Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

Rozmyslam nad tym dlho. A dnes je to mozno aktualnejsie. Neviem si predstavit ze to spravim. Ze na to budem mat silu a schopnosti. Kde emigrovat? Neviem ci tato tema pomoze mne ale niekomu mozno ano.

 

Ja tu uz velmi nemam preco byvat ani ten dom sa mi tu nechce stavat. Chcel by som ist do lepsej krajiny. Zit niekde inde.

Mate typ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak teraz mám v tom trocha chaos. Ideš stavať dom či emigrovať? Alebo postavíš dom tam kde emigruješ?

Chcel by som ist do lepsej krajiny. Zit niekde inde.

Mate typ?

 

Ťažko radiť, ak to má byť na stálo. Západná Európa asi nie, tam bude za 20 rokov spojený kalifát Británie Francúzska a Nemecka. V USA dobre už bolo, navyše to z čoho sa tak multi-kulti fans tak vytešujú (počet latino a afro novorodencov je vyšší ako bielych) dáva tušiť v budúcnosti možné repete občianskej vojny (tentokrát medzi afro a latino). Čína bude zrejme prosperovať, ale to je úplne iná kultúra ktorej by mal európan zrejme problém porozumieť a prispôsobiť sa. India detto. Najvhodnejší mi pripadá Nový Zéland alebo Austrália, prípadne ešte Kanada (ale tam je zima :zubiska: )
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Austrália bol môj celoživotný sen, ale práve v najnovšom National Geographic je rozsiahly článok o tom, že aj tých pár ľudí čo je v tej obrovitej krajine, ledva necháva životný priestor koalám !

priam hororové fotky, ostrovček eukalyptov uprostred celého mesta, koaly so zlomenýni labkami, týždenná úroda zašľapaných a autami prejdených koál pekne vystretá na igelite v otrasnom množstve, .... no zhnusili sa mi :(

 

no ešte Nový Zéland zatiaľ zachraňuje svetovú situáciu k emigrácii ...

a možno kdesi Kiribati, ale ani to už nie je isté :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem či Kiribati, ale Brazília by možno tiež stála za úvahu. Viem o jednom chlapovi čo tam odišiel aj s rodinou pred asi 18 rokmi, žije a podniká tam, a celkom si to pochvaľuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ako emigracia dnes uplne normalna vec

uz len to ze vidim kolko je hodinova mzda u nas a kolko v UK je dovod preco som radsej v UK

pre porovnanie sk minimalka teraz strelim baj oko 300 eur na mesiac

v uk minimalka 6,08 libry na hodinu co je pri momentalnom kurze

7,56

eur na hodinu. A ked pocitac ze dajme tomu je 8 hodinova sichta krat 5 dni = 243 libier na tyzden co je 302 eur.

Samozrejme potom je otazka toho ako dotycny vie manipulovat s peniazmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

 Najvhodnejší mi pripadá Nový Zéland alebo Austrália, prípadne ešte Kanada (ale tam je zima :zubiska: )

tak Austrália už asi nie, začína to tam byť: Zbohom zdravý rozum!

 

Australský soud přišel s jen těžko uvěřitelným verdiktem. Na žádost padesátiletého aktivisty Norrieho ze Sydney uznal neexistenci výhradně muže nebo ženy, neboť on se necítí být ani jedním...

 

Austrálii jsem vždy považoval za jednu z možností, kam emigrovat s rodinou, až situace v Evropě dosáhne pro nás principiálně neudržitelných hodnot v oblastech fašizoidních návrhů na ovládání lidí ze strany Evropské komise, EU, a pod jejími nadřazenými právními normami, které jsou od doby Lisabonské smlouvy přijímány většinovým hlasováním, také ze strany naší vlády. Poprvé jsem zastříhal ušima v okamžiku, kdy si odhlasovali ve věci uhlíkové daně tresty pro tzv. myšlenkové zločince. Zjednodušeně dává tato právní úprava státu do rukou nástroj, jak pokutovat občany a podniky za popírání údajně fatálního vlivu člověka na globální oteplování a za zveličování dopadu zavedení uhlíkové daně na ceny výrobků a služeb...

 

...Výše uvedené jsem ještě přešel. Co už je pro mě ovšem za hranicí, je poslední rozhodnutí soudu, které dalo jednu ránu na solar plexus zdravému rozumu a přidalo vlastně i několik ran do doposud i úředně obsahově poměrně zřetelných rozkroků. Už ne jen ´muž´ a ´žena´, ale i ´neurčené pohlaví´. Pro zařazení do poslední nové kolonky pak stačí, když se občan bude cítit být genderově neutrální, tedy nebude se cítit být ani mužem, ani ženou...

 

...Pro mě osobně se Austrálie tímto rozhodnutím vyřadila ze seznamu zemí, kam odcestovat za větší mírou svobody. Otázkou je, kolik míst nám ještě na této planetě zbývá, kde zdravý rozum odolává těm idiotům, kteří v posledních letech mění svět za netečného přihlížení většiny. Té většiny, která zjevně nesouhlasí, ale drží hubu, protože má pocit, že zrovna tohle se jí netýká.

 

http://www.frantisekmatejka.cz/uchylny-gender-slavi-v-australii-uz-maji-muze-zeny-a-neurcene-pohlavi/

nezostáva mi iné len súhlasiť s autorom. ale na otázku "kam zdrhať?" keď sa západ začne rúcať, ani nie tak pod tlakom islamu (aj keď jeho insiderský vplyv v EU tiež zohrá svoju úlohu), ako pod váhou vlastnej blbosti a smrteľného koktailu multi-kulti + politickej korektnosti + gendrových nezmyslov + ..., sa stále ťažšie hľadá odpoveď. dokonca už aj to Rusko (kam ma v inej téme posielal Axel) sa mi prestáva javiť ako absurdný variant.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aaale, neberte tu situaciu v Australii tak tragicky

- co sa ochrany prirody a environmentu tyka, tak jeden vykricnik sice robi zvolaciu vetu, ale vo velkom meritku neznamena nic (tym nechcem ponizovat nejaku miestu katastrofu, ale AUS je velka krajina...)

- co sa tyka zakonov - plati tam anglo-saske pravo; tam su absurdne zakony na dennom poriadku, na druhej strane dokazu postavit pred sud (a odsudit) zlocinca za par hodin, nie aku u nas, kde existuje moznost odvolania proti dovolaniu odvolania...

 

pokial clovek nie je absolutne presvedceny o tom, ze tato krajina mu nevyhovuje z troch dovodov - rodinnych, ekonomickych, politickych, tak ma "vonku" tazko nadej na spokojny zivot

mam kamaratov, ktori emigrovali po '68, v 70-tych rokoch aj neskor, niekolki dokonca tesne pred revoluciou

zvykli si, asimilovali sa, zabudli - mnohi preto, lebo im ine neostavalo

vacsina z nich vsak po '89 nadviazala kontakty so Slovenskom

 

o akej emigracii tu dnes vlastne chceme hovorit ? pokial niekto neuteka pred spravodlivostou, vzdy sa moze vratit - to predsa nie je ziadna emigracia

niekto si chce prilepsit ekonomicky, niekto si splnit zivotny sen, nie kazdemu sa to podari

- jeden kamarat stravil s rodinou 6 rokov v USA, narodila sa im tam dcerka - vratili sa

- kmotrovci skusili zivot v Kanade - cela rodina, neuchytili sa (ekonomicky ani socialne), vratili sa asi po roku a pol

- dalsia kamaratka sa vratila po 7 rokoch z Anglicka, aj s detmi, ktore sa jej narodili tam

ano, to su vsetko ludia, ktori skusali stastie vo svete v poslednych cca 15 rokoch

este som zvedavy na dalsieho kamarata, ktory vlani odisiel na Aljasku... ryzovat zlato, lovit ryby, a tak...

 

no a na otazku: kam zdrhat? si treba odpovedat podla toho, co chce clovek dosiahnut - ak len pracovat a slusne zarabat, tak staci ist "hen za roh" - mam vo svojom okoli aj niekolko takych prikladov - spoluziacka s manzelom ziju v Nemecku uz skoro 20 rokov, par kamaratov ostalo v Spanielsku (btw - mat takto kamaratov vo svete je vyhoda, ked clovek chce cestovat ;) )

pokial si chce niekto plnit chlapcenske sny, tak treba skusit Kanadu, Argentinu/Chile, Australiu, Novy Zeland, Nepal, Norsko...

 

no ale teraz mi napada jedna vhodna destinacia a kamarat, ktory skutocne zdrhol a nemieni sa vratit... (trochu aj nemoze) - Kanarske ostrovy

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 rokmi...

Úplnou náhodou som natrafila na videá človeka, ktorý žije v Austrálii už 19 rokov. Ich agentúra pomáha krajanom, ktorí prichádzajú do Austrálie študovať, prípadne pracovať, ale medzi videami zo súčasnosti je časť venovaná emigrantom ... ľuďom, ktorí emigrovali pred desiatkami rokov. Ich cesta za slobodou, do Austrálie bola často riadne tŕnistá.

Časť venovaná emigrantom, kedy a akým spôsobom sa niektorí ľudia z republiky dostávali za hranice:

https://www.youtube.com/watch?v=uV5yHCAeOcc&list=PLfcZ7-1gQQVMKffL3VmMrifBFFdGJy43h

Všetky videá je možné pozrieť si tu ... sú to denné pohľady na mesto, prírodu, atď. Jasné, že Vráťa ukáže to, čo ukázať chce, čo nechce, to buď nesníma, alebo jednoducho vystrihne, ale je to skutočný pohľad na mesto a okolie aj s jeho komentárom.

V dnešnej dobe už nikto neemigruje, stačí mať dostatok peňazí a odvahu a môže sa každý vybrať kam len chce. Boli ale doby, kedy sa voľne dostať za hranice smerom na západ jednoducho možné nebolo.

https://www.youtube.com/channel/UCI6gvODMOHmZUe7TpJz-LgQ

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani na juh ani na východ... jeden nad tým dnes žasne, ale svojho času sme šli študovať do socistického zahraničia a dostali sme cez prázdniny týždňové vážne mienené školenie, čo smieme v susednom Maďarsku,  NDR,  Poľsku, ... .... hovoriť.... a jednu spolužiačku - tuším bola jediná na škole toho roku, nepustili do susedov vôbec, lebo niekto na jej otca napísal akýsi anonym...
vzápätí dostala ponuku študovať to isté na našej univerzite... aj študovala a vyštudovala zároveň so všetkými ostatnými, čo do toho veľkého zahraničia odišli...
ako u blbých...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Dnes už je slovo emigrácia skoro zabudnuté ... pozrela som si však dnešné video človeka, ktorý v Austrálii žije viac rokov. O svojich príjmoch sa nikto nezvykne zmieňovať, maximálne niečo naznačí priateľ google, ale vo videu je napr. zmienka o cenách nehnuteľností, niečo o architektúre aj o cene za vývoz odpadu ... a toto ma trošku zarazilo. U náš sa ľudia neustále sťažujú na zvyšujúce sa ceny za vývoz odpadu, ale keď sa to porovná s cenou za vývoz odpadu v Austrálii /Cairns/ u nás sú tie ceny neporovnateľne nižšie.

https://www.youtube.com/watch?v=pIJCKgwuC-0

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov