Skočiť na obsah

Klíma alebo vonkajšie žalúzie?


Jovzin

Odporúčané príspevky

Ja momentalne Mederujem...

Vnutorna klima ma hadičku na odvod vody, problemom optickym je to, že ak su dlhé trubkove trasy a odvod musi mať spad, tak rurky musia ist šikmo na stene, nie pekne v rohu vodorovne....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže už to je ... chlapci boli ohlásený na 9,00, o 7,50 volali, že už sú pod oknami, či už môžu prísť ...
no mohli, v podstate bolo všetko vypratané, len postele bolo treba zakryť.

 

bordelu a prachu ani nie je priveľa, steny sú tu tehlové, tak sa im dobre vŕtalo, museli to previesť cez izbu na balkón, a okolo 10,45 už vypisovali papiere.

s tým, ako pekne to spravili, upratali po sebe svoj bordel, dokonca pýtali metlu a lopatku, mali vlastný vysavač, vŕtanie zachytávali do hadice vysavača, odviedli peknú prácu,  aj vizuálne tak, ako som si to predstavovala, takže sa mi žalúdok ukľudnil ... medzitým to došla popozerať susedka, takže upratovanie mešká, ale aj tak ešte budeme vŕtať, lebo na elektriku je klíma zatiaľ napojená len provizórne, na predlžovačku, to ešte treba dorobiť.

takýto je výsledok, zatiaľ, ešte sú tu majstri a smejú sa, že to fotím : )  :

 

post-3-0-04372100-1468404522.jpg  post-3-0-70753300-1468404522.jpg

post-3-0-26730300-1468404523.jpg  post-3-0-51508200-1468404524.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Flinstone je vtipálek.

Dnes som šla z roboty mimoriadne skoro, už o pol 4 som sa blížila k domu, kukám a vidím, že Flinstone, ktorý povedal, že príde domov okolo pol 5, práve vchádzal do večierky, čo máme v baráku...tak ja za ním že nazdar, nejaký si mi povedomý...no dobre. Kúpil rohlíky a vyšli sme spolu von a pekne za čerstva mi hovorí, že má pre mňa zlú správu. Ja že akú. A on, že tí chlapi zajtra neprídu robiť tú klímu. Vôbec som sa nezlostila ani ich neposielala do horúcich pekiel, len som mu povedala, že dobre, tak to objednáme u firmy, u ktorej sme tú parádu kúpili, a mám u r-ti, koľko za to zaplatíme, hlavne že to budeme užívať ešte toto leto. Flinstone nepovedal nič.

Nakoľko nám včera odišla chladnička, nutne potrebujeme novú, ale ešte ako poslednú šancu pre túto 14-ročnú som si chcela pozrieť návod na použitie, či sa náhodou len nejakým omylom nestlačil nejaký gombík, ktorý sme nikdy nepoužívali...ona totiž mrazí, ale nechladí ani Ň. Ako som sa v obyváku hrabala v šuflíku, kde mám všetky takéto veci vrátane záručných listov a blokov k takýmto drahým zariadeniam, Flinstone hovorí, že ale má aj jednu dobrú správu. Tak ja že fajn, sem s ňou. A on nič. Tak som sa tam chvíľu hrabala, vytiahla ten návod, šli sme kuknúť na tú našu starenku, ale na nič sme neprišli, skrátka doslúžila a uplatnila zabudované kazítko...a potom sme si zasa sadli v obyváku a ja že no daj tú dobrú správu. A Flinstone nič, len sa otočil, a ukázal neslušne prstom, že aha!

A ono tam klíma!!! Porád som Flinstona od samej radosti vystískala i vycucala. :)

A ja slepáň škuľavý som si vôbec nevšimla, že krabice z haly zmizli, že na stene tam čosi pribudlo...

Tak sme to hned aj zapli.

vyzerá to v pohode, káble sú vedené tak že sú zakryté popod esteticky vyzerajúcimi lištami a potrubie či ký parom tiež, takže to aj vyzerá celkom v pohode. veľmi sa teším!!!

:huraa: :yahoo:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

kks, čistý cvokes v robote ... kolega chodí o hodinu skôr - ráno príde, vypne klímu a otvorí okno. o hodinu príde šéf, zavrie okno a zapne klímu na 24C - vraj má byť tak nastavená kvôli prístrojom. o hodinu neskôr príde ďalší chlap, ten vykrikuje, že je tam teplo, a nastaví klímu na 22 ... potom sa začne ozývať ten prvý, že mu je chladno, a otvorí si okno, aby mu zvonka išiel teplý vzduch. ten samozrejme prúdi rovno pod plafón ku klimatizačným jednotkám - tie keď zistia, že je okolo nich nejak teplo, tak začnú fúkať ešte chladnejší vzduch ... o tretej odchádzame, a ten čo mu je furt horko, nastaví klímy na 20C, aby tam bolo podľa jeho predstáv ... ráno príde prvý kolega, skonštatuje, že je tam zima, vypne klímy ... a cyklus sa opakuje ... celý týždeň

 

toto nie je robota, ale filiálka blázinca :(

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

potvrdzujem...
na jednom mieste sa 8 pracovníkov nevedelo zhodnúť, na ďalšom pracovisku 9, a chvalabožku už tam nie som, je ich 7, a a ni jedna partia sa nedokázala nikdy dohodnúť.... jedna kosť a koža, tej bolo vždy zima, vonku 33, klíma na 27, ona hrubé pančucháče a svetre a a neustále boj za vypnutie klímy.... v partii dve megapotivé osoby, ktoré regulovali klímu, akonáhle bola tak, ako mala byť, už niekoho napadlo do haly dokorán rozčapiť dvere ... pri idúcej klíme...
potom niekto začal vykrikovať, že to sa tak nemá, a vypol klímu, dovnútra sa navalil veselo 33 stupňový vzduch zvonka...
a toto išlo celé dni dokola.

okrem toho to mám aj "doma" - ale na diaľku : ) .... kamarátka je z tej nepríjemnej sorty megapotivých, skutočne to poznám, je to aj v našej rodine, takže ju chápem...

potiaľto ju chápem.... sedí v lete doma v chládku a z hlavy jej kvapká... lenže ona nie je schopná podľa vlastných slov existovať  bez "vzduchu".... tak zapne klímu, je jej celkom prijateľne, ale za chvíľu potrebuje vzduch, tak otvorí balkónové dvere.... šetrí, klímu vypne..... za chvíľu sa navalí saharský vzduch, ide umrieť, zapne klímu, zatvorí dvere.... to predtým dokonca klímu zapínala aj pri otvorených balkónvých dverách.... a  toto robí celý deň.

konečne po 8 rokoch sa mi podarilo ju aspoň mierne presvedčiť, že je šibnutá... v najväčšej horúčave stiahnem žalúzie, pustím klímu, a vegetím v pomernom pohodlí... počkám, až sa večer schladí a na noc otvorím okná so sieťkou, samozrejme,,, ráno len to, kde je ešte tieň... ty robíš akurát opak... načo máš tú klímu za drahé peniaze, keď si púšťaš dnu teplo a celý deň... potom ženieš klímu do krajnosti, aby sa ochladilo, potom potrebuješ vzduch, a rozčapíš okno na balkóne

ja ju cápem, hyperpotivosť je vec, ktorú nepochopí, kto ju nemá.... ale ku klíme je dobre mať aj rozum... áno, Sniper, potvrdzujem.... 8 ľudí, a každý sa stavia ku klíme po svojom. jednému zima, druhému teplo, tretí potrebuje vzduch... a kamarátka je len sama a nevie sa sama so sebou dohodnúť...... grrr.

no kabaret.
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, občas stačí málo - ten čo vykrikuje, že mu je teplo aj pri 22C, je na služobke, klíma si veselo klímuje na 24C, kolega ráno nemusí nič vypínať, šéf po ňom nemusí nič zapínať, nikto neotvára okná, a je pokoj ... pre mňa by tam síce mohlo byť tak 3-5 stupňov teplejšie, ale pre pokoj na pracovisku som ticho...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doma to regulujeme presne kopise game - cez noc chladime, cez den branime vstupu tepla

 

zial v robote nemozem nechat rozcapene okno cez noc, lebo sem vleti nejaky netopier a platim vyjazd policajtov

 

klimu nemame, vsak naco, ked ani na riaditelstve nemaju... a ja by som ju ani nechcel; v predchadzajucej budove sme mali, ale ten hukot, to nie... asi si donesiem z domu len ventilator

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My máme po dlhom čase tiež v práci klímu. Minulý rok sme ju použili fakt pár krát, cez obed. Tento rok vôbec. Našťastie sme v kancelárii dvaja a normálni. Nemusíme klímovať. Radšej si otvoríme okná dokorán. A ak treba tak dvere a spravíme si rýchly prievan.

 

Hellé, myslel som si, že si sadneš na bike, dáš ľahké prevody a točíš a točíš a točíš :D :D :D a máš ventilátor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam v robote len rucnu klimu :yes_yes: /vejar, ak by niekto nevedel/

v tei istej práci na prvom a na predposlednom pracovisku som mala podobnú vymoženosť...

 

v prvej 5 rokov, kým sme prešli do novej budovy, kde bola klíma, ale ľudia šibnutí, potom sa otvorilo nové pracovisko pre dvoch ľudí - v nezateplenej budove, nízkej, nad nami plochá strecha natretá ipou.... v miestnosti v lete bežne 37 ... nikoho to nezaujímalo, vejár a každý boží deň som sa komplet hodila do pračky, ku koncu pracovnej doby nám to už zvyčajne nemyslelo... ale došiel technik, akože skontrolovať situácu, ktorý sa tam cítil dobre, a povedal, že jemu je fajn, je tu príjenmne.. tak tam som bola 7 rokov . v zime zima, v lete na skapanie : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa neviem bicyklovat :zubiska:

:O

to je ako úryvok z telefonátu do rádia Jerevan : "Neviem síce čo je to bicyklovať, ale ak je to čo myslím, tak nech mi radšej ... "

 

to si bola ty, kto tam volal? :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiez ako pise game. Aj ked som byval v panelaku a boli horucavi(cez den rozohriate panely, inak aj aky mas byt - kde pecie slnko v kuse a rozohreje ten panel to sa uz ochladit neda tam to salat bude aj dalsi tyzden) do piatej otvorene okna aby bol cerstvy a chladny(ked boli velke horucavi aspon chladnejsi) vzduch a potom zatieniene okna.  

V dome podobne. 

 

V tych bytovkach - co su vysie,lebo do tretieho poschodia ta mozu kryt stromi. Tam izolaciu.  Okolo mojho bytu na II.pschodi boli zdvoch stran stromy - tam neboli horuce panely - tam by sa vydrzat nedalo. Ale pri plastovych oknach a tieneny sa dalo. 

 

V robote a to bolo na prizemi ak pieklo slnko tam bolo na nevydrzanie a rovnaky panelak,len inac otoceny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nám v robote poobede začne svietiť. Klímu má len vedenie, my plebs nie. Ale zasa ak je niekoľko dní po sebe nad 30 °C, my čo máme tie horúce kancelárie, máme skrátenú pracovnú dobu. Vlani ale som z toho mala pendrek, lebo robotu som aj tak musela dokončiť. 

ja teraz ked je horúco, chodím do roboty čo najskôr, aby čo najkratší čas mi tam pražilo (sedím pri okne), a po uplynutí povinného pobytu v práci sa prezlečiem do plaviek a plážových šiat, naplácam krémom na oopaľovanie, schmatnem karimatku a uterák, veci nechám v robote a šmýkam na jazero zaplávať si - toť klíma č. 1. Po necelých 2 hodinkách, podľa toho, ako sa mi chce, a sa vrátim, nasleduje klíma č.2 v podobe studenej sprchy, idem do bežných šatov, a vyprané plavky šup na vešiak (aspoň sa tam trochu vzduch zvlhčí)  a uterák dtto. Plážové veci ostanú v práci pripravené k dalšiemu použiitiu. Doma nasleduje klíma č. 3 - klimatizácia nastavená na 26 °C. 

V robote musíme urobiť kompromis, lebo mne vyhovuje ventilátor a kolegovi nie. Ráno kým je ešte chladnejšie, otvorím okno dokorán a postavím ventilátor do neho, nech ten fajnový luft fúka do celej miestnosti. Kolega chce, aby sme na obed zatvárali okná. lenže mne sa potom z toho vydýchaného luftu chce spať a niekedy ma obchádza aj nevoľnosť. napriek tomu sme sa zatiaľ nepobili ani nepohrýzli. Aspoň že - a dúfam, že tento milý zvyk im vydrží ešte dlho - nás pustia skôr, ked je k nevydržaniu. 

veru, hellé, dík za pripomenutie, musím si vejár vopchať do kabelky!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov