Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Za prve, nenapchavas vacky SOZA - ale umelcom. SOZA peniaze vyberie a potom ich presunie do vackov toho, kto bol taky uzasny, ze zlozil pesnicku,

 

aha, tak podla teba ta skratka znamena Spolok OZajstnych Altruistov - hod sem nejake tabulky s vybratymi a prerozdelenymi ciframi...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale kdeze. Nepisem, co to znamena podla mna.

 

Len opravujem ludi, ktori su zblbnuti....ani neviem uz cim. Ale vazne - ktory sikula napisal, ze ked si Vilma (alebo niekto iny) zavola na svoju svadbu kapelu, ktora zahra ludovky, tak bude za tuto kapelu platit SOZA? No vazne, kto to vymyslel? To ze sa niekomu nepacia niektore veci, co SOZA robi neznamena, ze sa potom bude vymyslat akakolvek hlupost. Tym sa len nici akakolvek kritika, pretoze ako "argumenty" sa uvadzaju len vlastne chyby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

„Konateľ občianskeho združenia usporiadal tanečné podujatie, na ktorom ako platení účinkujúci vystupovali viacerí umelci – ľudová hudba a tanečná skupina. Tí verejne prezentovali hosťom plesu hudobné diela podliehajúce autorskému zákonu, a to aj napriek tomu, že usporiadateľ plesu si pred začatím plesu neuzatvoril hromadnú licenčnú zmluvu,“ povedala krajská policajná hovorkyňa

Čítajte viac: http://zvolen.sme.sk/c/6601658/pre-ples-hrozia-konatelovi-az-dva-roky.html#ixzz2CwFWcXsV

 

Čítajte viac: http://zvolen.sme.sk/c/6601658/pre-ples-hrozia-konatelovi-az-dva-roky.html#ixzz2CwFWcXsV

 

njn, neuzatvoril hromadnu licencnu zmluvu... ok, ak to bola jeho povinnost, urobil chybu

ale ako kua bez tej licencnej zmluvy vedia, ze "verejne prezentovali hosťom plesu hudobné diela podliehajúce autorskému zákonu" ???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ako kua bez tej licencnej zmluvy vedia, ze "verejne prezentovali hosťom plesu hudobné diela podliehajúce autorskému zákonu" ???

 

Povedal by som, ze kontroluju z verejne dostupnych zdrojov informacie o uskutocnenych podujatiach. Z coho logicky vyplyva, ze im vela unikne... Ale na druhej strane, ked nieco najdu, tak ich nestoji moc namahy poslat nejaky pausalnu fakturu, proste len-tak odhadom.

 

A ze ako vedeli CO sa tam hra? To je jednoduche. Zakon je postaveny tak, ze pokial usporiadatel nedoda zoznam/nahlasku, kde bude uvedene, ze sa interpretuju diela nechranene - pocita sa s tym, ze ide o diela podliehajuce autorskemu zakonu. Vyzera to sice komplikovane, ale v skutocnosti to je vec zaslania asi dvoch riedko vyplnenych papierov, kde sa uvedie, ze budu trebars hrat ludovky, ktore nepodliehaju AZ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokial usporiadatel nedoda zoznam/nahlasku, kde bude uvedene, ze sa interpretuju diela nechranene - pocita sa s tym, ze ide o diela podliehajuce autorskemu zakonu.

 

Prezumpcia neviny v praxi...

 

Ten zakon je taky nezmysel, že dovidenia.

 

Za verejné sa považuje akékoľvek podujatie, ktoré je prístupné verejnosti a ktorého účastníci nie sú spojení rodinnými, príbuzenskými vzťahmi.

Čiže ak na verejne pristupne podujatie pridu len rodinny prislušnici, už platiť nemusim. To je čo za blud? Ad absurdum, to budu na nejakom firemnom večierku patrať či môj otec je naozaj môj otec?

 

Medzi verejné podujatia patria napr. koncerty, diskotéky, plesy, módne prehliadky, krsty cédečiek, kníh, športové podujatia, firemné večierky, a pod.

Idem krstiť vlastne CD, kde som zaroveň interpretom aj autorom hudby aj textov. Čiže mam zaplatiť, aby som mohol na krste hrať vlastnu tvorbu. Čiže potom mi ten poplatok vratia z tych radoby prerozdelenych prostriedkov?! Detto koncert.

 

"Kdyby hloupost nadnašela..."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prezumpcia neviny v praxi...

 

Blbost. Nijaka prezumpcia viny, to si mylis pravne principy.

 

Mas auto? Platis povinne poistenie? Aj keby si nenajazdil ani kilometer? A nie je to nahodou prezumpcia viny - pretoze budes vinny z toho, ze jazdis po ceste, aj ked nejazdis?

Proste si netreba mylit pojmy a dojmy.

 

Ten zakon je taky nezmysel, že dovidenia.

 

Nuz, keby to bolo naopak - tak by prakticky nikto nic nenahlasoval a nic neplatil. Co by vzhladom na umelcov nebolo uplne OK.

Ale aj to je moznost....proste by sa neplatilo za taketo veci, ale trebars nejaka miniaturna dan z predaja nosicov a vysielacov, ci nieco podobne. Akurat vysledok by bol este nespravodlivejsi.

 

 

Idem krstiť vlastne CD, kde som zaroveň interpretom aj autorom hudby aj textov. Čiže mam zaplatiť, aby som mohol na krste hrať vlastnu tvorbu. Čiže potom mi ten poplatok vratia z tych radoby prerozdelenych prostriedkov?! Detto koncert.

 

Ale kdezeeeeee :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pojmy a dojmy si myliš ty.

 

Este raz - PREZUMPCIA VINY??? Prosim ta. Dve slova. Maju presny vyznam. Tak tu neskusaj demagogiu. Mozno je princip zly - ale argumentovat proti nemu pomocou prekrucania, nepravdy, a umyselne nespravnych vyrazov je fakt este horsie.

 

A nie, nepride mi to v poriadku, ale pre uplnost - napis mi presnu situaciu. Kto krsti (skupina?), kde krsti (na zahradke?), kto plati a komu?

 

A mimochodom - vidim, ze vacsina ludi nie je schopnych ani pochopit zmysel jednocheho slova, ako je "vina". Potom sa ani nedivim, ze ani za ten dlhy cas neprisli, ako sa da spominanemu poplatku vyhnut. Neprisli. Fakt to je na smiech - tolko aktivistov a velkohubych vyhlaseni, promenujete sa po namestiach, ale aby aspon niekto z vas pouzil mozog? To je asi pod uroven bojovnikov proti SOZA, ze? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preneseny vyznam slova ti očividne nehovori nič. A ešte nejaky poplatok zamieňať s poistenim. Hovor potom niečo o použivani mozgu.

 

Presnu definiciu maš na stranke SOZA. To je citat z ich stranky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preneseny vyznam slova ti očividne nehovori nič.

 

Hovori. Ale toto je prakticky a pravny problem, takze zavadzanie a manipulacie su nespravne.

 

 

Presnu definiciu maš na stranke SOZA. To je citat z ich stranky.

 

Prosim. Cituj mi presnu definiciu prezumpcie viny zo stranky SOZA :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pravny problem? Nevedel som že sme na sude.

 

Prosim. Cituj mi presnu definiciu prezumpcie viny zo stranky SOZA :)

 

Čo to zas trepeš? Hovorime o voze a ty dotoho zamotaš kozu. Zas miešaš všetko dokopy, tvoja špecialita. Pytal si sa na krst cedečka. Tak som ti napisal, že to je na stranke SOZY. Čo tu pletieš definiciu prezumpcie? Udrel si sa zas do hlavy?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pytal si sa na krst cedečka. Tak som ti napisal, že to je na stranke SOZY. Čo tu pletieš definiciu prezumpcie?

 

Napisal som, ze spusta samozvanych expertov nepozna definiciu prezumpcie viny. Ty si napisal, ze definicia je na stranke SOZA : ))))))))))

Ale paci sa mi, ako sa vykrucas a utekas. Nevadi, beriem to tak, ze definiciu prezumpcie viny nepoznas. Nic noveho.

 

 

Pravny problem? Nevedel som že sme na sude.

 

Autorsky zakon ze ZAKON. Zakony su vec pravnicka. A pokial ma niekto hokej v zakladnych pravnych principoch, nie je sanca, aby sa dokazal zorientovat a napisal nieco zmysluplne. Ale to predsa uz vies.

 

 

Presnu definiciu maš na stranke SOZA. To je citat z ich stranky.

 

Takze si uviedol citat zo stranky SOZA? CITAT?? Tak proste ukaz, ktory CITAT si uviedol, dobre? Pretoze mam trosku pocit, ze si nezvladol ani zmysel slova CITAT.

 

 

doslovne uvedený cudzí výrok, citácia:

http://www.slex.sk/index.asp

 

PS. Myslis, ze udieranie do hlavy sposobuje, ze clovek zacne rozmyslat a pouziva slova v zmysle, ktory maju? Myslis, ze udieranie do hlavy sposobuje, ze clovek prestane zavádzat, manipulovat a prekucat? Myslis, ze buchnutie do hlavy sposobi, ze clovek prestane uvadzat klamlive argumenty? Potom by sa to malo zacat predpisovat. Chces byt slusnejsi ako SOZA? Tak neprekruca-

 

PS2. Tak sorry, citat si zvladol, ale rozmyslanie uz nie. Pretoze - odpoved je NIE. Nijaka skupina ani spevak neplatia, ked krstia vlastne CD. Tak ako som ti napisal vyssie. V priklade, ktory si uviedol, neplatis. Bodka. Najdes mi nejaky realny priklad? Pochybujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Čo je verejné podujatie?

 

Za verejné sa považuje akékoľvek podujatie, ktoré je prístupné verejnosti a ktorého účastníci nie sú spojení rodinnými, príbuzenskými vzťahmi. Medzi verejné podujatia patria napr. koncerty, diskotéky, plesy, módne prehliadky, krsty cédečiek, kníh, športové podujatia, firemné večierky, a pod.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a co?

 

Idem krstiť vlastne CD, kde som zaroveň interpretom aj autorom hudby aj textov. Čiže mam zaplatiť, aby som mohol na krste hrať vlastnu tvorbu. Čiže potom mi ten poplatok vratia z tych radoby prerozdelenych prostriedkov?! Detto koncert.

 

Tento priklad si uviedol. A skutocnost je taka, ze skupiny za krsty CD neplatia SOZA, ani za koncerty. Bodka. Si sa stazoval a mozem ta upokojit, ze by si nic neplatil :)

 

Nemusis sa bat, mozes spokojne spavat. Ak sa reinkarnujes do niecoho zmysluplnejsieho a dokazes vytvorit nejake hodnotnejsie umelecke dielo, ako napriklad hudbu - a nastane priklad co si uviedol, tak pri sucasnych zakonoch nebudes naozaj nic platit. Kdezeeeee. ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a co?

 

 

Tento priklad si uviedol. A skutocnost je taka, ze skupiny za krsty CD neplatia SOZA, ani za koncerty. Bodka. Si sa stazoval a mozem ta upokojit, ze by si nic neplatil :)

 

Nemusis sa bat, mozes spokojne spavat. Ak sa reinkarnujes do niecoho zmysluplnejsieho a dokazes vytvorit nejake hodnotnejsie umelecke dielo, ako napriklad hudbu - a nastane priklad co si uviedol, tak pri sucasnych zakonoch nebudes naozaj nic platit. Kdezeeeee. ;)

 

to mozno plati u velkych kapiel, kde funguju normalny promoteri a organizatori, ktori platia SOZA. Ale pri malej lokalnej scene je hudobnik casto aj organizatorom a teda v konecnom dosledku SOZAe plati clovek, ktory dielo zlozil. To, ze z tych penazi nevi nic je len taka ceresnicka na torte. To ti vravim ako clovek, co realne koncertoval a stal na podiu, a od SOZA sme nevideli ani cent.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale pri malej lokalnej scene je hudobnik casto aj organizatorom a teda v konecnom dosledku SOZAe plati clovek, ktory dielo zlozil.

 

Minimalne 99% krstov a koncertov sa nekona na predzahradke, ale NIEKDE. Takze stale neplati interpret SOZA... Ono by stacilo, keby Ryan pisal spravne :)

Cize sa jedna naozaj len o zlomok interpretov a pripadov. Absolutna vacsina neplati SOZA nic.

 

Nuz a ked si nedostal - tak preco? Mozno sa niekto neunuval v nahlaske uviest tvoju skupinu/meno a skladby. Alebo si sa ty (resp. skupina) vykaslali a nenahlasili ste dielo do SOZA, ani ste si nenarokovali tych zopar halierov. Zrejme by islo len o smiesnu sumu (hlavne pokial islo len o zopar predstaveni), ale z principu, pokial ste vsetko urobili spravne, tak ste nieco dostat mali. Resp. autor mal dostat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tento priklad si uviedol. A skutocnost je taka, ze skupiny za krsty CD neplatia SOZA, ani za koncerty. Bodka. Si sa stazoval a mozem ta upokojit, ze by si nic neplatil :)

 

Ale veď to tam maš jasne napisane. Tak čo ideš spochybňovať?

 

Lenže to NIEKDE organizuje NIEKTO. A ten NIEKTO môže byť sam autor. Tak o čom nas tu ideš presviedčať?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale veď to tam maš jasne napisane. Tak čo ideš spochybňovať?

 

Este raz - v priklade, ktory si ty uviedol, by si nic neplatil. Daj mi prosim priklad zopar skupin, ktore platili za koncerty a krsty SOZA, dobre? Koncertov a krstov mas tisicky, takze nemoze byt problem najst zo desat prikladov.

 

Alebo take priklady nenajdes, takze ide o vymysleny problem. Ked nikto neplati, co mas lepty, ze prave ty by si platil, hm? Sa bojis, ze si na teba SOZA zasadne, alebo co? Proste by si neplatil. Tak to funguje. A kedze nedokazes najst nijake priklady tych, co platia...tak tu mas jasny dokaz, ze si naletel na hlupy priklad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Minimalne 99% krstov a koncertov sa nekona na predzahradke, ale NIEKDE. Takze stale neplati interpret SOZA... Ono by stacilo, keby Ryan pisal spravne

Cize sa jedna naozaj len o zlomok interpretov a pripadov. Absolutna vacsina neplati SOZA nic.

 

Ono by zo zaciatku stacilo, keby si rozmyslal :)

Krsty a koncerty sa sice nekonaju na predzahradke, ale poskytovatel priestorov SOZA neplati, ze ano? :) Plati organizator. Takze ak si zorganizujes koncert v nejakom DK, tak platit SOZA nebude DK, ale ty.

A na cisla vycucane z prsta reagovat nebudem. Kecas o scene do ktorej nevidis a v ktorej si sa nikdy nepohyboval.

 

Nuz a ked si nedostal - tak preco? Mozno sa niekto neunuval v nahlaske uviest tvoju skupinu/meno a skladby. Alebo si sa ty (resp. skupina) vykaslali a nenahlasili ste dielo do SOZA, ani ste si nenarokovali tych zopar halierov. Zrejme by islo len o smiesnu sumu (hlavne pokial islo len o zopar predstaveni), ale z principu, pokial ste vsetko urobili spravne, tak ste nieco dostat mali. Resp. autor mal dostat.

 

Irelevantne, tema bolo o tom, ci kapely platia za svoje koncerty Soza, prax je taka, ze ano, platia.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krsty a koncerty sa sice nekonaju na predzahradke, ale poskytovatel priestorov SOZA neplati, ze ano? :) Plati organizator.

 

A vo vacsine pripadov nie je organizatorom interpret.

 

A na cisla vycucane z prsta reagovat nebudem. Kecas o scene do ktorej nevidis a v ktorej si na nikdy nepohyboval.

 

A ti co sa v scene udajne pohybuju vedia este menej. V com spociva ta udajna kvalifikacia na kecanie? V tom, ze niekto nepozna rozdiel medzi interpretom, autorom a organizatorom? Alebo akonahle neposle jeden list, tak je kvalifikovany na intelgientne kecanie? Pripadne cim viacej dokaze prekrucat zmysel slov, tak tym viacej sa vyzna v nejakej scene?

 

Hudobnik robi hudbu. Pravdepodobne ma na to talent. Nemusi vediet opravit auto, ktore mu vezie aparaturu....a rovnako nemusi vediet nic o pravnych a regulatornych veciach. Rozumny si necha poradit. Ale pokial sa bude tvarit arogantne, len pretoze vie drzat gitaru a mysli si, ze TOTO postaci aby sa vedel uspesne pohybovat vo svete zakonov a predpisov, tak si narazi nos. A ked si necha radit od aktivnych nevedkov, dopadne tak isto.

 

 

Irelevantne, tema bolo o tom, ci kapely platia za svoje koncerty Soza, prax je taka, ze ano, platia.

 

To mi vazne chces povedat, ze ked nejaka kapela zahra (trebars na Pohode - to je koncert!!!) - tak potom SOZA rozosiela zopar desiatok faktur na kapely? Naozaj? :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A vo vacsine pripadov nie je organizatorom interpret.

 

To plati vo vyssej scene, u ludi, ktori su schopni sa hudbou uzivit. U malych, amaterskych, garazovych, kapiel je to presne naopak, tam su hudobnici takmer vzdy organizatori, pretoze nemaju meno a organizatori vacsich podujati nemaju teda dovod ich volat na akcie. Zbehnu sa 3-4 spriatelene kapely, prenajme sa DK....

A dufam, ze mi nechces tvrdit, ze kapiel, ktore sa presadzia su zname, chcene a pozyvane na akcie, je viac ako kapiel, ktore nikdy neprerazia z tienov garazi a domov kultury? :)

 

A ti co sa v scene udajne pohybuju vedia este menej. V com spociva ta udajna kvalifikacia na kecanie? V tom, ze niekto nepozna rozdiel medzi interpretom, autorom a organizatorom? Alebo akonahle neposle jeden list, tak je kvalifikovany na intelgientne kecanie? Pripadne cim viacej dokaze prekrucat zmysel slov, tak tym viacej sa vyzna v nejakej scene?

 

Kvalifikaciu na kecanie tu mas ty. Ukaz mi, kde som ten rozdiel akoze nepoznal? Odkial vies, ze sme ten list neposlali, ze sme nevyplnili tlacivo? Som ti to niekde spomenul? Nie. Tak si necucaj z prsta to, co ti nikto nikdy nepovedal. Takto sa neda diskutovat.

 

Hudobnik robi hudbu. Pravdepodobne ma na to talent. Nemusi vediet opravit auto, ktore mu vezie aparaturu....a rovnako nemusi vediet nic o pravnych a regulatornych veciach. Rozumny si necha poradit. Ale pokial sa bude tvarit arogantne, len pretoze vie drzat gitaru a mysli si, ze TOTO postaci aby sa vedel uspesne pohybovat vo svete zakonov a predpisov, tak si narazi nos. A ked si necha radit od aktivnych nevedkov, dopadne tak isto.

 

Vacsina 'hudobnikov' ma hudbu a kapelu ako konicek, talent ich ma par. Tak ako ma talent len par ludi, co si po vikende s kamosmi ide zahrat futbal. Tvoje vyjadrenie posobia, ako keby si zil vo svete, kde ma kazdy hudobnik/kapela manazera, prediera sa pozvankami na akcie, ktore organizuje niekto iny, aparaturu mu prevazaju objednane dodavky...a pod. To je potom jasne, preco mas predstavu taku, aku mas. :)

 

To mi vazne chces povedat, ze ked nejaka kapela zahra (trebars na Pohode - to je koncert!!!) - tak potom SOZA rozosiela zopar desiatok faktur na kapely? Naozaj? :)

 

Ak si myslis, ze kapely hrajuce na velkych festivaloch tvoria vacsinu, tak potom je hociaka diskusia s tebou na tuto temu zbytocna. :)
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odkial vies, ze sme ten list neposlali, ze sme nevyplnili tlacivo? Som ti to niekde spomenul?

 

Podla toho chaosu som si tipol :) Ale tak co presne ste poslali, hm?

 

Ak si myslis, ze kapely hrajuce na velkych festivaloch tvoria vacsinu, tak potom je hociaka diskusia s tebou na tuto temu zbytocna.

 

Tak najprv napises, ze KAPELY PLATIA PRIAMO SOZA...a potom napises, ze KAPELY NEPLATIA PRIAMO SOZA? Sorry, ale kvalifikaciou nie je sa vykrucat. Ked si chcel povedat, ze velke a uspesne kapely maju ine podmienky ako male, co zahraju jeden koncert za polrok - mohol si to napisat priamo (ved si z branze, tak tomu rozumies, nie?).

 

A ked hovorime o "kvalifikacii" - fakt neviem kde sa berie ta tvoja, ale povedal by som, ze v SOZA je zdruzenych dost velke mnozstvo AUTOROV, ktori su podstatne uspesnejsi nez ty. Takze ked sa chces hrat na "kvalifikaciu", tak som zvedavy, preco zrazu tuto ich kvalifikaciu tak ignorujes? Alebo ta proste stve, ze kvalifikovani autori, ktori su z branze, tvoria vela a uspesne (aj keby sa mi ich diela nepacili) - maju casto iny nazor nez ty, tak nezostane nic ine ako sa ohanat udajnymi znalostami z branze?

 

Mas autorov, ktori nie su clenmi SOZA a takych, ktori su clenmi. Vec vyberu. Ale tazko tu budes niekomu nakecavat, ze s nulovym vysledkom je napriklad tvoja kvalifikacia nieco, co by malo akukolvek vahu.

 

Nuz a dokazom toho je, ze pokial by si nechcel, tak mozes kludne a legalne NEPLATIT SOZA poplatky. Fakt ano :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kapely, ktore hraju na velkych festivaloch, su pozvyvane na akcie, atd samozrejme neplatia.

Kapely, ktore si vsetko organizuju same platia. A tych, kapiel, ktore si organizuju vsetko same je viac.

 

Uz rozumies?

 

Ty si tu tvrdil, ze kapely si za vystupenia neplatia a ja som ti ukazal, ze existuje nemala mnozina kapiel, ktora si za vystupenia platit musi. Nemam k tomu co viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kapely, ktore si vsetko organizuju same platia. A tych, kapiel, ktore si organizuju vsetko same je viac.

 

Aj male kapely hraju NIEKDE, nie na poli. Takze ani vacsina malych kapiel neplati, pretoze to plati trebars majitel klubu.

 

Cize ti zostava dost male a dost nepodstatne percento. Kde ti na 20 koncertov pride dohromady menej ludi, ako na jeden velky. Preto som napisal Ryanovi - aby mi dal presny priklad. Dal priklad aky dal... a ked si vygooglis koncerty a krsty CD, tak som zvedavy kolko najdes takych, aby autor bol zaroven aj organizatorom a usporiadatelom. Asi ti to pojde dost tazko.

 

A napokon - ono to nedocvaklo ani tebe, ze? Pekne, fakt pekne. Nemusite platit. Legalne.

 

A navyse - kazdy autor hudby by hned zmenil nazor, akonahle by napisal nejaky hit a opustil povodnu kapelu. A zrazu by zistil, ze z jeho hitu zaraba kapela a on nema ani cent. Charakterov, ktori dobrovolne daruju svoje peniaze inym je vazne malo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov