Skočiť na obsah

Médiokracia - mediálna propaganda


aljak63

Odporúčané príspevky

Je to všade okolo nás... Médiá - náš najčastejší každodenný zdroj informácií a sprostredkovateľ toho, čo sa deje v našom blízkom, ale aj ďalekom okolí. Avšak ich moc je stále väčšia a väčšia. Informácie čím ďalej tým viac postrádajú objektivitu a namiesto toho bývajú správy tendenčne zveličované, vďaka čomu silne vplývajú na mienku a názory ľudí. Niektoré správy zveličené do gigantických rozmerov, inšie správy úmyselne zamlčané, alebo zmaniuplované... Všetko upravené záujmom politiky a snahy zdiskreditovať to, čo sa akurát nehodí. Informatívna funkcia sa tak pomaly ale isto mení na číru propagandu a manipuláciu ľudí. Bohužiaľ, mnohých ľudí v podstate ani nezaujíma ako to naozaj je a namiesto toho používajú argument "ja som čítal, že..." a inšie ich už nezaujíma, lebo nad "oficiálne správy" vydané masmédiami už podľa nich niet žiadny relevantný argument.

 

Všetko to speje k tzv. médiokracii = vláda médií... Čo si o tom myslíte? Akú rolu hrajú médiá vo vašom živote a celkovo v tomto svete? Aký majú na vás vplyv? Nechávate sa ovplyvniť, alebo radšej si pokúšate vytvoriť vlastný názor na základe vašich skúseností, resp. iných ľudí s osobnou skúsenosťou danej problematiky? Ktorým médiám vlastne veríte a ktorým nie? Poznáte ľudí, ktorí absolútne podľahli mediálnemu brainwashingu a snažíte sa ich priviesť k rozumu (alebo je to už zbytočné?)...

 

Obrázok

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že aj keď niekot povie, že sa nedá manipulovať, manipulovaný je.

všetci sme manipulovaný, skôr neskôr sa dumping istých informácií prejaví, nedostatok iných tiež.

bez toho, aby som sa zamotala do konšpirácií, tie sú inde, médiá nás ovplyvňujú. kto vlastní noviny, toho pieseň spievajú. byť nad vecou si môže dovoliť NYT, aj to neviem celkom posúdiť, či je, keď tam písali svojho času fejtóny ľudia ako Art Buchwald, myslím, že nad vecou boli, správne kriticky nad vecou informovali o veciach sveta.

myslím, že tak všeobecne médiokracia funguje, tlačí ľudí do istého zmýšľania ... alebo necháva v istom zmýšľaní, boj na slovenskom minitrhu Sme - Pravda aj tak vyhráva Nový čas, ktorý okráda národ o mozog. čítam obe, okrem NČ, samozrejme, a trochu sa vo mne bijú. potrebujem správy a informácie, a beriem ich minimum z dvoch strán.

či bude mať médiokracia navrch ? svojím spôsobom už má, ani prisilná kasta politikov nie je si istá pred písaným slovom, padajú vlády aj ministri aj prezidenti pod tlakom článkov v novinách. pravda, tam, kde majú akú takú chrbtovú kosť.

kým informujú o všetkom dôležitom dianí a kým vidia aj bežného človeka, čo nie je klišé, lebo osprostieť z médií ide veľmi ľahko, človek môže čítať o mierových rozhovoroch kdesi na druhom konci sveta, keď jemu sa deje neprávosť a nemá s tým kam ... kým médiá pomôžu aj jednoduchému človeku existovať, sú správne médiokratické. niečo ako kontrola. ale aj kontrola nad zmýšľaním ľudí ... tá hranica je tenká.

 

čo robia televízie, je na extra článok ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa mňa každá komerčná televízna stanica si všetky informácie, ktoré potom púšťa medzi pospolitý ľud, upraví, prestrihá a dizajnuje podľa svojho, resp. podľa toho, komu patrí. A pravdaže tak, aby si nerozhnevala tých najbohatších, t.j. najvplyvnejších. Snáď len nehody bezvýznamných občanov neupravuje tak, aby navádzala myslenie ľudí istým smerom, ak v nich figurujú naozaj len tí bezvýznamní občania...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemyslim, ze by to bolo az take definitivne...

 

Hlavne sa predpoklada, ze media chcu nejakym sposobom VLADNUT a OVLADAT. Vacsinou ide o firmy, ktore chcu akurat dosiahnut zisk pre investorov, a to je vsetko. Nie vzdy uplne najlepsimi prostriedkami, ale "vlada" je poriadne nad ich bezne ambicie.

 

Dalsi problem vznika so samotnymi informaciami... proste ich je tak vela, ze je nutne selektovat. Do spravodajskeho bloku nikdy nenacpes 100% vsetkeho, co sa udialo. Ani tento vyber neznamena hned manipulaciu - je to obojstranny tok. Nie len media urcuju co predlozia ludom, ale ludia si vyberaju, co chcu pozerat a citat. Preto si ludia slobodne a vedome po celom svete kupuju bulvar. Pretoze bulvarne informacie povazuju za nieco prinosne. Nikto ich do toho nemusi nutitl, staci ze maju slobodny vyber. A potom to nie je ovladanie, ale jednoducho sloboda vyberu.

 

Potom tu mas este vec interpretacie udalosti. Bez toho by islo len o obycajny zoznam udalosti, bez perspektivy, takze nejaka interpretacia je vlastne vzdy nutna. Tu sa jednotlive media mozu lisit - ale ani to neznamena hned nejaku manipulaciu, alebo hned klamstvo. Jednoducho iny pohlad na to, co sa deje. A zase - ludia maju slobodu si vyberat medzi jednotlivymi mediami, takze nadvlada jedneho media nehrozi. A kedze mame necenzurovany internet, tak na nom si clovek moze najst aj tie najsialenejsie interpretacie cohokolvek.

 

Cize nemyslim, ze by islo o nejaku nadvladu. Len jednoducho je vacsina ludi prilis jednoduchych, nevzdelanych a blbych na to, aby sa vacsinou veci dokazali zaoberat. Vyhovarat sa na media su naozaj len vyhovorky....pretoze inac by bolo treba povedat napr.: "Vy, miliony ludi, stre proste truby, ktore nemaju ani sajnu o tom, co sa deje vo svete. Maximalne tak dokazete odpapagajovat nejaky nazor, ktory sa vam prave paci, ale to je vsekto. Vas nazor je irelevantny. Vasa schopnost analyzovat dianie je blizka nule. A medialne vzory nasledujete preto, lebo to je vase maximum."

Hnusne, co? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je to dobre.

V demokracii (vlada ludu, prekl.) by mali vladnut ludmi voleni zastupcovia, nie nevolene sukromne firmy, korpracie alebo media.

 

Na politikov, ktori realnu moc nemaju, vsak vsetci odvazne nadavaju, ale na tie sukromne korporacie a media, ktore v zapadnom svete v skutocnosti vladnu, sa vsetci boja nadavat. Vlastne v kazdej dobe sa ludia boja nadavat svojim vladcom.

 

 

a ku xenocideho prispevku: na vine nie su len ti, ktori sa nechaju manipulovat, ale aj ti, ktori manipuluju. ked si niekto nezamkne auto, lebo je lenivy, na vine je aj jeho lenivost, ale myslim, ze vacsiu vinu ma zlodej, ktory mu to auto ukradne.

ze su ludia lenivi premyslat je ich chyba, ze to ktosi zneuziva a okrada ich alebo ich manipuluje to uz chyba ludi nie je, ale chyba medii a manipulatorov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V demokracii (vlada ludu, prekl.) by mali vladnut ludmi voleni zastupcovia, nie nevolene sukromne firmy, korpracie alebo media.

 

Ved aj vladnu. Koho ste si zvolili a komu ste dali hlas, ten vladne. Vacsina ludi nema na to ani aby riadila stanok s langosmi - tak sa nediv.

 

 

a ku xenocideho prispevku: na vine nie su len ti, ktori sa nechaju manipulovat, ale aj ti, ktori manipuluju.

 

Aaale, prosim ta... Same manipulacie, manipulacie.

 

Pozri sa trebars na svoje prispevky v dochodkovom poisteni - pri tom ako sa stavias proti sukromnym zdravotnym poistovniam, ich zisku a podobne... si jasny produkt lavicovej a komunistickej manipulacie a vymyvaniu mozgov. Produkt manipulacie, ktora vyniesla nie len na Slovensku do cela populistickych lavicovych politikov. Desatrocia trvajuce vymyvanie hlav, ktore stale pretrvava. Bojujes proti manipulacii a sam si mozno peknou obetou komunistickej propagandy, ktora na hlavu postavila starocia pretrvavajuci zdravy rozum.

 

A teraz si to neber osobne, len na ukazku toho, ze dost blbo mozes bojovat proti manipulacii....ked v podstate stojis na strane manipulatorov. Zrejme nevedomky, ale co uz?

 

Paradoxy, paradoxy. Ak klamu vsetci, zakonite musi klamat aj tvoj favorit. A ked klamu vsetky media, klamu aj media, ktore citujes. Ak manipuluju vsetci, tak si zmanipulovany tiez. A ked si zmanipulovany, tak tvoj nazor nemoze byt relevantny, pretoze je ovladany...

 

Toš, takze ako sam vidis - vyssie uvadzany katastroficky sposob argumentacie dokonale diskvalifikuje prave toho, kto tento nazor zastava :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved aj vladnu. Koho ste si zvolili a komu ste dali hlas, ten vladne.

 

Svata prostoto. Si myslis, ze volene vlady maju skutocnu moc? U nas Fico, v USA Obama atd.? To su vladcovia sveta? :)

 

K ostatnemu:

ano, skoro vsade su manipulacie. reklama, media, vo vztahoch

veri snad (okrem mladych, u nich je to prirodzene) niekto dospely na cestny, priamy svet?

budem chvilu priamy, mam 32, takze tazko mi mohli komunisti desatrocia vymyvat mozog. co kazdy kto je proti zisku zdravotnych poistovni musi mat desatrocia vymyvany mozog? :)

existuju narocne sposoby ako nebyt zmanipulovany, ale u Teba kazdy kto ma iny nazor napr. na lavicovu politiku je zmanipulovany. ta vasa pravicova bohorovnost skromnejsich ludi uz odpudzuje...

 

a taras, ja som nikde netvrdil, ze vsetci klamu a manipuluju. ani si to nemyslim, ze vsetci klamu a manipuluju. ani o politikoch, pre mna su aj na Slovensku idealni politici. ktori su cestni, priami, neklamu, nemanipuluju. aj na Slovensku. ostatni ludia detto. cize tie zavery su len z toho co omylom podsuvas inemu

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Svata prostoto. Si myslis, ze volene vlady maju skutocnu moc? U nas Fico, v USA Obama atd.? To su vladcovia sveta?

 

Tak potom nechapem, preco nadavate na politikov? :P

 

Ale inac - pekne zbavovanie sa zodpovednosti, ze? Najprv si niekoho zvolite a ked sa ukaze, ze ten dotycny je blb, tak sa tvarite, ze vy za nic nemozete - ze ste ho predsa nezvolili.

 

Asi ta prekvapi, ze Fico robi to, co sluboval a co vela ludi ocakavalo, ze robit bude - cize robi to, co ludia vedeli, ze robit bude. Robi to, co ludia chceli aby robil (aspon jeho volici). Takze chce to statocnost a odvahu, dokazat stat za svojou volbou a nie sa zbabelo vyhovarat.

 

 

existuju narocne sposoby ako nebyt zmanipulovany, ale u Teba kazdy kto ma iny nazor napr. na lavicovu politiku je zmanipulovany. ta vasa pravicova bohorovnost skromnejsich ludi uz odpudzuje...

 

Ale nie, to si nepochopil. Proste ked vidim, ako niekto opakuje komunisticke zvasty, ktore sa desatrocia vtlkali ludom do hlavy, je evidentne, ze tento clovek je obetou komunistickej a lavicovej manipulacie. Preto su mu prirodzene trosku konzervativnejsie myslienky odpudive.

 

A ako sam pises - vela ludom su odpudive. Co je len dokazom toho, ze lavica zmanipulovala velku cast sveta - a velka cast sveta voli koho? Lavotocivych politikov. Uz ani pravica nie je pravicova.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi ta prekvapi, ze Fico robi to, co sluboval a co vela ludi ocakavalo, ze robit bude - cize robi to, co ludia vedeli, ze robit bude. Robi to, co ludia chceli aby robil (aspon jeho volici). Takze chce to statocnost a odvahu, dokazat stat za svojou volbou a nie sa zbabelo vyhovarat.

 

zla interpretacia - to len ubohi fickovolici si mysleli, ze rozumeju tomu, co im sluboval
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak potom nechapem, preco nadavate na politikov? :P

 

Ved presne. Je ubohe to sustavne nadavanie na politikov.

Odvahu chce nadavat na skutocnych vladcov a ich "armadu", napr. novinarov, media.

 

Proste ked vidim, ako niekto opakuje komunisticke zvasty, ktore sa desatrocia vtlkali ludom do hlavy, je evidentne, ze tento clovek je obetou komunistickej a lavicovej manipulacie.

 

Typicke co dnes pocut od "praviciarov" - ak ma niekto iny nazor ako my, je zmanipulovany.

Asi mas este ciernobiele videnie sveta (cierne-lavica, biele-pravica), tak nevidis, ze aj komunisti mali v niecom pravdu, v mnohom ma pravdu lavica, ale ty to mas vsetko lahke ciernobiele, cheche.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Typicke co dnes pocut od "praviciarov" - ak ma niekto iny nazor ako my, je zmanipulovany.

 

Ja som nezacal pisat o manipulacii - a ty sam si napisal, ze to je chyba medii a manipulatorov. Takze co sa cudujes? Ved si to sam opisal...nie je to tvoja chyba, ale chyba tych, ktori ta zmanipulovali.

 

 

Asi mas este ciernobiele videnie sveta (cierne-lavica, biele-pravica), tak nevidis, ze aj komunisti mali v niecom pravdu,

 

Chcel si napisat, ze NACISTI MALI V NIECOM PRAVDU, vsak? Nacisti, Hitler, Goebbels, Himmler, Heydrich, cela NSDAP mali v niecom pravdu, presne toto si myslel, ze?

 

Nenapada ma v com mohli mat komunisti pravdu... Dekadentny zapad odsudzovali nacisti. Nadvladu kapitalu odsudzovali nacisti. Zly vplyv upadkovych kapitalistickych medii odsudzovali nacisti. A nezabudaj, ze stavali dialnice a znizili nezamestnanost! Vari mi tu chces povedat, ze s nacistami nesuhlasis? Nezabudaj, ze si len zmanipulovany mediami - takze nemas uplny pohlad na nacizmus, vela ti bolo zatajene. V com bol chudak Hitler horsi nez Josif Vissarionovic? Len mu image pokazili zle media.

 

Tak sa povznes nad medialnu propagandu a kludne s odvahou sa zastan aj nacistov. Komanc alebo nacek, oboje rovnaky zmrd, takze sa nemusis bat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak sa povznes nad medialnu propagandu a kludne s odvahou sa zastan aj nacistov. Komanc alebo nacek, oboje rovnaky zmrd, takze sa nemusis bat.

 

hehe, este si zabudol na demokratov (vseho druhu), liberalov, ludovcov a inu cvargu :D
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale inac - pekne zbavovanie sa zodpovednosti, ze? Najprv si niekoho zvolite a ked sa ukaze, ze ten dotycny je blb, tak sa tvarite, ze vy za nic nemozete - ze ste ho predsa nezvolili.

 

Asi ta prekvapi, ze Fico robi to, co sluboval a co vela ludi ocakavalo, ze robit bude - cize robi to, co ludia vedeli, ze robit bude. Robi to, co ludia chceli aby robil (aspon jeho volici). Takze chce to statocnost a odvahu, dokazat stat za svojou volbou a nie sa zbabelo vyhovarat.

 

Hm jose .Si za to zodpovedny.

 

zla interpretacia - to len ubohi fickovolici si mysleli, ze rozumeju tomu, co im sluboval

 

Je to od dadyho aj to je pravda.

 

--

A k teme tej mediokracii - na slovensku - si len zoberte a porovnajte informacie od pravdy a sme ci hospodar. novin. Kto ich vlastni , A a preco nepisu pravdu? No. Lebo to niekomu vyhovuje.

 

Inak preco Fico nemal tlacovku po zasadani vlady, kde rozhodli ze kupia podiel SPP?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A k teme tej mediokracii - na slovensku - si len zoberte a porovnajte informacie od pravdy a sme ci hospodar. novin. Kto ich vlastni , A a preco nepisu pravdu? No. Lebo to niekomu vyhovuje.

 

Ehm - a co je to PRAVDA?

 

Uvedom si, ze v maximalistickom pohlade, ani predpoved pocasia nie je pravda. Dokonale pravdivy mas zrejme len datum - a aj to sa da spochybnit, pretoze tam nemas nikde vysvetlene, o aky kalendar sa jedna a nemas datum podla inych kalendarov.

 

Kto podla teba pise pravdu, tu jedinu a absolutnu? Realita je taka, ze vo vacsine pripadov nejaku vec proste len inac interpretuju. Nech je akokolvek, to chces vazne tvrdit, ze kazdy novinar je dokonale ovladany svojim sefom a pod.? A nedokaze napisat nic, absolutne nic a vobec nevedia rozmyslat? Ved to je uplna blbost a len tym popries, ze by niekto mohol vobec napisat pravdu.

 

Argument, ze na tom niekto moze zarobit je hlupost. Vo vacsine situacii sa da nieco zarobit - takze nie je nutne nijake klamstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, obecne to je hlupost. Media maju daleko od dokonalosti, ale nie je za tym ziadna hlboka mocenska snaha. Novinari su povrchni ( jedine TREND sa nejaky cas snazil ist do hlbky, za co sa dostali akurat do sudnych sporov ale ziadne ocenenie obcanov, inzerentov ci kohokolvek neziskali ), a tak dostavas neuplne informacie hlavne preto ze ich novinari nemaju, novinari su skorumpovani a casto mas cielene clanky kde za pomerne male peniaze niekoho ociernuju ci chvalia, pripadne prepasuju PR clanok ako informaciu. Ale faktom je ze noviny v skutocnosti nedokazu zmenit presvedcenie ludi, kedze ti posudzuju informacie podsla svjoho presvedcenia.

lopata ked cita clanok ako kapitalisti robia zle, tak povie ze to je dokaz toho ze ma pravdu, ked bude citat ze robia dobre, tak si povie ze ide o platenu propagandu a ze to je zase dokaz ze ma pravdu. Ale jeho presvedcenie to nezmeni.

 

A tak jedine medium, ktore skutocne dokaze cosi menit je televizia, ale to len preto ze posuva emocie. V televizii nejde o fakty ale len o pocity, a tak moze pomoct charizmatickym politikom, ale rovnako nedokaze menit zasadne presvedcenie ludi

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale faktom je ze noviny v skutocnosti nedokazu zmenit presvedcenie ludi, kedze ti posudzuju informacie podsla svjoho presvedcenia.

lopata ked cita clanok ako kapitalisti robia zle, tak povie ze to je dokaz toho ze ma pravdu, ked bude citat ze robia dobre, tak si povie ze ide o platenu propagandu a ze to je zase dokaz ze ma pravdu. Ale jeho presvedcenie to nezmeni.

 

áno.. ľudia si s médií, berú akurát to, čo im potvrdzuje ich presvedčenie

akonáhle narazia na niečo, čo je s ním v rozpore "prepnú na iný kanál"

takže čo môžu médiá urobiť, s faktom, že akonáhle sa pokúsia diváka "vychovávať", ten siahne po diaľkovom ovládaní?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne:) akurat, ze xenocide nevidel nikoho volebny listok

 

Zaujimave... cize mas pocit, ze mas pristup k sukromnym a osobnym udajom, ktore su pristupne len velmi obmedzenu mnozstvu ludi a institucii? Tym chces povedat, ze mas nelegalne zdroje informaciia porusujes zakony chraniace sukromie?

 

Alebo - nic take nemas, nic nevies...ale si tu proste napisal nejaky vymysel, demogogicky pises nepravdu, len preto, aby si zmanipuloval nazor citatelov na moju osobu? Wow. Vidis co robis? Klames a manipulujes len preto, aby si obhajil svoju "pravdu". V com si lepsi nez kritizovane media? Absolutne v nicom. Akurat nemas schopnosti a moznosti to robit vo velkom, tak manipulujes v maximalnom rozsahu, ktory mas k dispozicii. Ak by clovek ako ty mal na starosti akekolvek medium - vari by sa zmenil? Kdeze :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o com to taras?

toto bolo len o tom, ze vraj ja sa neviem prihlasit k zodpovednosti za Ficovu vladu, ktoru sme si najprv zvolili a teraz sa bojime prihlasit k zodpovednosti. pritom nemas sajnu, koho som volil

 

keby ty vlastnis media, tak si klasicky pravicovy manipulator, ako to dnes vidime. lavica manipulovala mediami kedysi

dnes media manipuluju v prospech kapitalizmu a pravice, len ludia uplne sprosti nie su, aj ked od mudrosti maju daleko, vysledky pravice a kapitalizmu v praxi videli

a ty tu v prospech kapitalizmu a pravice, aj v teme Ateizmus, manipulujes rovnako v maximalnom rozsahu, ktory mas k dispozicii

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto bolo len o tom, ze vraj ja sa neviem prihlasit k zodpovednosti za Ficovu vladu, ktoru sme si najprv zvolili a teraz sa bojime prihlasit k zodpovednosti. pritom nemas sajnu, koho som volil

 

Je jedno koho si volil (a ja som nepisal, ze si volil niekoho konkretneho). Ale volil si, vsak? Politicku stranu, vsak? Taku, ktora prezentuje svoje myslienky v mediach - v mediach, ktore klamu. Takze je jedno koho si volil, pretoze si vzdy a zakonite musel volit toho, kto klame a manipuluje :P

(alebo mi menuj medium a stranu, ktora nikdy neklame, nemanipuluje a nepodvadza, ok? :) )

 

 

dnes media manipuluju v prospech kapitalizmu a pravice, len ludia uplne sprosti nie su,

 

Jedna - ludia su banda idiotov.

 

A za druhe - ak manipuluju v prospech KAPITALIZMU...tak potom v SK vyhra LAVICOVY SMER. V CR ma najvacsie preferencie LAVICOVA CSSD a v krajoch vladne spolu s KOMUNISTAMI. Vo Francuzsku je LAVICOVY prezident. V USA je LAVICOVY prezident. Hmmm....pozrime sa este kde vsade, co ty na to?

 

A KAPITALIZMUS??? Prosim ta, co je to za kapitalizmus, ked stat rozdeluje dobru polovicku HDP a zasahuje do vsetkeho? Co je kapitalisticke na tom, ze bohati maju platit 75% dan z prijmu? Co je kapitalisticke na tom, ze nemozes prepustit niekoho, len pretoze ti je nesympaticky (ale je to neger, cigan, zenska, arab, alebo len je skulavy?). Co je kapitalisticke na tom, ze potrebujes 20 povoleni, kym si mozes firemne prdnut? Kapitalizmus neexistuje.

 

Vies kde je uzasny kapitalizmus? V komunistickej Cine ;)

 

Nuz a pokial je rovnost medzi obhajobou rozumu v nabozenstve a obhajobou rozumu v politike a ekonomike, asi ti urobim radost - ano, robim to iste co v ateizme. A nabozenskych blbcov, ktori zastavaju nezmyselne napady - ci uz nabozenske, alebo komunisticky politicke, budem virtualne podpichavat. Vybral si si dobru spolocnost. Nacisti, komunisti a nabozenski zadubenci. Ludom tychto skupin by sa malo odobrat volebne pravo, nakolko svojou dokazanou neschopnostou rozmyslat a dokazanym preferovanim zlocineckych systemov ukazuju, ze demokraticke pravo volby je pre nich az prilis dobre. Ale co sa da robit - uz v Listoch federalistov bolo upozornene, ze pokial bude mat luza volebne pravo, tak volby bude vyhravat casto program luzy. A tu to mame - vyhra SMER a najde sa este luza, ktora by chcela nieco esta VIACEJ lavicove a komunisticke.

 

K takejto blbosti ludia ani nemozu byt snad zmanipulovani. To musia byt nejake aditiva vo vode :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vykrucas sa ako obycajne ;)

Pisal si konkretne o Ficovi, ze len robi to co sluboval a ze mame mat zodpovednost a za jeho volbou si stat. Pritom nemas sajnu koho som volil.

 

Pisal som uz, ze verim aj v cestnych politikov, aj na Slovensku, ako verim aj v cestnych obycajnych ludi a ty tu zase zadries nieco v zmysle, ze vraj aj ti maju chyby :)

No a co?

Mozno kazdy trochu manipuluje, len niekto na 10%, aj to nevedomky a s dobrym umyslom na dobru vec, ini na 90%, lebo inak ani nevie a na zlu vec a najma ked nema pravdu. Mudri volia radsej tych prvych, nie nejakych bezchybnych.

 

A media su dnes pravicove a kapitalisticke a napriek tomu vyhrava lavica, no nie je to pekne? :)

Isteze pravicovych popletencov ide trafit slak.

Uz im aj manipulacia prestala fungovat :)

Takze co teraz, odobereme volebne pravo volicom Smeru a vsetkych co maju iny nazor, a vyhrame.

 

Vy pravicovy popletenci kym vyhravate ste mily, ale ak vyhrava iny nazor uplne stracate rozum :agree:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pisal si konkretne o Ficovi, ze len robi to co sluboval a ze mame mat zodpovednost a za jeho volbou si stat. Pritom nemas sajnu koho som volil.

 

A kde je problem? Ak niekto volil lavicoveho Fica, tak nech si stoji za svojou volbou. Ak si ho nevolil, tak nemas problem - a kludne si mohol napisat, ze si toho laviciara nevolil (ja to kludne napisem, ze som SMER nevolil). Ale kedze tu pises len okolo a nie priamo...tak to je zase pekna manipulacia ;)

 

 

Mozno kazdy trochu manipuluje, len niekto na 10%, aj to nevedomky a s dobrym umyslom na dobru vec,

 

Paci sa mi tvoje rozmyslanie. Lavicova manipulacia a klamstva su OK, pretoze su za "dobru" vec, tak si to myslel, ze? Pekne ako zrazu obhajuje manipulaciu, super! A mozes mi dat priklad medii a politikov, ktori podla teba manipuluju v mene niecoho dobreho, s cim suhlasis? ;)

 

 

A media su dnes pravicove a kapitalisticke a napriek tomu vyhrava lavica, no nie je to pekne?

 

Veru, veru. To by znamenalo, ze pravica manipuluje v prospech lavice. Co nedava zmysel. Cize potom media nemozu byt pravicove - pretoze sa pravicovo nespravaju, ak manipuluju tak, ze z toho ma prospech ich oponent. Media vladnu a usmernuju ludske rozhodovanie tak, aby ovladani ludia volili lavicu.

 

Na slovensku napriklad media zmanipulovali volicov tak, ze tito zvolili SMER. Nie je to slobodna volba rozmyslajucich ludi, ale sposob ktorym media ludi oklamali a prinutili ich zvolit niekoho, koho by si inac nevybrali. Detto aj vo Francuzsku. Vari si myslis, ze by si Francuzi slobodne zvolili socialistickeho prezidenta? Manipulacia. A v takom pripade je jedno ako media oznacis - kedze nadrzaju a pomahaju lavicovym stranam.

 

A nemozes napisat, ze manipulacia nefunguje - ved si pisal, ze funguje. Pretoze ak nefunguje, tak neexistuje. Ale ako si pisal, tak medialna manipulacia existuje. A deje sa. Vitazstva lavice po celom svete su dokazom lavicovej manipulacie.

 

Prirodzene - ak by v SK existovala pravicova manipulacia, tak by pravicove strany mali masivnu vacsinu. Co nemaju. Takze pravicova manipulacia neexistuje.

 

PS. Tusim mi o chvilku vysvetlis, ze nakoniec nijaka manipulacia neexistuje a nefunguje, co bude super - pretoze presne to som tvrdil o zaciatku :w00t:

 

pre mna su aj na Slovensku idealni politici. ktori su cestni, priami, neklamu, nemanipuluju.

 

Tak ma napadlo - KTO SU TI IDEALNI POLITICI? Myslim - ich mena. Jednak zo zvedavosti (komu to ludia tak bezmedzne veria) a za druhe predpokladam, ze sa pekne pobavim. Tak aspon troch, dobre? :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, neobhajujem manipulaciu, ale nik kto dnes zije na Zemi nie je bezchybny, cize si mozme vyberat len lepsich a horsich. Mudri si vyberaju tych lepsich.

Lepsi je ten, kto sa snazi, manipuluje mozno z 10% _nevedomky_ a na dobru vec, lepsie povedane s dobrym umyslom.

To su aj pravicovi oni, najma mladi zivotom neskuseni ludia, oni niekedy uprimne veria tym svojim pravicovym nezmyslom.

 

A este raz a pomaly: media su vacsinou dnes pravicove, v rukach kapitalistov. Manipulacie im fungovali na zaciatku, ale uz sa ukazalo v _praxi_, ze tie ich naivne axiomy o zlom state a dobrych sukromnych podnikoch a ako volny trh vsetko sam vyriesi a podobne nezmysly nefunguju.

Cize manipuluju v prospech kapitalizmu dalej, len ludia uplne sprosti nie su. Keby su ludia mudri nenechaju sa tymi pravicovymi heslami zmanipulovat ani na zaciatku.

Manipulacia tu vzdy bola a je, a my ludia sme sprosti, ale nie uplne.

 

Ak od zaciatku tvrdis, ze nijaka manipulacia neexistuje a nefunguje, tak si naivny, neskor bude pre Teba o to tazsie pripustit ako funguje tento svet

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napisal, si ze media vladnu. Takze na slovensku vladnu media. Media dosadili politikov, media presadili lavicovu politiku. A kedze vlady presadzju stale lavicovejsie opatrenia, bez ohladu na to, ako sa oznacuju - vladcovia su lavicovi.

 

Ako mi vysvetlis, ze pravicove media presadzuju laviciarov? Mas nejaku zasadnu chybu v argumentacii.

 

Sorry, ale preco by praviciar presadzoval 75% dan pre bohatych? Kdeze - francuzske media su zjavne laviciarske a zmanipulovali francuzov, aby zvolili lavicoveho prezidenta.

 

Co sa tyka sprostosti - hovor laskavo za seba. Keby si to povedal v jednotnom cisle, tak ti naozaj uverim :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov