Jump to content

(Ne)výhody Slovenska v EÚ


Sniper

Recommended Posts

Často čítam rôzne diskusie o výhodách a nevýhodách členstva Slovenska v Európskej únii. Teraz sa chcem venovať čisto len ekonomike. Veľa ľudí niekedy doslova nadáva, že musíme posielať peniaze do Bruselu, ale málokto vidí, že veľa miest a dedín mohli zrekonštruovať svoje námestia, významné budovy alebo infraštruktúru práve vďaka peniazom z EÚ.

Pregúglil som sa k tabuľke, kde môžete vidieť, ktoré krajiny do rozpočtu prispievajú viac ako prijímajú (záporné čísla), krajiny, ktoré viac prijímajú majú v tabuľke kladné čísla. Z tohto vidieť, že Slovensko je čistým prijímateľom a z tohto pohľadu je pre nás členstvo výhodné.

Zaujímavé čísla môcť nájsť pri pri momentálne problémových krajinách ako Španielsko a Taliansko, ktoré zápasia s vysokým dlhom. Rozdiel medzi nimi je ten, že Španielsko je čistý prijímateľ a Taliansko čistý prispievateľ (s výnimkou roku 2000).

post-2-0-66774400-1358973771_thumb.png

 

Údaje z rokov 2007-2013

Link to comment
Share on other sites

 • 5 years later...
 • Replies 1
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Sniper

  1

 • informator

  1

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neviem kam dat tento rozhovor zo Stanekom.....vybral som tento "šuplik" :)

 

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Peter-Stanek-Hudba-vyhrava-Titanic-plava-ale-ladovec-uz-spravil-dieru-do-trupu-A-Slovensku-hrozi-zasadna-volba-293796

 

....nie je politik, ale celkom dobra popisal momentalnu situaciu Slovenska a aj V4-ky. Mna najviac zaujala odpoved na "ucast" Polska na vytvoreni (zatial pokus) na "destinacii" sever-juh.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy