Skočiť na obsah

Janka R

Odporúčané príspevky

Zdieľate s inými ľuďmi nadšenie? viete pochopiť ich zanietenie niečím, niekým? viete rozpoznať, kedy je to úprimné a kedy divadlo,vypočítavosť,nálada? alebo emócie nemusíte... :) mňa to občas pochytí-nadšenie -napríklad aktuálne hot jógou..ale moje okolie moje sporadické nadšenia väčšinou nezdieľa...okolie myslím rodina, priatelia, známi...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zdieľate s inými ľuďmi nadšenie? viete pochopiť ich zanietenie niečím, niekým?

 

nezdieľam, väčšinou mi je to šumák.

alebo emócie nemusíte... :)

nemusím ani trochu, myslím že všetko sa dá vyriešiť bez zbytočných divadelných výstupov.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemusím ani trochu, myslím že všetko sa dá vyriešiť bez zbytočných divadelných výstupov.

 

jj,ale nie vždy sú to divadelné výstupy, ale spontánna reakcia :flowers: . nadšenie prináša oi radosť, inšpiráciu,skúsenosť s niečím novým...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty budeš riadny tvrďas ;)

 

:zubiska: :zubiska: :zubiska:

tvrďas ee, len obyčajný "studený čumák" B)

 

moja ex keď chytala tie svoje "duševné prújmy" tak čím viac ona zúrila tým som bol ja pokojnejší, to ju vedelo vytočiť až do nepríčetnosti :lol: :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: :zubiska: :zubiska:

tvrďas ee, len obyčajný "studený čumák" B)

 

moja ex keď chytala tie svoje "duševné prújmy" tak čím viac ona zúrila tým som bol ja pokojnejší, to ju vedelo vytočiť až do nepríčetnosti :lol: :lol:

 

trošku mimo tému, nie ? :kafe:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie :ahooj:

 

oki:) asi si bol zo svojho správania sa k ex nadšený :smile2:

 

a tak len odpovedal na otázku no :)

 

inak aby som bol aj ja k téme ... takže či zdieľam nadšenie z inými ? to záleží o koho ide a o čo ide :)

 

veď oki lopata :flowers:

rada si prečítam s kým teda rád zdieľaš nadšenie a z čoho napríklad :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zdieľate s inými ľuďmi nadšenie? viete pochopiť ich zanietenie niečím, niekým? viete rozpoznať, kedy je to úprimné a kedy divadlo,vypočítavosť,nálada? alebo emócie nemusíte... :) mňa to občas pochytí-nadšenie -napríklad aktuálne hot jógou..ale moje okolie moje sporadické nadšenia väčšinou nezdieľa...okolie myslím rodina, priatelia, známi...

 

tak sa navrátime k téme :)

nadšenia podobného druhu nezdieľam, a nenadchýnam sa ani sama ... priveľké vášne, nech sú spojené s čímkoľvek, nemusím.

tešiť sa teším, mám radosť z jednoduchých vecí, aj za ľudí a z ľudí, keď je tá radosť na mieste, ale nadšenie - keď je tým myslené čosi ako úplne sa do čohosi ponoriť, nadchnúť sa pre vec, a získavať druhých, a ospevovať a žiť pre čosi či kohosi, sektu, guru, zumbu, diétu, ... to nie ...

 

emócie sa snažím nedať najavo, usmejem sa, to áno. ale nedarí sa mi nedať najavo ľútosť či smútok, to nezakryjem. u druhých ľudí nadšenie či emócie či pocity registrujem, aj falošné, a nálady a zmeny nálady veľmi - anténky mám vytrčené a cvitlivé odjakživa priveľmi, bez toho, že by som chcela.

neodhadnem vždy, ale cítim zmenu vzduchu, aj nepatrnú.

 

nenadchýna ma, že by nadchla nejaká hudobná skupina, či cvičenie, či obraz, ... páči sa mi, mám nejakú náklonnosť, niečo, na čo sa viem dívať či čítať či počúvať s miernym úžasom, ale nie nadšením, keď mám rada, mám rada kdesi hlboko, a pre seba, keď smútim či ma dojme, tečú mi slzy samé od seba, ale nejasám, nevyskakujem, netlieskam, neujúkam, neomdlievam, nehádžem sa o zem, slzy utieram nenápadne, vyhýbam sa priveľkým emóciám ... ... :)

 

 

/ ináč, len tak pre objasnenie, mnohí toto naše krásne fórum voláme "fórum melancholikov" :) ... to má svoju príčinu v koooope melancholikov - tu je zopár testov, kde sa to ujasní ... http://forum.freespa...h__1#entry90095 :D /

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oki:) asi si bol zo svojho správania sa k ex nadšený :smile2:

 

nie.

 

nebol som nadšený ani z jej správania, ani zo svojho.

dnes sa z toho už len smejem, je to minulosť, ale kto nežil s človekom s emočnou poruchou (http://akomaestenepo...rucha-osobnosti) ten ani len netuší o čom to je.

keď už si založila tému o emóciách tak tomu kúr že to bolo sakra o emóciách! a jediná možná reakcia bola zachovať chladnú hlavu, pretože inak by sme sa asi navzájom pozabíjali alebo skončili v cvokhause.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veď oki lopata :flowers:

rada si prečítam s kým teda rád zdieľaš nadšenie a z čoho napríklad :)

 

z ľudí čo mám rád, čo stoja pri mne... a z čoho napríklad ? že si našli prácu, alebo stretli príjemných ľudí, boli na dobrom koncerte a podobne ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

too game : jj, je to o spôsobe, akým vyjadríme emócie nadšenia. emócie vôbec... ja som schopná aj zatlieskať, keď je niečo fakt superné :yes_yes: a to už mám nejaký ten rôčik:) usmievam sa z úprimného nadšenia iného človeka no a niekedy mi nadšenie vadí...možno je v tom kvapka závisti -_-

 

z ľudí čo mám rád, čo stoja pri mne... a z čoho napríklad ? že si našli prácu, alebo stretli príjemných ľudí, boli na dobrom koncerte a podobne ...

 

určite ? :P

 

nie.

 

nebol som nadšený ani z jej správania, ani zo svojho.

dnes sa z toho už len smejem, je to minulosť, ale kto nežil s človekom s emočnou poruchou (http://akomaestenepo...rucha-osobnosti) ten ani len netuší o čom to je.

keď už si založila tému o emóciách tak tomu kúr že to bolo sakra o emóciách! a jediná možná reakcia bola zachovať chladnú hlavu, pretože inak by sme sa asi navzájom pozabíjali alebo skončili v cvokhause.

 

clovek2, prečo nechávame to zlé vo vzťahoch dôjsť až tak ďaleko...je to skôr rečnícka otázka, pretože sa to deje...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ehm ... nebude to práve tým, že "starý" hipisák ? :innocent:

spať v stanoch v dvadsiatke a o dve desaťročia neskôr ... oné, šesťdesiate roky sú moja slabosť, ale ja tiež si radšej uviažem šatku kolom čela, a kuknem film o woodstocku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a máme nadšenie :) šup pod hviezdy, stan nie je podmienkou, vegetariánske čosi ti už k raňajkám dajú :agree:

starý hipísák bude nadšený, milovník hviezd bude nadšený, vegeteriáni budú nadšení, že robia dobrý skutok, chrobáci všetci lesní budú nadšení ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedna vec je zdielat emocie na zaklade "podlahnutia davovej psychoze" (a to neberiem do uvahy negativnu stranku tohto javu, ako sa vseobecne predpoklada) = drzat sa za ruky a spievat lalala

a druha vec je zdielat nadsenie spaetne, ked si clovek prehodnoti zazitky, plusy, minusy = bolo to super, chcem to zazit znova

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že si najbližšie tomu, čo som tu chcela rozdebatiť D'Ady :flowers:

 

o davovom nadšení by som možno tiež niekedy chcela hodiť tému...no momentálne ma zaujíma to, či a ako prežívame nadšenie iných...a ak ma nadšenie iných irituje, tak prečo...čo je za tým...ja som už vyššie napísala, že viem zdieľať nadšenie blízkeho človeka, a dám to najavo niekedy úsmevom, niekedy gestom, občas výkrikom JO! proste - je to spontánne. samozrejme niektoré nadšenia mi pekne lezú na nervy ...naposledy napríklad nekonečné fotenie sladkých obrázkov západov slnka a mora :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

premýšľam- možno aj preciťujem :), aký duševný stav je opakom nadšenia? ľahostajnosť? melanchólia? agresivita?...duševne zdravý človek by mal byť schopný prejavovať oba póly... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm ? prečo ? :)

potom by sme si najprv asi mali ujasniť, čo je vlastne nadšenie, ... a či skutočne je nutné tlieskať, skákať a ujúkať, keď napríklad človek objaví, že ty brďo, pilates mu robí dobre na chrbticu, skvelé, alebo keď naši dajú gól ... nestačí zvolať juch!, usmiať sa, držať palce, povedať paráda! ... alebo zvesela hučať do ľudí, že jedine herbalife ich postaví na nohy ? :)

 

:)

aj duševne zdravý človek má istú povahu, skúsenosť, založenie, keď už spomíname melancholikov, flegmatik sa bude usmievať, cholerik skákať po plafón ... čo je pre niekoho vrchol nadšenia, je pre druhého jednoduchý úsmev ... nemyslím, že to má priveľa s duševným zdravím ako takým ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm ? prečo ? :)

potom by sme si najprv asi mali ujasniť, čo je vlastne nadšenie, ...

 

jj, súhlas. :flowers: ja vnímam nadšenie ako pozitívny pocit niekde v oblasti solaru , ktorý môžem rôznymi spôsobmi prejaviť, alebo nemusím...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím si, že nadšenie je spúšťačom všetkého nového- zážitku, zručnosti, vzťahu...hádam aj Boh bol nadšený, keď tvoril človeka...minimálne zo Seba :D

iná téma už je, na čo sa nadšenie v nás časom pretvorí...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov