Skočiť na obsah

olga

Odporúčané príspevky

Ja mam uz 22 a este som nikoho nemala..Pride,ked pride?Myslim si,ze re mna nie.Asi za vela nestojim.Neviem si ani predstavit,ze by som s niekym flirtovala.Bojim sa.dost som hanbliva a mam problem sa na chlapa ,ked sa mi paci pozriet,vacsinou sa pozeram radsej do zeme.Ved viem ,ze by ma aj tak nechceli.Ved preco aj?Preco som stale sama?

Neviete mi nejako pomoct?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

olga, trochu určite áno, trochu určite pomôže už len o problémoch hovoriť, to nie je nič nové, že ... len tak pre začiatok : prosím ťa, prestaň si myslieť, že za nič nestojíš. to nie je pravda, a hanblivosť a dívanie sa do zeme nie je hriech ...

a hodne ľudí je samo, a 22 rokov je len 22 rokov, nie je nikde napísané, že v 22 už treba mať všetko za sebou. ani náhodou.

 

trochu si protirečíš, a nemáš to domyslené, / hanblivá, pozeráš do zeme, nikdy na chlapa, ani keď sa ti páči, vyhýbaš sa aj pohľadu, tak si ťa nikto nenájde, aj preto si sama, nie preto že za nič nestojíš / ... ale ale myslím, že to chápeme ... kto bol / je mladý, a mal čo len chvíľu podobné problémy, dokonale to chápe ...

 

na opačnom konci stoja zasa mladí muži, s úplne rovnakými alebo podobnými problémami.

 

len to dať nejako dokopy, môžeme skúsiť : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uff, olga...znacne by to chcelo trochu viac sebavedomia a ziadne podcenovanie, ako tu pises. Prave preto si mozno sama, ze sa vzdas este skor ako vobec nieco moze vzniknut medzi tebou a muzom. S takymto postojom to nikam nedotiahnes, ved ono to nie vzdy tak funguje, ze ak budes niekde v kute cakat na princa....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne vzdy hovorili ,krd som bola mala,ze chlap ma dobyjat zenu.A ze ked ma bude chciet spravi vsetko.Tak ked nikto nespravil.?Asi za to nestojim.

Dakujem za rady,ale neviem o mam robit.Ked ja sa hanbim a nedokazem chlapa dobyjat.Mam ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Olga, zacni hlavne od seba...nepodcenuj sa a nehadz hned flintu do zita. Ak mas zaujem o chlapa, tak nemusis ho hned zrovna uhanat-dobijat...zvlast ak si myslis, ze to nedokazes..ono je to tazke radit ti, co mas robit. Ty by si to mala tak trochu vycitit...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne vzdy hovorili ,krd som bola mala,ze chlap ma dobyjat zenu.A ze ked ma bude chciet spravi vsetko.Tak ked nikto nespravil.?Asi za to nestojim.

Dakujem za rady,ale neviem o mam robit.Ked ja sa hanbim a nedokazem chlapa dobyjat.Mam ?

 

ale tá žena musí ukázať, že existuje ... že je tu, že je osobnosť, že je treba s ňou počítať

 

to neznamená, že sa treba ponúkať, alebo sa správať ak pláza cica, loviaca podnikateľov v Auparku ... kdeže, ani zďaleka ...

 

ale aj Snehulienka urobila takú vec, že sa najprv dala otráviť, vystaviť, vzbudila pozornosť, a tak ju našiel princ na bielom koni ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne vzdy hovorili ,krd som bola mala,ze chlap ma dobyjat zenu.A ze ked ma bude chciet spravi vsetko.Tak ked nikto nespravil.?Asi za to nestojim.

Dakujem za rady,ale neviem o mam robit.Ked ja sa hanbim a nedokazem chlapa dobyjat.Mam ?

 

Ak ho nijako nezaujmes, tak nema dovod ta dobyjat.

Venuj sa sebe a svojim zalubam a na chlapov zabudni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na mna sa jedan chlap pozerava furt ,ale ked ja neviem preco.Ci som divna.Mozno som len nejaka neuvolnena a preto sa na mna pozera?Napriklad ,ked caka na vytah ,tak kym nepride a ja do zeme.Alebo chodi tak vystrety,ze viac sa uz neda.Pripadam si ako 12ka,ale ja naozaj sa v tom ani v mojom veku nevyznam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a preco pozeras do zeme?

myslis si ze tak niekoho zaujmes?

 

skus sa nad touto zakladnou vecou zamysliet, potom si to uvedom, a ked pokrocis, napis ci sa nieco zmenilo

a ver, ze aj ten chlap pri vytahu sa zacne spravat zrazu inak, resp ty to uvidis

 

kontakt sa nadvazuje hlavne ocnym kontaktom..ako ten moze nastat, ked pozeras do zeme?

nerozumiem o co tu vlastne ide

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uff, 22 rokov nie je vôbec veľa! no a čo, že si nikoho nemala? Rozvíjaj to, v čom si dobrá, rob to, čo ťa baví, možno práve pri takej nejakej činnosti stretneš niekoho...Hľadaj si dôvody, čo by na tebe mohlo zaujať, a nie, prečo nič nezaujme. Ked nič neukážeš, tak nič nezaujme. To je logické, nie? dakedy stačí sa len usmiať na niekoho. To by si ale nesmela čučať do zeme! Tak pekne hore hlavu a žiadne čučanie do zeme.

Sedej panenko v koutě, jseš-li hodná, najdou tě - tak to už dávno neplatí. Je toľko všeijakých trikov, ktorými na seba môžeš upozorniť, a nebudeš pritom vyzerať blbo!

ale netreba myslieť len na to, aby si dakoho stretla a chodiť dakam len s tým zámerom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Olga, nepatrím k u krásavcom, ale nikdy som nemal problém zo ženami (za mlada :zubiska: , teraz račšej neskúšam).Chodil som 6 rokov z krásnou dlhovlasou blondínkou, dokonca iná mi vliezla do postele, ale to som už chodil z mojou manželkou, takže som ju vypoklonkoval von z pelecha....

Nie je dôležité ako človek vyzerá, ale čím zaujme toho druhého.(ak niekto pozerá len na výzor, dlho si z ním neužiješ, lebo vždy sa nájde niekto krajší a mladší.

Inak, moju manželku som hladal v polmilionovej Bratislave po diskotéke tak ,ako spieva Elán " hladať dievča bez adresy ,bez mena"...a vypátral som ju :wall: :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... tak ako si nasla toto forum, najdes urcite kopec poucnych clankov na to, ako si zdvihnut sebavedomie...

 

akosi prestavam verit tymto rozpravkam .. si pripadam ako v ere Brava .. je vobec mozne, aby bol 22rocny clovek hentak izolovany? pricom s prispievanim na forum nema vobec problem?

 

ja neviem, mozno dotycnu podcenujem, precenujem, neviem .. ale zisiel by sa Tomas, aby ju dal do parady

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

netusime, ake mas zaluby, zvyky, priatelov...

urcite by si sa mala stretavat s ludmi, s ktorymi si mas co povedat, s ktorymi mas spolocne zaluby (to je dolezite aj pre buduci vztah) - no a tam je potom dost velka pravdepodobnost, ze stretnes niekoho, s kym si budes rozumiet

vela stastia !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Olga, nepatrím k u krásavcom, ale nikdy som nemal problém zo ženami (za mlada :zubiska: , teraz račšej neskúšam).Chodil som 6 rokov z krásnou dlhovlasou blondínkou, dokonca iná mi vliezla do postele, ale to som už chodil z mojou manželkou, takže som ju vypoklonkoval von z pelecha....

Nie je dôležité ako človek vyzerá, ale čím zaujme toho druhého.(ak niekto pozerá len na výzor, dlho si z ním neužiješ, lebo vždy sa nájde niekto krajší a mladší.

Inak, moju manželku som hladal v polmilionovej Bratislave po diskotéke tak ,ako spieva Elán " hladať dievča bez adresy ,bez mena"...a vypátral som ju :wall: :zubiska:

 

A kolko mas rokov?

Vidis,no mna nikto nehladal a nemyslim ,ze by sa to stalo.Preco sa nikto nemoze tak do mna zamilovat?ved nie som az taka zla .Tiez so dlhovlasa blondina.

Ja by som tiez chcela,aby si ma niekto vybral,byt pre muza vyvolenou.Aby ma niekto objal a mysleli sme na seba,cakali sa............

Preco si to nezasluzim?Ja uz ani nic nechcem.pre moje kaaratky je bezne a je im uplne normalne,ze ich chlap vodi na vrcere,do cukrarne,vola im .Chcu kvety,a na valentina by hocico nechceli.Jedna dokonca sa stazovala,ze co ssi mysli,ked jej len kvetinu doniesol-

Mne by nic nemusel dat ani ma nikde nosit ziadny chlap.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

olga,

píše ti tu poriadne široké vekové rozpätie ... od mladých dvadsiatnikov až po prekročených päťdesiatnikov, celé spektrum : )

a všetci v podstate to isté - trošku potrebuješ zdvihnúť sebavedomie - pre začiatok aspoň trošku.

 

a je vcelku možné, že neičo podobné prežíva, alebo prežíval niekto z nás ... všetci sme mali v živote kdejaké obdobia.

chápem to, trochu to poznám, mala som kedysi obdobia v živote, keď to bolo podobne ťažké, a potom aj naopak ťažké, a iste mal kdekto kdečo ...

 

ale trošičku už treba zdvihnúť tú hlavu, a pozerať aj na ľudí ... nielen do zeme ... hm ?

 

aspoň tak, aby si sa nedivila, prečo na teba ten chlap pri výťahu pozerá.

asi preto, lebo si ho zaujala.

keď sa nepozrieš aspoň jeho smerom, a budeš mať hlavu pri zemi, a aspoň akoby náhodou nezavadíš o neho pohľadom, bude si myslieť, že si zadaná - to minimálne.

a zanedlho sa prestane o teba zaujímať.

 

na jednej strane sa pýtaš, prečo nikoho nemáš, a prečo o teba nikto nezavadí, a keď zavadí a pozerá, to je zle ...

 

ale všimla si si, že pozerá : ) len zdvihni hlavu, nemusíš mu pozerať hneď do očí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ahoj Olga!

Ja ťa chápem, mala som rovnaký problém len trochu skôr - v 19tich :) Dnes už je to za mnou a vieš prečo? Musela som si len uvedomiť, že potrebujem pomoc. Vyhladala som psychológa, bol to muž, síce som sa trochu hanbila, ale nejako som sa mu so všetkým zverila a "čuduj sa svete" on mi pomohol! :) Keď chceš napíšem ti sem ako približne sme postupovali, možno ti to pomôže a nebudeš musieť mínať peniaze zbytočne :) Vieš, ja som bola na tom až tak zle, že som celé dni len bola zavretá doma a rozmýšlala nad tým, prečo ma nikto nechce. Kamarátky, dlhoročné (!!!!) sa na mňa preto vykašlali, mysleli si, že im závidím, že oni majú už 5 vzťahov za sebou a ja ani jeden. Nebola to pravda, ale to je teraz jedno. Strašne si mi teraz pripomenula tie časy..... Aj v škole som nebola schopná zdvihnúť zrak a to si už podla mňa aj učitelia mysleli o mne všeličo :D No namiesto toho, aby som sa lutovala som sa rozhodla, že si pomôžem. Nechcela som predsa stráviť celý svoj život, ktorý som mala ešte pred sebou, sama a v depresiách! Ani ty nechceš, však?! Takže:

Najprv mi všetko vysvetlil. Je všeobecne známe (a ja blbá som to nevedela), že ľudia, kt. sa vyhýbajú očnému kontaktu buď majú niečo zlé za ušami, nízke sebavedomie, alebo nezáujem. A ty predsa chceš, aby sa o teba zaujímal. Čo máš teda robiť? Pozerať sa do očí! Keď je ti to nepríjemné, tak sa pozeraj občas aj na okolo, ten pohľad má byť ajtak len pár sekundový. Ja som to napríklad skúšavala na ulici a v kadejakých obchod. domoch, že som sa proste prestala pozerať do zeme a začala som vnímať ľudí na okolo. Nemysli si, že ked ty sa nepozeráš, oni ta nevidia :) Pokukaj sa všade, kam ťa oči zavedú. Jedno som si musela zapamätať - nikdy, ale fakt NIKDY sa nepozerať do zeme! Pokial tam neni 500vka :)

Každý večer som si napísala 5 vecí, kt. by som chcela na druhý deň pre svoje sebavedomie urobiť. Čo si pamätám, tak to bolo hlavne to chodenie po ulici, očný kontakt, po nejakom tom týždni už aj rozhovor. Chodila som viac medzi ľudí, zobrala som svojho bratranca a vyrazili sme.neskôr sa pridali aj jeho kamaráti :P Skús si týchto 5 vecí napísať aj ty, nikomu to nemusíš ukázať. A na konci dňa si vyškrti, čo si urobila. Ten pocit stojí za to.

ďalej si spíš veci, kt. sa na tebe páčia tebe a ludom. Aj to mi pomohlo. Treba začať ináč vnímať seba a ludia ťa tiež začú vnímať lepšie. A musíš byť pozitívne naladená. Hlavne sa ničoho neboj, ked ti ide niekto naproti na ulici, tak nanho vždy aspon raz a najlepšie dvakrát pozri. Ked sa na to budeš citit, usmej sa. Nikdy nevieš čo ťa čaká.

Ja som takto získala sebavedomie a do roka som si našla teraz už manžela.

Vela šťastia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ahoj, Olga, neboj sa, nie si ani prva ani posledna, co take nieco preziva... otazka znie, ci si ochotna s tym nieco urobit alebo nie... mas niekolko moznosti - mozes vyhladat odbornu pomoc, mozes sa s tym pobit sama vlastnymi silami alebo mozes cely zivot nariekat, ake si uboziatko, ze ta nikto nechce... zakladna otazka - mas problem komunikovat len s muzmi, ktori sa ti pacia alebo s ludmi vseobecne?

v kazdom pripade by si sa nemala zameriavat na to, ako ulovit chlapa (to zase az take tazke nie je), ale ako zo seba vychovat stastnu a vyrovnanu bytost, len vtedy mas velku sancu si toho chlapa aj udrzat... Monca ti radi velmi dobre, podobne som postupovala aj ja, hoc bez pomoci psychologa... postupne som sa prestala tak sialene hanbit, naucila som sa komunikovat s ludmi, uvedomila som si, v com som dobra, proste som nabrala konecne dostatok sebavedomia... postupne po malych krocikoch som sa posuvala dalej, prestala som snivat o tom, ako budem zit, az raz niekedy... - a zacala som zit hned tu a teraz. naucila som sa byt stastna len tak, sama pre seba, zacala som robit, co som robit chcela a prestala som sa trapit tym, co si o tom myslia ini... a potom prisiel aj "on, mojho srdca sampion", a uz je to skoro 10 rokov... a prave dnes sa ma kamos zo strednej pytal - a ako sa mas? a hadaj, co som odpovedala - mam sa skvele! :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov