Skočiť na obsah

Syndróm prázdneho hniezda


Vilma Flinstonova

Odporúčané príspevky

keď sa deckám podarí napadnúť testament, možno s tým pohnú, ale nechcú to, nechcú tam chodiť, neťahá ich to, je to bremeno, ktoré si neprajú - deti už tiež nie sú najmladšie, a nie sú ako teta Anička - takže lazy tam pomaly plesnivejú, lebo o tie sa treba pravidelne starať, ináč tam všetko navlhne a pohnije.

 

takto to, čo po tete Aničke zostalo, momentálne vyzerá. v Šali obrovský dom s tisíckami kníh, ktorý sa dá aspoň temperovať, a celé lazy, všetka tá práca a peniaze a roky a drina navnivoč. zatiaľ.

 

deti by to mohli prenajať, keď to nemôžu predať

daj adresu ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skusim zistit, co sa tam okolo toho deje... jediny kontakt ma mama na tu najstarsiu dceru, a to je tazky pripad. Mama je najradsej, ked ju nepocuje, aj to len odkedy jej matka takto ochorela, inac ju pozna odmalicka, ale dcerka bola vzdy privelka madam, aby to priznala mojej mame aspon jednym pozdravom... a ostatne nie su o nic lepsie, na to mam tiez skvelu historku...

 

Dobre, neslubujem, ale ked nieco zistim, co stoji za zmienku, dam vediet...

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

a  je to tu zas, ibaže v zelenom.

Flinstone deťom všetko dovolí, dcére je to jedno, veď nekazia veci doma, ale u nás, to sa môže pravdaže. nechá malinkú, nech si zapína a vypína tlačiareň do omrzenia, nech si manipuluje s ovládačkami,  ešteže zatiaľ neobjavila práčku. Skrátka si myslím, že takéto veci tak malým deťom do rúk nepatria, nie sú na hranie. A Ninka (tá staršia) nám "vylepšila" sprchový kút. Vliezla si do neho a začala tam skákať a búchať do tých sklenených častí, a ten osol nie aby ma podporil, ked som ju posielala odtiaľ von, a jednoducho ju odtiaľ zobral, ešte sa ma spýtal, či chcem, aby k nám neradi chodili. skákať mohla v hale koľko sa jej zachcelo, ale ona musí akurát v sprcháči, A neviem, čo tam potom robila, lebo odkedy z neho vyliezla, príšerne nám vrzgajú na ňom tie dvierka. 

rada by som vedela, čo dcéra dovolí deťom, ktoré k nim prídu na návštevu, či aj ona im dovolí kaziť ich veci, ktoré deťom do rúk nepatria. veď aj naše decká chodili k starým rodičom, ale teda obe dnes už nebohé babky by im dali, keby sa hentak správali. A ten osol hlavne aby bol pekný, čo tam po tom, že my máme potom všetko ako u cigánov. 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

nedávno sme končne vypratali pivnicu. Včera som vypratávala chodbu, všetci sme tam mali nejaké veci, so súhlasom susedov som so zaťovou výdatnou pomocou v najväčšom lejaku odpratala rárohy do zberného dvora. Aj na balkóne som urobila poriadky, Flinstone tam mal svoju hromadu - dve ohavné krabice s rôznymi súčiastkami a predmetmi vrátane žiaroviek, kadejakých brúsnych kotúčov, klinčekov, elektrikárskych krabičiek a neviemčoho ešte, a na vrchu igelitka s nejakými vecami......už pol roka mu pílim uši, nech si s tým spraví poriadok, tak ešte včera som sa do toho pustila ja. A hľa, ohavný kút zmizol - pohodlne sa to pomestilo do skriniek. Dnes doobeda som chcela uvariť obed, a potom sa pustriť do čistenia porcelánu a skla - sú to dve plné vitrínky, Lenže do kuchyne sa mi nanosil Flinstone, že on ide upiecť koláč. Nuž som mu vysvetlila, že ja si síce vážim jeho kuchárske umenie, ale on mi tým úplne zhatil plány a ja nemám len varenie, ale ma čaká kopa ďalšej roboty, a potrebovala som pomôcť s upratovaním, to nestíham, a nie s varením, čo stíham hravo s prstom v zadku. on že jeho upratovanie nebaví a nemá preň vlohy. Povedala som mu, že to je taká pomoc asi ako keď príde pacient k lekárovi s boľavým slepým črevom, a lekár mu povie, že jeho nebaví operovať slepáky, ale že mu pomôže aspoň tak, že mu vyoperuje žlčník...a môžete 3x hádať, prečo sa hrabal piecť koláč akurát ked som chcela variť a potom umývať to sklo? No áno, otec Goriot!  A ešte sa čudoval, čo frflem. 

pri umývaní skla a porcelánu mi určite nechýbal, ale bolo by mi bodlo, keby aspoň z tej chodby odniesol zvyšok tých vecí do pivnice, lebo to chcem robiť ešte ráno, kým som pri sile, a chcem si už aj kapustnicu uvariť zajtra a aj šalát. Tie sú dobré keď sú trochu odstáte.

A ešte nachystať izbu pre otca, lebo cez Vianoce bude u nás. ten tiež ke´d som bola v najväčšej ráži volal, že mu došla káva, no, inokedy mu ju vždy kúpim a odnesiem, nech mu ju tam robia, ked má chuť, ale teraz by to znamenalo ďalšie zrdžanie, aspoň 3-hodinové, a ja som nevedela, kde mi hlava stojí, nieto sa ešte nejakou kávou zapodievať. Aj sa nahneval, ked som mu povedala, že terau nemôžem,  ved tam tie zamestnankyne chodia do tecsa nakupovať potraviny, tak nech im povie, že má tam vo fonde peniaze, nech mu kúpia, aj iným jeho spolubývajúcim takto kupujú. Bože, ked ja umriem, kto mu bude tú kávu kupovať? som zato zlá? Vianoce ešte nie sú, a ja už mám toho po krk, už aby bolo po nich. Tak Nový rok. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, pozerala si "Zahady tela" ? vraveli tam, ze Xantipy su cez sviatky este ufrflanejsie a skriepnejsie ako v bezne dni :D :D :D

 

kedy to dávali? Moooc rada si to pozriem, teraz už budem mať chvíľku času na to. no, asi budem tá Xantipa, harpya, alebo nazvi si to ako sa ti páči. 

Ale dnes musím Flinstona pochváliť a vyslovujem mu vďaku, dnes sa fakt prekonal. Konečne sme spolu dali celé naše poschodie do takého stavu, že je tam radosť chodiť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak sme si užili štedrý večer v trojici: my s Flinstonom a môj tatko. Ten už chudák nejako stráca pamäť, tak aj ked pozeráme niečo v telke, tak to je podchíľou "Čooo?", "To kto tam umreel?" a podobne, ale to už je súčasťou takého vysokého veku.  Hlavne že ešte ako tak chodí a neciká do plienok. A nech to tak je aj o rok, amen. 

 

 

post-2441-0-90335100-1577277431.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podobne.... koľko rokov má tatko, Vilma?

mame odchádza trochu sluch, ale pamäť ešte je ok, možno sem tam kvapku sklerózu, ináč je všetko chvalabohu ok.... ale problém je, že ja čakám furt na jóbove zvesti od lekára, a pravidelne mi vždy posledné tri roky osladí Vianoce, tak som nervös....
potom si to vyčítam, a tak, dokola.

bratovi je to jedno.
škoda hovoriť. býva doslova tri kroky od mamy, mama má opatrovateľku na tri hodiny denne, práve teraz nejaký čas jednu nesmierne nechutnú hroznú ženskú, ale nie sú opatrovateľky, takže ... je to na kočku.
ale tu aj napriek mojej nervozite príde na iné myšlienky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podobne.... koľko rokov má tatko, Vilma?

 

mame odchádza trochu sluch, ale pamäť ešte je ok, možno sem tam kvapku sklerózu, ináč je všetko chvalabohu ok.... ale problém je, že ja čakám furt na jóbove zvesti od lekára, a pravidelne mi vždy posledné tri roky osladí Vianoce, tak som nervös....

potom si to vyčítam, a tak, dokola.

 

bratovi je to jedno.

škoda hovoriť. býva doslova tri kroky od mamy, mama má opatrovateľku na tri hodiny denne, práve teraz nejaký čas jednu nesmierne nechutnú hroznú ženskú, ale nie sú opatrovateľky, takže ... je to na kočku.

ale tu aj napriek mojej nervozite príde na iné myšlienky.

 

Niekedy to tak býva, že ten, čo je najbližšie, na všetko srdečne kašle. neskúšala si mu občas pripomenúť, že má tam aj mamku, ktorú by jeho návšteva mohla potešiť? 

Taťuldo má 90, t.r. bude mať 91. Segra ho sľúbila vziať na Silvestra, ved to vlastne už je dnes. medzi sviatkami sme tu mali Žilinčanov, takže to sa s tatkom akurát vystriedali. V nedeľu odcestovali a pred 3kráľmi prídu zas, to bude mať vnučka Nelinka 2 roky, a švagor guľaté, takže hneď 2 oslavy v tesnom slede. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Ráno volala dcéra, že či nechcem nejaké čistiace prostriedky, ona vraj má nejaké nakúpené, ale chce ich vraj vymeniť za nejaké na prírodnej báze či čo, tak ja že dobre. A zrazu do toho Flinstone, že či nepotrebuje navariť. Ona že ďakuje, nie, ona si môže navariť aj sama. Ale Otec Goriot dobiedzal ďalej, až to mladá vzdala a že teda dobre a chcela zložiť. Ale Flinstone sa nedal. A že čo také by si priali. Ona že to je jedno. hocičo, ale on sa zasa nedal odbiť a začal menovať...môžete 3x hádať, u čoho to skončilo. Áno, uhádli ste. Šúľance. A to my sme mali včera parené buchty, ešte ja som ich dnes dojedala. 

A pýta sa ďalej, či má krumple, ona že áno. On že či má krumplí dosť. Ona že áno. Aspoň že to šiel variť k nim. a neblokoval mi pol dňa kuchyňu.

Tak sa vybral k nim, ja som robila štatistiky pre jedného známeho, sa mi aj hodilo, že ma nerušil. 

ďakujem ti, Bože, že sa jej nepýta aj či nepotrebuje upratať a ožehliť. Lebo to by prinútil mňa. To jeho nebaví. 

Tuším tá jeho mánia zasa graduje. 

 

  • Díky! 1
  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov