Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

Ved tu ani neobhajujem sucasny stav ako dobry - pretoze to ani nie je.

 

No realne - ak by si mal na ruke bolestivy vred, ktory by ta stval - liecil by si si ho tym, ze by si celu ruku strcil do kyseliny, alebo si ju odsekol? Asi nie. No presne toto sa deje. Tieto protesty "proti systemu" sa nesu v zmysle hesiel, ktore su zmesou anarchistickych kravin, komunizmu a fasizmu. Nijake zlepsenie neponukaju, len jasne a jednoznacne zhorsenie.

 

Mozno niekomu imponuje, ako by Kotleba zatocil s romami, keby mohol ON riadit policiu. Ale ked pospolitost a LSNS propaguju system, kde by nebola prakticky nijaka politicka kontrola nad policiou, ked oslavuju socializmus CSSR - tak ako by vyzerala "ich" policia? Ako pocas sociku? A ich predstava o spravodlivosti - nejake "obcianske poroty" a sudy bez sudcov? Mas pocit, ze polici su skorumpovani, ok - a je system so zrusenym parlamentom a prezidentom lepsi?

 

Nejde len o to PROTI comu ludia protestuju, ale aj ZA CO demonstruju. Vzhladom na organizatorov protestov a ich hesla a poziadavky sa toto neda oddelit. Pokial si niekto po dlhom premyslani bude stale mysliet, ze receptom na sucasny stav je nejaky protofasisticky system, tak uz naozaj nie je vela nadeje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

xeno, ale ja tu predsa Kotlebu a spol. nezastávam, ani netvrdím že nimi ponúkané riešenia niečomu pomôžu. jediné čo robím je že ponúkam svoj pohľad na to čo je príčinou rastúcej podpory extrémistov.

celé to vyzerá že politická elita (v prípade SR to znie prinajmenšom zvláštne) zaviedla systém do slepej uličky a teraz nevie "kam s konope" :zubiska: to že ich bezradnosť a neschopnosť využívajú rôzni extrémisti je dôsledok, nie príčina stavu systému.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved moze byt. Ale stale to nie je skutocna odpoved - pretoze aj ked nespokojni, ludia maju u nas dost slobody, aby skusali urobit "nieco" bez tychto anarchofasistov a bez ich myslienok. Resp. - ludia maju slobodu, ale zjavne nie dost rozumu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

však v poriadku, všetko je to o ľuďoch, ich myslení, a aj o situácii v ktorej sú. ja tiež nie som extra vytešený zo súčasnej podoby EU a z kremľoidných metód jej riadenia, a napriek tomu si nemyslím že by spálenie kusa modrej látky so žltými hviezdami čokoľvek riešilo. ale byť v situácii Dobrovodského tak by som asi neriešil kto mi ponúka pomoc (keď už sa všetci kompetentní naňho vysr...) ani to či pri tom páli nejakú vlajku. možno by som na jeho mieste situáciu riešil inak, keď už Kotleba začal "podnikať" s realitami asi by som svoj dom prenajal tlupe jeho goríl za symbolické 1€ na rok a dej sa vôľa božia. možno by to bol účinnejší podnet na rozhýbanie systému ako spálenie nejakej modrej handry.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

off topic

a teraz nevie "kam s konope" :zubiska:

navrhujem tuto sentenciu do zlateho FF (fondu fora)

 

on topic

budem sa opakovat, ale bez fűhrerov to nepojde, stado potrebuje svojich Kotlebov, Machyniakov alebo Ficov... velmi rad by som menoval inych namiesto tychto "osobnosti", ale akosi mi nikto nenapada

kotolnovi intelektuali zostarli alebo sa spolitizovali, leaderi protigorilich protestov z roznych pricin zapadli prachom, sucasna politicka garnitura v ktorejkolvek casti spektra je prehnita skrz-naskrz...

 

tak uz snad len pockame na tych Sitnianskych rytierov....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

off topic D´Ady prečo asi myslíš že som tam dal toho smajla.

on topic: súčasná politická verchuška občas pôsobí zhuleným dojmom keď si myslia že kotlebovci sú len prechodný jav ktorý sám od seba zmizne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale tu sa trosku pletu dve odlisne veci.... Jedna je Kotlebov (alebo Dobrovodskeho) problem s romami, resp. co o tom vyhlasuju. Druha vec je politicky program Pospolitosti, LSNS a "poziadavky" protestujucich - pre ktore su romovia len zasterkou, alebo kamuflazou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/255877-na-efektivnejsie-vyuzivanie-energii-sa-minulo-neefektivne-5-miliard-eur/

 

Návratnosť týchto investícií sa podľa správy očakáva po 50 a v niektorých prípadoch dokonca až po 150 rokoch. „Peniaze sa neminuli rozumným spôsobom,“ konštatuje ECA.

 

takze ked pocujete Fica ako hovori ako su dvolezite eurofinancie. A ze sa na verejnych investiciach podielaju 70% a bez nich by sme neprezili. Neviem to by bolo dat do tej temy pomozte mi pocitat.

Oni nehovoria o ukradnutych peniazoch. O neefektivnych peniazoch. 50 rokov moj ty boze a 150 rokov.

 

A verim ze toto je len priemer. Neviem si predstavit lepsie projekty ale horsie ano. Ano platte dane. Kazde euro co nezaplatite pomoze ekonomike SR 7000 krat viac ako ked ju zaplatite, nezmysel a ste on ukradnuty - nielen vy ale spolocnost teda Sr ci okolite krajiny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

potrebujú robiť bordel, dávno nehoreli autá.
ovšemže je to zložitejšie, ale nezvykli si páni francúzi na pohodlie? protestujú permanentne proti všetkému, mali najkratší pracovný čas, pokiaľ pamatám, protestovali proti predĺženiu,  furt proti kdečomu, už mi pripomínajú grékov.

prenieslo sa to šťastlivo aj do okolitých krajín, majú tam málo vlastného bordelu.

kapitalizmus, to je to, v čom žijú, a keď chcú udržať štandard, musia priniesť obete... aj nám to furt vyprávali, nie?

 

tým, že roztlčú a spália polovicu mesta a poškodzujú pamiatky a Víťazný oblúk a spol. sa podobajú akurát na islamský štát.

pome k tomu opačne - aj ticho sa dajú dokonca aj režimy zvrhnúť, máme o tom vlastnú skúsenosť, že jo.

 

francúzi sú dosť horkokrvní. vytrpeli si svoje, ale zvyšovanie ceny pohonných hmôt je príčina na rozbitie krajiny?

 

a nie, netreba mi dohovárať ďalšími otázkami, nech si krajinu rozbijú, to je také šik.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co su Francuzi som pisal uz ked sa demagog Makron vitazne dostal do prezidentskeho uradu....

 

https://www.freespace.sk/tema/6079-emmanuel-macron/?do=findComment&comment=263938

 

.....frustracia z migrantov sa preniesla do ulic a nasli si dovod na protestovanie a pritom verejne nikoho nediskriminuju...akurat tahaju ku dnu ekonomiku.....co je ale asi jediny sposob, ako sa zbavit svojej frustracie... drzim im palce a nech si to tam poriadne zdevastuju.....liberalna demokracia im to umoznuje....nicit a ohrozovat ineho, je dovolene :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Francúzsko má problém, že od 14. júla 1789 po väčšinu svojho obdobia je politicky posunuté extrémne doľava. Francúzsko je typický komunisticko-extrémistický štát, pre nich by napr. taký Sulík bol väčší extrémista ako Le Pen. Z nášho politického spektra by sa naľavo od stredu ocitla možno len KSS, ešte aj ten Smer by bol napravo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nezvykli si páni francúzi na pohodlie?

Zdá sa že ten vysoký štandard", ani o Francúzsku nie je pre každého..

http://neviditelnypes.lidovky.cz/francie-at-jedi-kolace-a-jezdi-teslou-d7b-/p_zahranici.aspx?c=A181204_233124_p_zahranici_wag

Ať jedí koláče – a jezdí Teslou

 

Současný konflikt je v podstatě boj mezi těmi, kdo se bojí konce světa, a těmi, kdo se bojí konce každého měsíce.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 rokmi...

V kontexte karanténnych opatrení sa dnes v mnohých krajinách skloňuje pojem osobnej slobody. No skutočnú slobodu by mal iba jedinec, ktorí je úplne sebestačný, nezávislý od štátu.  V dnešnej spoločnosti je to takmer nereálna predstava. Existencia každého jedinca je dnes závislá na fungovaní verejných inštitúcií, ktoré spravuje štát. Miera osobnej slobody teda závisí od štátnej moci. V ústave SR sa píše, že

„Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.“  

Vo vyspelých demokratických štátoch, sú práva občanov zakotvené v ústave. Strany, ktoré zvíťazia vo voľbách nemôžu vydať zákony, ktoré sú v rozpore s ústavou. Iba ak by tieto zákony získali ústavnú väčšinu.

Aký zmysel má teda kritika štátnej moci, ktorú si zvolili občania? Ak má niekto dôkazy o porušovaní zákonov, nech sa zo svojím podnetom obráti na prokuratúru. Inak sú diskusie o porušovaniu ľudských práv jalové.

To, čo som tu písal, je základom fungovania demokracie. Lenže demokracia funguje len do tej miery, do akej je schopná potlačiť korupciu v štátnej moci. A to je problém dnešnej demokracie. Čím viac je existencia občana závislá na financiách do sociálnych programov, programov rozvoja priemyslu, vzdelania, dotáciách do obnoviteľných zdrojov atď..., o to viac sa otvárajú dvere pre korupciu. A korupcia zas nahlodáva princíp fungovania demokracie.

Pokiaľ bude napríklad Európska banka financovať takéto aktivity tlačením nekrytých peňazí, bude vytvárať potenciál pre korupciu. Dnes už Christine Lagardová nemá na výber. Opatrenia, ktoré by mohli teraz zastaviť infláciu v EU, by už znamenali pre mnohé štáty, spoliehajúce sa na tieto finančné toky "samovraždu". Takáto politika však nemá budúcnosť a jej kolaps bude mať dôsledky aj na predstavy o demokracii a ľudských právach v EU.   

Ak by mi niekto vybral z úspor 6%, je to krádež, ak to spôsobila inflácia, skutok sa nestal. Z morálneho hľadiska je to ale úplne jedno. Od doby, keď peniaze prestali byť kryté zlatom sa takáto lúpež zlegalizovala. Aby ma niekto nepodozrieval zo subjektívneho pohľadu, že tu nariekam nad realitou tohoto sveta. Ja už dávno nedržím úspory v banke. No z morálneho hľadiska nie je inflácia ničím iným, ako krádežou. Načo potom tie rétorické cvičenia o morálke, kto už raz kradol, bude kradnúť aj ďalej. Jediný rozdiel medzi zlodejom a štátom je v tom, že štát môže krádež nazvať eufemistickejším pojmom - inflácia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

V kontexte karanténnych opatrení sa dnes v mnohých krajinách skloňuje pojem osobnej slobody. No skutočnú slobodu by mal iba jedinec, ktorí je úplne sebestačný, nezávislý od štátu.  V dnešnej spoločnosti je to takmer nereálna predstava. Existencia každého jedinca je dnes závislá na fungovaní verejných inštitúcií, ktoré spravuje štát. 

a co takto pririvnvat stat k retazi, v ktorej je zivotne dolezite kazde oko......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla ma je pruser v tom, ze my si nevolime ludi z kraja. Do politiky nik normalny nepojde pod Matovicom, Sulikom, Ficom, ci jamkatym. Vlastne ti 6ti rozhoduju o nas. A my nic nevieme spravit, vieme spravit aspon referendum? ci nas to aspon niekoho za 30 rokov napadlo, ak nie, tak nie. Ak tu mam mat vyber Matovica, kollara, Fica, Pellegriniho Sulika, do trna co mam vyberat? Majskeho KDH ci ako sa vola, naposledy som volil KDH,lebo som nemal koho a ten Hlina mi prisiel normalny.  Ak sa nezmeni sposob volby,aby som si vyberal toho najlepsieho z okresu ci kraja odnes volim hocijakeho ko..z okresu . Nikdy uz nie Bratislavcana. 

Ja debil som mal vzdy volit madarov. A Uz budem volit vsetko proti bratislave,kym sa nezmeni volebny system. Kotlebovci niesu z Bratislavi budem ich volit. Ak sa nezmeni volebny system - treba spravit propagandu a bojkotovat bratislavske strany. Cele slovensko volit co nema bratislavskych ludi. Od komunistov,po kotlebovcov. madarov.Aspon BB kraj Aj cast nitrianskeho,ci juh a cely Presovsky a kosicky si pomozeme. Zvolme si svojich poslancov. 

Vam to pride cudne, a nepride vam cudne ze ja nemam v parlamente zastupcu, mame tam 75 bratislavcanov, mate narok na 17 , mozte mat tam 17 ciganikovych, drobov, ten premier co predava vodku s drobom, 17 nast a dost. 17 z Trnavskeho kraja a dost.  ja chem 17 z BB kraja. Chcem 17 z kosickeho kraja. 20 z Po kraja. 14 z TN kraja. Mna toto co je dnes nezaujima. Ako sme v BB kraji z vrhli ficovho kadrovnika, som si isty,ze zvrhneme aj bratislavsku kliku. Bratislava skoncila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po prečítaní 

https://www.teraz.sk/ekonomika/francuzsko-a-taliansko-pozaduju-refor/600077-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%3Bw%3BwSpr%C3%A1vy%3BSpr%C3%A1vy%3BEkonomika

som stratil aj posledné ilúzie o kompetentnosti politikov EU. Nepriatelia EU majú dôvod otvárať šampanské. V článku sa píše

"Francúzsko a Taliansko požadujú reformu fiškálnych pravidiel Európskej únie (), aby umožnili vyššie pôžičky a investície. "

Pod pojmom reforma  "myšlienka permanentnej emisie spoločných dlhopisov," požadujú, aby ECB  permanentne emitovala nekryté "helikoptérové" peniaze.  Podstatný v tomto texte je aj výraz  "spoločných". Cieľom tejto reformy je: 

"Potrebujeme väčší priestor na manévrovanie a dostatok kľúčových výdavkov pre budúcnosť a zabezpečenie našej suverenity," 

Opak je ale pravou, tlačenie nekrytých peňazí poklopáva suverenitu, budúcnosť a nakoniec tento dlh niekto zaplatiť musí. No v politike obyčajne nie ten, kto dlh spôsobil.

Tlačenie nekrytých peňazí považujú ekonómovia za stimul v čase nízkej inflácie, keď stagnuje spotreba. Táto ekonomická doktrína by platila za predpokladu, že nekryté peniaze naštartujú investície do sektorov priemyslu a vytvorený dlh bude splatený z budúceho zisku. A navyše, táto doktrína je založená na neustálom raste spotreby, čo je tiež v dlhodobom horizonte nezmysel.

Lenže realita je iná. EU stráca pozíciu v roli technologického a priemyselného lídra. Schopnosť konkurencie s novými hráčmi na svetovom trhu, akými sú dnes napríklad Čína. Ako má EU v budúcnosti uhradiť narastajúci dlh, keď tieto peniaze už teraz míňa na dovoz produktov, ktoré si nie je schopná vyrobiť sama. Do tohoto stavu dostali EU ekonómovia, propagujúci výhody globálneho trhu. Tí tvrdili, že je zbytočné niečo vyrábať doma, keď to lacnejšie kúpime vo svete. Táto ich téza by fungovala za predpokladu, že v EU sme tiež schopní niečo vyrobiť lacnejšie, efektívnejšie, alebo kvalitnejšie. Ale nič nás k tomu nebude motivovať, ak sa budú emitovať nekryté peniaze. Nepotrebujeme nič vyrábať, my si radšej vytlačíme peniaze a za ne si kúpime, (rozumej napríklad v Číne) to, čo by sme omnoho drahšie vyrobili doma. Navyše, keď tým ešte aj znížime vlastnú ekologickú stopu. Závislosť na dovoze strategických produktov, ktoré si nedokážeme vyrobiť sami, je už dnes potenciálnym zdrojom, budúceho politického vydierania.

Ale k veci. Ja nepochybujem, že tento stav si uvedomujú aj predstavitelia ECB. Napriek tomu, že inflácia v EU teraz prudko rastie, nebude ECB svoju politiku ochotná meniť. Odrazu už neplatí ekonomická doktrína, že treba udržať infláciu na úrovni 2%?  Samozrejme, že nie. Sú pod tlakom veriteľov krajín, ako Taliansko, Francúzko, Grécko, Španielsko...  Bez emisie nekrytých peňazí, by ekonomika týchto krajín zbankrotovala a veritelia by svoje peniaze nezískali späť aj s úrokmi. Je to iba prelievanie peňazí, ktoré teraz zabezpečujú krátkodobú stabilitu. Z dlhodobého hľadiska takáto politika fungovať nebude. Iniciátori permanentnej emisie spoločných dlhopisov dokážu lákavo opisovať, ako minú napríklad 800 miliárd, z fondu na financovanie obnovy. No akosi nehovoria o tom, že tieto investície by sa mali pretaviť do projektov, ktoré tieto dlhy splatia. Ich to teraz samozrejme trápiť nemusí. Možno už potom žiadna EU ani ECB existovať nebudú.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Žiadne helikopterove peniaze to nie su, kedže ide o dlh, čo "sa musí splatiť". Tono neviem ako rozumieš ekonomii, ale tlačenie penazi dnešným spôsobom nevedie k nekontrolovanej inflácii. Centrálne banky sa snažia držať málu až miernu infláciu na úrovni 2%. Tento model je lepší ako deflačný model. Peniaze majú byť iba výmmený prostriedok a nie ciel úspor.

Inflácia väčšia vzniká vtedy, keď zo strachu začnú ľudia nakupovať, príčinou môže byť nedostatok zdrojov, tovarov, služieb.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Máš pravdu, neboli by to helikoptérové peniaze, keby sa investovali do projektov, ktoré v budúcnosti dlh splatia. Lenže krajiny, ako Taliansko, Francúzko, Grécko, Španielsko už dlh nesplatia. Naopak, potrebujú ďalšie dlhy, aby vôbec fungovali. A snaha o emisiu spoločných dlhopisov je snahou preniesť zodpovednosť za vlastné dlhy na ostatných. Nie som ekonóm, ty sa tomu zrejme lepšie rozumieš, ale požičiaval by si peniaze niekomu, kto ich už potrebuje na splácanie predošlých dlhov? V zdravej ekonomike by mal zbankrotovať. No potom by prišli o peniaze aj veritelia. Nakoniec ten dlh zaplatia tí zodpovední. Christine Lagardová to povedala jasne, keby ECB neemitovala helikoptérové peniaze, musela mnohým krajinám pomáhať  pred bankrotom inou formou. A vyšlo by to finančne rovnako, možno ešte horšie.  

Politika, ktorá nemotivuje k zodpovednosti, nevytvára ani podmienky pre konkurenciu, technologický rozvoj, know-how, ale vedie ku korupcii. Z 800 miliardového balíku fondu obnovy EU, má významný podiel smerovať do vzdelania. To je rozumný argument. Vzdelanie si vysoko cení Azia, Čína, Taiwan, Hongkong, Singapur, Kórejská republika, Vietnam...lebo ho vie využiť.  

Pri poslednom sčítaní obyvateľstva na Slovensku významne pribudlo ľudí z vysokoškolským vzdelaním. Ale čo nám to pomohlo, keď úroveň VŠ klesla. A na čo bude vysokoškolské vzdelanie v krajinách, v ktorých sa väčšina priemyselnej produkcie dováža, alebo sa využíva iba lacná pracovná sila?

Technologický rozvoj a vzdelanie veľkú časť našej populácie oslobodí od fyzickej práce, aby sa mohli stať úradníkmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno zneužívaju to staty, ich aparát, chcú mat peniaze zadarmo, pretože dlh sa bude odpisovať v buducnosti, co sa dá jednoducho. Ak štátny dlh skúpi centrálna banka môže ho umorit z nejakej veľkej časti, napr. odpíše 50% dlhu. To sa stane vtedy, keď dlhy budu také veľké, že ich úroky a istinu nebudú staty schopne splatiť.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Najskôr sa minister Matovič v rozhovore pre TASR posťažoval, že ak by sa viac snažili v kampani, „nemuseli by sme tu mať 5– až 6-percentnú SaS, ktorá si rok a pol robila kampaň na boji proti vlastnej vláde". Vraj však išlo o premyslené rozhodnutie „vypnúť" posledný týždeň kampane, aby náhodou nemali „príliš dobrý výsledok", ktorý by odstavil z parlamentu koaličných partnerov.

https://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/611657-vecne-pribehy-matovica/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

 

Ako si moze takehoto blba a 53 poslancov co z nich su 43 na opakovanie zakladnej skoly. Ako si toto mozme zvolit?  

Matovic ,ze nebyt SaS sme daleko inde.  To iste. 

Tito tu co su pri vlade, ci v opozicii, ako Kollar Fico,Sulik,Matovic,Pelegriny, keby nieco chceli v prospech slovenska, zmenia volebny system. Neurobia to - lebo to je pre menovanych velmi neprospech. A vyhovuje to aj kotlebovcom. Dnes ich je v parlamente 14? dalsie volby ich bude aj 30.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale tak ozajstne co my mozme robit,akovolit nejakeho kotlebu - ten menovec bude uz v base-snad.

Ako sa to da zmenit? Ja odmietam dat hlas  Sulikovi, Matovicovi ,Ficovi, Pelegrinimu a  kotlebobovi. A z nich kto je najlepsi? Im ho nedam. Chcem dat hlas niekomu rozumnemu z okresu revuca. Chcem aby aj revuca mala tam aspon jeden hlas.  Revuca ma pravo podla obyvatelov na 1,5 hlasu. Tu som to asi prestrelil,ale jeden poslanec by mal byt za Revucu,  Mna nezaujimaju 75 blbou z bratislavi. Ja im navolim 75 kotlebovcov.

Danka si zvolila Revuca? Nikdy by tam nebol. 4 pize pcolinske by si zvolil Vranov?  Nikdy by tam neboli. mame tam4 pize pcolinske. Ako Danko nic nepsravil pre Revucu ani tie 4 pize pcolinske pre Vranov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Problémy môže Česku spôsobiť aj snaha významných štátov , ktoré sa rozhodli vzdať energie z fosílnych palív za každú cenu.

„Oboje nám môže priniesť problémy, pokiaľ náš hlas – hlas Českej republiky, nebude počuť a pokiaľ nebudeme dostatočne bojovať za naše ekonomické a bezpečnostné záujmy,“ zdôraznil premiér ČR.

https://www.aktuality.sk/clanok/hfnfsbn/cesko-caka-drahota-obava-sa-premier-fiala-varuje-pred-populistami-a-spasitelmi/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-azet-new

pomaly ale isto sa blíži čas kedy sa budú musieť národné vlády rozhodnúť či zastávajú záujmy EU (= Nemecka) alebo svojich voličov, u nás aj v Čechách to bude o to pikantnejšie, že máme tie proeurópske vlády :eehmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov