, len úplná odovzdanosť, úplná jednota s Kristom. Ona nás vedie k rozjímaniu uprostred sveta, lebo vtedy sme deň i noc v jeho prítomnosti s ľuďmi hladnými, nezaodetými, s ľuďmi bez prístrešia, s nechcenými, s nemilovanými i s ľuďmi ponechanými napospas osudu. Naozaj, Ježiš povedal: „Čokoľvek ste urobili mojim najmenším bratom, mne ste urobili.“

 

Otče náš, tu som, tvoje dieťa, som tu pre teba, použi ma, nech tvoja láska k svetu pokračuje v Ježišovom dare, ktorý si dal mne a ktorý mojím prostredníctvom dávaš každému ďalšiemu človeku a tým aj svetu. Modlime sa jeden za druhého, aby sme umožnili Ježišovi v nás a cez nás milovať láskou, ktorou ho miluje Otec.

 

Zdroj: http://modlitba.sk/htm/uvahy/uvahy_u/teresa_4.htm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Matka Tereza

https://sk.wikipedia.org/wiki/Matka_Tereza

 

Pápež František dnes vyhlásil Matku Terezu z Kalkaty za svätú

http://sk.radiovaticana.va/news/2016/09/04/p%C3%A1pe%C5%BE_franti%C5%A1ek_dnes_vyhl%C3%A1sil_matku_terezu_z_kalkaty_sv%C3%A4t%C3%BA/1255792

 

Výnimočná láska

 

Dokumentárny film o. Juraja Töröka o Matke Tereze

Natočené v Kalkate pri príležitosti zlatého jubilea zloženia večných sľubov Matky Terezy v roku 1986.

http://www.tvlux.sk/news/read/vynimocna-laska

post-2385-0-26041800-1473005948.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

ešte kdesi na začiatku tejto témy sme písali, že Matka Tereza je len blahorečená,

medzitým pápež František stihol kdekoho vyhlásiť za svätého, medzi inými aj Matku Terezu - aby sme zostali teda v obraze a aktuálni:

svätorečenie prebehlo 4. septembra 2016 pápežom Františkom vo Vatikáne.

 

medzitým sa na YT objavil  /na YT dlho bol, len nepreložený/  už s titulkami krátky televízny dokument Hell's Angel Christophera Hitchensa z roku 1994 ako protipól pôvodného filmu z roku 1969 viacmenej náhodne natočený v časoch hnutia hippies Angličanom Malcolmom Mudgeridgeom, ktorý týmto počinom a mierne pokazeným a presvetleným filmom Matku Terezu poslal do sveta.

 

Hitchensov dokument

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov