Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Feng šuej alebo feng-šuej alebo staršie feng šui (po čínsky: 风水 - pchin-jin: fēngshuǐ - slov. prepis: feng-šuej - doslova: vietor a voda)

je čínske umenie geomantie, čiže výkladu prúdenia a smerovania zemských a atmosférických síl a jinových a jangových energetických smerovaní s cieľom nájsť podľa tohto výkladu najvhodnejšie miesto na pobyt človeka v danom prostredí alebo na umiestnenie mŕtvoly do hrobky. Od odborníkov na feng šuej sa vyžadovalo aj ovládanie všetkých spôsobov veštenia.

 

dnes sa feng šuej používa najmä pri riešení interiérov a záhrad - a Číňania nezabúdajú na architektúru.

 

kedysi som, veľmi dávno, bola spokojná s tým, ako som mala usporiadaný pracovný stôl, nevedomky pekne podľa feng šuej.

 

dnes sa mi pripomenulo vecami, ktoré sú škodlivé :

- feng šuej obľubuje zrkadlá, ale nemali by byť v spálni na mieste, odkiaľ sa v nich človek vidí, pretože prinášajp pocit prítomnosti tretieho človeka, nemali by byť povešané malé a vysoko, že sa v nich človek nevidí celý, pretože vytvárajú pocit menejcennosti ...

- nemá rád priveľmi hranaté stoly a stolíky v jedálni, čo je v našej kultúre trochu neobvyklé, nemá rád hrany a rovné plochy a rohy nábytku, miesto sa stáva pichľavým a dáva možnosť rýchlejšie uniknúť chi / kaktusy nemá rád celkom iste, na stoly sa zabúda /

- nemá rád bonsaj. čo je zvláštne, pre čínsky pôvod oboch. ale bonsaj nie je vhodný pre jeho príliš pomalý rast, zatláča späť rozvinutie chi

- rezané kvety, choré črepníkové kvety, vytvárajú negatívnu energiu v byte

- pichľavé, končisté kvety, spôsobujú neharmonické správanie, agresiu

- mozaikové zrkadlá - prlíliš rozmetajú pozitvínu energiu a jej vplyv

- detské hračky, pochádzajúce z detstva, nie je dobré držať v spálni ... spojitosť s rozvojom zdravej sexuality

zdroj: http://www.femina.hu...argy_a_lakasban

 

vraj. ako to je naozaj ? :) čo vieme o feng šuej ? skutočne pôsobí ? čo je pre nás z neho dôležité ? kto o téme vie viac ?

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niektore prvky z feng sui vnasam aj do osobneho ci pracovneho zivota, vnimam toto umenie, tento vyklad, za ciastocne pravdivy, vidim v nom moznost ovplyvnovat niektore veci v zivote cloveka

 

nieco prakticke, nie narocne na obstaranie a umiestnenie je:

- zvonkohru ku vstupnym dveram, pomoze rozptylit energiu prudiacu dverami do ostatnych casti domu

- na stole v kuchyni mat cervene kvety - posilni sa energia spojena so zdravim a vitalitou

- k dverom je vhodne umiestnovat rastliny, najlepsie krikovite, ktore upokojuju tok energie, ked vchadzate a vychadzate z miestnosti

- ak su niektore casti nabytku ostre, moc hranate, je vhodne pouzit plazivu rastlinu

- k umyvadlu, vylevke, postavit rastlinu v kovovom prip. zeleznom kvetinaci - mala by zastavit energiu, ktora sa spaja s vasimi financiami, ktore by mohla vylevka odplavit

- na toaletu umiestnit rastlinu

- v obyvacke by kreslo nemalo smerovat chrbtom k oknu pripadne k dverom, nie je chraneny chrbat - vhodne je medzi okno a gauc umiestnit rastlinu

- takisto k rohom, ktore vycnievaju, je vhodne umiestnit krikovitu rastlinu, aby spomalila a zmakcila virive energie

- v spalni dat od postele co najdalej TV a roznu elektroniku, spod postele treba odstranit kable

- umiestnit do spalne na okna zavesy, zaclony - stlmia tok energie cchi v noci

 

a je toho velmi vela :)

 

jednoduchymi doplnkami, ktore by mali zlepsit tok energii su napr. parik mandarinskych kacic pre lasku (pripadne obraz pivonii), krystal umiestneni v priestoroch, kde je najvacsie elektromagneticke pole, zaba umiestnena do rohu miestnosti sledujuca dianie (pre dobre financovanie), slon so zdvihnutym chobotom na pracovnom stole (pre spravne a silne rozhodovanie) ,....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja ked pocujem slova feng shuei, tak sa mi jezia chlpy...ked niekto tu posratu energiu cchi zmeria, tak sa mozme o tom zacat seriozne bavit.. :zubiska:

 

podla mna by mal interier harmonizovat s clovekom, ktory ho obyva , tak aby sa v nom citil dobre...a bodka.

 

normalny zdravy rozum mi hovori, ze stolicka obratena k stena a chrbtom k dveram nebude to prave orechove aj bez feng shuei

rovnako aj zrkadlo u mna v spalni, pretoze vzhladom na to, ze prevazne spim naha , nepotrebujem ako prvu vec vidiet rano moj zadok a celulitidu..ale poznam x ludi, ktori zrkadlo v spalni maju a pohoda.

 

ak si kliknete na nejaky internetovy feng shuei obchod uvidite kopu nevkusnych haraburd za tazke prachy, ktore si podla mna domov nataha iba totalny somar.

 

vsetky tie slony, delfiny, zaby, fontanky, a zvonkohry...no ved ako chcete, je to vas dom

 

ja vcelku suhlasim s tymto videom /kliknite si na cc kvoli titulkom/..dufam, ze pobavi aj vas

http://www.youtube.com/watch?v=MB2ETMR6LMY :thumbsup:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ten pan by sa mal zaujimat hlavne o seba, nie o to, co chcu riesit ini ;)

mne je zle z pohladu nanho, dvojita, trojita, x-ita brada, nechutny vyraz v tvari, bohvie co vsetko obalene tukom

 

kiez by sa s takou zaujatostou venoval aj inym temam, prospesnym jeho telu ;)

odporucila by som mu odbornika, jeho gestikulacia je prehnana a v beznej komunikacii neprijatelna :)

a takyto bullo nam ide hovorit o bullshitoch :)

 

koniec off topic :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm...teda vyjadrovat sa o niecom by mali iba dokonali ludia typu Brad Pitt?? /pripadne iny vas idol/??

 

jedno stastie, ze nas nevidno, lebo aj toto forum by sme museli zrusit... :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Helle, by si sa cudovala, ale niektori ludia odtialto sa uz v reale aj videli :)

ale chapem, nemala si lepsi argument :)

 

a btw, ti traja "feng-suisti" mohli byt kludne herci, aby bol program zaujimavy ;)

ked uz, uplne staci si nastudovat zakladne pravidla...a neplatit si akoze odbornikov (a to plati prevazne vo vsetkom) ... ale na to treba mat aj trosku rozum, chapem, ze niekto je natolko lenivy, ze sa necha radsej ovplyvnit idiotmi z relacie Penn & Teller a jemu podobnymi :)

 

a to tu neobhajujem feng shui, hovorim vseobecne, na margo ludi, ktori maju potrebu vsetko degradovat :)

neviem, proste okolo nas je vela veci, vedecky nepodlozenych, ktorym niektori ludia veria (vid nabozenstva), ale to hned neznamena, ze je to vtakovina (ako povedala jedna forumacka na chate :) )

a s feng shui neprisiel nejaky ujo tot pred rokom...ano, su ludia, ktori chcu na tom sakra zarobit, a ano, su hlupi ludia, ktori naletia..ale takto to funguje vo vsetkom

 

pozitivne naladeny zaciatok tyzdna zelam ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll

tu nejde o to všetko degradovať. a samozrejme že sa to dalo nahrať tento film. ale celé feng- šuej mi príde ako úplne vymyslená vec. nemá sa to vlastne vôbec o čo oprieť.

samozrejme že je to o viere v niečo, a o tom sa popravde baviť nedá, lebo veriť sa dá skoro v čokoľvek.

ja som proste tiež z tých ľudí čo neveria, že keď mám pri vstupe do domu zavesené nejaké "cimbrlátka", tak to odoženie zlých duchov.

proste mi to príde ako sprostosť riadna. že to pekne zvoní prosím, ale že to odháňa zlých duchov no uznaj. :) po ďalšie ľudia pred niekoľkými rokmi nepoznali žiadne feng šuej aspoň u nás. neviseli cimbrlátka a boli to dokonca rodiny a domácnosti šťastné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale vsak ja to beriem, ja sa doma tiez neobkolesujem vsetkym, co v knihach najdem

 

na kamaratku sa priatel mesiac pred svadbou vykaslal, a potom bola niekolko rokov bez partnera ... tak sme jej podarovali obrazok pivonii, na privolanie vhodneho partnera...a cuduj sa svetu, on prisiel, planuju uz aj dieta :)

 

:D nechcela som tym samozrejme nic naznacit ... bola by som za magora :)

 

len proste niektore veci mi pridu ako fajn, a preco si s tym neovplyvnit mysel...aj keby len placebo ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ako hovoríš ako "placebo".

ešte tak to aká farba je použitá v miestnosti, tak to by som brala. pravda že každá farba na nás nejak pôsobí a môže ovplyvniť aj tvoju psychiku, ale keď sa to už preháňa.

keby som sa riadila podľa toho, ako je položená ktorá stolička kde, tak ďakujem pekne.

záleží podľa mňa koľko sa sám človek nechá tým všetkým ovplyvniť. ja si rozhodnem ako chcem mať nábytok a podľa toho, aby som sa ja cítila dobre, či to bude vľavo či vpravo.

 

mňa osobne tieto veci nejak neovplyvňujú.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, je zvlastne ako niekto, kto veri v jeziska hovori, ze ezoterika je sprostost, lebo "celé feng- šuej mi príde ako úplne vymyslená vec"... flora, nic v zlom, ale takto nejak to vnimaju ti, co neveria v hovoriaceho hada, chodenie po vode a zmrtvychvstanie..

aby som to upresnila, ja nie som v uplnom obraze, co feng shui znamena, ale spochybnujem to presne tak isto.. ja spochybnujem uplne vsetky "magicke a mysteriozne veci" a nejak nefcu chapem... ale tiez chapem, ze sme rozni a verime roznym veciam, niekto chodi ku kartarke, niekto vysedava v kostole, niekto si premiestnuje nabytok.. len jak si nikto na tu svoju pravdu nema pragmaticky a overeny dokaz... len dufam, ze nas nebudu v najblizsich rokoch ovplyvnovat ezoterici s ich teoriami spolu s krestanmi a ich teoriami, bo potom sa uz fakt odstahujem..

mozno doplnim a aj ini pochopia - ak by boli ezoterici v parlamente a by ovplyvnovali chod spolocnosti podla svojich vymyslov, tak by vam to bolo tiez proti srsti... tak mozno pochopite, preco nam to prekaza...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež mám kamarátku čo sa vytešuje v tých veciach ako tarotové karty, veštenie a tomu podobné veci. Ona tomu normálne verí a to ma vplyv na to a to zas na hento a červený prúžok na ruku či čo sa teraz nosí.

a ako ju poznám celé jej vykladanie kariet smeruje k tomu, kedy príde ten správny chlap a peniaze.

Tak ti poviem čo ju poznám je stále sama a penieze nemá tiež. a sú to už roky . :)

 

pink áno. no neviem či som sa ja tu ako silny veriaci prejavila? možno hej, so mnou je to kus zložito. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, ja poznam jednu forumacku, ktora tomu tiez normalne veri a sa za mna modli a tiez furt nic... asi bude chyba niekde inde, ako tam hore...

 

inak ti amici su blazni, lebo su schopni vygrcat peniaze za kazdu sprostost...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale, ale mile damy...

feng suej nie je predsa ani nic nove, ani nadprirodzene, ani vynimocne

je to len do slov pretavena davna mudrost a skusenost ludi, pretoze orientacia domu voci svetovym stranam, umiestnenie okien, dveri, nabytku, pouzite materialy atd. ma svoju absolutnu logiku

a v minulosti to tak ludia prirodzene robili, pretoze zili v sulade s prirodou

to len postupom casu si uz domy nestaviame sami a tam, kde je to vhodne, ale nechavame si ich kreslit "odbornikmi" a umiestnovat podla uzemneho PLANU... alebo napr. umiestnenie nabytku prisposobujeme diktatu rozmerov a tvarov; keby sme posluchli to, co nam hovori instinkt, vyzerali by nase domacnosti inak - pravdaze, len u tych ludi, ktori si este zbytky instiktov zachovali...

detto je znama citlivost (precitlivelost) niektorych ludi na poruchy v prirodnom prostredi (geopatogenne zony, zlomy, podzemne priestory), "napodobnovane" dnes technickou infrastrukturou (elektricke vedenia, kanalizacie...)

 

a ze "ľudia pred niekoľkými rokmi nepoznali žiadne feng šuej aspoň u nás. neviseli cimbrlátka a boli to dokonca rodiny a domácnosti šťastné" ? nezabudajme na cesnaky, imela, retaze, a pod. ;)

 

to, ze z feng suej ale aj dalsich "nadprirodzenych" veci si robi niekto biznis, je sice fakt, ale nic nevypoveda o samotnej podstate toho, co sa okolo nas deje, a co nemozeme (alebo len trosilinku mozeme) ovplyvnit

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

na obrázkoch je jeden pražský mezonetový byt, zariadený vraj podľa feng-šuej ...

padli mi oči na komentáre, a hneď v prvých je zopár protirečení, podľa inej komentujúcej vyznavačky feng-šuej ten byt nie je ten správny feng-šuej ... pozrite si, neviem to celkom dobre posúdiť :)

 

( len pozerám, že podľa tých základných prvkov, ktoré sú vymenované na začiatku témy z časopisu, byt má priveľa rovných ostrých hrán nábytku v jedálni, má pichľavé kvety, a nielen jedny, črepníkové kvety, ... aj keď len k foteniu, ale sú tam rezané kvety ... a v komentároch vyčítajú ešte kdečo ) :)

 

http://zena.centrum....odle-feng-shui/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V minulosti som sa pomerne intenzivne zaoberala tymto umenim usporiadania veci okolo seba a v podstate som aj takymto sposobom, aj ked s mensimi nedostatkami, navrhla svoj rodinny dom. Uz sa tak striktne tychto veci nedrzim, ale proste niektore ma neopustili...

- postel nema byt v priamej linii prudenia cchi, ale to proste clovek aj pociti, ze sa mu nespi najlepsie ak je v blizkosti dveri,alebo odokryteho okna.

- rastlinky sa snazim mat vsade aj v sprche :D

- krystaliky na presvetlenom okne su super, potom vytvaraju krasnu duhu, ked na ne svieti slniecko

atd. uz si nespomeniem, co vsetko "pouzivam".

Ale rokmi som si uvedomila, ze vsetko je to o pocitoch. Ak sa mi nepacia "vychodne sosky", tak mi nasilu nepomozu,ak by som si ich nainstalovala ako ochranu, ci pomoc. Mam rada plamen sviecky a vonu vonnej tycinky a som rada, ze to somnou zdiela aj moj priatel a tiez mame zenovu zahradku,aby som nezabudla, preplnenu sice mojimi kamienkami, ale tak to je zase o mojej zberatelskej manii :D. A zahradka je super relax pre navstevy, kazdy sa v nej z casu na cas pohrabe :D

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

no co uz cloveku mailom nepride... (hodil som to sem aj s linkami a farbickami, dufam, ze to nebudete brat ako nevyziadanu reklamu :D )

a vychodniari, nezufajte... dracie zily urcite dorazia aj k vam :D

 

VÝJAZDOVÉ MERANIA  GEOPATOGENNYCH ZÓN – STREDNÉ A ZÁPADNÉ SLOVENSKO

 

V dňoch 1-10. novembra bude agentúra INGFOUR s.r.o. realizovať výjazd na merania Geopatogénnych Zón (Geoanomálií) pod vybranými obydliami v strednom a západnom Slovensku. Za účelom  vyhodnotenia štatistického a geologického rozloženia geoanomálií pod obývanými oblasťami.

Ak máte záujem o lokalizáciu Geopatogénnych zón, geoanomálií a posúdenia možnosti ich eliminácie vo Vašom obydlí. (byte , dome , kancelárií). Vyplňte nižšie uvedený „kontaktný lístok“ a zašlite ho na adresu: ingfour@gmail.com

Podrobnejšie informácie nájdete na stránke PROJEKT MERANIA GPZ kliknite TU 

 

Agentúra INGFOUR, Košice, tel: 0915/904 114, záznamník 055/636 5009, www.dracie-zily.sk

Projekt meraní Geopatogénnych Zón (Geoanomálií) prebieha za účelom štatistického vyhodnocovania podielu negatívnych zón v obydliach na celom Slovensku. Postupne bude vytvorená mapa s vyhodnotením lokalít viac, alebo menej vhodných na bývania z hľadiska štatistického výskytu geoanomálií a geopatogénnych zón.

 

Zameraním geopatogénnych zón vo Vašom obydlí jednak zistíte aké opatrenia urobiť, aby ste sa doma cítili naozaj dobre. Napríklad zmenou umiestnenia miest kde spíte alebo sa najdlhšie zdržujete mimo geopatogénnych zón .

 

Takisto  si môžete už pred kúpou pozemku, bytu alebo domu utvoriť predstavu o tom či je miesto vhodné na dlhodobý pobyt, alebo ho domáci predávajú preto, lebo sa tam necítia dobre a chcú ísť bývať z tohoto dôvodu inde. 

 

Viac informácií o Geopatogénnych zónach, geoanomáliách a ich účinkoch na zdravé bývanie nájdete na stránke: http://www.dracie-zily.sk/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov