Skočiť na obsah
  • 0

Zapínanie notebooku


alarm

Otázka

Už dlhšie na srdí, ba priam ...erie, že ak ho chcem zapnúť, musím nadvihnúť kryt . Je to starší Asus, zdedený po synovi, na ktorom sme už museli vymeniť spodný plast, lebo ho pánty pri otváraní vylomili. Viem ho zapnúť zvonku (teda stlačiť tlačítko), ale nenaskočí, lebo má niekde spinač, ktorý mu hovorí, že je zavretý. Je to asi ten istý spinač, ktorý pri zatváraní uspí pc.

Potrebujem ho vyradiť z činnosti, prípadne ho dať na prepínač, ak by som v budúcnosti chcel využívať jeho "služby". Nevie niekto, kde je umiestnený, prípadne aký typ spinača to je? (magnetický, difúzny,.(.mechanický zatial vylučujem)

Dávalo by to obrovské možnosti na umiestnenie notebooku, hoci aj pod stol, a nie na pracovnej doske.

Vďaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovede 6
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top Posters For This Question

  • alarm

    3

  • Darkman

    2

  • Sniper

    1

  • D'Ady

    1

Najaktívnejšie dni

Top Posters For This Question

Najaktívnejšie dni

6 odpovedí na túto otázku

Odporúčané príspevky

  • 0

Asi nechápem, ale k čomu ti je zapnutý notebook, keď nechceš nadvihnúť kryt? Teda o akom kryte to hovoríš?

 

Mozes ho mat pripojeny k telke/AV systemu, zasunuty niekde pod nou, a pouzivat ho ako medialne centrum. Ovladat to mozes bezdratovou klavesnicou.

Alebo ho pouzivat ako server, co bezi 24h/7 a pripajat sa na neho cez terminal. Vyuziti sa najde skutocne dost.

 

@alarm

BIOS si nepozeral? Ci tam nie je nastavenie, ktore ten spinac odpoji? Ak nie, tak ine ako zistit presny typ NTB a googlit ti asi neostava.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Využití je skutočne vela.

Ja ho používam ako stolový počítač s externým monitorom, klávesnicou a myšou. Stôl nie je velký, a toto by dávalo možnosť napr. položiť na neho tlačiareň, alebo dať ho na stojáka a oprieť o stenu.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

je to tiež možnosť, ale nechcem robiť takéto pokusy, a zákon schválnosti vraví, že len čo to rozchodím, prdne mi monitor a ja budem musieť všetko zložiť do pôvodného stavu :kladivko:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov