Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

SOZA sa zobudila, a načala činiť poriadky ... pre istotu je repčík stále ticho, vážne mu zobrali počítač ...

najnovší počin:

 

SOZA pýta aj časť z ceny mobilov

Zväz chce tri percentá z cien telefónov, no operátori s poplatkom nesúhlasia.

 

Aj keď iba telefonujete a zasielate textové správy z mobilu, Slovenský ochranný zväz autorský žiada poplatok za váš telefón. Nárokuje si naň, pretože mobil umožňuje narábať s hudbou.

 

„Podľa autorského zákona rovnako ako podľa stanoviska ministerstva kultúry je mobilný telefón prístroj na vyhotovovanie rozmnoženín zvukových alebo zvukovo­obrazových záznamov,“ zdôvodňuje marketingová manažérka SOZA Katarína Tomandlová.

 

Koľko chce zväz za mobily? „Podľa zákona sú to tri percentá z predajnej alebo dovoznej ceny takéhoto prístroja,“ odpovedá Tomandlová.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz2Agv1l47R

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tu je SOZA druhotny problem - na prvom mieste je, ze zo zakona vyplyva urcity "poplatok" za reprodukcne zariadenia hudby a filmu (ci ako sa tomu presne v zakone nadava). To je nieco podobne ako poplatok za TV, ktore trebars mas, ale nepouzivas ho (alebo vobec nepozeras STV). Kedze mobily su vyuzitelne ako hudobny prehravac - je to ich sucastou, propaguje sa to, sluchatka v usiach o tom svedcia - necudo, ze sa SOZA ozvala.

 

Rovnako ako sa plati male % z pamatovych medii a pod. V podstate je to logicky dosledok toho, ze stale vacsia a vacsia cast hudby sa dostava k ludom uplne mimo "legalnych" kanalov, takze sa prijmy musia kompenzovat inde. Alebo sa aspon chcu kompenzovat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Repčíkova stolička sa mierne kýve, ale len mierne ... nie je také jednoduché neschopného otrapu vyhodiť zo sedla

ale netreba sa o neho báť, vždy si našiel ešte lepšiu. SOZA sa zviditeľňuje ... : )

 

Výbor posúdi Repčíkovu prácu, funkciu istú nemá

Zvnútra autorského zväzu sa ozývajú hlasy, aby Repčík skončil. Ten odchod nekomentuje.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz2AhcUTEJB

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz tak mozno Repcika vymenia a daju tam niekoho prijatelnejsieho, co dokaze lepsie komunikovat - a ich zaujmy bude lepsie obhajovat. Zase frontman, ktory vyvolava len negativne reakcie, nie je prave terno. Aj ked nikto z tejto strany asi nema sancu byt milovany.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

on je straník ? neviem, čítala som stovky komentárov na jeho lapsusy, vrátane týchto tu, ale to, že patrí do ktorejsi strany, akosi nebolo relevantné pre jeho kiksy, a že ich narobil peknú hromadu ...

myslím, že tu nebola podstatná jeho stranícka príslušnosť, ale nekompetentnosť, a korunu nasadil "stužkovými"

doteraz neviem, v akej je strane, ale neschopný lezec po somárskych rebríkoch je neschopný v akejkoľvek je strane ...

 

Repčíkove lapsusy:

Lapsusy

Oslovení členovia výboru nechceli oficiálne hodnotiť Repčíkovu prácu. Mimo záznamu tvrdili, že SOZA musí zabrániť zmätku s vyberaním poplatkov, ktorý poškodzuje jej reputáciu. Vyčítajú mu nezvládnutie komunikácie.

Za Repčíkovej éry zväz čelil viacerým kauzám. Verejnosť minulý týždeň pobúril snahou spoplatniť hudbu na stužkovej.

Od vyberania peňazí upustil po upozornení ministerstva kultúry, že maturitný večierok nespĺňa kritériá verejného podujatia.

Cez leto SOZA pýtala 60 eur od obce Pohorelá za spev ľudoviek. Faktúru napokon zrušila, ľudové piesne totiž autorský zákon nechráni, keďže nemajú známeho autora.

Vlani v júni pochybil zväz, keď protizákonne vystavoval účty za používanie videí z YouTube.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz2AhpfmvxA

otázka je, či ho vymenia, a otázka pre SOZA zostáva: budú fungovať ako úrad, ktorý tam skutočne činí veci kompetentne, na ochranu autorských práv, nekolojú v nej milióny bez gazdu ... keď bude fungovať tak, že o nej ani nebudeme počuť, v žiadnom smere, bude fungovať dobre.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Stranou" som myslel obrazne - nieco ako svetova strana a pod. Proste ktokolvek bude niekedy vystupovat v mene SOZA, zozne kritiku, bez ohladu na to, co bude hovorit. Nebolo to myslene politicky a toto od politiky ani nezavisi. Ono ani keby bola vo vlade Piratska strana, nebolo by mozne len-tak za hlavu hodit tie mnozstva medzinarodnych zmluv.

 

A to bola aj vec s tymi ludovkami - obec totiz poslala zlu nahlasku. Keby v nej bolo napisane, ze pojde o vlastnu interpretaciu ludoviek, nie je problem. Z obce ale poslali papier, z ktoreho vyplyvalo, ze ide o chranene diela. Inymi slovami = ten co to vyplnoval (tusim starosta) sa pomylil. Cize na jednej strane mala SOZA plne pravo vyberat poplatok (za spravnost nahlasky zodpoveda ten, kto ju poslal), ale na druhej strane - bolo spolocensky spravnejsie a diplomatickejsie ustupit.

Tu mam ale inac pocit, ani zo samotnej obce sa nezachovali uplne koser - pretoze ked im prisla faktura, tak to zacali vlacit cez media a neskusili to najprv (regulerne) vysletlit listom a reklamaciou. Teda, pokial mi tento krok unikol, tak sorry.

 

Maturitne vecierky su tiez na hrane - zakon sa da vysvetlit viacerymi sposobmi, ale tak isto: bolo by ovela vhodnejsie a diplomatickejsie vobec do tohto nerypat. Uz len preto, ze mozny prijem bol v podstate minimalny, takze neslo o nic podstatne. V tomto pripade sa asi Repcik zle vyspal a chcel takymto nezmyselnym sposobom propagovat SOZA nutnost platit poplatky. Cize nespokojnost aj zo strany clenov je dost na mieste.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SOZA sa zobudila, a načala činiť poriadky ... pre istotu je repčík stále ticho, vážne mu zobrali počítač ...

najnovší počin:

[sOZA chce 3% z ceny mobilov]

 

No ja neviem ja mam doma pajkovacku a nejake tie tranzistory a plosaky ci nebudem musiem zaplatit. Asi by som mal spravit zasobu kablov a dosiek PS kym aj z nich nemusim platit. Este ak do dreva sa vrtackou daju robit vrypy reprezentujuce hudbu, za dosky a samozrejme aj vrtacku(tam aj za verejne sirenie 'hudby' ktoru tvori,nezabudnut nahlasit vrtanie) treba 3%.

Hudba sa da tiez zapisat do papiera(ako kedysi,nemyslim noty), aj tam budu 3%, najlepsia je na to dierkovacka--dalsie 3%.

Este sa da hudba zapametat(mozno sa raz bude dat extrahovat-3% zo vsetkych zivotnych nakladov, pripadne zivotnej poistky.

 

Tieto plat-za-nastroj principi su najlepsie zhrnute slavnym vyrokom:

Zatvorte ma za znasilnenie susedky.

Vy ste znasilnili susedku?

Nie ale mam nastroj.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja dokažem piskať a spievať. Tiež by som mal odvadzať poplatok za svoju existenciu.

 

Problem nie je Repčik, ani SOZA. Problem je v legislativnom určeni a popise ich kompetencii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zatvorte ma za znasilnenie susedky.

Vy ste znasilnili susedku?

Nie ale mam nastroj.

 

Na nestastie, aj ked nepresne - zcasti to sedi.

 

Ale na druhej strane - akym sposobom by mal byt inac ocenovany autor uspesneho diela na rozdiel o autora diela menej uspesneho? Ide o autora, nie interpreta. A je logicke a spravne, aby ten, kto vytvori dielo popularne a velmi hrane, mal z neho vyssi zisk. Co je inac princip uz pekne stary a nesuvisi s elektronicou dobou, ale s pojmom "autor" a jeho odmena. Pokial sa najde iny prijatelny sposob, s ktorym budu suhlasit aj autori - sami zmenia pristup a budu chciet aj zmenu legislativy. Zatial je frflanie jednostranne, pretoze nenavrhuje nijaku alternativu - a stavat na tom, ze autori teda dostanu prd makovy, to nepomoze (a bolo by to nespravodlive, okrem ineho).

 

Co je inac dovod, preco sa do takychto diskusii zapaja tak velmi malo autorov. Skladatelov hudby, textarov, producentov, spisovatelov - su v podstate miliony. A maximalne sa ozve sem-tam nejaky jedinec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SOZA sa zobudila, a načala činiť poriadky ... pre istotu je repčík stále ticho, vážne mu zobrali počítač ...

najnovší počin:

 

takže pán R. nie je jediný kretén v tom spolku. vyjsť s týmto týždeň po trapase so stužkovými, to môže skončiť len zle alebo ešte horšie.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ehm...pred tym ako budeme niekoho nazyvat kretenom, len preto, lebo sa nam to nepaci - co tak sa pozriet na zakonny ramec? Ono si tiez mozem mysliet, ze rychlost na vela miestach obmedzena zbytocne, ale nebudem preto hned oznacovat policiu za kretenov, vsak?

 

A koniec koncov, 3% z mobilov su vecou ovela logickejsou a zakonne lepsie podlozenou, nez licencny poplatok za stuzkove. Tento poplatok si doteraz nikto nevsimol, nikto neprotestoval - a az zrazu. Doteraz nikoho netrapilo, ze ho plati. Co svedci o tom, ze ide o masovu hysteriu, nie so skutocny problem, ktory by naozaj vadil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale na druhej strane - akym sposobom by mal byt inac ocenovany autor uspesneho diela na rozdiel o autora diela menej uspesneho? Ide o autora, nie interpreta. A je logicke a spravne, aby ten, kto vytvori dielo popularne a velmi hrane, mal z neho vyssi zisk. Co je inac princip uz pekne stary a nesuvisi s elektronicou dobou, ale s pojmom "autor" a jeho odmena. Pokial sa najde iny prijatelny sposob, s ktorym budu suhlasit aj autori - sami zmenia pristup a budu chciet aj zmenu legislativy. Zatial je frflanie jednostranne, pretoze nenavrhuje nijaku alternativu - a stavat na tom, ze autori teda dostanu prd makovy, to nepomoze (a bolo by to nespravodlive, okrem ineho).

 

SOZA rozhodne nie je najlepsi sposob, autor to ta helpa nedostal nic za to ze islo o jeho dielo (na ktore neexistuje copyright), SOZA ale ano. Podla mna je lepsie riesenie kde sa autori zastupuju sami a sami sa prirodzene zdruzuju do organizaci ktore mozu vyberat poplatky len za diela ktore reprezentuju. Takto by sa vlastne ciastocne implementoval public domain a creative commons aj ked na zaklade 'nebudem sa sudit'. Za verejne pouzite by sa platilo autorovi/zastupujucej organizaci a preto by sa ludovky mohli pustat zadarmo

 

 

A koniec koncov, 3% z mobilov su vecou ovela logickejsou a zakonne lepsie podlozenou, nez licencny poplatok za stuzkove. Tento poplatok si doteraz nikto nevsimol, nikto neprotestoval - a az zrazu. Doteraz nikoho netrapilo, ze ho plati. Co svedci o tom, ze ide o masovu hysteriu, nie so skutocny problem, ktory by naozaj vadil.

 

nikto si ho nevsimol a nikto ho neplatil.

3% su logickejsie ak akceptujes prezumpciu viny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

autor to ta helpa nedostal nic za to ze islo o jeho dielo

 

Pretoze to je volne dielo a je "gratis". Az na zopar vynimiek to mas na vsetky ludovky.

 

 

Podla mna je lepsie riesenie kde sa autori zastupuju sami a sami sa prirodzene zdruzuju do organizaci ktore mozu vyberat poplatky len za diela ktore reprezentuju.

 

Presne TOTO robi SOZA :) Len diela, ktore su nahlasene. Teda sucasny stav uz robi to, co by si chcel.

 

 

nikto si ho nevsimol a nikto ho neplatil.

 

Ty vazne netusis o akom poplatku hovorim, ze? O tom, ktory platime cele roky a nikto sa neozyval a nikomu nevadil, vsak? :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

xeno: mne nejde o to, čo, ale kedy vyhlásili. načasovať si to vedeli úžasne. ak si ešte nejakým zázrakom proti sebe nepoštvali niekoho doteraz, tak sa im to určite práve podarilo. preto kreténi.

 

Ehm...pred tym ako budeme niekoho nazyvat kretenom, len preto, lebo sa nam to nepaci - co tak sa pozriet na zakonny ramec? Ono si tiez mozem mysliet, ze rychlost na vela miestach obmedzena zbytocne, ale nebudem preto hned oznacovat policiu za kretenov, vsak?

 

tak sa pozri na zákonný rámec a zistíš, že povolenú rýchlosť nestanovuje polícia.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak sa pozri na zákonný rámec a zistíš, že povolenú rýchlosť nestanovuje polícia.

 

Presne tak. A presne tak zakon neurcuje SOZA. Cize si to trafil spravne - je nespravne nazyvat kretenom policajta, alebo SOZA, pokial tento vyzaduje dodrziavanie zakona, alebo nariadenia :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akurát že to vyzerá, že soza určuje koho práve skasuje asi podľa zmien atmosferického tlaku. a strieľajú na všetko zaradom a kto sa pos***e, zaplatí im, aj keď v jeho prípade sú akosi mimo zákonného rámca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akurát že to vyzerá, že soza určuje koho práve skasuje asi podľa zmien atmosferického tlaku.

 

Rovnako ako policajt rozhoduje, koho prave skasne - cize stale si kretenizmom oznacoval nespravnu osobu. To bola pointa. Aj nadavat treba vediet.

 

 

keď v jeho prípade sú akosi mimo zákonného rámca.

 

Ocenujem, ze vyuzivas pouzite spojenie "zakonny ramec" - ale sa stavim, ze sa ti nepodari ukazat, kde je poplatok z mobilom uplne "mimo", ze?

 

A kto sa poserie, je posraty. Kto si nenastuduje zakon a ako veci funguju, plati uplne zbytocne za veci, ktore by platit nemusel. Proste ludia su lenivy, alebo hlupy, alebo oboje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takisto ako sa ti nepodari dokazat kde je poplatok za mobily mimo, takisto sa ti nepodari dokazat kde mimo nie je.

 

A to so stuzkovou je nonsens. Ak tam mam nejakeho dj-a (seriozneho), tak ten licenciu na verejne pustanie hudby ma. Takisto ma legalne kupene nosice, z ktorych sa poplatok plati takisto. Tak nerozumiem co s tym ma organizator nejakeho podujatia a preco ma platit aj ten. Cize defacto SOZA inkasuje 3-krat. To uz v poriadku nie je.

 

 

A ak je si zastanca spravodliveho prerozdelovania, rad by som vediet akym sposobom spravodlivo prerozeli SOZA tie poplatky tak, aby to dostali ti interpreti, ktorych na takom podujati hrali. To som fakt zvedavy na odpoved. Ten system vyberania je uplny nonsens.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takisto ako sa ti nepodari dokazat kde je poplatok za mobily mimo, takisto sa ti nepodari dokazat kde mimo nie je.

 

Bozemoj, ludia...to je az taky PROBLEM sa pozriet do toho konkretneho zakona a najst si paragrafy, alebo co?

 

 

(6) Náhradu odmeny podľa odsekov 4 a 5 prostredníctvom organizácie kolektívnej správy (§ 79) uhradí za

a) nenahratý nosič záznamu, ktorý sa zvyčajne používa na rozmnožovanie podľa odseku 1, jeho výrobca, príjemca z členského štátu (ďalej len "príjemca"), dovozca z tretej krajiny (ďalej len "dovozca") alebo iná osoba, ktorá ho umiestni na účely predaja prvýkrát na trhu v Slovenskej republike, a to 6% z predajnej ceny alebo z dovoznej ceny takéhoto nosiča,

 

B) prístroj na vyhotovovanie rozmnoženín zvukových alebo zvukovo-obrazových záznamov jeho výrobca, príjemca, dovozca alebo iná osoba, ktorá ho umiestni na účely predaja prvýkrát na trhu v Slovenskej republike, a to 3% z predajnej ceny alebo z dovoznej ceny takéhoto prístroja,

 

c) reprografické alebo iné technické zariadenie na vyhotovovanie rozmnoženín diela jeho výrobca, príjemca, dovozca alebo iná osoba, ktorá ho umiestni na účely predaja prvýkrát na trhu v Slovenskej republike, a to 3% z predajnej ceny alebo z dovoznej ceny takéhoto zariadenia; ak je zariadenie súčasťou veci, náhrada odmeny sa uhrádza z pomernej časti predajnej ceny alebo dovoznej ceny tejto veci,

 

d) osobný počítač jeho výrobca, príjemca, dovozca alebo iná osoba, ktorá ho umiestni na účely predaja prvýkrát na trhu v Slovenskej republike, a to 0,5% z predajnej ceny alebo dovoznej ceny pevného disku zabudovaného v takomto osobnom počítači; za takéto zariadenie sa náhrada odmeny podľa písmena c) neuhrádza,

 

e) rozmnožovacie služby poskytované odplatne ich poskytovateľ, a to 3% z celkových príjmov za tieto služby,

 

 

A to so stuzkovou je nonsens. Ak tam mam nejakeho dj-a (seriozneho), tak ten licenciu na verejne pustanie hudby ma. Takisto ma legalne kupene nosice, z ktorych sa poplatok plati takisto. Tak nerozumiem co s tym ma organizator nejakeho podujatia a preco ma platit aj ten. Cize defacto SOZA inkasuje 3-krat. To uz v poriadku nie je.

 

Nerozumies, pretoze si si stale nepozrel ten zakon. Potom sa ani nedivim, ze k tejto teme diskutuju tisicky ludi, ktori su vyorani ako mysi. Pretoze je nieco ine licencia pre DJ - a licencia pre usporiadatela. Su to dve ODLISNE veci :) a su potrebne oboje. Trebars povies, ze to je nonsens - ale takyto je teraz zakon. Trebars povies, ze ho treba zmenit - ale doprdele, do tejto chvile ani nebolo zname, ako ten zakon vyzera.

 

Usporiadatel a prevadzkovatel podujatia maju povinnost mat licenciu v urcitych pripadoch. Bez ohladu na DJ-a. Tak to teraz funguje. Kym ludia nebudu vediet aky je sucasny stav, budu permanentne v prdeli a system ich odzube aj kvoli ich nevedomosti a lenivosti. Ako sa chces branit systemu, ked nevies ako tento funguje?

 

Stuzkove mohli byt vynate z posobnosti z uplne ineho dovodu a to toho, ktory aj uviedol Madaric.

 

mne hlavne vobec nie je jasne, preco poplatky vybera nejake obcianske zdruzenie...

tiez si asi nejake zalozim

 

Podla zakona kludne mozes. A zdruzenie autorov preto, lebo to je lepsie riesenie, akoby to malo robit priamo ministerstvo, alebo nim zalozeny organ. Ale kludne aj to by sa dalo. Princip by bol ten isty.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zakon nehovori nic o ziadnych telefonoch nic. Odcitoval si to, ale zmienku tam o tom nevidim. Zase operujes len citaciami, ale tebe nehovori nic vyklad zakona. To je tvoj zasadny fakt, ktory zakazdym ignorujes. Pristrojom na vyhotovenie blablabla mozem nazvatcokolvek. Dalsia vec, ja si kupujem telefon na to na co je urceny. Nejaka zaznamova funkcia ma nezaujima a nikdy ju nepouzijem. Ako toto riesi zakon?

 

To ze to takto funguje s tymi licenciami, a ze su odlisne to predsa nespochybnuje nikto. Spochybnujem zakon ako taky.

 

A na to prerozdelovanie, spravodlive som zvedavy. Ked budem na nejakom podujati pustat len Madonnu, ako je spravodlivo zarucene ze ten poplatok poptuje k nej (resp. autorom pesniciek)? Cely ten system je chory.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zakon nehovori nic o ziadnych telefonoch nic. Odcitoval si to, ale zmienku tam o tom nevidim.

 

Ty si snad robis prdel, ze? Tym technickym zariadenim sa asi mysli hlinena tabulka a klin.

 

 

To ze to takto funguje s tymi licenciami, a ze su odlisne to predsa nespochybnuje nikto.

 

Vyssie si pisal, ze ak ma DJ licenciu, tak ju usporiadatel nepotrebuje. Tak som vysvetlil, ze potrebuje aj usporiadatel - v zmysle zakona. Takze to co si nechapal bolo vysvetlene a keby si ludia citali zakony a chceli rozumiet, vela otazok by si zodpovedali uz aj sami.

 

 

Pristrojom na vyhotovenie blablabla mozem nazvatcokolvek. .

 

Napriklad mikrovlnku, nie?

Ak pristroj vyhotovuje rozmnozeniny, je to pristroj na vyhotovenie rozmnozenin :)

A rozmnozenina ma tiez svoju zakonom danu definiciu :)

 

 

Nejaka zaznamova funkcia ma nezaujima a nikdy ju nepouzijem. Ako toto riesi zakon?.

 

Tak to je jeden z pripadov, kedy nevyuzijes funkciu, aj ked si za nu de facto ty, alebo niekto iny zaplatil. Jedna z neprijemnych negativnych externalit. Ale aspon vidis - ze doteraz, to cele roky nikomu nevadilo. Tak preco ta hysteria?

 

A na to prerozdelovanie, spravodlive som zvedavy. Ked budem na nejakom podujati pustat len Madonnu, ako je spravodlivo zarucene ze ten poplatok poptuje k nej (resp. autorom pesniciek)?

 

Tak ze nahlasis LEN Madonine pesnicky. Doprdele praca, aj TOTO presne riesi ako zakon, tak fungovanie SOZA. Vazne, preco si myslite, ze len hlasnym vykrikovanim nieco dokazete? Ved kludne moze byt ktokolvek proti, ale nech si laskavo da aspon minimalnu namahu nieco zistit...

 

Ono je to strasne neseriozne. Chciet zmenit system a nevynalozit ani minimum prace? Kto ho ma potom urobit lepsi?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rovnako ako policajt rozhoduje, koho prave skasne - cize stale si kretenizmom oznacoval nespravnu osobu. To bola pointa. Aj nadavat treba vediet.

 

Ocenujem, ze vyuzivas pouzite spojenie "zakonny ramec" - ale sa stavim, ze sa ti nepodari ukazat, kde je poplatok z mobilom uplne "mimo", ze?

 

porovnávaš neporovnateľné. dodržiavanie zákona by mala presadzovať polícia, súdy, orgány štátnej správy alebo samosprávy, ale nie nejaké nejasné občianske združenie, ktoré si de facto robí čo chce. inak by som rád videl nejakú vykonávaciu vyhlášku tohto zákona (ak vôbec existuje), lebo niektoré veci sa dajú vyložiť všelijako (napr. tie mobily). niečo nemusí byť "úplne mimo", stačí ak je to len "trochu mimo" a je tu hneď priestor pre špekulácie z každej strany.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

porovnávaš neporovnateľné. dodržiavanie zákona by mala presadzovať polícia, súdy, orgány štátnej správy alebo samosprávy, ale nie nejaké nejasné občianske združenie,

 

Nie je nejasne - okrem ludi, ktorym je nejasna cela tato tema. Je jasne definovane, co vsak neznamena, ze neurobi preslapy. Kludne by ale jeho funkciu mohol prebrat aj nejaky odbor MK, alebo statom zriadene zdruzenie. Vyberali by presne tie iste poplatky podla presne toho isteho zakona.

 

 

lebo niektoré veci sa dajú vyložiť všelijako (napr. tie mobily).

 

Zakon je napisany dost vseobecne, aby donho mobily prave presne zapadali. Skor je divne, ze sa SOZA neozvala skor :P
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zakon je napisany dost vseobecne, aby donho mobily prave presne zapadali. Skor je divne, ze sa SOZA neozvala skor :P

 

načo je potom taký zákon? aby bol každý "v práve"? potom všetko končí na súdoch a tie nič nestíhajú. veľmi dobre! naozaj!
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov