Skočiť na obsah

Modelová situácia


Jovzin

Odporúčané príspevky

Dneska sme s maminou mali na obede zaujimavu konverzaciu.

Ide o to, ze rad by som chcel vediet z Vasej strany, ze komu by mal zamestnavatel dat viac na vyplate ak:

 

1/ Clovek co prave skoncil vysku a nasiel si svoje prve zamestanie. Nema ziadne pracovne navyky, ziadne pracovne skusenosti proste totalny freshman co sa tyka pracovneho trhu.

 

2/ Clovek co zial z rodinnych alebo financnych dovodov nemohol dokoncit vysku, ale ma zase 2-3 roky skuesnosti v danom obore od predchadzajuceho zamestnavatela.

 

Situacia obaja sa hlasia do jednej firmy. Jeden do svojho prveho zamestanai, duhy uz chcel zmenu pracovneho prostredia. Obaja sa hlasia do prace v ramci svojho oboru, cize jeden to co vystudoval, druhy obor v kotrom uz pracoval 2-3 oky v inej firme.

 

Otazka: Kto by mal dostat od zamestnavatela viac na vyplatnej paske ? Ten co este nikde nerobil nema ziadne prac skusenosti ? Alebo clovek co uz ma nejaky ten rok za sebou odpracovany a uz vie sa pohybovat v obore vdaka skusenostiam ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi tak ako vravi Dark. je len na tebe, kolko si vypytas. zamestnavatel ti ponukne, kolko uzna za vhodne (a garantujem ti, ze to nejde len od VS a skusenosti v obore).

 

offtopic - ak nemas dokoncenu vysku, dovody nikoho zaujimat nebudu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Situacia obaja sa hlasia do jednej firmy. Jeden do svojho prveho zamestanai, duhy uz chcel zmenu pracovneho prostredia. Obaja sa hlasia do prace v ramci svojho oboru, cize jeden to co vystudoval, druhy obor v kotrom uz pracoval 2-3 oky v inej firme.

 

a aj na tu istú pozíciu ? to si zabudol dodať ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jovzin minimum sefov zaujimaju nejake osobne dovody (mozno ked budes mat 20 rokov praxe a spytaju sa preco chces kompletne zmenit obor)...je to len o tom ako sa dokaze clovek predat...ak sa ten absolvent dokaze predat, tak moze dostat viac ako "skromny" clovek s praxou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V štátnych firmách a úradoch sa pridáva na plate podľa "časového" harmonogramu, tam si plat treba vysedieť :)

 

vies ako je to s tym vysedenim ? (zakon o odmenovani zamestnancov pri vykone prac vo verejnom zaujme) http://www.vyvlastne...erejnom-zaujme/

 

kto z vas by chcel mat plat ako vysokoskolsky vzdelany odborny pracovnik bez riadiacej funkcie s praxou 25 rokov ?

platovy stupen 10, trieda 10-12 podla konkretneho zaradenia

post-2373-0-86448600-1351156464_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V štátnych firmách a úradoch sa pridáva na plate podľa "časového" harmonogramu, tam si plat treba vysedieť :)

 

hmm ... aj to je názor a ja s nim nemienim polemizovať.

Nebudem rýpať do niečoho, čo mi nie je úplne jasné, v čom nie som úplne istá,

ale zas až také neznáme mi to nie je.

 

Trošku mimo tému, ale aj vzhľadom k citovanému by ma zaujímalo ...

Tí, čo prispievajú na fórum v doobedňajších hodinách ...

... sú to študenti, ktorí nemajú vyučovanie, sú to pracujúci, pracujúci na smeny, sú na PN, majú dovolenku,

alebo sú to všetko zamestnanci štátnych firiem a úradov, ktorí si vysedávajú svoj plat? :hmmm:

BTW ... nie som zamestnancom štátneho podniku, ani štátnej správy ... aby "SA" nepovedalo, že trafená hus zagága.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

secretka, myslela som časovo vysedieť, čiže plat sa zvyšuje po odpracovaných rokoch a odmeny - ak nejaké sú tak podľa lezenia do zadku šéfovi-šéfke. Aktivita sa veľmi nevypláca, dokonca ja som za prílišnú pomoc smrteľníkovi bola predvolaná na koberec :) ve´d akože k tomu štátny orgán príde, aby som občanovi poradila na prvý šup?

 

používanie netu býva benefitom. Podľa mojich info štátnym zamestnancom ho alebo zatrhli alebo obmedzili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Dobry den, ked sme pri modelovej situacii mam taky jeden problem. Mam zariadit pracovnu cestu - najst nejake vhodne ubytovanie...nadriadeny je trochu narocny tak hladam co mozem...nasla som jeden fajn vyzerajuci hotel, no nemate s nim nahodou nejake skusenosti? dakujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hotel je to celkom slusny, ale nic extra... pre ludi, co potrebuju postel a bodka. Plus je na periferii, v priemyselnej zone - cize vizualne nic moc. Neviem co je nadriadeny zac, ale pokial ocakava nieco ine nez beznu postel, bezny svedsky stol na ranajky a napriklad sa chce vecer pozriet do mesta, tak by som hladal inde. Neporadim co, ani neviem v akej cenovej relacii hladas, ale urcite blizsie k centru a civilizacii ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam zariadit pracovnu cestu - najst nejake vhodne ubytovanie...nadriadeny je trochu narocny tak hladam co mozem...

 

No tak potom v tom prípade, keď máš trochu náročného šéfa, tak do nejakého hotela, ktorý nepoznám liezť nebudem, ubytujte sa rovno v Crowne Plaza, oproti prezidentskému palácu a máte postarané. Čo to tam vyberáš hotel niekde na výpadovke, ďaleko od všetkého. Však myslím trochu, nie? Z Crowne Plaza máš všetko blízko.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

když modelovo, tak modelovo. Kluci poraďte mi jestli víte. Začala jsem podnikat (s hračkami pro dospělé) a potřebovala bych udělat katalog jak pro Slovensko tak Čechy. Abych pravdu řekla neznám moc dobrých tiskáren a s grafiky to tedy vůbec není sranda :cotisisi: . Takže dva nápady tiskárna a dobrý grafik. U grafika mi o cenu ani tak nejde.

 

Děkuji

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak super od Game mám grafika, vypadá to být šikula. Vyzkouším ho, když budu mít všechno pohromadě. A co s tiskárnou? Nesnáším hledat na netu!

Prozatím jsem našla tuhle na brožuru a je to v Čechách i na Slovensku tak to mi vyhovuje.

Chtěla jsem se setkat, prý nejsou tady, tak to je celkem na prd. Neznáte fyzicky někoho dobrého, tak aby se jim dalo když tak i vynadat osobně :flowers: .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to starší prípsevok, ale nedá mi:

 

nástupné platy sa veľmi nelíšia- rozhodujú až výsledky. V štátnych firmách a úradoch sa pridáva na plate podľa "časového" harmonogramu, tam si plat treba vysedieť :)

 

no doteraz som si myslela, že príslušná vtáčia mama vysedí kurence, húsatá, káčatá...malé vtáčence. kde sa plat vysedáva? Sem s takou firmou! :zubiska: (to bol fór)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

je to starší prípsevok, ale nedá mi:

 

 

no doteraz som si myslela, že príslušná vtáčia mama vysedí kurence, húsatá, káčatá...malé vtáčence. kde sa plat vysedáva? Sem s takou firmou! :zubiska: (to bol fór)

Už si počula o testovačoch stoličiek (kresiel)? :D Ja síce nie, ale verím, že niečo také existuje 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

testovaci stoliciek - (skusm zjednodusene) - dosadeni veduci pracovnici, ktori v skutocnosti nemaju mat dlhe trvanie, ale skusa sa na nich, odkial a v akej miere pridu tlaky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

k prvemu prispevku,   VS bez praxe dostane viac penazi,    lahsie si zozenie novu pracu a tak ak nedostane vyssi plat, tak po zapracovani dvihne kotvy. 

Zivot je svina,   nejde o spravodlivost ale o to co je lepsie pre firmu.   Idealny pracovnik je ten co pracuje ako drak, ma dobre vysledky a je rom aby si nevedel najst pracu inde, potom mu staci maly plat. A kedze takych je malo, tak sa robia kompromisy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov