Skočiť na obsah

Rôzne názory na ezoteriku, ezoterizmus a okultizmus


game

Odporúčané príspevky

téma je otvorená, všetky diskusné príspevky z tém o Oznamoch akcií sú presunuté sem, nech téma o Akciách zostane voľná pre oznamy, nech je prehľadná aj pre čitateľov mimo členov Fóra a záujemcov z vonka.
 

 

k téme:

game, je to už taká otrepaná ezo fráza, ale ako vidím, furt nepochopená- troška ju pozmením - nejde o riešenie, ale o cestu k nemu. inak povedané- cesta ..ešte raz- cesta..a ešte raz CESTA je cieľ :)

neviem, tak to nesledujem, či je to otrepaná fráza, pochopená či nepochopená, to známe "cesta je cieľ" trochu pokrivkáva, v tomto si myslím, že veľmi pravdepodobne, takmer iste.
 

totiž na veciach, ktoré sa majú či nemajú stať na našej Zemi, dejú sa dnes a denne, sa zaoberá alebo sa o ne zaujíma veľmi veľa ľudí aj mimo hnutia Gaia, mimo ezoteriky, mimo osláv moderných druidov ... a je toho moc, a nebudem ich menovať, aby som nebola upodozrievaná, že praskám všetko dohromady ...

 

chcem tým povedať toľko, že včera som o tom hovorila, aj v jednom rozhovore, a nie je divu, že ľudia o tom diskutujú, lebo je to téma, ktorá jednoducho zaujíma, a je úplne jedno, akého svetonázoru tí ľudia sú:

 

takéto konferencie sú spravidla k ničomu.
robiť konferenciu kdesi pod smrdutým chemickým gigantom, či navštíviť Bopál / pamätníci si budú pamätať /, či zabehnúť do zúrivo buldozérmi po tisícoh hektárov klčovaných pralesov, a cítiť tú bezmocnosť na vlastnej koži - to je podľa mňa iná cesta.
cesta, ktorá vyburcuje k nejakému cieľu ... sedieť na konferencii s teplým obedom v brušku a počúvať platených prednášateľov vyburcuje k ďalším konferenciám, lebo tam bolo tak dobre ...

 

včera som v jednom rozhovore spomínala jedného môjho spolužiaka, ktorý pochádza z Dominikánskej republiky, a takmer tridsať rokov pôsobí ako biochemik v Južnej Amerike.
zaoberajú sa skutočnými problémami, klčovaním lesov, prehnojovaním poľnohospodárskej pôdy, tým, kam v treťom tisícročí smeruje celý ten obrovský región, kde miznú pralesy a prehnojuje sa a žiadna vláda si s tým nevie poradiť ... a chodí na konferencie a prednáša a počúva iných prednášajúcich takmer celých tridsať rokov, a okrem tliachania a vízií, ako by to malo byť, nevyriešili nikdy nič.

 

neveľmi je počuť o podobných konferenciách, ktoré skutočne niečo vyriešia, okrem toho, že buď to niekto vetuje, alebo vznikne rezolúcia, kade by to malo ísť. a tým to končí.

ako vyzerá naša Zem, ako s ňou zaobchádzame, a že by nás fakt mala nakopnúť do zadnice, je každému mysliacemu človeku myslím jasné.
to konferencia o Gaii asi nevyrieši ... a ja mám sklony veriť tomu, že to raz spraví. bez ohľadu na to, či niekto verí, že je to živý organizmus, či nie ...

že je poprepájaný celý biotop, a človek ho len ruší, je prakticky isté. že nás nakopne do zadnice, je neisté. zaslúžili by sme si to.

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa niekedy zdá, že svet sa delí na blbých, ktorých treba doučovať a doučovatelov....ak to preložím do ekonomickej verzie, tak tých ktorí počúvajú a platia a tých ktorí vyprávajú a kasírujú.

(Janka, to nie nie je útok na teba, to sú skôr moje poznatky o fungovaní "duchovna")

 

alarm, každý vidíme to, čo chceme vidieť...Ty vidiš za duchovnými aktivitami peniaze...ja zasa  ľudí, ktorí sa snažia niečo so svojím poslaním urobiť, nejako ho odovzdať, interpretovať, naplniť. NIkto  totiž nevyučuje a nie je nijaká príručka o tom, ako sa to dá správne a ideálne.všeobecne a historicky- radšej ukrižujeme ako sa snažíme pochopiť,prípadne odpútať od hodnotení. táto diskusia je ostatne tiež toho dôkazom.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je pekne :) Ale asi to nepises s umyslom, aby sme sa tu teraz vsetci ospravedlnili za svoje prispevky, vzdali hold ezoterike a nadsene sa naladili na nejaky channeling, pretoze to tak trochu vyznieva :)

 

myslím, že ezoterike netreba vzdávať hold-stačí pochopiť, že ak niečomu nerozumiem, tak sa viac pýtam,premýšľam,praktikujem a menej kritizujem :) pretože ako som si všimla, na tomto fóre řádia "odborníci" úplne na všetko, schopní sa zapojiť do akejkoľvek témy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm, každý vidíme to, čo chceme vidieť...Ty vidiš za duchovnými aktivitami peniaze...ja zasa  ľudí, ktorí sa snažia niečo so svojím poslaním urobiť, nejako ho odovzdať, interpretovať, naplniť. NIkto  totiž nevyučuje a nie je nijaká príručka o tom, ako sa to dá správne a ideálne.všeobecne a historicky- radšej ukrižujeme ako sa snažíme pochopiť,prípadne odpútať od hodnotení. táto diskusia je ostatne tiež toho dôkazom.

to, že mi kameň nič nehovorí neznamená, že niekoho ukrižujem.....dala si my do ruky kameň a spýtala sa čo cítim... nič-odpovedal som, aj pri druhom či treťom kameni....ja nemám čo pochopiť, podľa mňa je kameň subjektívne pekný alebo škaredý. To, že za duchovnými aktivitami vidím peniaze je asi preto, že som sa nestretol s takýmnito aktivitami bez peňazí....

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm, no však by si   skôr zomrel, než by si mal nebodaj niečo "cítiť" :zubiska:  a preboha- prečo by si mal? nie každý má rozvinutú takú citlivosť, aby vnímal jemné vlnenie prírodnín. nechcem písať že vibrácie :)

 

ale bylinkový čaj Ti robí dobre, či?

 

Duchovné aktivity bez peňazí...nuž, tak najskôr pripusti tú možnosť, a potom sa s ňou aj stretneš.ale to radšej nerob- ešte by si mohol byť niekým- niečím ovládaný, zmanipulovaný atp. no kde !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bilinkový čaj... výborný

slivovica... výborná

knedlo vepro...výborné

 

ak cítiš vibrácie kameňa si dobrá, mohla by si sa zamestnať v Taliansku v seizmologickom monitoringu....

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že ezoterike netreba vzdávať hold-stačí pochopiť, že ak niečomu nerozumiem, tak sa viac pýtam,premýšľam,praktikujem a menej kritizujem :) pretože ako som si všimla, na tomto fóre řádia "odborníci" úplne na všetko, schopní sa zapojiť do akejkoľvek témy.

Nie, nebudeme si pisat. Naposledy isiel admin vymazat polovicu fora a treba brat ohlad aj na inych ludi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tomu čaju mi napadlo ... všetky čaje sú vlastne bylinkové, aj čierny a biely a modrozelený a ovocné sú liečivé, nielen bylinkové bylinkové  :)
a k tým odborníkom to mi nenapadlo práve teraz, už som to písala v jednom rozhovore : nedá sa nič robiť, témy o svetonázoroch, rómoch, náboženstvách, vierach, životnom štýle a veciach okolo zaujímajú takmer každého ...

 

každá jedna téma tu je o diskusii. šport možno nezaujíma každého, ani fyzika, ale náboženstvá, psychológia, svetonázory, akékoľvek, vrátane modernej ezoteriky, rómovia, ľudia, činnosti, .... a x iných tém  - ľudí zaujímajú a budú zaujímať  vždy, budú o tom debatovať, či už niečo vedia skutočne, či len niečo počuli, či len začuli fámy, či majú skutočné informácie, ľudia proste hovoria o veciach.

a o tom je diskusia. preto je to diskusné fórum. obdoba dobrej krčmy s kamarátmi s x názormi ... ľuďom nemožno zakázať vyjadriť sa, aj tak sa vyjadria ... :)

 

koniec off topicu :)

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, nebudeme si pisat. Naposledy isiel admin vymazat polovicu fora a treba brat ohlad aj na inych ludi :)

ja dostávam pravidelne od Axela po ušoch a napomenutie, že sa mám krotiť,ale dá sa to?  veď napríklad ako sa mám správať k človeku, ktorý evidentne nemá nijakú osobnú skúsenosť, nie je schopný si tému ani len naštudovať no je schopný  písať a písať a negovať do bludu. tu sa dá iba odísť- alebo si pomôcť pindíkovým fantómom.

 

a o tom je diskusia. preto je to diskusné fórum. obdoba dobrej krčmy s kamarátmi s x názormi ...

 

:klobuk:

no te pic game- debaty o ezoterike v krčme :zubiska: :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tušila som, že najzaujímavejšia z toho bude pre teba tá krčma ... je úplne typické, že si sa toho chytila, bola by som sklamaná, keby nie. :P

len mi nepovedz, že ty si ešte nediskutovala o veciach medzi nebom a zemou pri obede či posedení v reštike či pri káve. neuverím.

 

ja áno, aj s ezoterikom :)

diskutovať o čomkoľvek sa dá aj v rímskych kúpeľoch ...

/ ehm ... pôvodne som chcela napísať na rímskych --- tie boli často spoločné a diskutovalo sa tam o dušu, rozhodovali sa tam aj vážne záležitosti :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja dostávam pravidelne od Axela po ušoch a napomenutie, že sa mám krotiť,ale dá sa to?  veď napríklad ako sa mám správať k človeku, ktorý evidentne nemá nijakú osobnú skúsenosť, nie je schopný si tému ani len naštudovať no je schopný  písať a písať a negovať do bludu. tu sa dá iba odísť- alebo si pomôcť pindíkovým fantómom.

...no Jani ...ezoterika a yoga to by bola téma.... :yes_yes: ...len nerozumiem, ak je obmedzené o akých témach je tu možné diskutovať..potom toto fórum je zbytočné...a zdieľam s tebou Janka R. názor , že lepšie je asi odísť....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://sk.wikipedia.org/wiki/Ezoterizmus

Ezoterické poznanie je také, ktoré je možné získať len v úzkej skupine „osvietených“, „zasvätených“, alebo zvláštne vzdelaných ľudí. Exoterické poznanie je oproti tomu všeobecne známe, verejne prístupne a stabilne prijímané v celej spoločnosti.

mal som za to, že aby bolo niečo naozaj "ezoterické" tak to musia byť fakt tajné informácie, určené iba zasväteným členom nejakej tajnej spoločnosti..

už návody na používanie "liečivých kameňov", ktorých sú po internete haldy, alebo si ich možno kúpiť v knihkupectvách u mňa upadajú v podozrenie, že sú to vlastne dezinformácie určené na pomýlenie zvedavých nezasvätených

ale "v krčme".. medzi štyrmi očami.. tam kde to nikto nečaká.. teda naozaj tajnom mieste.. to by vlastne celkom šlo  :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...no Jani ...ezoterika a yoga to by bola téma.... :yes_yes: ...len nerozumiem, ak je obmedzené o akých témach je tu možné diskutovať..potom toto fórum je zbytočné...a zdieľam s tebou Janka R. názor , že lepšie je asi odísť....

hlboký omyl, annie ... :klobuk:

 

 

nechápem, kde si vyčítala nejaký názor o tom, že tu je obmedzené v nejakých témach diskutovať. nie, nie je.

je to dezinformácia, prevrátenie pôvodnej informácie.

 

každá jedna téma je tu na to, a vždy bola, po celých 7 rokov Fóra, aby sa v nej diskutovalo - bez ohľadu na to, či je niekto na danú tému odborník, amatér, záujemca či laik.

 

už neviem, kam to mám ešte napísať, už som to v posledných dvoch dňoch písala kdekade, ale napíšem to aj sem :) :

 

tu sa neuprednostňuje a nezaznáva žiadna téma / súkromný postoj niektorého fórumáka nerovná sa postoju Fóra /

 

každá téma, ktorá ma pisateľa-čitateľa, je pre nejakého čitateľa-pisateľa rovnako dôležitá ako tie druhé

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lenže musím všetkých záujemcov o ezoteriku varovať..

to čo sa o nej dočítate v knihách kúpených niekde v butiku, alebo prečítate niekde na internete, dokonca priamo na tomto fóre,

nesmiete brať príliš vážne

musíte všetky tieto voľne prístupné informácie, upodozrievať s toho, že sú to iba dezinformácie pre nezasvätených

 

pretože ezoterický znamená - uzavretý, vnútorný, určený úzkemu okruhu zasvätených

:agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlboký omyl, annie ... :klobuk:

 

 

nechápem, kde si vyčítala nejaký názor o tom, že tu je obmedzené v nejakých témach diskutovať. nie, nie je.

je to dezinformácia, prevrátenie pôvodnej informácie.

 

každá jedna téma je tu na to, a vždy bola, po celých 7 rokov Fóra, aby sa v nej diskutovalo - bez ohľadu na to, či je niekto na danú tému odborník, amatér, záujemca či laik.

 

už neviem, kam to mám ešte napísať, už som to v posledných dvoch dňoch písala kdekade, ale napíšem to aj sem :) :

 

tu sa neuprednostňuje a nezaznáva žiadna téma / súkromný postoj niektorého fórumáka nerovná sa postoju Fóra /

 

každá téma, ktorá ma pisateľa-čitateľa, je pre nejakého čitateľa-pisateľa rovnako dôležitá ako tie druhé

..ok game ... takže akákoľvek téma a reakcia je možná.....bez toho aby ste to tu deletovali podľa vlastného uváženia....? ...pretože v opačnom prípade by toto fórum nemalo význam...a som presvedčená, že aj taká téma " ezoterika" má  dosť významné miesto v tejto dobe a spoločnosti....len tomu treba rozumieť a vnímať to..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

l

pretože ezoterický znamená - uzavretý, vnútorný, určený úzkemu okruhu zasvätených

:agree:

 

to áno alamo, ale informácie z ktorých zasvätenec- ezoterik čerpá sú voľne dostupné každému.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..ok game ... takže akákoľvek téma a reakcia je možná..

každá okrem dezinformácie..

a keďže ezoterizmus je tajné učenie..

všetko čo tu napíšeš verejne, musí byť upodozrievané s toho, že je to dezinformácia, na oklamanie zvedavých nezasvätených

:cervik:

 

to áno alamo, ale informácie z ktorých zasväenec- ezoterik čerpá sú voľne dostupné každému.

 

nesmieš však prezradiť, tajný kľúč vedúci k poznaniu , čo je a čo nie je pravda
skutočná pravda je určená len pre zasvätených, pre tých ktorí ju dokážu zniesť 
:jaaaj:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a som presvedčená, že aj taká téma " ezoterika" má  dosť významné miesto v tejto dobe a spoločnosti....len tomu treba rozumieť a vnímať to..... :)

ahoj annie34 :flowers:  nuž, ja si myslím, že "ezoterika" časom opäť prejde do exilu. duchovný boom vždy prichádza na nejaké obdobie ako šanca a potom duševný život  opäť ovládne nejaké to náboženstvo.

 

mnoho ciest vedie k poznaniu  :ahooj:

tie najťažšie sú obvykle, tie najsprávnejšie

cesta skrz naozajstné sr..ky, teda vypadá obzvlášť sľubne

:thumbsup:

 

aby si stačil s dychom alamo. a keď sa budeš nimi dusiť -kričí sa  o pomoc. veď to poznáš z rozprávky s Werichom :flowers:

 

obrat sa na axela, mozno vsetky temy zrusi a necha iba tieto ezotericke mudrosti, ktore tu nie si schopna ani obhajit...

 

kazdy z nas ma na vyber, ci sem pisat dalej bude alebo nie, za seba hovorim, ze tak ako by som do tvojho obchodu s haraburdami nikdy nevosla, tak sa s radostou vzdavam tvojich mudrosti... 

 

jj, si to Ty  pink. stručná,jasná a úprimná. super. :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ahoj annie34 :flowers:  nuž, ja si myslím, že "ezoterika" časom opäť prejde do exilu. duchovný boom vždy prichádza na nejaké obdobie ako šanca a potom duševný život  opäť ovládne nejaké to náboženstvo.

...Janka R .. :flowers: ...áno možno to tak bude čo sa ezoteriky týka, vieme obe že toto všetko bude ešte zaujímavé.... :thumbsup: ...no, ale ako vnímam tu nemá význam strácať čas a energiu,.toľko neznalosti a nevedomosti a najväčšia sranda, že sa k týmto témam vyjadrujú odborníci , ktorí nemajú vedomosti a len si niečo prečítali ....alebo čosi počuli....

PS pre všetkých: ...Janka je úžasná a skvelá bytosť...možno ak by ste rozumeli aj slovu synchronicita...pochopili by ste ,že Vám do životov vstúpila  nie náhodou...no ale každý má možnosť výberu a takéto šance nám do životov neprichádzajú každý deň... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...Janka R .. :flowers: ...áno možno to tak bude čo sa ezoteriky týka, vieme obe že toto všetko bude ešte zaujímavé.... :thumbsup: ...no, ale ako vnímam tu nemá význam strácať čas a energiu,.toľko neznalosti a nevedomosti a najväčšia sranda, že sa k týmto témam vyjadrujú odborníci , ktorí nemajú vedomosti a len si niečo prečítali ....alebo čosi počuli....

PS pre všetkých: ...Janka je úžasná a skvelá bytosť...možno ak by ste rozumeli aj slovu synchronicita...pochopili by ste ,že Vám do životov vstúpila  nie náhodou...no ale každý má možnosť výberu a takéto šance nám do životov neprichádzajú každý deň... :)

 

annie34, ja som tu teraz za kúkoľ :) dostala som priestor vyskúšať iné "polohy" a je to všetko naozaj zaujímavé. občas smutné.  ale ďakujem- zo srdca za podporu. :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak aby som  sa vrátila  k ezoterike.  Dúfam že mňa bude ezoterika ovplyvňovať čo najmenej. Stále som mala dojem, že za ňou sa skrýva aj veľa zlého a teraz sa mi to iba potvrdilo.  naozaj na tom nenachádzam nič čo by som k životu silno potrebovala. Žijem si spokojne aj bez toho. 

Nie som zasvätena vôbec mi to neprekáža dá sa povedať, že mi je to fuk. 

Niečo podobné ako náboženstvo. ak vidím akí su niektorí akože veriaci v skutočnosti, tak ma to od náboženstva vyslovene odrádza.

A takto je to aj v tomto prípade.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

toto je tvoja diskusia.

 

iba malý ventil game.

 

ako je možné, že si tak veľa ľudí myslí, že venovanie sa týmto veciam, im prinesie nejaký kľud a vnútornú pohodu?

http://www.youtube.com/watch?v=03QT8ePPl_I

prinesie. ale ako som napísala vyššie chce to roky štúdia a praktikovania. a zodpovednosti. ak chceš pomojkať- skús macíka.alebo priateľku- priateľa na telefón.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov