Skočiť na obsah

Výber iPadu, tabletu


game

Odporúčané príspevky

skúsim napísať, načo iPad či tablet užívateľ potrebuje :) :

 

bežnú prácu vonku po klientoch, mať tam dokumenty, excel, pdf, písať poznámky, sem tam odfotiť výrobné štítky či prístroje, proste taká normálna klasika do ruky pre úplne bežného užívateľa, ktorý nemusí Android.

 

pokiaľ je to možné, s windowsom.

 

pred týždňom som čítala o tom, že MS vypustil windows 8 / aj som čítala, ako to funguje / aj nový tablet

http://vat.pravda.sk...uz-nepotrebuje/

http://adam.azet.sk/...et-surface.html

 

toľko ... máte nejaký iný nápad ? čo odporúčate ? aké máte skúsenosti s tabletmi na podobné používanie ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 18
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    6

  • Ryan Giggs

    4

  • D'Ady

    4

  • Darkman

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Keby som uvazoval o tablete, tak by som rozhodne pockal na microsoftacky surface pro (nie Surface RT co vysiel nedavno). Oproti ostatnym tabletom ma jednu velku (sice stale teoreticku) vyhodu, a to, ze je postaveny na x86-64 procesore (a nie na ARM, ako zvysok). Takze na nom budu bezat normalne windows desktopove aplikacie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha ... ďakujem :)

 

cena, keď len nebude extrémna, nie je až taký problém, proste ten jednoduchý a dobrý a ľahko ovládateľný tablet sa stáva nutnosťou ...

 

takže to, čo je v tých článkoch, je ten Surface RT ? čo beží len na win8, sú tam obdĺžniky a pod nimi treba hľadať, čo človek potrebuje okamžite nájsť, čo vyzerá byť na rýchle a úplne bežné a jednoduché požívanie trochu nejednoduché.

 

vie sa, kedy sa objaví surface s teoreticky normálnym windowsom ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tento Surface je ten Surface RT, bezi na nom Windows RT (co je windows 8 beziaci na ARM procesore). Jeho najvacsim problem je momentalne male mnozstvo aplikacii - ARM je pre Microsoft nova platforma a teda nijaka zo "starych" Windows aplikacii tam nebude fungovat ( je to uplne iny typ procesoru). Apple a Android je na tom s aplikaciami daleko lepsie - kedze su uz par rokov pouzivane.

 

Surface Pro by mal prijst v januari, otazna je este cena (rozhodne bude drahsi ako RT). A ten bude postaveny na rovnakej architekture ako osobne pocitace/notebooky, a pobezi na nom normalne windows 8 a teda pojdu na nom vsetky aplikacie, ktore idu na stolnych PC s windows (ak im samozrejme bude stacit vykon). V podstate pojde o tablet so vsetkymi vyhodami notebooku - otvorenost systemu, podpora externych zariadeni rovnaka ako u PC.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je tá informácia, ktorú som potrebovala, a takýto tablet by mal byť to, čo potrebujem ... :)

 

čiže sa môžem ozvať v januári, či už, a ako, a či je to to, čo malo byť ...

toto je pre mňa španielska dedina ...

 

zatiaľ ďakujem, a srdečná vďaka za každú ďalšiu informáciu pre pc analfabeta, ktorá ti / vám napadne ... :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

áno, počítala som s tým, len v tomto maľovacom  prestavovacom "neviem kde čo je"  som musela ísť pozrieť, kde sú a ako sa volajú :)

sú totiž dva, pre dvoch členov rodiny :
 

Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) - tu sú parametre : http://www.fony.sk/clanky/5853-samsung-galaxy-tab-2-70-p3100

tento sa využíva hojne a je chválený

 

GoClever TAB A93 - parametre tu : http://tablety.heureka.sk/goclever-tab-a93/

je využívaný momentálne minimálne, takže o ňom veľa neviem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten GoClever je vhodny tak na čitanie dokumentov, možno hudbu či maximalne nejaky film v avi. Na naročnejšie použitie ma slaby hardver. Ten Samsung je už o niečom inom.

 

Kto by chcel niečo lacne ale zaroveň dobre použiteľne, tak teraz je na trhu novinka Acer Iconia Tab B1. Za tie peniaze je to vyborna kupa, zvladne aj celkom naročne hry.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmmm, ked mate niekto prehlad - nieco aktualne vhodne pre pracu v terene (hasici, zachranari, policajti...)

- odolnost

- dobre citatelny display na svetle

- GPS, navigacia, praca s roznymi typmi map

- foto, video so zvukom

- jednoducha kancelarska aplikacia na vypisovanie hlaseni, zaznamov...

- operacny system - Android, alebo je k dispozicii aj nieco ine vhodne ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten GoClever je vhodny tak na čitanie dokumentov, možno hudbu či maximalne nejaky film v avi. Na naročnejšie použitie ma slaby hardver. Ten Samsung je už o niečom inom.

áno, ten GoClever bol mienený hlavne na čítanie a ukladanie dokumentov, prípadne fotenie a ukladanie práve ako doklad k tým dokumentom - to mala byť jeho hlavná náplň práce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neobmedzeny ;)

resp. - na akej cenovej relacii sa da zacat ?

Začať sa da niekde od 220 € (Nexus 7, resp. nejaky 10" Sencor, Ainol, 3Q...). Teda v zavislosti na uhlopriečke.

 

Len s tou dobrou čitateľnosťou to bude trošku problem. Ono tie lacne tablety maju horši displej so sniženou svietivosťou a drahšie zas naopak krycie sklo, ktore sa leskne viac ako by bolo zdrave.

 

Na taketo "operacie" možno ideal Galaxy Note 10.1. Je tam stylus, takže veľmi pohodlne ovladanie, multiscreen....

 

Alebo to zobrať z opačneho konca (500+ eur), niečo s Windowsom 8 a Atom procesorom. Teda tam rozbehaš všetko ako na bežnom PC s Oknami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

diky, ta Galaxy by mohla byt dobra volba... 10" je asi optimum na takuto pracu; stylus jednoznacne pomaha, viem co je za trapenie s prilis mokrym alebo prilis suchym prstom ;) o rukaviciach ani nehovorim...

krycie sklo detto - na phone mam gorilaglass, v lete na slnku vobec neviem, co fotim :(

a co sa tyka Widiel - mam nedoveru vo vsetko novsie ako WinXP :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov