Skočiť na obsah

Vytvorenie domácej siete


Sniper

Odporúčané príspevky

Potreboval by som vytvoriť domácu sieť, môj počítač by bol hlavný (WinXP SP3), k dispozícii je wi-fi router a potrebujem prepojiť 3 notebooky, všetky bežia na Win7 (dva myslím, že Home Premium, jeden je Start).

 

Zistil som, že som v tom ľavý, takže ako na to? Dá sa to vôbec prepojiť, keď jeden počítač je WinXP a druhý 7 Start?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 4
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    2

  • Darkman

    2

  • Nokia

    1

Najaktívnejšie dni

Top prispievatelia v tejto téme

Nechapem, co myslis tym 'hlavny pocitac', ale prosto vsetky napojis na wifi router (ci uz kablom, alebo cez wifi).

V sietovych nastaveniach im nechas aby si IP zistovali automaticky a hotovo, pocitace su prepojene.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zadas z pc start -> run -> \\nazov_stroja\c$ a teoreticky by ti malo otvorit disk C toho stroja (po zadani prihlasovacich udajov).

Jednotlive adresare nazdielas prosto tak, ze na ne kliknes pravym tlacidlom a v share polozke si to nastavis, tak ako ti to vyhovuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nove windowsy zvyknu mat by default vypnute zdielanie...tak musis povolit file sharing a potom sa na tie foldre dostanes ako pise dark...a ked chces povolit aby sa tie nb dostali len na niektore foldre tvojich XPcok tak len tie nazdielaj a uprav im prava pre userov z tych nb...

a naopak, nazdielaj cele Ccko ci kazdy disk co chces aby si sa z XPcok dostal na vsetko na tych nb

 

nie je odveci nastavit vsetkym rovnaku workgroup aby si nimi v klude browsoval cez "miesta v sieti" ci ako sa to vola

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov