Skočiť na obsah

Boj proti predajcom cez telefón, vnucovanie produktov a služieb


trinita

Odporúčané príspevky

toto všetko bolo náhodou na pevnú linku, to je desiatky rokov stará zmluva ...

niekedy je pokoj aj pol roka. potom sa odbavia všetci naraz, a zasa je pokoj.

je to veľmi stará zmluva, nikdy mi nenapadlo to kontrolovať. asi to dakedy spravíme.

svojím spôsobom je to zábavné, ale keď je toho moc ... ale tentokrát boli aspoň pestrí ...  to vymáhanie dlhov bol zlatý klinec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trini ... :w00t:

 

tak tam je chyba ... a aby toho nebolo málo, pred pol hodinou zvoní zasa pevná linka :

 

zdvihla som, a taký hodne babičkovský hlas mi bez úvodu veľmi naliehavo hovorí :  " teraz bude búrlivé víno! "

 

pomoc, čo som ja komu spravila :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 pred pol hodinou zvoní zasa pevná linka :

 

zdvihla som, a taký hodne babičkovský hlas mi bez úvodu veľmi naliehavo hovorí :  " teraz bude búrlivé víno! "

 

mala si sa aspoň zo slušnosti opýtať: Biele alebo červené? ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

posledné dva týždne sa roztrhlo s telefonickými vyvolávačmi vrece.

nejaký celkom dlhý, až nezvyčajne dlhý čas bol pokoj, ale zato teraz spustili s obrovskou vervou nanovo, a tie najneskutočnejšie ankety a ponuky.

 

už som menej trpezlivá, aj keď stále slušná, ale rázna ...  boli to :

 

- anketa telecomu

- anketa o používaní potravinových doplnkov a vitamínov

- ponuka na zháňanie klientov pre firmu

- ponuka na investovanie do investičného striebra

- anketa o dovolenkách v zahraničí

- akási anketa, kde chcela slečna čosi vedieť o akýchsi problémoch, ale vôbec netuším, o čom to malo byť.

- pozvanie na "bezplatný zdravotný deň a vyšetrenia výnimočne vo vašom meste" ( to výnimočne mi volajú pravidelne cca každé dva mesiace )

- dnes práve ponuka od akejsi firmy ako pomoc na vymáhanie dlhov

 

toto je úroda dvoch týždňov :doh:  :niee:

hehe, tak tá posledná ponuka - pomoc pri vymáhaní dlhov - by sa mi pred pár rokmi bola aj zišla... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu https://www.freespace.sk/tema/5441-ako-bojova%C5%A5-proti-predajcom-cez-telef%C3%B3n/strana-3?do=findComment&comment=209997 som pisal o praktikach Telekomu

otec si vybavil ako reklamaciu zrusenie tej nanutenej zmluvy, dokonca bol aj vypovedat v nejakej advokatskej kancelarii a kadeco

zlaty klinec prisiel teraz do postovej schranky (ako na zaciatku so spotvorenym menom) na adrese na chalupu - quasi faktura s preplatkom 4,99 za neopravnenu upomienku ;) prepolatok mu zohladnia v najblizsej fakture :D to akoze nevedia, ze vzhladom na zrusenu zmluvu by mu uz ziadna fu©ktura nemala prist ???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak, mojej mame prišla faktúra za používanie internetu - nejakých smiešnych 11 ečok, tak som volala, čo akože má byť - mama roky používa Fix a jedno číslo, toto bolo na úplne iné číslo... na zákazníckej linke mi povedali, že mama podpísala novú zmluvu na nové číslo a nový program, ale že do 7 dní ju vzápätí zrušila a že to číslo je už pridelené následne niekomu inému a že to vôbec nemáme brať do úvahy atď...  viem, že mama nič nepodpisovala a už vôbec následne nič nerušila, čiže si zrejme predajcovia takýmto spôsobom zvyšujú príjmy (nenapadá ma iný dôvod, načo toto robiť okrem provízie za uzavretú zmluvu), nechala som to ale tak, nič nebolo treba platiť, tak som to neriešila - následne prišla ďalší mesiac faktúra s preplatkom zase na tých 11 éčok, akože bude zohľadená v ďalšej faktúre -  tak to už som pre istotu odvliekla mamu do T-mobilu a spísali sme formálne nejakú sťažnosť, na čo sme následne dostali potvrdenie, že z tej "akože" zmluvy mame neplynú žiadne požiadavky a nemá žiadne podlžnosti (pre istotu, keby jej následne chcle niekto o hlavu otrepávať, že má čosi nezaplatené)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Teraz po našom činžiaku behajú dvaja otravní díleri telekomu, zrovna na našom poschodí boli. Išiel som dole pred vchod čakať sestru, bola vyvenčiť malé netere, ktoré sú ešte v kočíku, bolo treba vyniesť kočár hore na poschodie lebo bohužiaľ do výťahu sa nezmestí. Tak so sestrou nesieme kočík hore schodmi aj s jednou neterou v ňom, blbec díler vidí, že nesieme kočár s malým dieťaťom, napriek tomu začal otravovať či nemáme záujem bla bla. Myslel som, že ho tam zabijem.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

zišlo by sa nejako cez telefón pácať po hlavách ... každý mesiac na takmer všetky telefóny volajú na preventívne prehliadky, jedinečné v našom meste, s magnetickou rezonanciou, bla bla bla, už vážne jedujú ... mesiac čo mesiac

idú mi a nám na nervy.

a ono vysvitlo, že to nie sú bežní otravovači, ale že sú to novovzkriesení šmejďáci, obchádzajúci zákon, a pretože sú tu, a už otravujú aj cez telefón. dostali svoju tému: šmejdi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Flinstone si nedávno nechal nanútiť balíček žiletiek. Povedal tej slečinke, že dobre, jeden balíček toho nech mu teda pošlú, ale nie viac a nieže mu teraz budú také balíčky furt chodiť. Ja to vidím tak, že určite budú. Ak sa ich bude chcieť zbaviť, bude tam musieť zavolať a odhlásiť to.

cez internet na ich stránke sa to nedá.

Chcela som odhlásiť Arthroprim, a baba pri telefóne ma začala spovedať, že prečo to chcem odhlásiť, či na to mám nejaký vážny dôvod, ako školáčku, normálne mi jazyk zdrevenel na chvíľu...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

 

Včerajší telefonický rozhovor s Tetou z Eurotelu:

 

TzE: Dobrý deň, mali by ste čas monitorovaný rozhovor o našej ponuke?

Ja: Ak to nebude trvať dlho…

TzE: Pokúsim sa byť stručná.

Ja: Tiež si myslím že to bude veľmi stručné.

TzE: Máte paušál alebo predplatený kredit?

Ja: Kredit.

TzE: Ak sa môžem spýtať, akú sumu kreditu si mesačne dobíjate?

Ja: Noo, tak za 20 euro…………………..mi vystačí približne na pol roka.

TzE: ……..Aha………...ehm………no….…. A nepoznáte niekoho kto veľa telefonuje, a vedel by využiť našu skvelú ponuku?

Ja: Ani nie…

TzE: No tak ďakujem, a prajem pekný deň.

Ja: Podobne aj vám.

 

Myslím že mi tak skoro z Eurotelu asi volať nebudú... B)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Eurotel ešte existuje?

 

Toto sú bežné praktiky dílerov pre Telekom, dohazdujú Telekomu klientov tak, že ich upíšu na nejaký paušál. Cez telefón nič nebrať, nič neobjednávať ani si nič nenechať zasielať. Kuriérovi v domnení podpíšte prebratie zásielky, v skutočnosti podpíšte zmluvu na dva roky. Aj takéto svinstvá sa robia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Eurotel ešte existuje?

 

 

existuje, len si teraz hovoria Telekom, ale nevidím dôvod prečo by som ich tak mal volať aj ja. napríklad ak môj sused začne o sebe tvrdiť že je Napoleon /prípadne Pomaranč, ako to o sebe tvrdí Globtel/, tak to ešte neznamená že by ho aj ostatní mali oslovovať ako Napoleona, skôr by som povedal že by asi skončil na uzavretom oddelení s oknami bez kľučiek... :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podobný rozhovor som mala asi pred dvomi týždňami, ale na pevnú linku ...

 

prebiehalo to vskutku podobne, dáma oznámila, že je to rozhovor ohľadne využívania kdečoho ohľadne telefónov - presnú formuláciu si nepamätám ...

 

v poslednom čase sa vždy pýtam, koľko by tá "anketa" mala trvať ... snažím sa vidieť za tými telefónmi ľudí, ktorí to z nejakého dôvodu musia robiť, tak sa snažím byť slušná ... táto dáma odpovedala, že asi 15 minút ...

to bolo priveľa, aj som jej to povedala, ona, že to urýchli ... tak dobre, veď som slušná, nič mi na sporáku nevrie, tak to skúsim ...

 

neveľmi si pamätám otázky, boli asi štyri, práve som sa pohodlne usalašila, že teda ideme na to, keď sa ma spýtala takto:

 

" odpovedali ste telefonicky na nejakú anketu v priebehu posledných dvoch týždňov?"
 

ja že áno  ( volali mi ohľadne ďalšej úchvatnej preventívnej prehliadky zdarma, aj trikrát ... ) - nepýtala sa na konkrétnu tému

 

na to dáma na telefóne prehlásila: "tak vašu skupinu už nepotrebujeme, ďakujem za rozhovor"

 

a ja som pozerala ako puk, že toto bolo teda čo ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že tí ľudia za tými telefónmi už viacerí počuli aj toto, okrem posielania do teplých krajín a kdekade inam :)

 

preto sa snažím byť k nim slušná, zvyčajne sú to ľudia, ktorí zostali bez práce, a potrebujú zarobiť, fluktuácia ohromná, poznám ľudí, čo tým prešli, a poznám iných ľudí, ktorí týchto telefonistov úplne bez problému pošlú do p. či kamkoľvek.

 

ale naposledy ... niekedy minulý týždeň tuším, neviem, čo telefonujúca dáma chcela, ale tak neznesiteľne blazeovaný znudený nosový hlas v telefóne, že som dostala chuť ju aj ja niekam poslať ... spravila som to nakoniec slušne, ale rázne.

 

a človek by si myslel, že po piatich telefonátoch ohľadne Magio TV a Magio netu ... si nakoniec niekde aj niekto zapíše či poznačí, že už dosť ... za posledné asi štyri mesiace som  piatim telefonujúcim vysvetľovala, prečo teraz nemôžem chcieť ich internet ... naposledy pred asi dvomi hodinami ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... prípadne vydávať zvuky ako keby si si pri tom robil dobre :D chcel by som vidieť ten ksicht na druhej strane :D

Ja by som chcel vidiet ten tvoj keby sa nakoniec ten pan ci dama rozhodli pridat. :D
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

majú veľmi ťažký chlebíček. Ako vraví game, mnohí z nich sú ľudia, ktorí už zo zúfalstva zobrali aj toto. Alebo tiež študenti. To ale neznamená, že si musím dačo, čo nepotrebujem, kúpiť.

Minulý týždeň sa mi ohlásila takto nejaká spoločnosť že rpesdviesť vysávač. Som si povedala, že dobre, aspoň mi povysávajú jednu miestnosť. A prišiel taký ujo, a bol u nás asi 4 hodiny...povysával halu, sedačku a 1 posteľ a kúpili sme od neho také zariadenie na zvlhčovanie vzduchu, ked už toľko u nás času strávil. A keď chcel odísť a pobalil si fidlátka, našešj Viki sa zapáčila jedna z tých maxikabiel a šups, vyskočila na tú obrovskú kabelu, urobila si tam pohodlie a brejlila na svet. Ujovi sa to náramne páčilo, tak som to odfotila tak, aby bolo vidieť logo tej firmy a fotku som mu poslala na mail. :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Vnucovanie produktov a služieb

 

Už to niekedy fakt preháňajú... Letáky v schránke, spam v maily na to sme si už aj zvykli... Ale ako príklad uvediem banku kde mám účet a mobilného operátora. Najprv mi poslali v listovej forme ponuku na XY službu, roztrhal soom. Po každom výbere z bankomatu mi hodí text že či nemám záujem o XY službu... Dnes mi ešte aj zavolali že pán xxx vidíme že vám chodia pravidelne peniaze na účet nechceli by ste... bka bla bla... Som jej povedal že ak niečo budem chcieť tak sa ozvem aj sám. Mobilný operátor mi vkuse posiela SMS spam s ponukami že poď na festival xx, zapoj sa do súťaže xx...

Teraz poďme na logiku týchto vecí. Keď človek niečo chce, tak si po tom ide aj sám. Napríklad mal som chuť na nanukovú tortu tak som šiel si to kúpiť a keď nemali moju prichúť šiel som ďalej a niekedy som to zohnal až v piatom obchode a bez toho aby mi to niekto ponúkal... Napadlo ma že by som sa chcel odviezť na TREŽ tak som si o tom začal zisťovať informácie kedy to jazdí ako sa tam dostanem atď... Tým chcem povedať že keď niečo chcem tak pôjdem si preto. Načo zbytočne robia celé tieto nátlakové ponuky atď. Totálna zbytočnosť. Existuje nejaký zákon proti tomu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov