Skočiť na obsah

Rôzne názory na ezoteriku, ezoterizmus a okultizmus


game

Odporúčané príspevky

mna nie, ty si s tym zacala... pri pisani prispevku som mal na mysli vselijake tie Zoje a ine vestice v TV, vykladacky tarotu na dialku, profesionalne strojkyne horoskopov a pod.

ale ked uz si zagagala... :P

tety veštice sú nahodou profesionálne zabávačky :zubiska: verím, že im bude odpustené pred nebeským súdom B)

nuz a k tym "par ludom" - ked bude 106 pacientov pit ajurvedsky caj, urcite sa par z nich vylieci, ked budes mat 106 liecivych kamenov, urcite ta jeden z nich vylieci - ale nespolahi sa na to, ze to bude hociktory z tych, co kupis na vianocnych trhoch.

106 liecitelov na teba polozi ruku a jeden z nich ta vylieci, ale nespolahi sa na toho, co to bude hlasat v televizore a vystupovat pred davmi v sportovych halach

 

čo takto neriešiť štatistiky, ale prípad od prípadu...no ale- mysli, si čo chceš a ak ŤA Tvoje názory robia šťastnými, ako aj ľudí okolo Teba- super! D´Ady :)

 

mal som stastie v zivote spoznat par zaujimavych ludi a je jedno, ci to boli cigani, indiani alebo belosi - kazdy jeden z nich by mohol parafrazovat Vontske heslo "Mlcanlivost chrani nas!"

 

Janka, bud trochu skromna, to ti odkazujem a zelam... :slniecko:

 

D´Ady, keby som nebola veľmi, veľmi skromná, na toto fórum nenapíšem ani ťuk :smilieee: :smilieee: :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1)ezoterika, veštenie, feng šuej,....verím tomu, čo sa dá odmerať, zvážiť.....

2)ak sa niekto nespolahne na ezoteriku, musí byť z neho iperit?

3)presne tak, je to súbor rozhodnutí, stačí, ak človek v ostrejšej výmene názorov povie namiesto "nechcem ťa už vidieť, vypadni" "chceš aby som odišiel?", a celý život sa uberá iným smerom....žial, vlastná skúsenosť spred 30-tich rokov

4) tak to je bomba, poviem synovi, že od čaju mu začnú rásť Langerhansové ostrovčeky, ktoré mu jeho vlastný organizmus zničil... Vieš mi napísať, prečo kanaďania investujú miliony dolárov do vyskumu cukrovky a možné nasadenie nanorobotov, keď stačí piť čaj....ja žijem v realite..

5)kde ty žiješ...veď je to normálne a prirodzené, zostúp z neba...mládí v prdeli, kríže bolia, vred sa občas ozve, zuby sú plastové, vlasy márne začesávam na vykukujúcu pleš....okuliare už musím mať multifokály...aká rezignácia, pozerám sa len realite do očí.

 

alarm, vieš čo je ezoterické? tajné, utajené,skryté...ale aby si nepovedal- takýto je postup..najskôr musíš byť riadne v prdeli alebo strašne zvedavý...ak si jedno alebo druhé dostatočne dlho- niečo sa s Tebou udeje a zažiješ duchovný prežitok. ak ho v zdraví prežiješ- čaká na Teba niečo také ako psychospirituálna kríza..ak aj tú prežiješ- a to sú roky a roky stane sa niečo ďaľšie... celú túto cestu a jej vedľajšie prejavy, čo môže byť napr. spontánne vyliečenie alebo aj kontakt s mimozemšťanom(to je znak, že krízu nezvládol a treba odznova)- dokáže absolvovať človek vtedy, keď je naivný ako blázon a rovnako tak úprimný ...tak už prosím o ezoterike nič nepíš.

 

je na Tebe čo povieš synovi...dostal si informáciu a Ty syna opäť ideš zhodnotiť, že jeho organizmus nie je dostatočne dobrý a zničil mu v tele ostrovčeky..brrr, alarm...ale- nedúfam, že by si mi rozumel...

 

alarm, nie som liečiteľka. opäť Ti odporučím kopec literatúry...napr: Duchovné príčiny chorôb. Občas mám debaty aj lekármi a vieš čo? bylinky sú problémom...málokto im už rozumie. dobrí bylinkári predsa neliečili ľudí rovnakým spôsobom, ale miešali bylinky každému na mieru...

 

a to ostatné...už som napísala vyššie- neprísluší mi vyjadrovať sa k Tvojmu súkromiu.

 

A NEHOVOR MI "ZLATIK" !!!

:magic:

 

opravené- ospravedlňujem sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidíš ta rozdielnosť v názoroch a pohľade. Práve to čo si napísala ty, by podľa mňa pasovalo na teba podstatne viac ako na na alarma. Presne touto červenou vetou by som opísala teba. :)

Viem že sa to netýkalo mňa, ale nedalo sa nereagovať. Presne tvoj jednostranný pohľad, a snaha stále niekoho poučovať je naozaj nepríjemná.

 

veru flora...veru.. mám jednostranný pohľad, a snažím sa stále niekoho poučovať...otrasná ženská je zo mňa. :yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm, vieš čo je ezoterické? tajné, utajené...ale aby si nepovedal- takýto je postup..najskôr musíš byť riadne v prdeli alebo strašne zvedavý...ak si jedno alebo druhé dostatočne dlho- niečo sa s Tebou udeje a zažiješ duchovný prežitok.

 

dovolim si odpovedat, aj ked defacto pises alarmovi

 

ano, presne v tom je (mozno aj tvoj) problem - ano, tajne, utajene,... "ezoterika" je len slovo, slovo ako hociktore ine, ktorym sme si pomenovali nieco, aby sme si naivne namyslali, ze ked TO pomenujeme, budeme tomu aj rozumiet :(

a k druhej casti - nevylucujem, ale to su vlastnosti ziskane; este su aj vrodene - tym ja verim viac ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Janka:

ja nehodnotím, ja konštatujem realitu, neopíjam sa nádejou, keď je všetkým vedeckým kapacitám známe, že nádej nie je ( doteraz a pri tomto stave lekárskeho pokroku.) Nádej ale predsa existuje a to vo forme zatial ešte nedotiahnutých technológií budúcnosti....Jednou z nich je napríklad inzulín, ktorý je vpichnutý napr. jeden krát týždenne do krvi, obalený nejakým sajrajtom, ktorý nedovolí okamžité uvolnenie, ale "obal" sa roztopí za prítomnosti cukru v krvi. Malo by to fungovať ako splachovač...voda natečie po nejakú úroveň a samo sa vypne.

Na otázku ezoteriky= utajené, ma hneď napadnú konšpiračné teórie obludných rozmerov.

 

Len tak medzi nami, ženami, prečo je niečo tak fantastické utajované, že to využívajú len zasvätení...Asi založím nemocnicu , ale bude musieť mať dlhú čakáreň... z jednej strany budú chodiť chorí, z druhej vystupovať vitálni 80-tnici, pokukujúci po krátkych sukničkách sestričiek :zubiska:

S podobným problémom sa stretávame na témach o Bohu. Je to o viere. Rovnako, ako môže veriaci veriť v zázraky, rovnako môžeš veriť aj ty v iné zázraky.Ale je rozdiel, medzi vierou a realitou.

Keď sme sa stretli, dala si mi do ruky kameň a spýtala sa či niečo cítim, keď ho držím v ruke. Povedal som že nič... ale nebola to úplne pravda. Cítil som jeho hmotnosť..a to je môj pohlad na danú vec.

Ale s manželkou by si si rozumela..... :thumbsup:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samozrejme že som pozeral, keby som zavrel oči, tak do niečoho narazím a zhodím :zubiska: ...

Pamätáš sa ,ako som pri fotení povedal, že by som tam na fotkách nemal byť, lebo ja a ezoterika nejdú do hromady, a čo keď ma tam objaví nejaký známy, ktorý pozná moje názory :happyroll: .Ale zaťal som sa....veď aj v kostole som bol a som neveriaci :thumbsup:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na otázku ezoteriky= utajené, ma hneď napadnú konšpiračné teórie obludných rozmerov.

 

Len tak medzi nami, ženami, prečo je niečo tak fantastické utajované, že to využívajú len zasvätení...

Keď sme sa stretli, dala si mi do ruky kameň a spýtala sa či niečo cítim, keď ho držím v ruke. Povedal som že nič... ale nebola to úplne pravda. Cítil som jeho hmotnosť..a to je môj pohlad na danú vec.

Ale s manželkou by si si rozumela..... :thumbsup:

 

alarm, akoby si ani nečítal, čo píšem. zasvätenci sa predsa nimi nestali tak, že raz ráno sa zobudili a boli Majstri svetla :zubiska: a teraz si špitajú o najväčších tajomstvách vesmíru v konšpiračných bytoch :smilieee: každý má šancu vyšľapať si tú cestu- hoci ako píše D´Ady-. niektorým to ide rýchlejšie.

mmchdm-v čom by som si s Tvojou ženou rozumela? a prečo by som si s ňou mala rozumieť? niečo tým naznačuješ?

mmchm 2- ten kameň som Ti dala do ruky preto, aby som si vypočula Tvoju odpoveď. ľudia sa väčšinou spýtajú - a čo by som mal cítiť? to je úprimné...Ty si si nedal šancu... :flowers:

energia kameňa sa predsa nedá vnímať v minúte. rovnako aj odmietanie tak aj okamžité "cítenie" kameňa je záležitosť psychiky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

naznačujem....je to "bosorka" :zubiska: (raz sme kupovali metlu, a predavač sa pýtal ,či ju má zabaliť... povedal som mu že netreba, odletí na nej, chvílu nemohol blokovať, lebo netrafil prstami na klávesnicu)

 

....ale čítal... ale ja u mňa prevláda rácio nad všetkým ostatným, nevidím čakry, ani astrálne čiary, ani zlú a dobrú energiu, len kábel čo kope alebo nekope, to som schopný zacítiť :agree: .. že aaauuuu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akreditované kurzy a semináre numerológie

 

Ako jediná lektorka na Slovensku poskytujem kurzy numerológie na základe akreditácie Ministerstva školstva Slovenskej republiky s oprávnením vydávať Osvedčenia o získanom vzdelávaní s celoštátnou platnosťou.

 

zdroj: http://www.numero.sk/vzdelavanie.php?menu=2

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem kam to napísať, ale tu tomu asi bude dobre ...

 

dostala som jedno pdfko, mala som si prečítať, lebo sú tam životne dôležité veci ... volá sa to Rukopis Prežitia

začína takto:

Skupina, ktorú channelujem ma požiadala, aby som predložila tieto informácie. Volajú sa „Trvalí spoločníci“, a dali mi pokyny, aby som napísala niečo, čo nazvali „Rukopis prežitia“. Niektoré z informácií v ňom obsiahnuté môžu znieť dramaticky, ale ja si nemyslím, že je to prekvapenie pre kohokoľvek, kto otvoril svoje oči na svet, v ktorom v súčasnosti žijeme. Aj keď ich výber slov môže niekedy znieť drsne. Ja ich zažívam ako láskyplné bytosti, ktoré sú tu, aby nás viedli cez toto dramatické znovuzrodenie tejto nádhernej planéty, ktorú voláme Zem.

Aisha North

potom je veľa veľa strán o tom, čo nám odkazujú, kde ľudstvo robí chybu, prečo neprežijeme, keď budeme pokračovať, a veľa všeličoho...

končí takto :

A naša úloha je skutočne pomôcť vám dodávkou všetkého paliva, ktoré budete potrebovať na udržanie tohto vášho krásneho svetla v najsilnejšej z búrok. A to je

dôvod prečo sme tu, ako dodávatelia paliva akokoľvek môžeme. Niečo z neho príde v slovách, a niečo z neho príde ako číra a silná energia vo forme rôznych druhov vibrácie, a niečo z najúčinnejšieho paliva príde kontaktom. Inými slovami, my sme tu, aby sme vám pomohli spomenúť si kto presne ste a dôležitá časť tohto procesu spomínania je naozaj stretnúť váš

vlastný druh tým alebo oným spôsobom.

Tieto „Stretávacie a uvítacie“ posedenie sú už dobre v chode, a mnohí z vás začali mať vleklé spomienky na nejaký druh stretnutí, trebárs po dlhom nočnom spánku alebo po obzvlášť hlbokej meditácii. My všetci máme v úmysle urobiť z tohto takpovediac „Hladké pristátie“, preto je skutočne nutné, aby sme odtiahli nabok závoje spôsobom, ktorý vám to všetkým uľahčí stráviť.

Keby nie, boli by ste náchylní na upadanie do strachu, pretože my predstavujeme všetky sorty bytostí a nevypadáme všetci ako vy keď sa pozriete na seba do zrkadla. Znova, boli ste dobre naprogramovaní, aby ste sa báli čohokoľvek čo by mohlo vypadať mimozemského pôvodu, ako to vy radi nazývate, a tak my urobíme všetko čo môžeme, aby sme vás dostali všetkých do pohody počas tohto procesu opätovného spojenia.

Preto sa snažte pamätať, že zbytky týchto stretnutí budú spočiatku pripadať viac menej ako akýkoľvek iný sen, ktorý by ste mohli bežne mať, hlavne vizuálne spomienky, ale keď príde správny čas, my všetci začneme takpovediac ukazovať pravé farby, a potom samozrejme začnete vidieť seba tiež vo veľmi odlišnom svetle. Inými slovami tiež začnete vidieť kto ste za ľudskou fasádou, a aj keď to môže niektorým v tejto chvíli znieť veľmi, veľmi desivo, pamätajte, že hlboko vo vašich srdciach ste si všetci tak veľmi vedomí vášho pôvodu, a tak keď odpadnú klapky, budete prekonaní radosťou, a nie strachom.

Zdroj: ee.dunres.sk/ sprostredkovateľka channelu Aisha North

 

na 150 stranách. nie, nečítala som to, nazrela.

vieme, čo robíme so svojou planétou, vidíme, ako a v čom žijeme, ničíme si to tu sami, zvládame to, a sami musíme prísť k rozumu, nikto nás spasiť nepríde, a neviem, prečo by sme sa mali báť niečoho mimozemského, skúmame a čakáme to už veľmi dávno, ... je to hrozný guláš, ukážka za všetky podobné, žiadny podobný channeling nie je moja šálka kávy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, zaujalo ma, ze Ministerstvo nie co take akreditovalo, ze na taku cinnost mozno ziskat certifikat/osvedcenie a ze je jedina

 

žeby zhoda okolností D´Ady? Akreditáciou kurzov Numero 1 sa zaoberá aj dnešné Sme-čko :) Jasne, treba bojovať proti tmárstvu! možno aj nová Gorila sa objaví...šak kto organizoval Gorilie protesty? Lucia, veriaca v UFO a tarotomanka Ľubica L ...a aha-vďaka tomu je pravica...ehm, no tam, kde je a ..ale to už je o politike...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už len akreditovať nejaké kurzy numerológie, to mi príde také divné. Akoby numerológia bola nejaká seriozna veda. Tak budú akreditované kurzy aj na veštenie z ruky aj na vykladanie tartových kariet aj všetky ostatné ezoterické zvláštnosti.

Pre mňa su tieto podobné veci ako ezoterika, taroty, veštenie, astrológia spojené skôr so zábavou ako s nejakým serioznym významom.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neboj nič flora, ak to v tomto štáte pôjde tak ako doteraz, tak za pár rokov budú akreditovanými odbormi aj ľudové liečiteľstvo a šamanizmus, ako náhrada za zdravotníctvo ktoré bude vtedy už dávno po kolapse.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

 

POZVÁNKA

V sobotu 20.4. 2013 sa v Bratislave, kongresovom centre Družba uskutoční celodenná
GAIA konferencia o tom, čo čaká Zem a ľudstvo po roku 2013.
V prílohe prikladáme zaujímavý program a prihlášku, v prípade vášho záujmu zúčastniť sa
ju vypňte prosím a pošlite obratom späť.
Ponúkame vám možnosť zľavnených, predplatených vstupeniek v cene 15 eur na osobu,
možnosť doobjednať teplý obed v cene 5 eur.
Zaujímajte sa o budúcnosť Zeme, je to aj Vaša búdúcnosť!
V nedeľu 21.4. sa uskutoční sprievodné podujatie konferencie MOSTY LÁSKY, živá reťaz
pri príležitosti Dňa Zeme ...



gaia, planeta zem je miliony rokov stara ziva bytost... zaujimave..
povedala by som, ucastnici by urobili lepsie, keby sli v tie dva dni zbierat odpadky do lesov..
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pink ja mám tiež ten istý názor :) ale v prípade právnikov, prokurátorov, sudcov a advokátov, tiež by boli osožnejší v tých lesoch, minimálne už len za tie večné prieťahy v jednaniach :) slovenské súdy sú jednou veľkou paródiou na spravodlivosť, však čo si budeme hovoriť :) (mám osobné skúsenosti + jedna sesternica je prokurátorkou, druhá zástupkyňou sudcu či čoho a keď vidím čo robia, tak mi je je do plaču (smiechu) ako sa plytvá so štátnymi peniazmi). A radšej nebudem ani spomínať toho nadutého právnika zastupujúceho isté vodárne, ktorý do kancelárie chodil len preto, aby to mal na obed do vývarovne bližšie ako z domu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel, neviem, co ma s touto divnou zalubou /vo volnom case/ spolocne profesia.... to je o postoji, nie o profesii.. medzi vyznavacmi matky gaie su isto rozne profesie, tiez by som vedela nakydat vseobecne na ucitelov, lekarov, elektrotechnikov, lesticov achatov, predavacky, politikov  a stavbarov... ale myslim, ze to nema nic spolocne.. /tym slovom "vseobecne" som chcela naznacit, ze je velmi jednoduche vsetkych nahadzat do jedneho vreca/
 

ale teda k teme - podla mna je to tahanie prachov z dovercivych ludi, je to to iste ako nabozenstvo, len s inym ustrednym objektom... 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov