Skočiť na obsah

Nokia - vzostup a pád


Sniper

Odporúčané príspevky

Nokia, kedysi neohrozený hráč na poli mobilných telefónov, na ktorého sa konkurencia len ťažko doťahovala, asi zaspal na vavrínoch a nezachytil vlnu nástupov modernejších technológií (iPhone, Android), z čoho rezultujú čoraz väčšie problémy koncernu, ktorý je nútený prepúšťať a výrazne reštrukturalizovať. Výroba sa má presunúť do Ázie, dokonca aj vo Fínsku by sa mala zatvoriť posledná fabrika Nokie. Neistú budúcnosť Nokie spochybnili aj trhy, kde akcie Nokie klesli o viac ako 15%. Viac info...

 

Myslíte, že Nokia sa vráti na stratené pozície alebo príležitosť už zmeškala? V dejinách IT by to zďaleka nebol jediný prípad. Pripomína mi to, aj keď je to z inej oblasti, smutný príbeh grafických akcelerátorov 3Dfx.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 3
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Tomáš

    2

  • Sniper

    1

  • Ryan Giggs

    1

Top prispievatelia v tejto téme

Aby toho nebolo malo, tak posledny kvartal spadla Nokia po dlhej nadvlade niekoľkych rokov (od roku 1998) z 1. pozicie najpredavanejšich telefonov. Predbehol ju o par percent Samsung. Za posledne 3 roky sa predaj Nokie prepadol o cca 20%. Včera vyšla info, že Nokia predava aj sekciu luxusnych telefonov Vertu.

Mňa osobne to ale nijako neirituje, nikdy som nebol veľkym fanušikom Nokie ani som žiadnu nevlastnil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 rokmi...

Nokia ozila! Chvilu to bol Microsoft a teraz nejaki nadsenci zalozili znova a vyrabaju tie klasicke tlacidlove mobily podobne tym oroginalom co boli kedysi. Tak im drzim palce lebo u nesmartovych telefonoch su naj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Ja som mal velmi vela tych starych Nokii a aj novy typ mam co uz po reborne zacali byt. Ale uz tie stare som zlikvidoval kvoli nabijackam ze kazde malo inu a ta nova generacia nokii uz je na rovnaku ako smartfony ze s jednou nabijackou sa to da riesit...

eb3206995724e90406a9dcce194b06ff.jpg

Tu je nová reborn generácia a stará klasika. Modrá je dualsim tam mám O2 aj Orange a v čiernej mám Telekom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov