Skočiť na obsah

Oči, problémy, syndróm suchého oka


Milos

Odporúčané príspevky

ako to dopadlo všetko, Vilma?
ja som mala začiatkom novembra podivnú príhodu, preto som bola na Antolskej na očnej klinike pár dní... odišli mi nejaké cievičky... dosť blbá skúsenosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
Dňa 29. 5. 2020 at 11:30, Sniper napísal:

 

A teraz si ako na tom? Ty si bola na laserovej operácii pred pár rokmi, že? Tam tie výsledky nie sú navždy, časom sa môže zrak zmeniť.

Áno, v 2006 som bola na operácii očí. 

Už vtedy mi povedali že nevedia skorigovať na nulu, kvôli nejakej vade, nepamätám si. Nejaká polka tam ostala.

Každopádne pre mňa to bola výhra lebo som mala silné dioptrie. 

A teda že zrak sa môže zhoršovať, záruku nikto nedá. 

A veru aj sa postupne zhoršoval. Ale tak šošovky to istili. 

Teraz po druhom tehotenstve je to už katastrofa :niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, Sniper napísal:

Počul som, že ženy, ktoré chcú otehotnieť, by údajne nemali ísť na operáciu očí, kvôli tlaku. Po 45tke skús prelex.

Je to hlúposť. Operácia očí nie je kontraindikácia pre prirodzený pôrod.

Aj moja mama mi to tvrdila, že vraj. Očný lekár aj gynekológ/pôrodník mi toto tvrdenie vyvrátili.

A teda absolvovala som aj sekciu, aj prirodzený pôrod, a všetko na poriadku :smile1:

 

A na margo inej operácie, obávam sa, že keď pri laserovej "zrezali" max rohovky, už nebudú mať čo zrezat pre zlepšenie korekcie. Ale nesledujem pokrok v tejto oblasti, či sú už aj iné možnosti...

Exit, čítam že prelex je metóda pri multifokali, nie môj prípad :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to áno, ale v tvojom prípade ide o prelex ako taký a nie či ide o multifokál alebo nie, prelex môže byť aj bifokál, či unifokál. V každom prípade by som išiel do multi, aj keď nie vždy je to na 100% OK. Ak si po laserovej operácii tak prelex nemusí byť reálny, ale toto vie naisto len skúsený oftalmológ a nič sa nestane keď sa budeš informovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja ako expert na vsetko :)  pokial viem tak prelex je vymena sosovky,  to ci bola predtym na sosovke robena operacia je asi jedno.

Ale to sa mi zda trochu extremne,  bez vaznych problemov by sa som sa asi nenechal nahovorit.

Ale jasne,  miesto fora ci facebooku o tom bude oftalmolog vediet urcite viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To si treba zistiť, či po laseri je vhodný prelex, lebo po laseri je rohovka tenšia. Toto sú veci, o ktorých rozhoduje oftamológ a nechal by som to na neho, lebo je to zásah na celý život. Ja pred prelexom som si pol roka študoval na internete všetko o tom, ale toto konkrétne nie a ani neviem, či niekto riešil prelex po laseri. My tu môžeme filozofovať akurát len tak ako Tomáš v ekonomike.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov