Skočiť na obsah

Klíma alebo vonkajšie žalúzie?


Jovzin

Odporúčané príspevky

dnes sa Flinstone bavil o klíme s jedným známym, čo ju už má, a ten mu nasadil chrobáka do hlavy,

prvý problém, či na to netreba nejaké povolenie, a druhý, že vraj voda, čo sa tam kdesi dnuká kondenzuje, jemu tiekla na parapetu, čo mu liezlo na nervy, a teraz Flinstone hovorí, vraj musíme zasa ešte dať nejakú hadičku, ktorou sa taká kondenzovaná voda bude odvádzať do kanalizácie. Šľak aby to trafil, to mi bytom zasa povedú nejaké potrubia, alebo kieho čerta? je to vôbec nutné, ak klímu namontujú odborníci, ktorí aj tú akúsi vývevu a všetko potrebné budú mať so sebou, nemali by sme toto nechať na odborníkov? Šľak ma trafí, ak zasa niečo bude tu búrať a ďalší bordel tu robiť ešte aj v hale a kúpeľni či kde v pekle to chce napojiť. A mám plné zuby vyberania vecí zo skríň a čistenia všehovšudy. je to naozaj nutné, aby on tu nejaké potrubia či hadčiky na dajaký kondenzát inštaloval?

:wacko:  :janie:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ma napadlo ako prvé a samozrejme som si to nenechala rpe seba, ale on má bobky, aby to nekvapkalo susedom. ve´d podľa mňa ak to budú robiť odborníci, tak tí už vedia, kde je to najlepšie urobiť, nie? To by oni mali vedieť, ako sa to má robiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto mám vyriešené. Ja mám vonkajšiu časť na balkone a vnutornú hneď za balkonovou stenou. Hadička ide na balkon. Ak by aj kvapkala, je to logia, a keď prší, tiež kvapká, ale povedal mi technik, že ak tam dám nádobku (flašu) bude to v pohode. Ono z toho netečie ako s kohútika. Asi tam dám nejaký starý hrniec, aby to malo väčšiu odparnú plochu, a v prípadoch, že klíma bude zapnutá, bude tak teplo, že čo tam vytečie, to zasyčí...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi tak ako pise alarm. To len odkvapkava, nikoho to nevytopi. Navyse, zapnutu klimu mas len v horucich dnoch, tak ono to aj rychlo vyschne. A ked tu vodu budes zbierat do nejakej nadoby, tak raz za cas vylejes, resp. bezproblemov s tym polejes kvety.

 

Vacsinou ma clovek klimu v obyvacke, ci spalni. Pride mi preto nezmyselne tahat nejaku hadicu krizom cez pol bytu niekde do kupelne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi tak ako pise alarm. To len odkvapkava, nikoho to nevytopi. Navyse, zapnutu klimu mas len v horucich dnoch, tak ono to aj rychlo vyschne. A ked tu vodu budes zbierat do nejakej nadoby, tak raz za cas vylejes, resp. bezproblemov s tym polejes kvety.

 

Vacsinou ma clovek klimu v obyvacke, ci spalni. Pride mi preto nezmyselne tahat nejaku hadicu krizom cez pol bytu niekde do kupelne.

no presne, hadicu cez celý byt už som zavrhla, a aj som o tom poinformovala Flinstona.

Nejaký čas mal aj takú mániu, že si dáme na loggiu solárny panel, lenže nám tam svieti len doobeda, a tiež vymýšľal potrubia po celom byte.

Ešteže na toto nedošlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne stacia zaluzie. Neotvarat okna ked je teplo. Vetrat ked je chladnejsie. V lete asi bude teplo aj v noci. Ked budu velke horucavi ist k vode ci do hor - aj tam bude teplo - ci do jaskyne. Mozem si dat druhe kolo - lebo deti si to aj tak nepamataju. Ci ist na vylet do Svedska.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa mňa ak to nekvapká susedom na parapetu, tak nech si to vyteká, nakoniec klíma bude (u nás) zapnutá len ak bude vonku i v byte horúco. A v takom teple ako volo včera, sa to isto bude aj rýchlo odparovať. Len túto informáciu že 1,5 litra za 3 hodiny, radšej Flinstonovi ani nepoviem, lebo už by som mala potrubia a hadice krížom cez celý byt. vedela by som sa s tým zmieriť, ak by to nejak vyzdobil vodorovnými poločkami s rebeíkom na začiatku a na konci, a mohlo by to slúžiť aj pre mačky, mohli by stade brejliť na svet z výšky. To mačky majú radi. Ale len tak dajaké hadice a potrubia, e-eee!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak, s tou odkvapkavajucou vodou je to takto. Za tri hodiny asi 1,5 litra, takže je to viac, ako som predpokladal...

to je nejako divne vela... ak by to bolo normalne, tak u nas v robote by po dvore tiekol potok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie,.... samozrejme chlap potom môže ( má moralny narok) sedieť,čitať noviny a kričať : " Vimuš, s kyblika na kachličky vyteka nejaká voda, dones handru" :)

Ja už som si užil..."pozri ako si pokazil izbu"...a keby ste videli ruru s dlžkou 4m so zabudovanym ventilatorom, ktoru testujem na ochladenie spalne, to by ste kukali...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nestrašim, realita :)

Na foto je izba a balkon, su oddelene murom, dole je kybel...

...a moja pokusna rura na vychladenie našej malej spalne cez chodbu. Rura je pokusne zavesena na oproti sebe umiestnenych dverach zelenej izby a spalne.

post-2333-0-37167300-1467224593_thumb.jpg

post-2333-0-62162200-1467224603_thumb.jpg

post-2333-0-19286500-1467224619_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neboj....v principe vyvrtaju 4 diery na prichytenie vonkajšej časti, 4 na vnutornu časť, a zopar na žlab a pripevnenie rur. Potom jednu cca 50 mm na ich prepojenie. Trvalo to cca 4 hodiny.

Ja som otočil vonkajšiu klimu o 90 stupňov, normalne by mala byť na mure, kde je zasuvka. Takto je lepší " priefuk".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no jo ... tu tie trubky budú musieť ísť komplet cez izbu, viacmenej poza skrine von na balkón ... vysoko, len neviem ako vysoko, mám z toho hrúzu od samého začiatku, ale ináč to vyriešiť nejde, je to jediné optimálne miesto, kam dať klímu a kam dať na balkóne bedňu, len tak tak ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

panenko Svatohorská, to je teda nadelenie...to určite preto, lebo si to otočil o 90°.

to ešte aj z akýchsi trubiek bude treba ometať prach?!!! Ak pôjdu cez izbu, tak áno, doprdeli, ďalšia práca navyše,.nedalo by sa to zakryť a spraviť z toho krytu nejakú naháňaciu a oddychovú zónu pre mačky?

Nás to čaká o 2 týždne...ale vidím to tak, že u nás mačky budú zbierať kondenzát, Vikina priam čaká, kedy pustíme aspoň tenučký pramienok, aby to mohla jazykom loviť, voda v miske ju nerajcuje, ale kvapkajúci a tečúci kohútik, to teda jo!!! je to pre ňu hra.

radšej na to ani nemyslím a predstavujem si, ako to bude o mesiac :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

zajtra to prepukne u nás ... už sa ohlásili smskou, že teda prídu, donesú, namontujú ...
prach, vŕtanie, bordel, pohnúť skriňami, fóliovať zajtra ráno, a mám des z toho, ako tie trubky povedú a ako to vyústi von, tam, kde to potrebujem a kde je na to jediné miesto,

bola som pozrieť u kamarátky, ona to má tak inteligentne, krížom cez jednu stenu, lenže to tu tak nejde ... už to vidím ako u alarmových, a strácam odvahu :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nás to čaká pozajtra...ešteže bude doma len Flinstone, dúfam, že kým dojdem z roboty, klíma už bude šťastne priasť. Ale gauč musíme posunúť zajtra večer, a tiež vyniesť a dať dočasne niekde inde mačacie veci, a tiež pozakrývať fóliou všetko, čo sa dá, ja sa nehodlám potom zasa všetky skrine vypratávať a čistiť znútra. A vo štvrtok ráno zatvoriť mačky dakde kde budú aj tie ich veci. najlepšie by asi bolo do kúpeľky, tam by najmenej počuli ten rachot pri vŕtaní.

Tak čo, game, ako to vyzerá u vás? Pochváľ sa nám.

Alarm, a u vás ako?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no uvidíme zajtra ... zatiaľ sú presťahované nástavce skríň, v spálni žiadne pracholapače nemáme, zajtra sa ráno prenesú periny, dva nočné stolíky, prikryje posteľ a komoda na chodbe a niečo v kuchyni, zbytok sa dá zatvoriť, záclona je vypratá ...

 

a budeme už len dúfať v milosť bohov klimatizácií a v dobrú náladu, prístupnosť a zručnosť majstrov ...

obávam sa, že aj po tých alarmových optimistických obrázkoch mám ešte stále priveľmi idealistické predstavy, ako BY TO MALO pekne vyzerať ...

: (

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si o kráse vyzerania toho celého nerobím ilúzie, som zmierená. Len nie rúry a hadice krížom cez byt. Ešte dúfam, že naša rohová sedačka sa nám aj potom vleze do izby, neviem, kam inam a ako inak by sme tú opachu dali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov