Skočiť na obsah

Boj proti predajcom cez telefón, vnucovanie produktov a služieb


trinita

Odporúčané príspevky

Mne raz volali, vraj som vyhral nejakú masážnu vaňu či čo, ale kuriér mi ju dopraví pod podmienkou, že zorganizujem párty, na ktorú privediem tri manželské páry. Asi to musela byť obrovská vaňa, lebo keď som im povedal, že žiadne tri páry som nezohnal, tak sa záhadne odmlčali a ja nemám vaňu.

 

To ja som vyhraval každy tyždeň niekoľko krat. Toľko šťastia sa len tak nevidi, koľko mam ja.

 

Cudzie čisla nedviham a mam pokoj. A ak niekto niečo chce so mnou riešiť surne a seriozne, dopatra sa ma aj inym spôsobom. Ak nahodou v slabej chvili dvihnem aj im, nie som plnolety alebo som niekto iny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

moja svokra sa vybrala na výlet s obedom, a s prezentáciou ja neviem, čoho, ale výsledkom bolo, že si tam pri svojom 300-eurovom dôchodku kúpila za 200 EUR, ktoré, samozrejme, nemala, ale si ich požičala, akúsi doštičku z nejakého hustého plátna či čoho, do ktorého sú vsadené drôty. je to na baterky a má to slúžiť na zbavenie akejkoľvek bolesti. keď pán Flinston aj s bratom spoločne zalamovali rukami, že čo za hovadinu to kúpila, tak sa urazila, že jej nedoprajú život bez bolesti...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

zepteráci mi už veľmi silno začínajú pripomínať pokazený gramofón... stále papagájujú dokola to isté a stále rovnako urazene reagujú, keď im poviem, že nemám záujem... dnes mi volali štvrtý krát....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

boli to 4 rozni ludia, uvidim, ci zaberie, ze naposledy som bola hnusna, ak nie, tak zacnem pisat, najprv Zepter KE a postupne vyssie a vyssie...

 

myslím, že ak zavolajú nabudúce, začnem klásť veľa otázok, také tie. odkiaľ máte moje číslo, kto vám ho dal, na základe čoho som vyhrala tu cenu, ICo, DIC, obchodny register, manazeri, mena, data, cisla, ci nahravaju rozhovory a tak... a ked sa budu pytat, na co mi to bude, tak im poviem, ze chcem, aby moje trestne oznamenie na nich bolo co najpresnejsie a najkomplexnejsie... :-)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne predvčerom či kedy, zavolala zrejme externá spolupracovníčka Telekomu a neskutočne sladkým hlasom (a takým monotónnym, že som mal pocit, že to má nahrané na páske), až sa mi to nepríjemne počúvalo, mi ponúkla nejaký veľmi výhodný program, ja som jej povedal, že s Easy Free som spokojný a cez telefón určite nemienim nič meniť. Dovi, dopo. Vybavené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Už niekoľko týždňov ma "obťažuje číslo"

+421 221 200 239

 

Nedvíham neznáme čísla, tak len mrknem kto volá a nechávam to tak.

Keď sa však toto číslo "snažilo dovolať" na druhý deň dvakrát a ja som naozaj čakala na akúsi informáciu,

tak som zdvihla ... ale NIČ!

 

NIKDY neprezváňam späť, pokiaľ len nevolá niekto z tých ľudí, ktorých mám "v zozname", a tak som sa vykašľala volať späť aj teraz, ale požiadala som o pomoc priateľa googla. Zistila som, že je to jedno z čísel, odkiaľ niekto volá, ale ak sa človek ozve, tak druhá strana VŽDY zloží. Dokonca takýchto "obťažujúcich" čísel je podstatne viac.

Toto číslo pravdepodobne nie je číslo predajcu, ale asi niekto zarába na tom,

že sa snáď nájde "dobrá duša" a zavolá späť ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ja som robil telesales takmer rok, ale predaval som zahranicne konferencie v anglictine a iba vyssie postavenym ludom, takze ziadne ponozky a pod :D a samozrejme iba relevantnym ludom, na ktorych som si sam urobil research. tam je to uz uplne o inom

 

problem tychto ludi co toto ponukaju je, ze:

 

1, nevedia predavat

2, vacsinou zacinaju rozhovor zatvorenou otazkou typu "mate dve minutky cas?"

3, nevedia argumentovat

2, nechapu, ze nie znamena nie

3, volaju totalne kazdemu (predpokladam, ze dostanu zoznam cisel obsahujuci kadekoho od ferka tarabu po traktorisku z roznavy)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už sa začal nový predajný rok, nové sily ... posledné dva týždne máme takmer denne telefonát, včera boli tri, pozvánka na prednášku o nejakej chorobe, poistenie, záujem o neviem čo ... každý deň.

dnes volala jedna pani, ktorej na hlase bolo poznať kvapôčku maďarského prízvuku a zúfalstvo ... nechcem vedieť, koľkí ju už poslali dovtedy do teplých krajín.

toto je zúfalé zamestnanie, a skutočne by ma zaujímalo, aké majú výsledky, koľko ľudí nachytajú firmy týmito praktikami.

 

zatiaqľ zakaždým stačilo nie, ďakujem, až na jednu dámu, ktorá bola neodbytnejšia.

 

neviem, či to ešte robia, ale robili to dokonca aj banky - a presne tým systémom: počítačom na základe akýchsi kritérií vygenerované zoznamy, a popri práci a plnení plánov vyvolávanie klientom, ktorí takmer s pravidelnou istotou povedali nie, ďakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

našla som veľmi pekný blog od jedného finančného poradcu na jednom portáli, kde si finanční poradcovia vymieňajú skúsenosti ...

/ mimochodom, na tom portáli je registrovaný ako finančný poradca jeden známy bývalý fórumák /

 

tak aby ste vedeli, prečo niektorí volajú a volajú a volajú ... a trinita sa môže aj zblázniť ... a kdekto iný :

Kdy přestat telefonovat

 

Od poradců slýchám, že přestávají telefonovat, když je někdo naštve nebo je na ně hrubý. A nebývá výjimkou, že k tomu dochází už po několika málo telefonátech. Pokud tak poradce učiní, neuvědomuje si, jak velkou chybu dělá. Nejenže si nedomluví schůzky, které potřebuje, ale buduje si tak a prohlubuje blok vůči telefonování.

 

Je jedno jestli voláte na doporučení anebo studené kontakty. Nikdy nevíte v jaké situaci koho zastihnete. A že bude reagovat hrubě nebo podrážděně? To přece vy nemůžete ovlivnit. Důležité je nenechat se rozhodit, nepřestat.

 

Tento princip mi připomněl pořad, kde moderátor navštěvoval neobvyklé profese. Tentokrát se od profesionálních žonglérů učil žonglovat. Měl házet třemi míčky a moc se mu nedařilo. Když se po několika pokusech chystal skončit, jeho trenér-žonglér mu povídá: “Teď nemůžete skončit. Váš mozek si bude pamatovat neúspěch a příště budete začínat s neúspěchem. Udělejte to znovu, i kdybyste měl jen se dvěma míči. Skončete úspěchem.”

 

Stejně je to s telefonováním. Rozhodně nepřestávejte, když je na vás někdo nerudný. Ať je to druhý, osmý anebo dvacátý telefonát. Buď pokračujte dokud neuděláte telefonát, z kterého budete mít dobrý pocit anebo si naplánujte na konec kontakt o kterém víte, že dopadne pozitivně. I kdyby to měl být někdo, koho dobře znáte.

 

http://topporadce.po...at-telefonovat/
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fakt na toto treba mať vlohy. ja by som nepredala nič. mne teraz volá jedna pani z avonu. ide mi to na nervy. ak aj poviem, že nemám čas, tak zavolá neskôr a aj tak si to musím vypočuť. mňa to obťažuje. ak niečo chcem, tak si to pozriem aj bez nej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaj, ale to našťastie nie je o tom, že má 20x volať toho jedného, ktorý je na neho hnusný, ale že má volať dovtedy, kým sa mu nejaký telefonát nepodarí... bo keby mi niekto zavolal 20.x po tom, co som mu 19x povedala že nemám záujem... teda, ani 19.x by som to nevydržala...

 

mne tohto roku len zavolali z jednej nadácie, že ďakujú za môj príspevok a ešte z telekomu, za chvíľu mi končí viazanosť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

mne volali tento týždeň zo zepteru či z čoho a ponúkali mi stretnutie, kde by mi vraj opísali a ukázali biolampu. Náhodou ked som ešte robila v špitáli, pre zamestnancov to bolo zadarmo, tak som to, samozrejme, vyskúšala. neviem, či to malo nejaké účinky, ale neuškodilo mi to. A tak som milej panej zdvorilo povedala, že ja som na takú biolampu chodila, lebo sme ju mali v robote. a tak sa aj sama so mnou rozlúčila...

tiež mi volal ktosi ďalší zo zepteru, a ponúkal mi čosi do kuchyne, už sa nepamätám, čo to bolo, a tak som ho ubezpečila, že také už doma mám, a hneď dva kusy...tiež to vzdal a o rande ma nepresviedčal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som sa pred dvoma tyzdnami stal dobrovolne betatesterom ;)

po nakupe v Kauflande ma oslovil mlady muz s dotaznikom - vraj dve otazky - nuz, mal som dobru naladu, obvykle to nerobim

1. ci rad varim, 2. ake mam oblubene jedlo

a ze ak dam meno a telefon, tak fa Zepter ma zaradi do sutaze o maly darcek...

tu nastupila moja dobrodruzna povaha a spomenul som si na tuto diskusiu :D

o tyzden na to telefon, ze tam pan XX a ze ma minule intervievoval a ze teda maju pre mna maly darcek, ktory si mozem prist vyzdvihnut na prezentaciu do firmy

no a kedze pan XX je synom isteho Zepteraka, ktory je nasim dobrym znamym, tak som sa zucastnil prezentacie, pobavil som sa, povedal co uz vsetko od Zepteru mam a ze urcite teraz nic nekupim... zobral som darcek a ruzlucil sa ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- "Dobrý deň, máte minútku? Chcel by som Vám povedať niečo o kvalitných ponožkách z bambusu..."

- "...ale ja nemám nohy, na čo mi sú ponožky?"

- "Aha, fajn. Prepáčte že som vyrušoval."

 

Odvtedy nič. :thumbsup: :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

posledné cca 3 týždne sú v znamení predajcov a ponúk ... do aleluja.

trikrát akási firma, ktorá láka na obed do reštaurácie xy, ale dones aj partnera, a bla bla - zakaždým bola úvodná otázka iná : raz na preventívne prehliadky, raz na pravidelné meranie tlaku ...a tretie si už nepamätám ... celkom ma bavilo, ako začali lanáriť na darček, až na jednu dámu, ktorá bola neodbytnejšia ako tie ostatné ...

potom volali s ponukou na internet z tcomu, dvakrát - a dvakrát aj mechanicky nahratý hlas, pýtajúci ohodnotenie hovoru a a hovorcu a ponuky ... aj to ešte šlo ...

 

potom volalo dormeo, na dormeo začínam byť vážne alergická, aj na ich protialergické podušky, raz som od nich čosi objednala, odvtedy ich mám každú chvíľu kdesi, a ešte aj telefonujú, našťastie nie až tak často ... ale tie telefonáty nemajú konca, chudery ženy na druhom konci mi je zvyčajne ľúto ... mám pocit, že ju odpočúvajú, či to všetko recituje presne a všetko presne doradu ponúka : (

a ešte na dovŕšenie v piatok volal mládenec zo sporiteľne, že sa mu zdá, že by som mohla niečo prehodiť na iný produkt ... nie, nemohla, to mám na zaplatenie maliara a na podlahy ... chudák chlapec si to trochu vyžral, zložila som telefón, už toho bolo tak akurát.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

čoho je moc, toho je príliš ... zvládala som ich ľavou zadnou, mne je tých ľudí za telefónmi vážne ľúto, je to len jedno sakra nevďačné zamestnanie ...
 

vrece sa s telefonátmi roztrhlo, občasné, alebo týždenne jeden-dva telefonáty ako bežný štandard som zvládala vždy, celé roky v pohode, ale čo sa deje posledné týždne, ma zbavuje zdvorilosti a dobrých mravov ...

tento týždeň - každý deň minimum tri telefonáty, dnes ich bolo 5 /päť!/

 

z toho dva nejaké prieskumy na dve minútky, dve pozvania na posedenie kamsi ohľadne čohosi zdravotného, a jedno mi pre zmenu po zdvihnutí začalo hrať strojovú hudbu

skladám telefóny, nie, nie, nie, a zložím, a povedala som, že nebudem dvíhať čísla, ktoré nepoznám, ale to tiež nie je riešenie ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Väčšinou nedvíham neznáme čísla. Ak ma nejaké číslo dlhšiu dobu otravuje a  je to  predajca cez telefón,  poviem:" Ďakujem, neprosím." Ak sa aj tak  snaží ďalej mlieť si svoje ...

poviem: " Povedala som jasne.  Nie. Poprosím vás, nabudúce  mi už nevolajte. "

 Posledne  mi bola  ponúkaná nejaká  kozmetika , keď som odmietla, tak či mi nemôžu poslať bambusové ponožky. Povedala som: "Čo?!!" :zubiska:

 Odpovedala: " Rozumiem." už sa neozvala.

Predtým mi volali, že som vyhrala periny. Povedala som:" Keď som mala také šťastie a celkovo dnes mám taký šťastný deň, tak  vám výhru  darujem". :smilieee:

Lapala najprv  po dychu, potom sa zasmiala, ja tiež :).. a v pokoji sme ukončili predaj po telefóne.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov