Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Hľadám spoľahlivú taxislužbu v BA, nie príliš drahú, ale zase aspoň na nejakej úrovni (napr. že taxikárovi nebude z úst kvapkať čili omáčka a v piatok večer bude ešte triezvy). Máte s nejakou dobré skúsenosti, ktorú by ste odporučili?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o bratislavskej nie.

trochu mimo, ja viem, ale

lacnejšia a spoľahlivá a rokmi odskúšaná je stupavská - sú tam aj dve, obe skvelé ... nepoužívam ich často, ale aj na cestu z ba domov ju volám, sú lacnejší a mám s nimi len najlepšie skúsenosti ... od bratislavský spoločností ma odhovorili bratislavčania ... nevyskúšala som, len počula

síce sem píšem, ale žiaľ, bratislavské nepoznám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no nedavna skusenost s taxi v BA

cestovala som s drahym vlakom, na jeden dolezity pohovor .. a zrovna vtedy sa musi niekto vykotit pod vlak..takze hodinovy delay

prisli sme na stanicu, vedeli sme ze je to kusok od stanice, ale nebola chut cakat na mhd, ktora stoji na kazdom rohu, plus peso, hm, prist tam upachteny, nebodaj este hladat tu budovu...tak ze vezmeme taxi

 

min taxa 15 EUR :D

popravde, bolo nam to jedno, dali by sme mu mozno aj 30, nakolko to bolo fakt dolezite

cez cervene si to palil :D klopil zakruty ze som sa drzat musela a dokonca nam pomohol najst aj tu konkretnu budovu

 

vsak by som sa aj cudovala keby nas za tie prachy vysadi niekde na rohu :D

 

a odpoved na tvoju otazku, nie, nepoznam ziadnu konkretnu...vlastne ani neviem v akom aute sme sa viezli :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taxikom vela nechodim. ale poslednu dobru skusenost som mal s Presporok taxi - 0217699.

No a zakladne pravidlo je nikdy nebrat taxi zo stanovista, radsej si pekne opis cislo a telefonicky si ho objednaj, vyjde to lacnejsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stupavským taxíkom zo Starého mesta do Stupavy 15, od vojenskej nemocnice do Stupavy 10 ... stretla som sa raz s jedným pánom, ktorý s barlami išiel bratislavským taxíkom a voj. nemocnica - Stupava bola 22 ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja som zo Starého mesta do Mlynskej zaplatil takmer 9€, ale dopočul som sa, že to som mal ešte lacné...

 

ja sa v cenach taxi vobec neorientujem, ale podstatne je, ze si bol spokojny so sluzbou ako takou;

mrzelo by ma, keby moj odporucenie nesplnilo ocakavania (ako som pisal, po pracovnej stranke ho nepoznam a mna viezol zadarmo, ked som potreboval :P )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja som zazil jednu taxikarsku zahadu.

Potreboval som odviezt v nocnych hodinach z Novej doby na Kolibu, zavolali sme nejkay ten znamy dispecing (meno mi uz vypadlo) a tam nam po dlhsej komunikacii s taxikarmi povedali, ze pre nas taxik nemaju a doporucili nam nejake dalsie cislo, kde sa zopakovalo presne to iste.

 

Nakoniec sme nasli cislo na nejakeho sukromnika, ktory nas tam v pohode odviezol tusim za 8 Euro.

 

Ale to ignorovanie dispecingom som doteraz nepochopil. Keby povedali: "prosim pockajte X minut, kym sa nam uvolni taxik" , ale oni ma jednoducho dopisali. Zazili ste uz nieco podobne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takéto nie, opačné ...

 

síce som už písala, že nemám najmenší problém s tunajšími miestnymi taxikármi, ale raz som natrafila na jedného staršieho uhundraného pána - bolo to v zime, poľadovica, moja boľavá noha, - a po ukončení vernisáže v kulturáku som mala plné ruky tašky, fotoaparátu, kvetín, kalendára, šmykľavé čižmy ... a odvoz domov už nie, je to cca do dvoch kilometrov ...

tak som zavolala taxík. keď počul, kam potrebujem odviezť, brblanie nemalo konca, ale nakoniec sme si to vyjasnili, dokonca mi doma posvietil na schody k domu, ktoré boli ako sklo. a nebolo to v BA.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Aj ja si pamätám situáciu ke´d sme nevedeli za ten svet zohnať taxi, až na nejaký 6ty pokus..Nikde nemali voľné auto pritom vraj ponuka prevyšuje dopyt, Podľa mňa sú lenivý a vyberajú si fúry aké im vyhovujú.

Asi mesiac dozadu som zobral taxi zo stanovišťa, za cestu z Dúbravky do Petržky som zaplatil 15€ ale vtedy som bol taký naliaty že mi bolo jedno hlavne nech už som doma :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

v BA dnes taxikári poobede blokujú ulice ... ktovie, či pri štrajku aj fungujú, alebo si nechajú ujsť zárobky, alebo ako to je :

 

 

Vybojovali, že taxi v Bratislave nebudú jednofarebné. I tak protestujú. Bratislavskí taxikári budú dnes v popoludňajšej špičke brzdiť dopravu. Pýtajú viac peňazí a odmietajú vytláčanie starých áut.

Jeden ústupok už dosiahli, napriek tomu však dnes budú počas poobednej špičky protestovať.

Taxikári si podľa vlastných slov u primátora Bratislavy vybojovali, že nebude tlačiť na jednotnú farbu taxíkov. V priebehu posledných týždňov im teda sľúbil, že už nebude chcieť zvýhodňovať červené alebo biele autá.

Desiatky, možno až stovky áut so žltými značkami TAXI na strechách sa majú zapojiť do protestnej kolóny tiahnucej centrom mesta. Podľa Ondreja Wenzla z Únie taxikárov z Bratislavy chcú upozorniť najmä na finančné problémy.

Vyraziť plánujú z parkoviska pri divadle Aréna na petržalskej strane Starého mosta, cez Most SNP sa dostanú do centra, postupne prejdú popred prezidentský palác, Úrad vlády a parlament a skončiť majú okolo piatej na Námestí SNP.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 mesiacmi...

Ak sa chcete vyhnúť rôznym problémom s taxíkmi, používajte novú globálnu aplikáciu Liftago Taxi. Môžete si vybrať vodiča podľa dojazdového času, ceny a hodnotenie. Môžete naživo sledovať na mape, ako pre vás taxi prichádza a kadiaľ s vami potom jede. Môžete si pridať vodiča medzi obľúbené.
Liftago Taxi je zadarmo na stiahnutie tu: http://www.liftago.com/app/install/taxi/google/+KJOqt

Oveľa viac informácií o Liftago je tu: http://www.liftago.com/marketer/+KJOqt  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

o bratislavských taxikároch sa rozprávajú legendy / nech tí poctiví ráčia prepáčiť /, kontroly legendy potvrdili - pri každej tretej kontrole našli kontrolóri nedostatky, to sú tí, vďaka ktorým sa šíria legendy, tuším ...

 

Taxikári mali zle označené autá, v taxíku cestujúci nenašli základné informácie o prepravných podmienkach, vodič nevynuloval taxameter či nevydal doklad o zaplatení.

Cesta z centra mesta na letisko tiež vyšla cestujúceho aj vyše trojnásobne viac. Informoval o tom riaditeľ kancelárie primátora Ľubomír Andrassy.

 

Z 15 eur išli na 55

"Pri kontrolách sa potvrdila oprávnenosť sťažností na neúmerne vysoké cestovné. Napríklad najvyššie požadované cestovné z centra mesta na letisko bolo 55 eur, zo železničnej na autobusovú stanicu 35 eur," priblížil.

V prvom prípade by malo byť podľa jeho slov všeobecné jazdné na úrovni 15 eur, v druhom prípade maximálne 10 eur.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

občas - ale naozaj len občas, keď som v časovej tiesni alebo idem v nejakej nočnej hodine - využívam služby taxíka. Nemám sa na čo sťažovať. len jedno ma štve, a to že zo 3 krát som chcela taxík, keď sa spustila prietrž mračien a ja trčala bez dáždnika a potrebovala som sa dostať dakam - vtedy nebolo voľného taxíka.

Ale tiež ma raz nasrali, keď sme asi 10 rokov dozadu poriadali v záhrade gardenparty a chceli sme tam dopraviť hlavne rodičov, lebo je to asi 40 minút pre nás, pre nich by to bolo dvojnásobok najmenej, od električky do kopca a neboli by to oni už zvládli, a keď som na otázku dispečérky, že kam to bude, povedala, že na Zvončekovú, tak zrazu nebolo voľného taxíka...ja neviem, možno že sa báli, že sme nejaká mordparta, čo sa nechá vyviezť hore a potom chudáka taxikára ošklbeme a zmlátime, alebo dokonca odošleme na nebesia alebo čo. Vtedy som ľutovala, že som nenechala hovoriť mamku alebo svokru, hádam starých babiek by sa nebáli.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len jedno ma štve, a to že zo 3 krát som chcela taxík, keď sa spustila prietrž mračien a ja trčala bez dáždnika a potrebovala som sa dostať dakam - vtedy nebolo voľného taxíka.

 

 

Logicky, ked je prietrz mracien, chce taxik pouzit vynimocne vela ludi. Takze v tomto case tazko zozenies volneho taxika...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov