Skočiť na obsah

Montovaný dom z ocele či dreva?


Jovzin

Odporúčané príspevky

Zdravím Jovzín. S manželkou sme sa rozhodli pre montovaný dom, konkrétne sme išli cestou drevenej konštrukcie, hlavne kvôli rýchlosti výstavby a lepším tepelným izolačným vlastnostiam. Rozhodnutie prišlo po dlhom zvažovaní a porovnávaní s oceľovými konštrukciami. Nakoniec sme sa pre drevo rozhodli kvôli jeho prírodnému charakteru. Proces výstavby bol oveľa rýchlejší, než sme očakávali. Od podpísania zmluvy s výrobcom až po možnosť sa nasťahovať nám to trvalo približne 5 mesiacov. Samozrejme, veľa záležalo na včasnej príprave pozemku a vybavení všetkých povolení, ale samotná montáž domu bola otázkou týždňov. Cena bola pre nás ďalším dôležitým faktorom. Celkové náklady boli nižšie, ako sme očakávali pri murovanej stavbe, hoci sme si museli dávať pozor, aby sme nespravili kompromisy v kvalite materiálov a výbavy domu. Ak by som mal niekomu poradiť, určite by som odporučil zvážiť všetky pre a proti, dobre si vybrať dodávateľa a nebáť sa pýtať na referencie. A samozrejme, mať na pamäti, že každý projekt je individuálny a vyžaduje si prispôsobiť sa počas procesu. V našom prípade to bola jedna z najlepších rozhodnutí, ktoré sme kedy urobil. :) Snáď vám moja skúsenosť pomôže.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov