Jump to content

Starší nábytok a jeho predaj

Jovzin
 Share

Recommended Posts

Potreboval by som sa zbavit starej knihovnicky a starek skrine. Ono obe veci maju uz cez 20 rokov mozno i viac. Kedze to je nabytok este po dedkovi. Je to este vyrobene z dreva a polakovane. Ale je to dost v zachovalom stave tak to nechcem odniest len tak do zbernych surovin nech to rozbiju ked to fakt vyzera velmi zachovalo.

Co som volal do roznych "vykup stareho nabytku" tak max do 15 rokov.

Vedeli by ste poradit kde by sa to dalo predat hoc aj zadarmo. Dik

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• game

2

• Jovzin

2

• alarm

1

• boris55

1

Top Posters In This Topic

chcelo by to známeho, stolára, reštaurátora nábytku, kto by na to pozrel ...niekoho, kto by to vedel ďalej zúžitkovať ... nie zrovna ako starožitnosť, ale dodnes plačem nad otcovými podobnými skriňami, ktoré žiaľ vtedy nebolo kam dať ... dnes by sa šupli aspoň do pivnice, zatiaľ ...

daj inzerát do okresných novín, ľudia skupujú bársčo na neskutočné účely

alebo do bazoša

obmedzenie "najviac 15 rokov" mi príde dosť nezmyselné.

15 ročný niekoho používaný nábytok by som nechcela, 30 a viacročný s patinou a neporušeným drevom na nejaký špeciálny účel asi ano.

predat zadarmo..to uz je nieco :zubiska:

Jovzin..svet je plny starych haraburd..je malo pravdepodobne, ze tvoj dedko mal nieco trebars od T. Chipendale-ho :zubiska: ak to nepredas cez inzerat, tak to daj obyvatelom Lunika IX....to je tak vsetko co s tym mozes urobit..

a preco ? my sme s mazelkou za cele desatrocia nekupili do domacnosti jediny kus nabytku (s vynimkou kvalitnych postelovych matracov a kuchynskej linky, ktoru nam spolu s nejakymi drobnostami urobil handmade kamarat);

vsetok nabytok je zdedeny, vybartrovany, premiestneny z buraciek a pod.

preto vlastne spomínam reštaurátora či dobrého stolára ...

keď už, dokážu zázraky, s akýmkoľvek nábytkom, a nemusí to byť empír ...

zhodou okolností jeden známy, vyštudovaný reštaurátor - reštauruje nábytok, a znamená to aj zužitkovanie kusov nábytku,

a bratranec je vyhľadávaný umelecký stolár, okrem iného ... videla som ho meniť obyčajný dvadsaťročný nábytok sektor vyjdený z módy premený drevom na malý zázrak ... a ešte kdečo,

zužitkovať sa dá skutočne všetko, a drevo je drevo ...

najschodnejšia cesta bude, keď ten nábytok nechceš, inzerát, najprv.

Jj skusim dneska dat na bazos inzerat ze predam alebo aj darujem nabytok.

Lebo sry ale degesom to nedam viem kde to skonci a ako im bude zrazu teplo z dedkovej knihovnicky.

Radsej dam nejakemu restauratorovi alebo kde fakt potrebuju nabytok ze nemaju ani na skrinu ale degesom sry ne.

• 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

• Similar Content

• game
      By game
      už trailer bol dosť zdrvujúci, celý dokument je takmer nepopísateľný, ešte vo mne rezonuje
      osamelým ľuďom, na ktorých vyťahujú nátlak a finty hodné personalistov, je skutočne možné poradiť len: nejazdiť. ale to v osamelej starobe nie je zrejme také jednoduché
      a to funguje stále, všade okolo, spred 15 - 18 rokov si pamätám zbory dôchodcov, ktoré ráno čakali na ulici, keď som išla do práce ... netušila som vtedy, na čo čakajú, potom mi to ktosi vysvetlil ...

patrí k tomu jedna stará, mierne humorná historka, asi 12 - 13 rokov stará ... asi len táto jedna :
      v práci som občas v časoch, keď som fajčila, odbehla do kuchynky k oknu, okienko maličké, vyklápacie, zvonku zrkadlové sklá, málokto si všimol, že tam niekto je.
      raz sa pod oknom zastavili dve staršie dámy, a hovorili o svojich cestách za dobrodružstvom a nákupom, jedna z nich prehlásila na nákup pravých prikrývok z pravej ovčej vlny, tak pekne írečito záhorácky, ja to tak zopakovať neviem :
      " ja to mám hore zabalené na skrini, raz sem to obliekla, a ten múj pod tým smrdel jak dalmátský cap "

• flora
      By flora
      Veľmi sa v tom nevyznám, ale ak som to pochopila správne, tak pri predaji nehnuteľnosti, ktorú nevlastním dlhšie ako päť rokov, tak akoby mi štát zdanil príjem  "skoro" 33%  daňou.  Teda po sčítaní 19% daň z prijmu a plus 14% odvod do zdrav. poisťovne. 
      Bolo to minule v správach.  Pridávam k tomu aj tento článok, ktorý to dosť jasne vysvetľuje.  http://financie.etrend.sk/dane-a-odvody/zdravotne-odvody-pri-predaji-nehnutelnosti.html
       Chcela by som sa opýtať z čoho sa bude daň z príjmu a odvody do zdrav. poisťovne vypočitávať, ak veľmi ťažko viem doložiť  výdavky na jeho obstaranie nehnuteľnosti teda na výstavbu nehnuteľnosti. Snáď nebudem platiť daň aj odvody z celej predajnej sumy.
       Kto ste v tom doma tak mi to skúste vysvetliť.

• Linkman
      By Linkman
      Akú starú knihu ste naposledy čítali ? Teda starožitnú myslím. Ja som našiel na povale nejaké knižky s básnami :lol:
    • weirdo
      By weirdo
      tak trosku vydumujem o 24'' LCDcku Dell 2407WFP a rozmyslam, ze kde sa to da kupit. na oficalnej stranke Dell na Slovensku to neponukaju, v CR tiez nie ... neviete o nejakom e-shope alebo co?
    • Jovzin
      By Jovzin
      Hmm dufam ze ma nekillnete za novu temu :)

Len sa chcem opytat mam moj starsi kompik Athlon 700Mhz 384 SD-Ram 20GB HDD maticna teraz neviem presne aka znacka, 2 Sietovky, Ati Radeon 9550 128MB Teac CD-rom 56 rychlostna :) disketovka a chcel by som ho predat. Viem ze existuju aj nejake bazare a podobne ale chchem sa opytat ze ci si myslite za 8 litrov by som ho vedel predat cisto iba bednu bez monitaora a klavesnice a mysky cisto iba bednu a s vecami co som hore uviedol. Ci si myslite ze je to az prilis draha cena ? Ten kompik ma 4 abo 5 rokov sme ho kupovali na vianoce :lol:

OK dik za vase nazory

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy