Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

mam 35 rokov, ma zenu dobru zenu, deti dobre deti a rodicov, dobrych rodicov aj svokrovcov.Vlastne sa nemam na co stazovat, sme vsetci zdravy, ale nie som spokojny. Susedia su tiez OK. Praca tiez.

 

Zena - ma viac menej uspokojuje a isto by som nechcel inu ani ina mi viac neda. Deti detto. Na rodicov som nasraty v podstate kvoli prkotinam, na mojich ze volia Fica, oni aj pomozu ale su aj sebci , pisem o svojich ale plati to aj svokrovcov. Svokra kvoli nejakym vencom nahrob..

 

Surodenci - vpodstate ok, aj kamarati. Kamarat najlepsi ... tiez neviem ci sa da na neho spolahnut. Druhy najlepsi sa vyje.. a nechcel som po nom nic, vlastne chcel aby mi nainstaloval pocitac.Ten druhy u mna skoncil.

 

Neviem , nemam nejaku radost..... inak viem , ze to je a je len moja vina.

 

Pr. ta spanielska dovolenka, to bolo 12 dni aj niekedy stresu niekedy uzivania,

 

neviem preco mam taku naladu - inak dnes som si zahral tenis - inak dnes som mal par dobrych beckhendovych uderov. Ale ozaj dobrych - razancijov, stale to neviem umiestnit. ja som talentovany tenista len mam 35 rokov a nemam fyzicku.

Prehral som,ale niektore vymeny ci hra boli velmi pekne.

 

Z coho sa bezne tesite v zivote?

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:hmmm: toto nie je ... alebo práveže je téma na hlbokú noc ?

 

práve nemám najlepšie obdobie, veci sa trochu pohli, ale len trochu, a ešte kdečo sa musí pohnúť, aby som mala taký ozaj skutočný dôvod zasa sa tešiť ... tak skutočne, nie vyskakovať, to ja neviem, ale tešiť ...

z drobností a milých ľudí a úspechu v rodine a zdravia rodiny, a z malých radostí, a ešte tisíca vecí sa poskladá to čosi, na čo sa možno v živote tešiť ...

 

musím nad tým trochu premýšľať ... už som si zobrala tabletky na spanie, a už mi to nemyslí tak, ako by malo ... premyslím ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie mne sa uz pracovat nechce.Ale zas je pravda nad takymito pic.., ked mam pracu nerozmyslam.-

 

Potesil som sa z tohoto.

z drobností a milých ľudí a úspechu v rodine a zdravia rodiny, a z malých radostí, a ešte tisíca vecí sa poskladá to čosi, na čo sa možno v živote tešiť ...

Piste ludia z coho ste stastni, mozno to bude trhak tema a to budem orgazmovat kazdy vecer.

 

bude to mozno aj inspiracia ci zamyslenie.

 

Dobre game to dala na prvy raz a bola unavena.

vlastne taka tema tu aj je co ma potesilo, dnes.

 

Axel , nemam problem ked je praca ja mam problem, ked nieje mozno. Inak uz ma ani fico netrapy a jeho zvysovanie dani - uz ho mam porieseneho.

 

Mozno to je kvoli tomu ze ja mam vykyvy v praci, neviem ci ste to zazili 6,7 mesiacov makate a 5,6 mesiacov nic.preco mozem ist na dovolenku, len .. ani peniaze nechybaju ... kolega skrblik minuly rok nebol nikde bol som dva krat - kupil chat ja som chcel stavat dom tohto roku nic. Buduci rok ho kopnem dvakrat prec. Vymenim zamky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem , nemam nejaku radost ...

... neviem preco mam taku naladu

Z coho sa bezne tesite v zivote?

 

Mám už dosť rokov, život ma dostatočne "oplieskal", pripravil mi dosť "ošemetných" situácií a veru nie raz "ma prepadla" myšlienka, načo vlastne žijeme, z čoho sa mám tešiť, kam sa to vlastne všetci tak náhlime ... čo je však zaujímavé, takéto myšlienky nás prepadnú vždy vo chvíľach, keď sa nám príliš nedarí, keď nás niekto "pokorí", keď nám niekto ublíži ... a to množstvo negatívnych správ a tragédií čo sa na nás valí z médií na kľude, spokojnosti tiež nepridáva.

Vo chvíľach pokoja a určitej vnútornej spokojnosti nás však otázka zmyslu, či podstaty života akoby obchádzala. :smile2:

 

Už nie sme deti, aby sme sa tešili a uspokojovali sa z toho, čo nám Ježiško nadelí pod stromček, ale tešia nás skôr také malé "maličkosti" ... ale nie sú to vždy iba udalosti, ktoré sa dotýkajú priamo nás, či nasej rodiny ... pamätáš sa na udalosti spred viac ako dvoch rokov, keď v Čile prebiehala záchrana zasypaných baníkov ... to predsa bolo niečo, čo muselo chytiť za srdce aj tých, ktorých sa to priamo nedotýkalo.

Máš dve malé zdravé a šikovné deti ... berieš to ako samozrejmosť. Teš sa z každého ich úsmevu, z každého ich pritúlenia, z každej drobnosti, užívaj si každú takúto chvíľu, kým ešte je, pretože keď deti vyrastú, budú ťa potrebovať skôr z inej stránky, nie pre objatie a pohladenie. Ty tú možnosť stále denne máš, čo má povedať mamina, ktorá je v Anglii už skoro deväťsto dní bez svojich detí /toto ale nechcem riešiť, pretože podstatu problému nepoznám/. Chcem ti len povedať, že ty máš ten zdroj radosti denne na dosah ruky! Za seba ti môžem povedať, že mať deti – je to najkrajšie čo mi život mohol dať!

 

Je to prkotina, ale myslím, že aj na Fóre sa potešíš, keď je tvoj príspevok prijatý priaznivo, keď sa ti zvýši reputácia /aspoň určitú poznámku tomto zmysle som v nejakej téme zachytila/. Snaž sa teda písať a reagovať tak, aby tvoje príspevky boli prijímané kladne a snáď ťa aj tá reputácia poteší/.

 

Keď sme ešte "iba rástli", často sme s ovisnutými kútikmi úst čítali v rôznych vinšoch prianie zdravia. S pribúdajúcimi rokmi však vidíme, že to zdravie – a nielen naše, ale aj zdravie našich najbližších je naozaj to najdôležitejšie.

 

Keďže sa už náš vek nepíše jednociferným číslom, musíme citom "dať voľno" a vedome zaťažovať "trošku" viac rozum. A tak nás dnes už potešia aj také "prkotiny", ako je krásny slnečný deň, vydarená fotografia z prechádzky, preplatok na nájomnom, nečakaný príjemný mail či SMS, máme dobrý a príjemný zážitok z prečítanej knihy či z filmu, ty ho máš určite aj z vyhratého tenisového zápasu, a snáď máš dobrý pocit aj z víťazstva "našich" v rôznych hokejových, či futbalových zápasoch. :)

 

Nemôžeš očakávať, že celý život budeš denne prežívať pocity eufórie, že sa budeš akoby vznášať ako tomu bolo v časoch prvých rande, prvého milovania, narodenia svojich detí ... teraz sú už tie "šťastíčka" menšie, len je treba, aby boli! Nech sa nad tebou nesťahujú mračná neúspechu, nedostatku, nezamestnanosti, chorôb, či rôznych tragédií! Pretože žiaľ až vtedy by si uvedomil, že to, čo bolo si bral ako samozrejmosť, nevážil si si to a stále si chcel viac a viac.

Ale ... toto vlastne neplatí iba pre teba, ono to platí pre nás všetkých. :)

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ejha :) z čoho sa tešiť v živote ? Zo života predsa. Veď aké máme šťastie, že žijeme, môžeme sa kochať krásou prírody, počúvať krásnu hudbu, máme ruky, ktoré môžu pomáhať, pracovať, môžu pohladiť, máme srdce, ktoré miluje .. máme toho skrátka strašne veľa, len si to treba patrične vážiť.

Človek by si mal stále uvedomovať svoju jedinečnosť, svoju vnútornú hodnotu.

 

V živote nás postretne naozaj všeličo a asi nikto to v živote nemá len "ružové" bez problémov, bez ťažkostí, bez toho svojho "kríža " a o tom je aj život.

Ono stále v živote to šťastie je také vrtkavé. Šťastie, radosť ide ruka v ruke s nejakým smútkom, problémom .

 

Len keď si spomeniem. Niekedy dávno som nemala takto ako "dnes". Žiaľ, aj v dnešnej dobe takto niektorí ľudia žijú.

Veľmi skromne.

Viem si veľmi oceniť v izbe teplý radiátor, kohútik s teplou vodou, práčku, prestretý stôl ..., a čo je najdôležitejšie lásku, rodinu.

To ma robí nesmierne šťastnou, manžel, synovia, naši blízki... Synovia sú pre nás tými najdrahšími pokladmi. Keď sú oni šťastní, darí sa im, keď sa usmievajú, to je pohoda, neopísateľné šťastie.

 

No, nič človek nedostane zadarmo, za všetkým je nechaný kusok zo seba.

 

Šťastím je pre mňa to, čo prežívam vo svojom vnútri.

Našťastie prevláda tam láska, pocit takej vyrovnanosti sama so sebou, so svojim životom, s ľuďmi ktorých mám vôkol seba...

 

Prípadný bôľ, lebo aj také som prežila napr. keď som sa bála doslova o svoj život, čo synovia, manžel ... už "odísť" ??! , ale nakoľko verím, veľmi som dúfala , že to čo mám v srdci "zvíťazí" :) a zadarilo sa. Jupííí!

 

Teší ma aj mladý chalanisko, náš virtuálny rodinný kamarát, ktorý napriek svojej chorobe, vie byť pozitívne naladený a sa nasmejeme na sebe, akí sme len trafene úžasní. :smile3:

 

 

Aj tento virtuálny svet, či už PF, ale aj tuná, je také šťastíčko, dobrá skúsenosť, ponaučenie, "vybrusujete" ma tu poniektorí a riadne ..., ale ja som aj tak rada, že som sem zablúdila ... :smile2: :lol:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlastne sa nemam na co stazovat, sme vsetci zdravy, ale nie som spokojny..

 

slimák, Život je takovej (Tři sestry) :thumbsup:

Možná mě zítra vyhoděj z práce a nebudu mít za co žít,

s pocitem že život není láce, pozvednu půllitr a přestanu snít.

Sahula není úplně hotovej, aby nevěděl kudy dál jít,

veme si kytaru, dá jí do bazaru a prachy propije na Kovárně.

 

Když nejsi mrtvý a ani nežiješ, do rukou balalajku je třeba vzít

a než ty poslední peníze propiješ, tak si zazpívej z plných plic:

 

Život je takovej a jinej nebude, nežli mý tělo platnosti pozbude.

 

Možná mě zítra v peci spálej a moje ideály proměněj v prach,

a z toho popela na kterej psi kálej nikdo už víckrát nebude mít strach.

Život je takovej a já to vím, přesto se nebojím, někdy si pěji,

vím že bůh závidí a psi že koušou, puberťák onanuje a mě to nevadí.

 

Nemravný myšlenky - život je takovej!, Kratičký sukénky - život je takovej!

Žrát lidem z talíře - život je takovej! Co jsem to za zvíře? Co jsem to za zvíře?

 

Život je takovej a jinej nebude, nežli mý tělo platnosti pozbude.

byť permanentne šťastný a spokojný je blbosť, ono to vlastne ani nejde :zubiska:

Z coho sa bezne tesite v zivote?

 

už veľmi dlhú dobu v podstate z ničoho (ak teda nerátam svojich synov) ale neriešim to, je mi to šumák, tešiť sa z niečoho môžem niekedy inokedy :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem , nemam nejaku radost..... inak viem , ze to je a je len moja vina.

 

 

 

na druhej strane,podľa toho čo píšeš - nemáš problémy. to je v súčasnosti skôr výnimočný jav...aj stereotyp je fáza života,ktorá má svoj zmysel. možno by stačilo povedať žene, že chceš aby Ti urobila radosť- chceš? :)

 

 

Z coho sa bezne tesite v zivote?

ani sa nepýtaj... :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve minule som akurát rozmýšľal nad takouto témou, že ako ste spokojní so smerovaním vášho života a čo je zdrojom vášho potešenia a radosti. Čo sa týka môjho života, nepovedal by som, že by som bol moc šťastný... ALE snažím sa tešiť z každej malej drobnosti, aj z úplne obyčajných (pre niekoho bezvýznamných) vecí. Priznám sa, že keď sa pozriem na seba tak 6-7 rokov dozadu, bol som strašne nevďačný človek. Ale počas cestovania a spoznávania krajín, ľudí a kultúr (aj v tých menej bohatých oblastiach), som sa zamyslel nad sebou. Čím menej človek toho má, tým viac si všetkého váži - presne takto to vyzerá. Ľudia v oblastiach, kde poriadne niet ani len pitnej vody alebo nebodaj elektriky - nerobia z toho tragédiu, snažia sa, a vážia si každú maličkosť ktorá zavíta do ich života. Takto som prišiel celkovo, že ľudia tu v Európe sú neuveriteľne nevďační!!! A ani ja som nebol výnimkou. Odvtedy si cením všetko oveľa viacej. Ale to už odbieham od témy....

 

V posledných mesiacoch sa mi moc nedarí, takmer v ničom. Takže preto sa ani necítim moc šťastný a spokojnosť mi dosť chýba. Čo s tým? Snažiť sa! Len keď človek dá do niečoho všetku energiu a silu, no a napokon je efekt nulový, to vždy zabolí. Ale tak nevzdávam sa, bojujem aby som dosiahol to po čom túžim a čo od života chcem. Nejde o to že by som mal nejaké extrémne vysoké nároky, ani o to že by som sa dostatočne nesnažil, len niekedy to proste nevychádza. Ale verím, nevzdávam sa, a snažím sa ďalej napriek mnohým sklamaniam. A na tejto tŕnistej ceste za svojimi životnými túžbami sa snažím rozveseliť spomínanými drobnosťami a vďačnosťou za každú čriepku radosti.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK boli tu same dobre prispevky, za co dakujem neviem kolko mam bodov, zatial som dal len jeden. Dal som teraz aj druhy a koniec - mohli byt len dve.

 

Problem je ze tohto roka som si ja ci zena nieco zmysleli a to nevyslo. Ja postavit dom, ci kupit ci zena prerobit nas byt.

 

Dom nevysiel aj kvoli ceny -- ci pozemkoch. Kupa? Vysoke ceny. Inak ani som velmi nehladal. Ale ja 30 000 za pozemok nedam, ci 70 000 za stary 40-50 rocny dom - aj svelkou zahradou. Prisiel fico - s jeho danami bz som asi na to aj tak nemal.

 

Ten sucastnz nas byt je v pohode(vsetci 4 mame z bytu tam kde ideme max 4 minutz peso). Keby som chcel mat dom by som potreboval aj auto.

 

--------

teda som frustrrovany ze mi aj nieco nevyslo.

 

Dnes som si bol s detmi pustat sarkana - a nefukalo,ale bolo krasne pocasie. Ta hodinka nebola zla. Vysli sme za mesto. Ale.. Chlapcovi sa to vcelku pacilo. Inak keby fukalo,neviem ci bz som mal vacsu radost - mozno. Som musel behat - ale sme si davali stafetu s chlapcom. Behal som ja a som prisiel k nemu a behal on a naspat.

 

Inak ja nerad na seba kupujem veci, resp sa mi nechce chodit do obchodu. Ja na sebe nosim aj 15 ci 5 rocne veci - nie kvoli tomu abz som usetril - ale pre mna to nema vyznam. Minulz tzyden som si kupil trojo nohavic a nejaky sveter. Bol som stastnz aj ztoho ze mam nieco nove,ale hlavne ze tam uz nemusim chodit. Ma uz sralo ze na rodinne oslavi som mal rozpadnute a derave nohavice.Rifle - oni neboli derave na stehnach to by som nezniesol - ale na spodku - mozno od biczkla

Pisem to to kvoli tomu - ze mna nebavi si ani na seba kupovat veci.

.

Teš sa z každého ich úsmevu, z každého ich pritúlenia, z každej drobnosti, užívaj si každú takúto chvíľu, kým ešte je, pretože keď deti vyrastú, budú ťa potrebovať skôr z inej stránky, nie pre objatie a pohladenie.

 

Chlapec dostane "remen" hlavne co sa tyka darcekov - matka(moja) mi povedala ze to je cely dedo. On vzdy chcel nieco. A chlapec ako ocumuje letaky. A co bz chcel, a co sa mu paci a uz caka na vianoce. Ako ja nemam problem detom dat aj viac co som ja nemal - ale ... nema to zmysel ... autodraha ich bavi tak dva dni, maju tu stvorkolku na baterky - mozes to nabijat ako debil aj tak sa na to neposadia, kym to nemali ######a aby som chodil na smeracke akcie, tranpolina? Ta trosku mala zmysel.

O autickach?, nekupim mu uz nic.

 

Nemôžeš očakávať, že celý život budeš denne prežívať pocity eufórie, že sa budeš akoby vznášať ako tomu bolo v časoch prvých rande, prvého milovania, narodenia svojich detí

 

Preco nie, celkom dobre sa citim teraz - je to z alkoholu? Nie alkohol som mal aj pri prvom prispevku.

 

Ten isrkin prispevok si zasluzi bod, mozno po polnoci. Ale co ked sa uz nechcem tesit, ci mi nestaci ze sme zdravi.. sol nad zlato dostanem rakovinu a mam to tam.

 

Neviem , nemam nejaku radost..... inak viem , ze to je a je len moja vina.zToje moj text - chodim asi casto do kostola - ci som si to odtial pamatal,ale fakt je ten ze nieco stym spravim.

 

možno by stačilo povedať žene, že chceš aby Ti urobila radosť- chceš? :)

 

zena mi robi radost,teraz keby som chcel mi spravi

 

----------------------------------

Ja som asi nespokojny so sebou. Iste je tam aj vela dovodou.

Pr. ja sa neviem tesit ze sa mamrelativne dobre, ci zdrave deti. Dcera mala zapal pluc a sa ztoho dostala, nezomrela a z toho sa mam tesit?Mozno som hlupak.

 

Ale som nespokojny - teda nasraty a nieco stym spravim.

----------------

Priklad mna ani nebavi hladat a pomahat vseobecne ako menej platit dani - skodit trebars Ficovi(mne aj Fico a jeho politka je mi ukradnuta). Mozno v tom niesom ani dost dobry -ale kto by chcel poradit skusim, inak mne moze niekto poradit ake auto si kupit . relativne vacsie, dobre asi benzinak.

 

Dovolenky ma bavia. Tam som stastny - resp aj dnes ked si na ne spomeniem. Pri tych dovolenkach aj ked kazda inak vysla - je velmi tayko povedat ci spanielsko bolo lepsie ako bulharsko ci taliansko ci holandsko. vsetky by som si zopakoval,ale ine mesta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som to ponal(pisal omne ale ak chcete aj ja som vlastne chcel vseobecne) tak osobne,ale kludne mozte diskutovat aj tak mimo mojej osoby. ja budem pisat nadalej osobne, lebo vseobecne neviem. Ale ma uz poznate.

 

inak moj problem ze som lenivy a nevazim si to co mam. Aj v sobotu bolo pekne a s detmi som mohol ist pustat sarkana. Aj zena na mna brizgala. Ja som lenivy aj chlapca naucit viazat snurky. Som lenivy aj v praci aj doma aj vo vsetkom aj ma to hneva .. podobne ako fajciar a alkoholik. Zmenit sa? ... Neviem mozno o mesiac napisem.

 

Ako byt na seba tvrdsi a odstranit svoje chyby? Ci aspon zmensit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono sa hovori ze,zdravy clovek ma vela zelani,chory len jedno.A az potom ten chory clovek, napriklad na lozku v nemocnici, si zacne uvedomovotat hodnotu zivota teda zdravie.Ale ako nahle je uz zdravy,zase uz vymysla ze co v zivote zlepsit,preco toto mi chyba,preco ono nie je lepsie,a furt a furt to tomu cloveku neda :) Tak ja to vidim tak ze ten nas ludsky optimizmus a pesimizmus je ako na hojdacke,raz je jeden hore potom zas druhy. :saw:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak moj problem ze som lenivy a nevazim si to co mam. Aj v sobotu bolo pekne a s detmi som mohol ist pustat sarkana. Aj zena na mna brizgala. Ja som lenivy aj chlapca naucit viazat snurky. Som lenivy aj v praci aj doma aj vo vsetkom aj ma to hneva .. podobne ako fajciar a alkoholik. Zmenit sa? ... Neviem mozno o mesiac napisem.

 

 

vieme dobre, že lenivosť nie je dobrá kamarátka :smile2:

ale budem v tvojom prípade zmýšľať pozitívne, že nie si notorický leňoch ... len taký tkzv. pohodlný leňoch :lol:, lebo inak, ako by si mal na tie dovolenky v zahraničí ? háá ??! to by si musel mať nejakého dobrého sponzora, napr. zlatú svokrušu , ale neviem, či si až taký obľúbený, zlatunký zaťko :smile2:

a synovi kúp aspoň lego a rozprávkovú knižku ... :-)

čo ty od neho vlastne čakáš ? píšeš, že ty si nevieš vážiť, čo máš ... a ten tvoj synček na koho sa mal podať na suseda? B)

 

pripomenul si mi tiež moju kamošku, učitielku s jej príbehom. minule k nej na telocvik došiel prváčik, vystrčil k nej nôžku a povedal."Zaviaž mi " :anjelik:

Ty naozaj chceš, aby to takto riešil aj váš synček ?

 

Motivuj sa k činnosti :) začneš napr. tým, že naučíš synčeka viazať si šnúrky .. , a za odmenu si môžeš dať napr. jedného frťana. :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak: vy*er sa na tenis a začni pestovať poriadny šport, kde ide o život (povrazochodectvo, horolezectvo bez lana, krotenie veľkých mačkovitých šeliem,...), dačo, aby si sa prebral k životu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dcera mala zapal pluc a sa ztoho dostala, nezomrela a z toho sa mam tesit?

 

Kurnik slimak, toto si si naozaj mohol odpustiť! :ermm:

Tu si ma ale naozaj poriadne nahneval. Ty sa nevieš tešiť z toho, že sa dcéra uzdravila?!

Aspoň si odpusti takéto slová, lebo "klesáš" ešte aj v očiach tých, ktorí vidia na tebe kus dobrého.

 

Neviem , nemam nejaku radost.

 

Nemôžeš očakávať, že budeš permanentne spokojný a šťastný! :nienie:

To by si musel byť alebo nadrogovaný, alebo spitý pod obraz boží,

... pretože iba v tom stave by si bol neustále mimo normálneho vnímania.

 

Ostatne, napísal ti to tu už aj clovek2

 

byť permanentne šťastný a spokojný je blbosť, ono to vlastne ani nejde :zubiska:

 

Len tak mimochodom, je tvoja manželka permanentne spokojná?

Alebo si ako narcis zahľadený iba na seba a nič a nikoho okolo seba nevnímaš,

myslíš len a len na svoje dobro a svoje záujmy?! :hmmm:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi ľudia mali oveľa viacej práce a povinností a menej času dumať nad tým, či sú alebo nie sú šťastní... my sa už máme tak dobre, že máme kopec voľného času a môžme premýšľať nad tým, že byť zdravý, mať zdravú rodinu, mať čas venovať sa jej, môcť chodiť na dovolenky, kupovať deťom darčeky, športovať, tráviť čas na fóre, piť, fajčiť, mať dobrú ženu a všetko to, čo tu už podaktorých jedincov nebaví nám už nestačí a nebaví nás život ako taký...

každý má pár možností - môže si zariadiť, aby sa dostal do takého prúseru, že pri jeho riešení pôjde o držku a o život a nebude mať čas riešiť blbosti typu - mám všetko a preto nie som šťastný... môže ísť k doktorke a povedať, že má depku, dostane nejaké pilule a bude mu (možno) lepšie... môže si sadnúť a popremýšľať nad tým, čo a prečo mu vlastne chýba a čo by sa s tým dalo spraviť (ja osobne som si v istej chvíli, keď už som bola taká nešťastná, že až, inštinktívne vybrala tú tretiu možnosť)... môže si predstaviť tú najhoršiu variantu svojho života - nemá prácu, nemá rodinu, nemá peniaze, nemá strechu nad hlavou, je vážne chorý, zapletie sa so zákonom - neviem, čo z toho koho desí a čo nie, ale možno takto zistíte, že sa vlastne máte veľmi dobre a ste takí šťastní, že už to ani nestíhate vnímať...

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trinita pravda, je to fakt.

 

Niekedy si aj sám pomyslíš, že teraz ti je dobre že si spokojný. No v terajšej dobe sa to ani nepatrí, mal by si lamentovať nad robotou a peniazmi. Mala by ťa vytáčať politická situácia, či už doma alebo niekde inde na svete. A špekulovať stále nad niečim, a ono sa stále niečo s čím niesi spokojný nájde.

Teraz keď povieš, že si spokojný a šťastný, myslia automaticky, že si na práškoch. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podobnou otázku kdysi položili Goethovi. Odpověděl :Prožil jsem velmi šťastný život. Ale když na něj vzpomínám, nemohu si vybavit ani jeden šťastný týden. Taková je i moje odpověď. Chápete – ten konkrétně přítomný momentální pocit štěstí je hrozně relativní a prchavý...

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/michal-komarek.php?itemid=18040
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov