Skočiť na obsah

Exekúcie, exekútori


game

Odporúčané príspevky

exekútor alebo inštitúcia exekúcie ma zaujíma z iného uhla ... v jednej inej téme som to tu raz písala ... tu :

http://forum.freespa..._25#entry145765 / mám jedného dlžníka, dlží mi cca 1300 eur už vyše dvoch rokov ... /

 

mno. pretože viem, že má kopu iných dlžôb, nie som ľudomil, ale tie dlžoby sú pre banky a pôžičkárne, ja som bola len prenajímateľ bytu, ktorému neplatil, som exekúciu nebrala vážne.

síce som sa tým zaoberala, a pracuje, len dlží na každú stranu, a tie peniaze mi dlží, a uznal to pred notárom.

 

dnes som čítala jeden článok, ako fungujú približne exekúcie ... tu : http://ekonomika.sme...t-a-co-nie.html ...

 

exekútori :

zaoberajú sa tam kdejakými dlžobami, ale nečítam tam nič o súkromných ... ako to s nimi je ?

oplatí sa do tohto angažovať exekútora ? hlavne ... ujal by sa toho vzhľadom na pomerne malý honorár niektorý ?

dá sa na nich spoľahnúť ?

platila by som okrem honoráru iný poplatok ? ako to vlastne je ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

exekútori :

zaoberajú sa tam kdejakými dlžobami, ale nečítam tam nič o súkromných ... ako to s nimi je ?

oplatí sa do tohto angažovať exekútora ? hlavne ... ujal by sa toho vzhľadom na pomerne malý honorár niektorý ?

dá sa na nich spoľahnúť ?

platila by som okrem honoráru iný poplatok ? ako to vlastne je ?

 

ujat by sa ujal, pretoze nemoze odmietnut tvoj navrh.. kedze honorar bude maly, tak sa nepojde pretrhnut od roboty.. a po novom im chcu zas skrtnut peniaze, resp. nejaky mudrlant podal populisticky navrh /skoro tak debilny, ako harabinov, ktorym zrusil odmenu za ukony exekutorov/, aby hotove vydavky neprekrocili vysku vymahanej pohladavky.. co znamena, ze ak prekrocia, tak ich sud exekutorovi neprizna.. preto ziaden exekutor nebude robit nic, co by tahal z vlastneho vrecka, takze to u neho bude lezat a spat... tak ak chces podat navrh, tak este do novely, ak ju schvalia, lebo potom cela excekucia strati zmysel..

trovy exekutora - odmena, nahrada hotovych vydavkov a nahrada za stratu casu - ak sa podari vymoct peniaze, tak to zatiahne dlznik, ak nie, tak to zatiahnes ty... ale ak prijmu novelu, tak to zatiahnes ty s velkou pravdepodobnostou..

vzdy zalezi od toho, co je zac dlznik, ak je problem mu dorucit, je problem zistit vobec nejaky majetok, tak je to cele o hubu... taku mi mame vymozitelnost prava v tejto nasej lubeznej krajine, kde ziju ludia so srdcom na dlani... ble
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak teda sa nič nezmenilo ... ani na tom, čo stále tvrdím aj mojej mame, ktorá je z toho nešťastná, samozrejme, že toto sa cez exekútora neoplatí riešiť ...

v podstate, keď toho človeka nájdem, náhodou, u ktorejsi práve na chvíľu aktuálnej frajerky, zúfalej osamotenej ženy, ktorá sa ho na chvíľu ujme, môžem vymáhať aj sama ... dosiahnem tým asi to isté, ako exekútor, len relatívne zadarmo ...

 

majetok ten človek nemá, celkom určite, a podľa mňa na krku už minimum jednu dve exekúcie, alebo aspoň obstávky platu ... dlžníci stoja v rade. a ja som na chvoste kdesi ...

 

tu exekútor nepomôže ... :niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

zmenilo sa niečo, vzhľadom k vyššie popísanému ?
s úrokmi z omeškania už naskákala celkom slušná suma dlžoby, nič svetoborné, z čoho by mal niekto obrovitý zisk, ale okolo 2000 eur to je ... a to tiež nerastie na strome.
dlžníka som po kdejakých iných upomínaniach teraz  upomenula listom do vlastných rúk, či to prevzal, netuším, zatiaľ sa mi nič nevrátilo.

jeho bývalá cez exekútora vymohla práve teraz dlžoby na výživnom pre syna, vraj mu zomrel otec a čosi dedil ... tak teraz váham: oplatí sa a vyplatí sa do toho zapojiť exekútora ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mojich chabych informacii, by si si mala najprv ujasnit, ci je to zalezitost obchodna (potom by to spadalo do obchodneho zakonnika), ale obcianska (potom by to spadalo do obcianskeho zakonnika). To su dve odlisne veci a kazda ma ine riesenie a postup vymahania.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to občianska záležitosť, spadá pod Občiansky zákonník.
ale ten mi je na dve veci, pretože máme postavené zákony tak, že v podobnom prípade vlastne chránia dlžníka. - toto je bez debaty, prekonzultované s právničkou.
právnou cestou toto nie je priveľmi priechodné.


mne ide o to, čo sme písali na začiatku, či mi pomôže exekútor ... a pretože sa tu objavila nová informácia, niečo sa má meniť pri exekúciách, preto som sa pýtala znovu, či niekto nevie, čo a či sa zmenilo ...

pretože suma nie je priveľká, nekynie z toho veľký zisk pre exekútora ... ale na druhej strane tie peniaze mi právom patria ...a dĺžnik uznal dlh pred notárom.

lenže dlžnik má dlhov za plnú kešeňu, a môj privátny je kdesi za bankami ...
a keď ma vymáhanie bude stáť rovnako ako dlh ... o to mi ide ... čo sa zmenilo okolo exekúcií ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no áno, Ady, takéto nápady už tu boli, nebojte nič :wooops:

aj by zaslúžil mamľas jeden pár buchnátov, vôbec ho nevzrušuje, že dlží ... svojho času mi dokonca povedal, že prednejšie sú mu dlžoby, ktoré musí platiť - niekoľkým pôžičkárňam. ani banky ho nevzrušovali až tak, a ja už vôbec nie :)

 

radšej by som to legálne, súd neprichádza do úvahy, a exekútor ... nemám šajn, neviem o nich takmer nič, žiaľ ... preto sa aj pýtam :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to občianska záležitosť, spadá pod Občiansky zákonník.

ale ten mi je na dve veci, pretože máme postavené zákony tak, že v podobnom prípade vlastne chránia dlžníka. - toto je bez debaty, prekonzultované s právničkou.

právnou cestou toto nie je priveľmi priechodné.

 

 

No tak sa mi zda, ze sa s tym obnosom uz mozes rozlucit. Ak je podla obcianskeho zkonnika, tak tam nie su ziadne penale pre dlznika. Tie by boli iba keby to dostal exekutor a dlznik by nesplacal ot co ma splacat. Ty mas cas 10 rokov na dostanie dlznaj sumy od dlznika....potom bay bay many :( . A co sa tyka tej ochrany dlznika, tak je to v poriadku, lebo kazdy (?) dlznik poziciava peniaze pod tlakom a preto musi aj veritel niest riziko za pozicane penaize. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

všetko súhlasí, až na to, že to neboli požičané peniaze.

 

je to nezaplatené nájomné za prenajímaný byt, býval tam dlho, pár rokov, potom sa vlastnou vinou domotal k dlžobám a platobnej neschopnosti ... jednoducho tam býval a naťahoval čas ... je to jednoduchá historka, ukončená tým, že uznal svoju dlžobu pred notárom, podpísané, osvedčené.

len mi je ten podpísaný papier asi na dve veci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Kolega vyhral sud - na sude ani nebol(bol iba na poste,gratis pravnika som mu sprostredkoval,vlastne ho aj presvedcil aby im nic neplatil) . Dovera predala pohladavku spolocnosti, ktora bola nezakonne cez exekutora vymahana - spolocnost moze platit svojho exekutora.

 

Takto pekne sa vytahuju peniaze zo zdravotnictva. Dlh bol 11 eur,teraz ho nema ani komu zaplatit. Exekutorove poplatky cca 70-80 eur. 

 

TOTO je pan premier vypalnictvo a uzera.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja skúsenosť s exekútormi, našťastie nie priamo osobná - brat platil minulý rok ťažké prachy (skoro 2000 €) za nejaký starý nezaplatený účet za telefón... jasne, je to jeho blbosť, že mu ostal nezaplatený účet, ale - o tom, že je predmetom exekúcie za 10 rokov starý nezaplatený účet sa dozvedel až vtedy, keď mu zablokovali všetky účty, dovtedy žiaden papier, žiadna upomienka, žiaden list od exekútora... keď pátral po tom, prečo to tak bolo, tak zstil, že exekútor s kľudom angličana posielal listuy na adresu , kde už asi 7 rokov nebývajú, odkiaľ sú riadne odhlásení, trvalý pobyt majú prihlásení niekde úplne inde a novú adresu nahlásenú všade, kde to bolo treba... a exekútor akosi "nevedel" zistiť novú adresu až dovtedy, kým suma nenarástla na 4-ciferné číslo...

skúsenosť číslo 2 - ktosi veľme opatrne zazvonil na zvonček (asi aby ho náhodol nekúsol do prsta), a keď som odchádzala za pár minút z domu, našla som v schránke hodený list - predvolanie na exekučný úrad pre človeka, ktorý na tej adrese nebýva dobrých 20 rokov, nemá na našej adrese hlásený trvalý pobyt ani doručovaciu adresu, list bol bez obálky, len tak prehnutý a hodený do schránky - a stretnutie sa malo konať za tri dni... čiže urobené všetko pre to, aby list bol "akože" doručený, ale aby pravdepodobnosť, že dlžník sa stretnutia nezúčastní, bola čo najväčšia... lebo pre exekútora je najvýhodnejšie, ak čo najmenej koná - svoju odmenu dostane tak či tak, bez ohľadu na to, či dlžnú sumu vymôže alebo nie...

o vymáhaní podlžností voči zdravotným poisťovniam ani nevravím - nič-nič-nič a zrazu vám príde list, že máte zaplatiť 200 €, lebo máte v poisťovni nedoplatok 8 éčok... a nepomôže ani sa oháňat potvrdením od poisťovne, že voči nej nemáte žiadne podlžnosti, oni to potvrdenie vydávajú rovno s výhradou, že ak  na nejakú podĺžnosť prídu, ste povinní ju uhradiť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked pride zo zdravotnej list, to je este ten lepsi pripad.

Kamaratovi neprislo za roky nic, len rovno nasiel na ucte sumu o niekolko tisic eur menej. Az par dni nato ked bolo po vsetkom mu prisiel pozdrav od exekutora. Vraj roky neplatil poistku. Najvacsi gol je na tom to ze on odvody platil pravidelne, ten dlh vznikol len umelo tym, ze k jeho menu nevedeli priradit platby. Niekde sa stratil doklad o tom ze unho doslo k zmene platitela odvodov (odisiel z prace a zalozil si zivnost). Zmenu platitela samozrejme oznamil.

Tym padom od byvaleho zamestnavatela platby chodit prestali a nove sice chodili ale poistovna nevedela koho su to peniaze. Takze zasiel do poistovne ss vypismi z banky, kde su jasne uvedene platby poistovni. Odbili ho s tym, ze uz to prevzal exekutor tak oni s tym nic nespravia. A exekutor ho odbil s tym, ze uz prebehlo konanie a peniaze mu vratit nemieni. Teraz dal celu vec na sud.

 

Takze aj ked je vina na strane poistovne, cloveku to nemusi byt nic platne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trinita,je to podobny pripad ako u tvojho brata. Posielali mu listy na staru prevadzkaren. Mali na adresu trvaleho pobytu - preto prehrali(nevedel, nebol informovany o dlhu). Takychto pripadov je vela,ja som si nasiel na nete ako to riesit. Pravnik napisal len 1,5 strankovy dopis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Takze aj ked je vina na strane poistovne, cloveku to nemusi byt nic platne.

 

Poisťovne s týmto majú celkovo problém, tiež mám skúsenosť. Mali by byť zrušené a zakázané, ide o jasné výpalníctvo. Platiť musíš či chceš alebo nie, keď oni spravia chybu, tak na vine si ty. Už v inej téme som písal, že mne kedysi pred rokmi ako SZČO zle priradili platby. Bol som tam kvôli jednej veci a takmer mi vynadali, že nemám zaplatené poistné za posledné 3 mesiace. Našťastie som mal odložené doklady o zaplatení, tak som ich tam strápnil buzerantov.

 

 

 

 

Dlhoval cent, teraz musí zaplatiť 55€.

 

Mňa však zaujala iná vec, pod článkom je anketa, kde momentálne je, že 52% čitateľov článku má osobnú skúsenosť s exekútorom. To je aj celkom dosť :o Ja ani neviem ako taký exekútor vyzerá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa však zaujala iná vec, pod článkom je anketa, kde momentálne je, že 52% čitateľov článku má osobnú skúsenosť s exekútorom. To je aj celkom dosť :o Ja ani neviem ako taký exekútor vyzerá.

lenze ty (dufam) nie si bezna vzorka citatelov Noveho casu, ci co je to za platok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
Ak by zas tieto poplatky zaplatil štát, amnestia by sa mu predražila. Mimoparlamentné KDH vyčíslilo, že ak by sa zo štátnej kasy vyplácali exekútori, vyšlo by to na 30 až 50 miliónov eur.

 

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20739429/exekucna-amnestia-sa-blizi-stat-by-odpustal-dlhy.html#ixzz54Rnxa

 

 

160 000 na hlavu

Hmm ja neviem. Slovensku sa dari. Ja by som navrhol, najprv prechodne zvysit DPH o jedno dve percenta. Ti co pristupia na oddlzenie - zobrat im papiere, aby nemohli robit dalsie dlhy ani volit aspon na 10 rokov. 

 

To ti dlznici nemaju 30-50 euro? Zivnostnikovi najlepsi minister v galaxii tohto roku len tak zdvihne minimalne odvody o 180 euro.

 

Exekutorov zrusit - zamestnat v jaguari. Zamestnavatel strahava priklad 15 euro mesacne zamestnancovi. Ale poplatky a uroky su mesacne 18. Teda treba dat priplatok za dochadzku do roboty 2 eura. 4 lebo z toho sa platia dan a odvody. 5 nieco aj pre uctovnika.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov