Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Ako by ste riešili situáciu, keby niekto zneužil vaše osobné údaje a s použitím vášho mena, adresy a rodného čísla vypísal zmluvu a dokonca ju podpísal? Aby som bol presnejší, ide o zmenu zdravotnej poisťovne, takže niečo čo je zo zákona povinné a mne ako platiteľovi následne vznikajú rôzne povinnosti. Je to dostatočný dôvod na podanie trestného oznámenia?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

minule radili, že ak niekoho podvodom prihlásia do inej zdravotnej poiťovne, treba podať podnet úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a tiež sťažnosť novej poisťovni... ja osobne by som to asi riešila aj trestným oznámením, hlavne ak niekto použil tvoje správne údaje, teda hlavne rodné číslo a číslo ID, lebo by som mala obavu, že nabudúce ich nietko použije na nejaký väčší úver, ktorý následne budú chcieť odo mňa splácať...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

premýšľam nad tým. zrejme záleží, podľa mňa, aj do toho, či to bol člen rodiny, či len známy, kamarát, ktosi, kto potreboval nahnať pre seba body ako nadháňač ...

v rodine by sme toto riešili zrejme ináč, záleží od vzťahov v rodine ... a či sa dá tá vec s neregulérnym prehlásením inam urobiť naspäť, bezbolestne. čo asi nepôjde tak ľahko, ako prihlásenie.

toto ale neviem - rieši takéto záležitosti Občiansky zákonník, či TZ ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počkám si na odpoveď "novej" zdravotnej poisťovne, ako danú situáciu vyriešili, nakoniec oni by si to mali riešiť so svojou pracovníčkou, pretože v tom prúseri lietajú s ňou, vyrozumenie by mi malo prísť do konca roka, asi. Majú mi poslať kópiu prihlášky, tak potom, keď ju budem mať v rukách, tak budem konať. Počul som aj, vraj toto nebol jediný prípad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

dnes som bola na pošte vyzdvihnúť si balíček, ak pominiem, že som chorá, je mi zle a žerem hnusné antibiotiká, zase sa ma pokúsili nasrdiť - už minule si úradníčka pri okienku vypýtala občiansky preukaz, odcupkala s ním dozadu a za chvíľu sa vrátila s balíkom... keď som jej povedala, že to nie je v súlade so zákonom, pozrela na mňa jak na debila a že - ale my to tak vždy robíme...

dnes si zase iná úradníčka vypýtala preukaz, keď som sa spýtala či mi s ním zase odcupká dozadu a že to nie je v súlade so zákonom, tak hodla preukaz na stôl, pozrela na mňa štýlom - mrcha jedna otravná - a odišla dozadu pre balík bez neho

 

Zákon o občianskych preukazoch 224/2006 Z.z.

...

§ 14

Priestupky

(1) Priestupku podľa tohto zákona sa dopustí ten, kto

...

f) prijme občiansky preukaz ako predmet záložného práva alebo ho odoberie pri vstupe do objektu, na pozemok alebo v súvislosti s poskytovaním služieb,

...

k) odovzdá občiansky preukaz ako predmet záložného práva alebo ho odovzdá pri vstupe do objektu, na pozemok alebo v súvislosti s poskytovaním služieb,

...

 

ja nevravím, že to robia, ale je to perfektný spôsob, ako získavať dáta z preukazov, stačí ich vzadu ofotiť... a zneužitie osobných údajov je na svete

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Zdravím,

 

ide o toto: boli zneužité moje osobné údaje na vytvorenie životnej poistky.

Na zmluve však nie je moje skutočné rodné číslo, ale úplne iné.(chvála Bohu)

Rovnako je tá zmluva podpísaná niekým iným. Poisťovni som volal a vysvetlil,

že tá zmluva bola vytvorená bez môjho vedomia, ba dokonca aj viem kým, čo

som im aj povedal, ale skrátka sú neodbytný. Taktiež im odmietam dať svoje

skutočné rodné číslo s obavy, že sa odrazu na zmluve objaví moje skutočné rod. číslo.

Prosím Vás ako mám pokračovať?

Ďakujem  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V prvom rade – telefonicky nič nevyriešiš, pretože vždy to bude iba slovo proti slovu.

Nebudeš mať žiadny doklad, že si vôbec niečo v neplatnosti poistky konal.

Úrady sú "založené" na papieroch!

 

Neviem čo más v rukách, či máš kópiu tej životnej poistky ... ak áno, urob si z nej kópiu a túto kópiu ako prílohu im pošli späť spolu s doporučeným listom, kde uvedieš, že podpis na poistke nie je tvoj, pretože ty si nič neuzaváral a navyše, rodné číslo uvedené na poistke nie je zhodné s tvojim rodným číslom.

Ak máš "originál" tej poistky, tak ten z ruky nikomu nedávaj, pretože to bude tvoj doklad!

 

Skutočné rodné číslo nikde neuvádzaj ... ty si zmluvu nepodpisoval, tak by si nemal mať dôvod dokazovať "kto si". Ak by to chceli riešiť súdnou cestou, tak tam máš možnosť nechať si "overiť pravosť podpisu" a taktiež preukázať sa dokladom so svojim rodným číslom.

Ak originál/kópiu poistky nemáš, tak pošli iba doporučený list s rovnakým textom bez akejkoľvek prílohy.

Všetky doklady si odkladaj, pretože nikdy nevieš kedy čo ešte môže prípadne "vyskočiť".

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako vraví trinita. Aj trestné oznámenie by som určite podala.

Z rodiny by si nikto nedovolil ma dakam prihlasovať bez toho, aby sa so mnou o tom neporozprával.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento týždeň som riešila taký problémik - mame prišla faktúra za služby mobilného internetu, taká smiešna suma necelých 8 eur... mama má len predplatenú kartu, tak som preverovala, vo do gou, lebo to síce bolo na jej meno, ale na iné číslo, než používa... tak mi povedali, že mamu oslovili s ponukou programu, ktorý ona akceptovala, tak jej kuriér doručil zmluvu a novú kartu a ona následne do 7 dní odstúpila od zmluvy... a faktúru síce vystavili, ale netreba ju vôbec brať do úvahy a platiť... 

to celé by bolo pekné, až na to, že mama si nepamätá, že by ju niekto s takouto ponukou oslovil a som si istá, že keby aj, minimálne by sa so mnou radila, o následnom odstúpení od zmluvy duplom, kedže vlastne ani nevedela, kam by sa mala obrátiť kvôli faktúre...

čiže buď si niekto zlepšuje štatistiku, alebo sa pokúšajú vytahnuť peniaze zo starých ľudí...

teraz zvažujem, či to mám nechať tak alebo ísť za tým ďalej, lebo furt tam vidím zneužitie osobných údajov a prípadne aj nejaké falšovanie podpisu...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

secretka:

vidím, že sa vyznáš... vieš aj odpoveď na moju otázku?

 Môžem zavesiť na net video, v ktorom ma nejakým spôsobom ohrozuje arogantný vodič, a na jeho vozidle je vidno ŠPZ?.

Napr. Google zakrývajú ŠPZ automobilov, ale taká televízia pri reportáži to nerobí a vidno ŠPZ prechádzajúcich áut...

Je ŠPZ osobný údaj? Ja si myslím, že nie, pretože to nič nehovorí o osobe vodiča. Dokonca aj zákon o ochrane hovorí o zhromažďovaní týchto údajov...ja nezhromažďujem...

Ak to nie je osobný údaj, na základe čoho to nie je...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov