Skočiť na obsah

Cena za pripojenie


Sniper

Odporúčané príspevky

Momentálne platím za internet mesačne 15,16€ (síce v cenníku majú 15,15€, takže ma vlastne okrádajú). Teraz to isté pripojenie čo mám ponúkajú v akcii za 9,90€ mesačne. Stihli ma však informovať, že pri znížení platby vyberajú poplatok 20€, takže šetriť by som začal až po štyroch mesiacoch. Môžem sa zaviazať na 12 mesiacov alebo na 24. Keby som sa zaviazal na 12, tak by som celkovo ušetril asi 43€, ale pri 24 mesačnej viazanosti až 106€. Takže mám dilemu. Platba nejakých 15€ za internet nie je veľa, ale poznám veľa takých, čo platia ešte menej pri obdobnom pripojení. A keď si predstavím, že akciová ponuka mi zníži cenu o celú tretinu, tak sa mi to zdá výhodné. Len sa nechcem viazať, človek nevie čo bude za rok a čo bude za dva, tak to už vôbec nie. Aj keď viem, že ten internet budem využívať tak či tak a platiť ho zrejme budem aj keď odídem z domu. Takže mám dilemu. Ako by ste to riešili vy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 18
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    6

  • Ryan Giggs

    4

  • Darkman

    3

  • game

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Momentálne platím za internet mesačne 15,16€ ... internet budem využívať tak či tak a platiť ho zrejme budem aj keď odídem z domu. Takže mám dilemu. Ako by ste to riešili vy?

 

A môžete odpočítať tento poplatok z dane?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ono by asi bolo dobre vediet, ake mas za tu cenu sluzby...

ja tiez mam 9,90 za mesiac, v zasade je to wifi, ale pre nasu malu bytovku mame spolocnu antenu a rozvod do bytov

rychlost tusim 2,5 Mbit, oni raz za cas podvihnu rychlost pri zachovani ceny, sme tak pripojeni uz niekolko rokov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dva roky zbehnu ako voda, ja mam vzdy viazanost na dva roky a ani mi to nepride. akurat, ze som musel platit aj ked som bol prec, lebo nie je mozne docasne prerusenie a ked ma raz vypli, pre neskoru uhradu, tak na dalsej fakture som mal +30€ za odpojenie+pripojenie. takze si vyber..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ono by asi bolo dobre vediet, ake mas za tu cenu sluzby...

ja tiez mam 9,90 za mesiac, v zasade je to wifi, ale pre nasu malu bytovku mame spolocnu antenu a rozvod do bytov

rychlost tusim 2,5 Mbit, oni raz za cas podvihnu rychlost pri zachovani ceny, sme tak pripojeni uz niekolko rokov

 

Optiku 10Mbit hore dole. Výhodu vidím, že upstream mám 10mbit, pri bežných službách to nebýva.

 

dva roky zbehnu ako voda, ja mam vzdy viazanost na dva roky a ani mi to nepride. akurat, ze som musel platit aj ked som bol prec, lebo nie je mozne docasne prerusenie a ked ma raz vypli, pre neskoru uhradu, tak na dalsej fakture som mal +30€ za odpojenie+pripojenie. takze si vyber..

 

No to je to, že ja sa nechcem viazať. Ja neviem čo bude za mesiac, nieto za rok, dva. Aj keď viem, že ten internet na 99% pôjde. Však už rok a pol idem bez viazanosti. Najmenej.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15€ je dosť veľa. Zaleži ale ako je na tom konkurencia tam u vas. U nas by to bola vyrazne prehnana cena vzhľadom na to, čo tu ponuka najväčši provider (64 Mbit, 30+10 minut telefon, IPTV cca 100 programov vratane HD, bez viazanosti, to všetko za 17,92€). A konkurencia sa logicky musela prispôsobiť, tak išli cenou dole. 10€ už za to znie lepšie, ale zase ta viazanosť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak si v KE pripojený cez Antik, tak potom chápem, ale tu nemáme žiadneho lokálneho providera, ktorý poskytuje služby v rámci 2-3 sídlisk. Tu je buď Swan, Telekom alebo Orange, ktorí pôsobia v celej krajine, takže ceny sú pre celé Slovensko.

 

 

10€ už za to znie lepšie, ale zase ta viazanosť...

 

No však práve.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

GTS, bývalá Nextra - tiež 14 eur aj niečo. nedávno sa nám ponúkalo Magio, s horšími podmienkami, za 17.

GTS je rýchle, vypadáva minimálne, neveľmi je tu čosi lepšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Antik funguje snad s vynimkou Presova v kazdom velkom meste na vychode. Uz aj do niektorych obci vedie optika.

V panelaku mame opticke rozvody od 4 ci 5 firiem (to ma 3/4 mesta) co nemaju ani v Prahe, nieto este v Blave ci nebodaj inde v SR.

A potom ze Vychod je zaostaly...

 

A UPC? Nemaju nic zaujimave? Maju tam u vas vobec optiku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konkrétne v našom meste optika nie je ... tam začína a končí celá kopa kdečoho.

/ pred cca 17 - 18 rokmi sa mali občania vyjadriť, či to chcú, zdalo sa im to drahé. ďalšia generácia nadáva, že to tá staršia gazdovská ( ktorá už pomaly vymrela ) nechcela, lebo načo /

pred pár týždňami GTS zrýchľovalo pripojenia, a zahaprovalo to naším smerom, vypadával net, staré linky to neuniesli.

nakoniec sa to vyriešilo, ale na optických kábloch tu stojí kdečo. v tomto kútiku sveta sme viac na konci republiky ako na východe.

predpoklad je, že konečne sa možno niečo pohne, celé nové vilové sídliská a kúsok od BA to nakoniec možno vynútia, ale zatiaľ nič.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Antik funguje snad s vynimkou Presova v kazdom velkom meste na vychode. Uz aj do niektorych obci vedie optika.

V panelaku mame opticke rozvody od 4 ci 5 firiem (to ma 3/4 mesta) co nemaju ani v Prahe, nieto este v Blave ci nebodaj inde v SR.

A potom ze Vychod je zaostaly...

 

A UPC? Nemaju nic zaujimave? Maju tam u vas vobec optiku?

 

Ale no....v Ba je uplne bezne UPC + Orange + T-com, pripadne + nejake lokalny provider... tak pomaly s tym co tu mame a co nie ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

UPC + Orange + T-com je na kazdom vacsom sidlisku. Skutocne si myslis, ze bratislavsky zakaznik je pre tieto spolocnosti menej zaujimavy ako kosicky? Alebo z akeho dovodu by tu svoju opticku siet mali mat slabsiu?

Ale kludne si nechaj formovat obraz slovenskymi forami...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikde som nepisal ze maju slabsiu siet. Ti traja su vsade. O nich ale rec nie je. Hovorim o tej "nadstavbe". Ked uz reagujes, tak na to co clovek pise, nie na to co si domyslis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My UPC nemáme, teda aspoň neviem o tom, že by sme ho tu mali. Ale podľa reakcií čo čítam na internete, by som si ho asi nedal. Najskôr asi Fibernet od Orange, ale inak ja som Swanom nespokojný nie som, len mám dilemu, či sa mám kvôli ušetreným 5 eurám zaviazať na ďalšie dva roky. Teda za tie dva roky by to ušetrilo stovku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ta nadstavba vobec nie je len na jednom sidlisku, uz len bonet a isper posobi vo vacsine petrzalky. V inych mestkych castiach zas operuju iny (napr. ElsoNet). A este su tu vacsi operatory ako slovanet a swan. Takze skutocne 4/5 rozvodov najdes v dobre casti mesta a nie len na tom tvojom jednom sidlisku.

 

ad. topic : Pokial si spokojny, internet je rychlostou stabilny, nevypadava, nema packet lost, tak sa upis. Usetrene peniaze prijdu vhod a ak je spokojnost, tak ineho providera asi hladat aj tak neplanujes :) A symetricky up/down sa hlada tazko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 rokmi...

Obecnesiete majú cenu 15,90.s DPH....  na optike aj na wifi v obciach.  Je to pripojenie , ktoré je neobmedzené. Žiadne obmedzenia , ak ste normálny klient a nie niekto kto ťahá 2Tb za 2 hodky. Ak máte Router s 1Gb vstupom na WAN a nekúpili ste si router čo má v ,, WIFI 300MB,, ale len 100Mb vstup na WAN tak to ide podľa toho aký konekt máme v obci.  V Meste to ide super lebo je to všetko na optike napriamo a je tam menšia cena 10€.  Inak boli sme  prví kto dal v Nitre túto cenu, potom to dal aj SWAN.  IPTV máme zatiaľ od TV2GO a inak máme aj vlastnú TV vysielanie v  DVB-C už v Pieštanoch, Nitre , LM, Levice a Nová Baňa. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov