Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Spávate dobre? Ja všeobecne za posledné roky nemám problém so spaním, síce bývam veľmi dlho do noci hore, takže u mňa čas 1:30 v noci je bežný čas, ale keď ľahnem do postele, tak väčšinou zaspím hneď a zobudím sa ráno podľa potreby. Ale to čo sa deje za posledné 2 týždne je už na nevydržanie. Začal som sa budiť medzi 4-5 hodinou ráno, takže v noci spávam možno nejaké 2 - 3 hodiny, možno 4, ale cítim, že to je málo. A čo je horšie, vôbec neviem identifikovať kde je problém, prečo sa budím ráno pred piatou unavený ako pes. Keď sa to stane raz za čas, tak to je OK, ale pravidelne každý deň už je to priveľa. Mal som isté obdobie, keď som prežíval podobné stavy, ale to bolo asi pred rokom a tam bol vážny dôvod, teraz tam žiadny dôvod nie je. Chcem spať, ale nedá sa mi to. Asi začínam mať insomniu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto zrejme nebude insomnia, nejakou formou, aj úplne miernou formou insomnie trpí viac ľudí, než sa na prvý pohľad zdá, ale týka sa to obdobia 2 - 3 dni pred splnom, spln, 2 - 3 dni po splne :

množstvo ľudí má v tie dni problém zaspať, ľahší spánok, prebúdzanie sa ...

 

nedávno / mesiac dva dozadu / som kdesi čítala článok o tom, že nočné prebudenie sa je prirodzené, ako prastarý zakorenený zvyk, spánok rozdelený na dve časti vraj bol súčasťou života po dlhé stáročia, v noci sa ľudia budili, aby skontrolovali dobytok a gazdovstvo, na druhú fázu spánku dospali ...

 

okrem toho je zo spánkových laboratórií a výskumov dosť dávno známe, že / aj pre to voľakedajšie stáročné chodenie spať so sliepkami, lebo čo už v noci gazda /, že spánok pred polnocou je hodnotnejší pre telo než spánok po polnoci ...

 

nie že by som chcela mudrovať ... ale všetky tieto tri veci platia pre mňa, a tiež chodím spávať hlboko po polnoci, v noci sa budím, aj dvakrát, ledva sa zmátorím z postele, a mám pocit, že som unavená stále ... dospanie doobeda akosi nemá tú hodnotu ... keď sa mi raz za rok podarí zaspať pred polnocou, úplne iný pocit ...

a slabší spánok, alebo ťažko zaspávam okolo splnu ...

 

a to všetko napriek tomu, že už cca tri roky beriem tablety na spanie ... celý život mám problémy so spánkom, ale posledné roky pred tabletami to už bolo bdenie do rána, a ohadzovanie prvých ranných krikľúnskych vtákov štipcami ... -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuž, ja tiež mám svoje "obdobia". V poslednom čase chodievam spávať tak medzi 23:00 - 0:00 a nemám problém zaspať, ale v priebehu noci sa vzždy zobudím nato, že musím ísť súrne na WC. Alebo zobudím sa na nejaký príšerný sen/nočnú moru (taktiež dosť častý jav u mňa) A inak spím tak 8-9 hodín, ale aj tak to nie je ráno úplne ono. Potom mávam obdobia, keď vôbec neviem zaspať....inak dospávanie nepomáha, obzvlášť ako to dnešná mládež cez víkendy praktizuje(hlavne, že ešte aj ja som dosť mladý,hah). Lieky na spanie už nechcem, sú nebezpečné a návykové.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám pre Teba dve odpovede :

 

1/ pozri si orgánové hodiny podľa čínskej medicíny, pretože nás vie zobudiť vnútorný orgán,ktorý práve začína "pracovať"

 

2/medzi pol piatou a piatou je čas, kedy sa "napájame" na "energiu"- biopole iného človeka alebo naopak- iný človek na našu. Je to čas, kedy má najväčšiu účinnosť liečenie na diaľku napríklad. Je možné, že si ovplyvnený aj týmto spôsobom. Dá sa to zmeniť tým, že po prebudení začneš relaxovať- myslieť na niečo, čo ťa upokojuje- more, hojdanie v sieti, les atp...ak vydržíš- spánok sa zlepší. :flowers:

 

http://zivotni-energ...e-mediciny.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja niekedy nemôžem zaspať aj napriek velkej únave... a dôvod je jednoznačný: neviem vypnúť mozog, stále preberám dianie cez deň.

Je to niečo podobné, ako keď sme išli do Chorvátska na nočnú jazdu, a keď sme prišli do ciela, stále som "šoféroval"= bol som stále v strehu. Zaspal som až večer, takže som ponocoval cca 48 hodín.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Táto noc bola tiež všelijaká, viac som nespal ako spal, ale aspoň som sa na chvíľu dostal do rem fázy, čo je obrovský pokrok za tých niekoľko posledných týždňov.

 

1/ pozri si orgánové hodiny podľa čínskej medicíny, pretože nás vie zobudiť vnútorný orgán,ktorý práve začína "pracovať"

 

http://zivotni-energ...e-mediciny.html

 

To si musím naštudovať

 

Ja niekedy nemôžem zaspať aj napriek velkej únave...

 

No však to je logické, si tak unavený, že nevládzeš ani zaspať, to aj mne sa stáva.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obvykle spavam max. 5-6 hodin, kedze malokedy idem spat pred polnocou a vstavam o siestej

roky,roky,roky... byval cas, ked som vstaval do rachoty uz pred stvrtou, lebo o pol piatej som uz musel stepovat na zastavke busu

obvykle si hodim vecer pri TV spravach desatminutovku (a potom este fachcim pri kompe) a raz za mesiac to dospim tak 7-8 hodinovym odpocinkom

 

zaspavam skor, ako trikrat vydychnem, ale vcera nie a nie (aspon zdanlivo), zalahol som okolo 01:00 a o 02:19 som sa zobudil a mal som pocit, ze zvonka ide nejaky smrad, ako keby niekto prilozil do kurenia hromadu PET flias. Tak som zavrel okno, ale citil som to stale, este som skontroloval balkon, lebo som nevedel, ci to je vonku hmla alebo dym, no bola to hmla a ziadny smrad som necitil. Ked som si lahol, stale ma to drazdilo v nose, az som rozmyslal, ci nam nehori nejaka elektrika, alebo niekto nepodpalil bytovku. Ale nakoniec som zaspal a kedze ma nezobudili hasici, ale budik, tak som mal asi cuchove halucinacie...

 

Je teda fakt, ze dnes velmi cerstvy nie som...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred spanim do pohara nalejem mlieko,do toho za lyzicu medu zamiesam vypijem.Spim ako by som bol mrtvy,sny si rano lepsie pamatam proste parada :) A este ked zacne v noci prsat koniec,hotove nebicko :innocent:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemám ťažkosti so spánkom. Spím 7- 8 hodín s výnimkou nejakeho plesu, svadby .. alebo keď ma zo sna výnimočne vyruší nejaký " divoký" sen . Spať 4 - 5 hodiny mi nestačí, vtedy sa necítim vo svojej koži... aj reflexy mám spomalené ... :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo ruší náš spánok?

 

 

 

Spánok je zvláštnym stavom a spája sa s ním množstvo zaujímavých skutočností a vedeckých zistení, ale aj povier a mýtov. Ak ho niečo ruší, odrazí sa to na našom telesnom a duševnom zdraví.

 

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/6575112/co-rusi-nas-spanok.html#ixzz2A28HKhC4

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stres, orgánové hodiny, čokoľvek.. spím ako zarezaný, hoci občas tiež vstávam unavený, ako by som celú noc nespal. a keď sa mi nechce zaspať, tak niečo robím a nepremáham sa (kniha je istota).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

mne pri probleme so spankom pomohla zmena matraca, v predajni kde som kupoval matrac mi poradili reklama , priznam sa bol som trochu skepticky ale uz pocas prvej noci na novom matraci som sa neskutocne dobre vyspal, mozno to nepomoze kazdemu ale mne osobne sa spi dobre aj ked idem spat o 1-2hej v noci rano nevstavam cely dolamany ako predtym

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Načo matrac?

 

Spat sa da

 

-v krcme na stole

-v priekope na ceste domov

-oprety o lopatu v robote /nevztahovat/

-a samozrejme na mojom gauci

 

a rano je clovek ako rybicka aj bez matracu!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už pár dní zle spím. Dôvod je manželka... kašle ako tuberák....Už som jej povedal, že to má od fajčenia, aby som jej vrátil požičané.... Zajtra sa chystá k doktorke, ...konečne....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

najhorsie je to tak okolo 14 poobede a po obede...

:)  alebo keď  prídeme domov z práce ...   keď sa dá, tak prospeje    malý "šlofík"  stačí taký 15 minútový ...  ak sa nedá, tak u nás   Lavazza alebo osviežujúci  čaj (zelený)  fajn vzpruží

 

 

na večer na kvalitný spánok  máme  overený aj pohár vínka,   tiež si radi pochutíme na bylinnom čaji ( levanduľový, medovkový)

 

 pozitívne tiež prospieva   pridať si  do kúpeľa  pár kvapiek  levanduľového oleja .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlavne treba mať poriadok v hlave; rôzne stresy a úzkosti vedia riadne ubrať zo spánku... mňa zo spánku momentálne vyrušuje iba naša Mafif, keď sa rozhodne, že sa chce hrať, žrať alebo ísť von... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov