Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

Rozvod nie je problem v nasej spolocnosti, takze nevidim ziadny problem nerozviest ta, ale zaroven by som musela byt ako " sudkyna" oboznamena s dovodmi preco, a co to prinesie ci odnesie tvojej rodine...zvlast vplyv na deti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som tuto temu nechcel otvorit. Ale zaujima ma, ako to je ohladne vyzivneho pri nezosobasenych partneroch(hlavne kedy sa tam zena obracia, zrejme ked prestane platit)? Asi podobne pri dietati ,len je to rozne pri vyzivnou na partnera, ci deleni majetku. Preto s tym nema problem Kolar. Splodenim deti. Keby ale musel pri kazdom pocati sa delit o majetok, hned by ho to preslo. ved to tvrdim, deti niesu financny problem. Do troch rokov platis len na plienky(minule zena zahlasila ze posledny balik, ako som sa potesil) ci mlieko(ak mas svoje usetris).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Som cital - termin zena samozivitelka -  to je zena co ma dieta a nenahlasi otca - teda nema pokom mat alimenty - a teda ma narok na vacsie socialne davky. Lebo nema alimenti. A tam v diskusii sa to ludom nepacilo - preco ma stat suplovat - otca - otec ani nemusi vediet ze je otec .

 

No a potom. 

http://majova.blog.idnes.cz/c/422899/Stridavka-opravdu-se-do-toho-chcete-pustit.html

 

Toto je velmi zaujimave.  A poucne. A zrejme tak to je.

Ja som sa so zenou o tom casto bavil "ako to bude"(priklad aj vcera). Proste len aby som vedel aky ma nazor. Ona bola za tu striedavu - ja skor na rozdeleni deti. A striedavka tiez nemusi byt take zuzo. Podla mna horsie ako to rozdelenie deti - jeden ku mne druhy k tebe. 

 

Lebo ak zvladnu normalne a velmi dobre striedavku - nechapem ako nezvladnu spolocny zivot. Co je ovela lahsie. Aspon tych par cca10 rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

radšej by som bola za striedavku. Rozdeliť deti - no teda keby ma chceli naši oddeliť od sestry, obidve by sme to zle znášali, my sme sa síce podchvíľou  hádali a aj bili dakedy, ale aj sme si pomáhali a boli sme najlepšie kamarátky. Nič by mi nenahradilo tie večery v posteli, keď sme si rozprávali veci, ktoré boli určené len pre uši tej druhej a ničie iné, ani to ako sme sa večer spolu chichúňali na všelijakých hlúpostiach, mama už na nás vybehla aj s varechou, nech už konečne stíchneme, ale len čo sa zavreli dvere, už sme sa hihňali zasa.... Čo by mi nahradilo prítomnosť mojej nezdarnej sestry a zároveň kamošky, na ktorú predsa len bol spoleh a ktorá nevytárala, čo nemala, ktorej som mohla povedať všetko a ona mne tiež, a nikdy sa nikto tretí nedozvedel nič z toho, čo sme si povedali? Čo by mi nahradilo, keď sme jedna druhej, čítali svoje veľdiela a potom sme ich skúšali zahrať? A ešte kopu ´dalších vecí. neviem si predstaviť, že by sme nevyrastali spolu. A verím, že aj moje decká by to cítili rovnako.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mala som kedysi jedného spolužiaka, ktorého s bratom už kedysi za starej éry takto rozdelili ako 5 - 6 ročných medzi rodičov ... on zostal otcovi, jeho mladší brat matke ...

po čase úplne prerušili kontakty, nikdy sa nezblížili, po maturite išiel študovať do Čiech, otec mu zomrel, a už nikdy sa nevrátil na slovensko.

za delenie detí teda nie som, celkom iste nie.

striedavá výchova pri "normálnych" rodičoch je rozhodne lepšia, ale rodičia musia mať rozum, nie huckať deti proti druhému rodičovi, alebo na nich kašlať, aj keď majú byť u druhého rodiča ... poznám z oboch prípadov príklady v blízkom okolí, je to dosť hrozné, rodičia si vybíjajú svoje frustrácie alebo lenivosť a deti trpia.

alebo trpia, že musia k tomu druhému rodičovi, ktorý ich potrebuje len just, alebo aby sa pochválil ... tých prípadov je veľa, málo príjemných.

rozvod je aj v prípade, že je to posledný krok v riešení neriešiteľného, krok nie jednoduchý.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nooo, Lujza a Lotka. lenže život nie je román. prečo doprdeli trestať deti za to, že rodičia si nerozumejú?

kedysi, bolo to posledný rok, kedy som ešte nechodila do školy, bola sestra na nejakom liečení či kde, skrátka na asi 4 týždne nebola doma. Strašne mi vtedy chýbala. Už som to kdesi spomínala, mama mi vtedy kúpila čižmičky a povedala, že sú čarovné. A ja prvé čo som spravila, som ich zobrala a zaliezla s nimi do nášho kúta, položila ich na posteľ a vyslovila som X-Y čarodejníckych formuliek, všetky, ktoré som poznala z rozprávok - a želala som si, aby mi pričarovali sestričku, nech už je doma. A keď som otvorila oči, tak samozrejme, nebola tam...a tak som šla za mamkou čižmičky reklamovať, že nefungujú...ak sú deti na seba naviazané, trpia, keď sú odlúčené, a ak to má byť nafurt, tak to musí byť hrozné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som cital - termin zena samozivitelka - to je zena co ma dieta a nenahlasi otca - teda nema pokom mat alimenty - a teda ma narok na vacsie socialne davky. Lebo nema alimenti. A tam v diskusii sa to ludom nepacilo - preco ma stat suplovat - otca - otec ani nemusi vediet ze je otec .

Matka samozivitelka nie je ta ktora nenahlasi otca. Ten pojem je sirsi a patria tam aj slobodne matky kde je otec znamy aj rozvedene zeny s alimentami. To sa nerozlisuje.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rayen ja som to tak pochopil,ze samozivitelka - ak dieta ma rodicov dvoch by samozivitelka nemala byt - lebo su dvaja. A kludne ak su socialne pripady im prispieva ak.. proste je to jedno. Ja samozivitel byt mozem? Asi nie - mne by ich matka musela platit. terminus technikus - v tej diskusi sa im nepacili - samozivitelky - ktorym neprispieva otec  a teda musi stat oni. Im nevadi ze prispeju na to kto to potrebuje - ale nechcu tomu co oje.... 

 

Deti prerusia kontakty. Rozdelene deti. Inak aj nemusia. Ale je to lepsie ako ta striedavka(inak striedavka nemoze byt napriec? - deti sa medyi sebou vymienaju? - prakticky je to hlupost-ale - nemoze - teda dva tyzdne janko a dva tyzdne dank?)? MOze ani nemusi byt.  Ja som ten link dal len na to a som sa pri citani toho nieco dozvedel. Ze to take jednoduche nieje- A nechapem - kto sa na to da preco spolu neziju. Priklad u mna a zeny by to iste neslo. Nevidim normalny dovod na rozchod a ukazte mi jediny preco by sme mali podstupovat cirkus so striedanim deti. Lebo to asi ozaj chce disciplinovanych, rozumnych aj tolerantnych ludi - a ..preco to neslo v spolocnom zivote - ked oni ho ajtak dale budu zit.  Inak par krat som to v zivote zazil -  a pripadal som si ako idiot- priklad ja kaslem na rodinu ako teraz pred polnocou - ale niekedy je to aj cez den - a ked zena je nasrata- velmi a mi da deti - velmi casto po tej noci sa staraj. My tu striedavku aj mame.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pochopit si tak pochopil, ale samozivitelka je kazda zena ktora zije sama s detmi. A je jedno ci je vdova, rozvedena alebo slobodna matka. A takisto je jedno ci sa otec stara alebo nie. To sa nerozlisuje.

To ja chapem co im vadi, lenze ono sa to neda odlisit a ani neda dokazat ze ta oje.... a ta nie. Niektore system zneuzivaju, to netvrdim zet nie. Ale system zneuzivaju aj ini, invalidi, pacienti u lekara, socialne davky atd. A nemozes jednemu peniaze odobrat a inému ano. Tak isto ani tym zenam. Nemozes jednu skupinu diskriminovat.

A pokial sa to dotycnym nepaci, nic im nebrani vymysliet a navrhnut parlamentu na schvalenie iny sposob ktory sa nebude dat zneuzit.

 

A tiez je zaujimave ze im vadi ze stat podporuje nezaopatrene deti par drobnymi, ale ze pri statnych zakazkach sa tuneluje vo velkom,to uz nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm ja som to cital len v diskusii a sa v tom nevyznam. A mozno to bolo len v jednom prispevku - ze oni z roznych dovodov neudaju otca - iste tie movitejsie - co si chceli dat spravit dieta - to otcovi ani neoznamili - ale niekomu vadilo - ze to ani neoznamia tie co ziadaju  tie socialne davky. A kludne snim aj zit mozu - teda sa stara o domacnost. Ale to je na socialnom systeme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

poznám náhodou hneď dve také kočeny, ktorým sa v 17 zadarilo, obidve otca radšej nedali zapísať, lebo sa báli, že by si po čase mohol robiť na decko nároky, a vzhľadom na skvelú povahu otca, ktorú spoznali až po oznámení radostnej udalosti, sa možnej výchove u otca radšej vyhli takýmto spôsobom. U tej jednej už neviem, ako sa ten chlapík prejavoval, ale u druhej keď prišli jej rodičia, ktorí sú moji kamaráti, za jeho rodičmi a chceli situáciu nejako rozumne riešiť, tak mladý sa vyjadril, že on s tým nič nemá, a na nich poštvali psa. A tak malý - už pôjde do 2. triedy - vyrastá s mamou, babkou a dedkom. Mama si konečne našla prácu a má vraj nejakého šamstra, dúfam, že je to niekto normálny. O tom druhom chlapčekovi - sú cca rovnako starí - som nepočula už asi 2 roky a ani rodičov toho dievčaťa, ktorých som vlastne poznala, som dlho nevidela.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Ja osobne som dosiel ktomu - ze striedavu starostlivost - resp rozdelenie deti surodencov by som nechcel. nechal by som ich radsej u zeny a ich financoval. Samozrejme mal by som ich keby som mohol a kolko chcel. Trebars ako je to dnes.

 

dva dni - tri dni u mna a 4 5 dni u matky - samozrejme ak by chcel matka vacsie volno by som jej vyhovel.

 

ono je to utopicke mozno a preto si ja neviem predstavit rozvod a nemam dovod.

 

 

 

 

----------------

 

Ved tak ludia aj ziju kvoli detom - nebyt nich by skoncili davno. inak to mi tvrdi aj zena - ze by sa za mna nevydala - ale vydala.

Ona ma miluje a preto na nerozvedie. Nie kvoli financiam ci detom. Tak dobra herecka nieje aby som to nepoznal ani matikarka aby sa jej to oplatilo.  - rozvod je financna strata. A to je najmenej - zenu by to ani nepostihlo.

 

------

Skusim dalsiu temu o rozvode - kedy by som sa chcel rozviest ja?  Ja neviem keby sa zena strasne dila by mi to vadilo. Alebo by bola fetacka - alebo neviem co

 

Realne - by som zenu do ziadnej takejto priepasti nepustil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...

 

Realne - by som zenu do ziadnej takejto priepasti nepustil.

to je od teba pekné, ale je dosť dvojíc, kde jeden z partnerov je v takej priepasti, a nie je to vôbec vina toho druhého, ten druhý nemohol urobiť ničové nič. Ten druhý by dal neviemčo za to, aby tá priepasť neexistovala a aby bolo všetko ako na začiatku. Niektorí ľudia sa tam nezadržateľne rútia a nedajú si povedať od nikoho na svete, sami musia zistiť, kam to vedie a sami musia chcieť stade von. Nikto iný to za nich nespraví, nikto iný za nich nevylezie, nanajvýš im podá ruku na pomoc, ale to by ju museli prijať a chcieť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mas aj nemas pravdu- mozno mas - priklad seba alkoholik a vposlednej dobe neuspesny stavkar. Co s tym zena spravy nic.

 

Mna to dnesne stavkovanie serie zajtra dam 400 eur - aby som to vzratil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa mňa to nezvrátiš, vyrážať takýmto spôsobom klin klinom je zdravé vtedy, keď človek po zdarnom úspešnom zvrátení vie prestať ... ale to je už asi na inú tému ...

 

alebo ani nie, ako zvykneš napísať, je to k téme.

tvoja žena o týchto tvojich investíciách vie ? keď nevie, dobre, pre jej duševnú pohodu.

čo oko nevidí ...

 

keď vie, 400 eur asi nedosahuje jej plat, takže by ju to asi hodne mrzelo ... ale kým tlačíte káru spolu, prečo tie myšlienky na rozvod ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som nic nedal ani nedam - mne 80 - euro 100 na mesiac staci. zena to samozrejme vie ide to  z "jej " ja ziaden ucet nemam - ako potajomky mozem hravat aj cash - ale to sa pri online stavkach neda - mozno da- zanesiem si cash na svoj ucet do kamenej budovy.

 

Inak keby som vcera vyhral by som to hned vybral - hned to nejde - odideto az dalsi pracovny den - ale nehral by som. isiel by som si vypit ako som aj siel.

 

Zas ucitelky dnes uz nemaju 400 eurove platy(pred tromi rokmi mala) - naposledy mala cez 700 na ucte - dostali nejake premie. A to este len nahana tych 30 kreditov - 3,4 kurz? Co je zvysi plato 6 %.

 

Ja som uz tusim 300-400 eur na jeden zapas -prehral. vtedy sme neviem ci mali deti -asi ani nie - ale yili sme spolu - vtedy som jej o tom nepovedal. Na co? Ale kamarati v krcme sa na tom(tikete) hodinu smiali v kuse - to len prisli - ako keby si dali velmi dobru marisku - aku im to spravilo zabavu - jeden aj povedal ty... tolko ja nezarobim ani za mesiac. ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

no veď najväčšia radosť na Slovensku je škodoradosť, tak čože by sa nezasmiali?

Krišpic, 400 eur len tak do luftu, ohlo by ma. ja som sa raz dala nahovoriť na automaty, ešte boli vtedy koruny, omlátila som tam 20 Sk, viac som nebola ochotná do toho krámu investovať a nikdy viac som na automaty nešla. Tiež som raz šla na bingo aj s kamarotkou a jej chlapom, oni aj vyhrali, ja ani prd, tak to tiež bola moja posledná návšteva takého podujatia. Flisntone o tom, pravdaže, vedel. On zasa každý týždeň už roky podáva Loto či čo to je. Niekedy vyhrá - inokedy nie, ale nedáva do toho nejaké veľké sumy, to si ani nemôžeme dovoliť. Minulôe mi vraví, že povedz 6 čísel, tak som mu nadiktovala zbrucha 6 čísel, a vyhral, už sa presne nepamätám, koľko, ale zisk bol asi 20 éčok. :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže zatiaľ to na rozvod nevypadá u Flinstonov :)

 

ja som sa práve teraz dozvedela o jednom prípade rozvodu - mladí ľudia s jedným malým synom si tu postavili kúsok od nás dom asi pred 9 -10 rokmi ...potom sa im narodili ďalší dvaja chlapci, vyzeralo byť všetko v poriadku, nevidíme im priamo do dvora, a nikdy ma to ani nezaujímalo, ani som si neuvedomila, že ho tu už nejaký čas nevidieť.

až zrazu ktosi náhodou /pracovne/ zistil, že ten manžel má kúpený luxusný byt v Malackách, a býva tam s inou, podstatne mladšou dámou ...
chlap je nejaký vysoko postavený manager kdesi v plynárenstve, rodičia oboch im pomáhali pri stavbe, asi mu bolo priveľmi dobre ... a nestačili ani traja vydarení synovia a šikovná a pekná manželka. mimochodom, oveľa krajšia, než on ... čo na tom chlapovi vidia baby, nie celkom chápem.
no nevadí. ale išiel aj tak o štáciu ďalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

he, tak jedna moja kamoška po 2 rozvodoch 9 rokov žila s jedným človekom, ktorého potom kvôli inému kopla do zadku (ten človek to veľmi ťažko niesol). Toho iného si potom aj vzala, narodila sa im dcérka (už veľká kočka), ale sotva začala školskú dochádzku, milý mužíček si našiel inú a aj k nej odošiel. tak nasledoval tretí rozvod, exmanžel robil veľké problémy a podrazy, neštítil sa ničoho, že decko trpí, bolo až druhoradé, hlavne aby zničil bývalú. A tá sa pekne vrátila k tomu  ktorého kvôli hentomu kopla do zadku. vyzeralo to, že už spolu ostanú, ale kdeže. Milého exmanžela jeho nová partnerka vyrazila z baráku, a tak došiel s prosíkom. A čo sa nestalo? Ten neborák, ktorý tam už býval, opäť obdržal kopanec do zadku. tentokrát ale sám bral vec s nadhľadom, rátal s tým, že môže dôjsť aj k takejto veci, nerobil si žiadne ilúzie, ale je to žena jeho života. A tak dvaja rozvedení manželia zasa boli spolu, trvalo to tak cca 2 roky, vyzeralo to, že celkom v pohode, ale to tak len vyzeralo. Divila som sa, čo na ňom vidí, nevedela som pochopiť, prečo toho, ktorý jej pomohol vychovať dve staršie dnes už dospelé decká, kopla 2x do riti, a s floutkom, ktorý ju podvádzal a ktorý sa po rozvode správal otrasne, tak s tým bola ochotná exostovať- vidím v tom jediné - erotickú závislosť. Ale to ešte nie je koniec. tento  floutek si opäť našiel nejakú ženskú, tentokrát aj s dieťaťom, a odsťahoval sa k nej. A čo sa nestalo? Skoro mi oko vypadlo a doslova som onemela. ten už 2x ohrdnutý je opäť na scéne. No som zvedavá na ako dlho. A keď sa zasa objaví tamten so žobraním o príbytok, či sa opäť bude dej opakovať, alebo uprednostní spoľahlivého pred eroticky pre ňu príťažlivým...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo sa nestalo? Skoro mi oko vypadlo a doslova som onemela. ten už 2x ohrdnutý je opäť na scéne. No som zvedavá na ako dlho.

Nuž tak ten 2x ohrdnutý podľa mňa nie je chlap ale riadny pako. Tú babu radšej nekomentujem, aj tak by mi to vymriežkovalo :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja tieto rozvody - priklad taky co pise game - nieze by bol rad ze je rad - ale ja ich nechapem ani trebars vo filmoch ci serialoch - aj ked teraz ich az tak vela nieje, vsimli ste si ?- ci len ja co nepozera telku. Kramerova - Kramer a pod.

 

Ale priklad to co pise vilma - tomu uz vobec nerozumiem. Naco je to dobre? Co su to za ludia? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sú moji susedia. Teda vlastne ona. V čase, keď žila s tým 2x ohrdnutým, sme sa kamarátili aj ako rodiny, deti spolu vyrastali (ona má 2 deti s prvým manželom) - bolo to fajn, až kým sa neobjavil ten floutek, čo jej pomotal hlavu. Odvtedy sa tie vzťahy nejak narušili, s ním som od začiatku nejak nevedela normálne komunikovať. Ten predtým bol pre nás, pre Flinstona i pre mňa, aj kamarát, mali sme sa o čom baviť, prežili sme s nimi spoločnú dovolenku, zábavy, domáce oslavy, kadečo...navzájom sme si deti varovali, keď bolo treba, skrátka to bolo horzne fajn. Až kým neprišiel tamten. To bol koniec stabilite u nich - dostal ju aj do finančných problémov, chcel ju aj o byt pripraviť - to sa mu nepodarilo, skrátka je tam toho dosť - a ona trúba vždy pripravená mu odpustiť - podobne ako ten jeho predchodca vždy pripravený odpustiť jej.

Tiež to nechápem, vidím v tom asi nejakú erotickú závislosť, alebo čo, neviem si dosť dobre predstaviť, že taká hrdá žena ako vždy ona bývala, vzala naspäť takého xxx aj po tom, ako sa choval k ich malej dcérke, keď mu tieklo do topánok. A neviem tiež ako mohla niečo také spraviť tomu predchodcovi. Že sa zabuchla a vydala za iného a poslala ho do r-ti - to by som vedela pochopiť, ale že sa potom obrátila na toho spoľahlivého na to, aby ho zasa kopla do r-ti len čo sa objaví floutek, tak to neviem pochopiť a neviem, ako mu to mohla spraviť. A už vôbec nechápem jej postoj teraz, keď ho "povolala" zasa. Nechápem to. Fakt, že to nie je moja starosť, ale s ničím podobným som sa jakživ nestretla.

Ten človek ide za ňou jak nočná múra za lampou, aby sa na tej lampe spálila. *Lenže aj ona takto isto jedná s tým floutkom, hoci sa zakaždým dušovala, že ho nechce ani vidieť. Ale vzala ho nazad. Vezme ho aj teraz, ak sa objaví? Zvíťazí hrdosť nad erotickou závislosťou? U spoľahlivého evidentne hrdosť prehráva na celej čiare a mopslík sa radostne vrhol na jaterničku...ako dlho mu vydrží?

Ja by som bola rada, keby sa to tam dalo do poriadku a keby už ostala s tým, ktorý je tam teraz, predsa len pasuje k nej lepšie aj vekom, aj všetkým možným, jej dospelé decká ho majú radi (veď ich vychoval), kým floutka neznášali a neznášajú, dopriala by som im obom už kľudný vzťah a pokoj. Ale to už ozaj nezávisí odo mňa. A čo sa rozbilo, už nebude nikdy také ako keď to bolo celé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

he - ako som šla dnes poobede do obchodu, akurát som túto susedku stretla aj s dcérou šli, prehodili sme pár všeobecných viet akože ako sa máš a podobne, neodpustila som si povedať, že mi skoro oko vypadlo, presne vedela, o čom hovorím, len sa zasmiala, vraj sa ešte porozprávame.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Rozvadza sa mi blizka osoba . Naznaky na to boli uz 10 rokov dozadu - bola svatba- pohadal som sa so svagrom - a potom som celu noc hladal Prazske letisko(asi 20-30 KM). Nehladal vedel kde je a siel som plnu ciaru - nechcel som tam byt. Na letisku som zistil ze nemam doklady, som sa vratil.  Nezmenim na tom nic. 

 

Mal som ostat, mu asi rozmlatit ten ksicht. 

 

Je mi to luto - ja to nespravim.

 

---------------------------------------

Keby moja zena bola kefa ktoru si hoci kto podava- tak asi iste.. ale ja som vedel koho si beriem - pritom na zaciatku sme sa obaja podviedli. Svadba bola neskor - medzitym som si dal pravidlo raz bolo a uz nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov