Skočiť na obsah

Umelé osvetlenie nad bylinky


Janka R

Odporúčané príspevky

Ahojte, pestujete niekto bylinky v byte alebo dome pod umelým osvetlením? Chcem si uchovať pár tohtoročných vydarených byliniek - bazalku,mätu, thymian atd aj počas zimy a potrebovala by som tipy na žiarivky a ich umiestnenie nad rastlinkami. A kde ich môžem kúpiť. ďakujem :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 23
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Janka R

    8

  • game

    4

  • funebrak

    4

  • sahara

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

Bazalku urcite.. ;)

 

Osobne skusenosti nemam, ale zda sa ze by mali stacit aj obycajne ziarivky, pripadne kombinacia ziarovky a ziariviek(v pomere 1W:2-3W), odporuca sa tiez kombinovat warm white a cool white ale to zavisi na konkrenej rastline. Co sa vzdialenosti tyka asi 25-45 cm, ale tiez to zavysi na rastilne, a da sa pouzit len pre nizke rastliny('tak aby boli aj najspodnejsie listy do 8" od lampy'). Svetlo treba asi 12 hodin denne(8-12 pre niektore, 12-16 pre ine).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bazalku urcite.. ;)

 

jaj Tom, áno, aj tebe napadlo už pri nadpise to čo mne ... :innocent:

/ ale ja som len kukala v amerických filmoch !!! /

 

k bylinkám :) : žiaľ, nemám skúsenosti, ešte pokusné letné pestovanie, ale so svetlom žiaľ nie ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bazalku urcite.. ;)

 

 

čo je s bazalkou? konečne som si vypestovala takú, ktorej sa darí a rozrastá sa, takže si ju chcem uchovať čo najdlhšie. a taktiež levanduľu. veľmi dobre som sa cítila, keď som vdychovala paru z čerstvých byliniek a liečila si priedušky.

 

Inak- myslela som si, že umelé svetlo bude ako doplnok k dennému, pretože ich chcem umiestniť blízko balkónových dverí. Takže nie svietiť celý deň.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noo, vy ste mysleli takú bazalku, ako vypestoval kedysi môj synovec, mal len jednu takú zelinu na okne v kvetináči, ale len čo vyrástla do krásy, zožrala mu ju ich mačka, a potom sa niekoľko hodín tvárila blažene ako keby mala nebeské vidiny... :zubiska:

 

všetci sme sa mu potom rehotali. Ani sme nemuseli mať tie vidiny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noo, vy ste mysleli takú bazalku, ako vypestoval kedysi môj synovec, mal len jednu takú zelinu na okne v kvetináči, ale len čo vyrástla do krásy, zožrala mu ju ich mačka, a potom sa niekoľko hodín tvárila blažene ako keby mala nebeské vidiny... :zubiska:

 

 

:hahaha:

 

Janka R, len opatrne, aby na teba ten pán v červenej veste nezavolal polišov :-)

 

a taka nevinná hobby téma to bola :happyroll: každopádne teraz len čo pozriem na bazalku, premýšlam, čo vlastne vidím :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov