Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Vilma, jeden taky, ktory sa (sice vzdialene, ale naozaj je pomerne dobry) priblizuje tvojim predstavam poznam dost doverne aj zvnutra. Mala by si 540,- EUR na mesacnu platbu s tovjim dochodkom ?

To neplatia z dochodku. Ci len na to priplacaju aj deti ci z majetku.

 

Ja mam starych rodicov aj svokrovcov - co mi aj do predvcera pomahali - tak im to nejako,ked budu potrebovat musim vratit - ze to bude lahke? A lacne? Hm mozno ani tenis uz nebude. Ale nie sme sami obidve starecke rodiny maju po tri deti - ak to nezvladu ony kto iny? Ci ako to bude?

Vlastne z dedime ich majetok,aj ked u nas to nehrozi ich majetok(mojich rodicov), je na mna prepisany asi 10 rokov.

Sestru vyplatenu mam. Mozno vyhodne,brata nie - ja som mu ponukal 20 000. Mozno uz mu ich nikdy nedam(a ponukal a odmietal nehnutelnost ovela vacsiu cenu nema - ponukal som aj 30 000( s tym ze mu 10 000 poziciam) a nechcel). Mam ich. Dam ich rodicom  - ale brata to nezbavuje povinosti 1/3 zo opatery na svojich rodicov. Ja budem pri nich 1 tretinu. Ja to mam na skok.

 

Realne to bude tak,ze sa o mojich rodicov musime postarat ja so zenou,aj sestra pomoze,vlaste aj peniaze mam  - a dosial ziju v pohode vo velkom dome(ktory si postavili) - otec presiel aj rakovinou. Co ja viem oni budu v pohode este 5-10 rokov. Rocniky 37 a 48. Relativne mladi. Vyzeraju fakt dobre. 

 

Klient  - sa bavil s kolegom, ze na rok mam 80 rokov a uz sa mi nechce - ja som to len zasluchol. Vonku som si siel pofajcit,ako odchadzal, ze kto to ma 80 rokov? Vyzera na 60 ja som vedel ,ze je dochodca,ale ze 80 rokov?

 

Budem pisat mimo,ale hned to nadvazuje na to predtym. Dofajcil som  a povedal kolegovi - ty tu este budes makat(ako u nas vo firme),ked ja uz budem na dochodku(zasmiali sme sa). On ma o 20 rokov viac - stale je lepsi(profesionalne) - minuly rok si urobil vodicak na velku motorku a tohto roku si ju aj kupil - narazil do srnky. Ked sme sa spoznali jeho deti nemali asi 10 rokov. Tohto mesiaca sa zamestnalo aj druhe(mal dvojicky - to predchadzajuce pred mesiacom sa zamestnalo - ITckari).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este jeden prispevok k zariadeniam soc.sluzieb, resp. opatrovatelskej sluzbe a pod.

 

Po skončení medzirezortného pripomienkového konania o novele zákona o sociálnych službách, Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb v SR:

Vníma pozitívne, že MPSVR SR prizvalo aj zástupcov APSS SR do pracovnej komisie na prípravu legislatívnych zmien a že boli niektoré naše pripomienky zo strany ministerstva akceptované.

 

Novela zákona č. 448/2008 o sociálnych službách však nerieši základný problém rovnoprávneho financovania sociálnych služieb, čím ešte viac prehlbuje diskrimináciu:

zdroj: http://www.itretisektor.sk/index.php?action=module&id=mod_content&action2=nahlad&hash=562948e27407038b250bc48f48808ae6

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Informator, sorry, prestaň s nami nacvičovať jak frustrovaný profesor s prvákmi na seminárkach zo sociálnej práce a konečne sa seriózne vymáčkni, o čo ti vlastne ide? riešiš problém s rodičmi? - spýtaj sa, určite sa nájde niekto, kto ti bude vedieť poradiť... chceš vymyslieť super úspešný systém starostlivosti o seniorov? - nahoď nápady, ľudia na fóre ti zrobia oponentúru... máš pifku na usoplené DD, lebo v jednom takom žiješ? - posťažuj sa, poľutujeme ťa... chceš si na nás honiť ego a vybíjať frustráciu tým, že nám ideš dokazovať, ako ty jediný vieš a my ostatní sme blbí jak tágo? - nájdi si na to nejakých prváčikov... kým sa nevymačkneš, nedá sa s tebou seriózne debatovať...

 

Skus teda spom naznacit, v com tu s kazdym nacvicujem. To ked som Vilme napisal, ze realita je ina, ako si to ona vysnila?....alebo poukazanim na tvoje finanncne vyhodnotenie nakladov pre tvoju mamu v nejakom DD?.....ja sa akosi necitim v nejakej pozicii nejakeho kantora. Kazdy ma predsa svoj zivot a aj si ho organizuje. A tiez nie je v mojich reakciach akasi frustracia z niecoho a tiez si sa netrafila (zatial) do mojej pozicie (ze preco reagujem, tak ako reagujem).  Nikoho svedomie ci nejaky moralny defekt tu ja neriesim.....to nech si kazdy riesi sam zo sebou. No mozeme si ale rozobrat finanncnu zataz, pre soc. system, co sa tyka udrzovania a dotacii DD. Podla mna, by bolo urcite lacnejsie vytvorit podmienky na doopatrovnie doma (pokial teda dotycny ma rodinne zazemie), ako zivit system, ktory tymto sposobom urcite  v blizkej buducnosti sa dostane do "samodestrukcie". Alebo mas iny napad na doriesenie problemu, alebo tebe vyhovuje tak ako je to teraz?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž, ak pomáhajú aj súrodenci, ešte by to šlo, ale ak je to výlučne na jednej osobe - starať sa o odkázaného človeka, ktorý je ale pri zdravom rozume a ešte k tomu rodený manipulátor, ktorý rôznymi trikmi, o akých sa podaktorým ani nesníva, dostane okolie tam, kde ho chce mať, alebo naopak, je úplne dementný a nedá sa ho nechať samého ani na minútu, tak potom človek, na ktorého taká starosť pripadne, to nemôžem dlho vydržať. je iné starať sa o cudzieho človeka, tam nastupuje profesionálny prístup, a o niekoho, kto dokáže vzbudiť v človeku pocit viny hoc aj za to, že najprv vyniesol smradľavé smeti (s po...plienkami) a až potom uvaril kávu. Fakt som robila čo som mohla a vedela, a snažila som sa byť trpezlivá, a dostalo sa mi každý druhý deň nadávania a kriku, a keď som sa ohradila, že toto ja počúvať nebudem a odpratala sa do druhej izby, tak to teprv bolo ródeo. Susedia museli mať tyátr. Čestné slovo, po tom mesiaci som mala nervy nadranc, ešte mesiac a asi si šľahnem LSD alebo som v pezinku. Raz tam prišiel Flinstone, že ma na chvíľu zastúpi,  a tak som sa na 2 hodiny dostala von s bratrancom, a bola to ohromná úľava. lenže ak nikto nie je ochotný ťa vymeniť, tak si v háji. A myslite si o mne čo len chcete, kto to nezažil, tak nemôže ani moralizovať a ani hovoriť, čo by kto mal robiť. Rada by som si zachovať aspoň také telesné i duševné zdravie, aké mi ešte ostalo. Tiež je veľký rozdiel, akú povahu a spôsoby má človek, ktorý tú starostlivosť potrebuje. A nech si myslí kto chce, čo chce.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja s informatorom suhlasim - inak tato tema suvisi aj z inymi. Ale ja som to nezazil(ci v inej teme neviem pochopit) a suhlasim aj s tebou Vilma.

 

Kto sa ma postarat o deti a kto o rodicov ako rodina - Vilma? Tak citam informatorove prispevky.

 

Ze je to tazke niekedy individualne? Iste je- pre mna otec nieje problem ze ma vyhodil(vyhodil aj moju matku ktoru prosil aby sa vratila a 5-7 rokov ziju OK, pritom matka nie je svatica v tom vztahu) - ale ak mal naznaky prskat na moju zenu,hned som ho schladil. Inak tie konflikty(nie na moju zenu,ale prskal na brata,na sestru, ci na svagra, ci na svagrinu, ci na susedou - a ja som mu prskal na spat - vtom boli konflikty - iste prskal aj na mna - ale nie mne do oci) boli vzdy - len som nebol tak silny(sebestacny) - hlavne prijmovo. Dnes prskat nebude na nikoho. Tak popod fuz. Ale aby si ho zena vazila - nemoze nanu brizgat. Ina zena sa o neho aj tak nepostara sama (tato veta mi neda zmysel,chcel som asi pisat nieco ine)- ale ak by ju odpudil- naco by to bolo dobre? Inak nam on ako mojej rodine vela a casto pomohol - teda verim - ze sa o neho postarame - a nielen ze musime,ale ze radi. Ja stym problem nemam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja keď na tým tak teraz uvažujem, tak staroby sa nebojím.

 

Však prídu voľby, dám hlas strane, ktorá nasľubuje vyššie dôchodky, na tie získa peniaze tak, že vyrúbi vyššie dane pracujúcim, ej ale mi bude sveta žiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž, ak pomáhajú aj súrodenci, ešte by to šlo, ale ak je to výlučne na jednej osobe - starať sa o odkázaného človeka, ktorý je ale pri zdravom rozume a ešte k tomu rodený manipulátor, ktorý rôznymi trikmi, o akých sa podaktorým ani nesníva, dostane okolie tam, kde ho chce mať, alebo naopak, je úplne dementný a nedá sa ho nechať samého ani na minútu, tak potom človek, na ktorého taká starosť pripadne, to nemôžem dlho vydržať. je iné starať sa o cudzieho človeka, tam nastupuje profesionálny prístup, a o niekoho, kto dokáže vzbudiť v človeku pocit viny hoc aj za to, že najprv vyniesol smradľavé smeti (s po...plienkami) a až potom uvaril kávu. Fakt som robila čo som mohla a vedela, a snažila som sa byť trpezlivá, a dostalo sa mi každý druhý deň nadávania a kriku, a keď som sa ohradila, že toto ja počúvať nebudem a odpratala sa do druhej izby, tak to teprv bolo ródeo. Susedia museli mať tyátr. Čestné slovo, po tom mesiaci som mala nervy nadranc, ešte mesiac a asi si šľahnem LSD alebo som v pezinku. Raz tam prišiel Flinstone, že ma na chvíľu zastúpi,  a tak som sa na 2 hodiny dostala von s bratrancom, a bola to ohromná úľava. lenže ak nikto nie je ochotný ťa vymeniť, tak si v háji. A myslite si o mne čo len chcete, kto to nezažil, tak nemôže ani moralizovať a ani hovoriť, čo by kto mal robiť. Rada by som si zachovať aspoň také telesné i duševné zdravie, aké mi ešte ostalo. Tiež je veľký rozdiel, akú povahu a spôsoby má človek, ktorý tú starostlivosť potrebuje. A nech si myslí kto chce, čo chce.

 

V tomto prispevku riesis situaciu starostlivosti o rodica (to, ze stary clovek je uz taky, ci onaky, tu neriesme, pretoze kazdy je nejaky) sposobom rodinnym. Nevravim ze to nie je riesenie, ale je to iba na rozhodnuti rodinnych prislusnikov a ich dohode medzi sebou. V zakone to nema ziadnu oporu. Ja mam skor na mysli zakonne umoznenie dopatrovania. Preto som aj napisal, ze by to bolo dobre nieco na sposob materskej dovolenky. Jasne ze by to malo ine pravidla, ale niekde treba zacat. Pretoze sa stale ponukaju dovody, ako sa neda doopatrovat rodic, ci nejaky iny rodinny prislusnik, ale neponukaju sa sposoby ako by sa to mohlo dat. Samozrejme, ze to ale vzdy bude len na osobnom rozhodnuti deti resp.ineho rodinneho prislusnika, ci to budu ochotny spravit, ale ta moznost vyberu tu musi byt a osetrena zakonom CO doteraz tu absentuje..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov