Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

to nie, ale nie všetko z minulosti bolo zlé. Rozumný človek automaticky nezavrhne všetko čo je nepriateľovo, ale sa poučí, a to, čo nepriateľ robil dobre, použije a zveľadí, a zavrhne to, čo nefunguje a neprináša spoločnosti nič.

Nový systém všetko, čo bolo v tom starom, automaticky zničil bez ohľadu na to, či to bolo dobré alebo zlé, funkčné či nefunkčné. všetko staré bolo ako červené súkno pre býka. A to bola podľa mňa veľká chyba. teraz pravá ruka nevie, čo robí ľavá, ostal chaos a zmätok, ešte že sme len taký malý štát.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne vadi hlavne to ze Fico chce dat pente ci inej spolocnosti prachy(samo nemale) za co samo zhrabne provizie a nemale. Ci zrusenie Doveri mi vadi,aj ked stale som jej poistenec , nevadi. Ale iste je tu velky vykricnik - ked mas jednu poistovnu a jedneho spravcu - on mo moze robit daleko viac neefektivne.

 

Ze Fico bliaka ze si vyplacaju 50 milionove zisky?

 

 

Kým napríklad najväčšia štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa skončila v roku 2010 s mínusom 120,23 milióna eur, vlani už zaznamenala plusových 5,71 milióna. Poisťovňa Dôvera si síce pohoršila, no zostala v kladných číslach, keď predvlani dosiahla zisk 16,24 milióna a vlani 9,57 milióna eur. A významne si polepšila poisťovňa Union, keď sa zo straty 2,26 milióna eur v roku 2010 prehupla minulý rok do zisku 9,08 milióna eur.

 

Čítajte viac: http://spravy.pravda...0#ixzz2DL4na6Gs

Takze kde je tych 50 milionov?

Dovera mala za roky 2010 a 2011 16 + 9 miliona a Union -2 +9, teda Dovera za dva roky 25 milionov a Union 7 milionov? Kolko mali paskove firmy za dva roky? Alebo ostatne firmy za dva roky posobiace v zdravotnictve?

 

http://www.webnoviny...j_vclanku_24hod

V tomto clanku je ze si vyplatila 40 milionov. medzi tymi clankami je 14 dni?

Takze si pozriem ich vykazy za roky 2010 a 2011 a ze som ich nenasiel - a do zbierky listin nic neposlali - tak som ich nemohol najst. Neviem za to su nejake pokuty (% zo ZI?)- az vymaz z obchodneho registra - ak by to bolo mozne - pravne v poriadku tak ako si myslim - nechce sa mi to hladat - ale iste som to niekedy cital - hned by som ich vymazal.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Mne vadi hlavne to ze Fico chce dat pente ci inej spolocnosti prachy(samo nemale) za co samo zhrabne provizie a nemale.

 

Ale vies kde je problem?

 

Ked Fico "bliakal" je treba len jednu poistovnu, ze treba len statnu poistovnu, ze sukromne poistovne skodia a de facto kradnu - kolko ludi mu tlieskalo? A kto sa, trebars aj tuto, zastaval sukromnych poistovni? Fico robi to, co sluboval - a to, co vela ludi chcelo a s cim suhlasilo.

 

Ale nie je mozne KRADNUT. Dovera je sukromna spolocnost, ktoru moze stat legalne "prevziat", ale za presne urcenych podmienok. Co znamena, je majitelia tejto spolocnosti dostanu nejake peniaze - blabla, primerane ekonomickej situacii firmy. Vari tu niekto naozaj cakal, ze Fico bude ako Gottwald?

 

Chyba nie je vo Ficovi, ale prave v tej spuste ludi, ktori si nedovidia na koniec nosa....a ked sa im splni to co chceli, zrazu placu. Nie je to prvy krat a bude sa to este casto opakovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak tak za vsetko je zodpovedny nas hranol Robo!!! Bol to totiž on,kto v januari 2007 vyhlasil,ze zakaz zisku je ,,podstatou politiky´´Smeru v zdravotnictve.On sposobil tuto blamaz,a je zodpovedny tak ako aj jeho strana zaplatit skodu do posledneho centu!!Nie my danovi poplatnici!! http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/premier-skodi-republike.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Danovi poplatnici Fica volili...danovi poplatnici zjavne nevolili dost odporcov Fica...a vela danovych poplatnikov povazuje sukromne zdravotnictvo za nieco zle a zisk tak isto za nieco zle. Staci si precitat aj tunajsie temy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aby bolo jasne - nie som odporcom systemu jednej zdravotnej poistovne, nevadi mi konkurencia viacerych poistovni a zrejme by som sa nebranil ani tomu, aby ZP bolo dobrovolne, resp. nebolo povinne a vykony by si kazdy platil cache (na to, aby som k tomu vedel zaujat jednoznacny postoj, by som potreboval viac odbornosti a informacii)

ALE

podstatne je, aby to fungovalo; to ako to NEfunguje, dokresluje aj tento clanok, z ktoreho vyberam

 

Jedna poisťovňa nič nerieši, ukázala štátna analýza

 

Štátna poisťovňa má na jedného pacienta najvyššie náklady. Nemocniciam pritom za zákroky platí často najmenej.

 

Podľa analýzy neexistuje priamy vzťah medzi počtom poisťovní a kvalitou zdravotníctva.

 

„Nehodnotíme, či je lepší systém jednej, alebo viacerých poisťovní,“ povedala ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská.

Dnešný systém sa podľa nej predražuje a nie je dobrý.

neodporuje si p.ministerka nahodou ???

 

analýza nedáva odpoveď ani podľa analytika INEKO Dušana Zachara.

„V hlavných zisteniach analýzy Inštitútu som nenašiel žiadne silné argumenty v prospech zavedenia systému s jednou poisťovňou. Ale to nebolo ani jej ambíciou.“

a načo ju teda robili ???

 

Z prepočtov vyplýva, že vyššie, a preto aj významnejšie výdavky sú tie, ktoré sú viazané na počet poistencov. V ich prípade je jedno, medzi aký počet poisťovní sú poistenci rozdelení.

 

Zámer vlády hovorí, že v roku 2014 by mala byť len Všeobecná zdravotná poisťovňa. Tá má podľa analýzy najvyššie náklady na liečbu pacientov.

 

Hoci má Všeobecná vyššie náklady na jedného pacienta, nemocniciam neplatí viac. V analýze sú uvedené niektoré odbornosti a vo väčšine z nich platí Všeobecná najmenej.

Po zavedení jednej poisťovne bude mať Všeobecná monopolné postavenie.

Suma, ktorú dostanú zdravotníci, by tak mohla ešte klesnúť. Už dnes nemocnice hovoria, že platby z poisťovní nezodpovedajú tomu, koľko výkony stoja.

 

...až do tohto roku rozdeľovali peniaze medzi poisťovne bez toho, aby zohľadňovali chorobnosť poistencov.

Autori analýzy tvrdia, že súkromné poisťovne od roku 2010 na zlom rozdelení peňazí získali zhruba 70 miliónov eur v neprospech Všeobecnej, ktorá mala viac chorých poistencov.

 

Vyššie náklady vo Všeobecnej teda nevyplývajú z jej neefektivity?

„Boli by sme veľmi radi, keby sme vedeli odpovedať na túto otázku. No nevieme zmerať množstvo starostlivosti, ktorú platia poisťovne.“

mhm, takze ak bude VSZP nadalej taka neefektivna ako doteraz (co sa tazko zmeni, kedze nevedia, preco je neefektivna), tak sa zdravotnictvo bude dalej prepadat a este hlbsie a rychlejsie, kedze nebude konkurencia, ktora by to mohla aspon trochu potiahnut

 

„Nebolo naším cieľom dávať konkrétne odporúčania. Identifikovali sme prepad, ale presné rozhodnutia, ktoré by sme mali urobiť, aby sme sa dostali aspoň k priemernej efektívnosti, z našich zistení priamo nevyplývajú.“

povedal jeden z autorov studie, z Institutu, ktory patri pod MZ a ted platime ho z nasich dani...

Čítajte viac: http://ekonomika.sme...na-analyza.html

 

mensim pismom hrubou kurzivou su moje poznamky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Tak starý rok ešte ani neskončil a od vlády už tu máme prvý novoročný darček:

 

Zdravotné odvody sa zvýšia, mení sa vymeriavací základ

 

Ľudia zaplatia od budúceho roka na zdravotných odvodoch viac ako v tomto roku. Dôvodom sú zmeny vo vypočítavaní vymeriavacieho základu, ktoré sa dotknú všetkých kategórií poistencov, sadzby poistného ostali nezmenené.

Čítajte viac: http://www.ta3.com/c...aci-zaklad.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Aj ked je to uz asi rok stare, vcera mi MUDr Liptak prostrednictvom dalsich uzitocnych idiotov takto pekne zaspamoval mailovu schranku:

 

 

Subject: FW: Výzva - rozšírte ešte dnes

 

 

 

Vážení kolegovia

Odporúčam svojim pacientom zmeniť poisťovňu z 24 a 27 na 25

Podporujem občiansku iniciatívu "Žiadame vás, aby ste v medziach zákona vyzvali všetkých občanov SR, aby sa sami dobrovoľne prehlásili do VšZP
Veľmi dôležité je  pripraviť a prijať zákon, ktorý umožní poistencom prehlásiť sa do VšZP hocikedy v priebehu roka a nie iba do konca septembra.

Robím tak, iba z čisto sebeckých záujmov preto, že chránim svoje obchodné záujmy. Penta z Dôvery peniaze poistencov vo výške niekoľko 100-viek miliónov EUR celkom legálne presúva na svoje súkromné účty. Zaplatili za poschvaľovanie takých zákonov, že je legálne premieňať verejné zdroje na súkromné zisky. Je to zákonné  ale zostalo to neetické a nemorálne a sú to aj moje peniaze.  Veď tieto peniaze potom chýbajú v systéme a nie je na zaplatenie ekonomicky oprávnených nákladových položiek ani mojej ambulancie. Preto, že peniaze, ktoré ľudia odviedli, aby sa z nich zaplatila aj moja ambulancia, poisťovňa legálne predv edie do Penty, nikdy sa nemôžeme dohodnúť na zodpovedajúcom navýšení platieb. Ako je možné, že takýto zákonný tunel existuje? Prečo štát nechráni záujmy platiteľov poistného?
http://liptak.blog.sme.sk/c/306298/Pohrebnictvo-zdravotnictva.html

Prepoistením poistencov do 30.septembra môžeme ušetriť miliardu eur samým sebe!!! Jeden prepoistený poistenec z Dôvery do VšZP ušetrí 450 EUR z verejných zdrojov, jeden prepoistený poistenec z ZP Union 150 EUR.

Veľmi dôležité je  pripraviť a prijať zákon, ktorý umožní poistencom prehlásiť sa do VšZP hocikedy v priebehu roka a nie iba do konca septembra. Zajacove zabarikádovanie podnikavcov so zdravím ľudí by malo padnúť.

Potrebujeme sa skoordinovať a konať vo svoj prospech a tým aj v  prospech pacientov!

MUDr.Peter Lipták

predseda sekcie VLD SLK

Námestie SNP 10, 81466 Bratislava

tel.:+421 2 57887 258, fax: +421 2 57887 259
mobil: 
+421 903 44 00 16

e-mail: lipp@pobox.sk

 

                         ZACHRÁŇTE  SI  SVOJE  PENIAZE

Máte poslednú šancu zabrániť tomu, aby si Penta strčila vo svojho bezodného vrecka naše spoločné peniaze nazbierané na zdravotné poistenie.

Čo sa stalo.

Penta doteraz zobrala z našich nazbieraných peňazí vyše 200 miliónov eur a označila ich za svoj zisk! Tieto ukradnuté eurá už nikdy neuvidíme, budú nenávratne chýbať v zdravotníctve. Penta ich nezarobila, Penta ich len zozbierala z našich zdravotných odvodov. Označiť ich za „zisk“ je nemorálna zlodejina.

Vláda Róberta Fica tomu chce urobiť koniec a ide vytvoriť jednu štátnu zdravotnú poisťovňu. Čo na to Penta? Zobrala si do svojej zdravotnej poisťovne Dôvera úver niekoľko sto miliónov eur. Na druhý deň si ich vyplatila ako dividendy majiteľa Dôvery a peniaze si opäť strčila do svojho bezodného vrecka. Ak bude chcieť vláda Róberta Fica odkúpiť zdravotnú poisťovňu Dôvera, bude za ňu musieť zaplatiť aj túto drzú dlžobu. Má sa to udiať tak, že za každého poistenca Dôvery štát zaplatí pekných pár stoviek eur – takúto cenu si dala Penta stanoviť na objednávku cez svojho znalca.

Čo na to Fico a jeho vláda?

Nič! Chystajú sa zaplatiť! A všetko bude na Slovensku „podľa zákona“!

Čo na to bojovníčka Lévyová z komory zdravotných sestier? Nič! Toto jej nevadí.

Čo na to revolucionár Kollár z lekárskej komory? Nič! Zrazu ani ústa neotvoril.

Čo na to poslanci Smeru so svojou väčšinou v parlamente? Nič! Sú hluchí a slepí, pokojne si sedia na svojich teplých parlamentných kresielkach.

Čo na to pani ministerka zdravotníctva? Nič! Ani ju nevidno.

Čo na to bojovní odborári? Nič! Nepovedali ani slovo, nedemonštrujú pred bránou vlády. Pekných pár stoviek miliónov ukradnutých eur ich netrápi.

 Dá sa proti tomu brániť? Áno, dá sa proti tomu brániť!  Komu to nie je jedno, má účinnú zbraň. Ak je poistencom zdravotnej poisťovne Dôvera, má možnosť prihlásiť sa do Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Aj tak tam nakoniec všetci obyvatelia Slovenska nakoniec o jeden rok skončia. Táto možnosť je len do 30. septembra! Potom už nie. Kto nebude poistencom Dôvery, za toho štát, teda my všetci, nebude Pente musieť platiť.

V Dôvere je 1 400 000 Slovákov. Ak odtiaľ do konca septembra ujde milión, Pente klapnú zuby naprázdno.

Na čo čakáme? Až bude po 30. septembri, potom už túto zlodejinu neprekazíme.

 

Pošlite ešte dnes túto správu všetkým, ktorých poznáte a máte ich adresu! Povedzte všetkým okolo vás, čo treba do konca septembra urobiť! Politici nerobia nič v náš prospech, trestuhodne sa ako gorily prizerajú na zlodejinu priamo pred ich očami!  Ukážme, že ľuďom to nie je jedno, a že túto drzú zlodejinu prekazia. Moc je v našich rukách do konca septembra.

 

V pausale ma vlastne pravdu. Ak poistenci prejdu do VSZP, majitelia sukromnych poistovni nedostanu tolko penazi za poistny kmen. Ma to vsak par hacikov.

 

-Aj ked Fico niekolkrat spominal ze chce vyvlastnit poistovne, nie je iste ze to urobi, V takom pripade by prechod poistencov zo sukromnych do statnej poistovne niekomu politicky vyhovoval. Komu? :).. Podotykam, ze dnes je tomu rok, co sa tento spam siri.. 

 

-Penta nie je jedinym majitelom Dovery. Polovicu akcii Dovery vlastni spolocnost Prefto Holding Ltd registrovana na Cypre. Domienke, ze za Preftom stoja ludia z pozadia Smeru nasvedcuje viacero indicii:

 

Ked Prefto ziskalo zlucenim Apolla a Dovery polovicny podiel v Dovere, Zuzana Zvolenska /ano, sucasna ministerka zdravotnictva/ sa ocitla v predstavenstve sukromnej Dovery. Predtym posobila ako riaditelka statnej VSZP, ktora po jej odchode vykazala stratu 120 milionov eur. Zvolenska pochadza zo Sirokeho liahne "talentov", je jeho clovekom. Prefto, ako jediny akcionar sukromnych poistovni navyse zahadne suhlasilo s vyvlastnenim a podla ludi z Penty aj tlacilo na model jednej statnej poistovne. Na otazku, preco si Penta pustila do biznisu Sirokeho sa da tiez lahko odpovedat. 

Ak je to tak a ak by k vyvlastneniu naozaj doslo, Smeraci by zo statnych penazi vyplatili sami seba - vlastnych sponzorov. 

 

Ten mail je vlastne blud, obsahuje viacero faktickych lzi, nepresnosti a osobnych nedorozumeni. Ta rok stara myslienka o prechode poistencov zo sukromnych do statnej poistovne vsak vzhladom na dnesnu situaciu hovori este jedno. V ziadnom pripade nevyhra poistenec/pacient, ale dirigenti tejto zalezitosti. Ano, v takom svrabe sme.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je naivne resp. pokrytecke podozrievať z niečoho Smer a myslieť si pritom že za inymi poisťovňami nestoji/nestala žiadna ďalšia strana. Smer nebol pri moci vždy. Takže taky argument veľmi neobstoji.

Poisťovne su zlo našho zdravotnictva. Resp. cely system okolo toho. Tak aj to zdravotnictvo vyzera. Skôr ako niečo znarodňovať by mohli vydať zakon ohľadom zisku. Nech ho maju vysoky ako chcu, ale s podmienkou, že ho nasypu spät do zdravotnictva (resp. nejake vyrazne percento).

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poisťovne su zlo našho zdravotnictva. Resp. cely system okolo toho.

Súhlasím, v tomto smere sa reforma priam žiada. Celý systém je postavený na solidárnosti a už tu nájdeme niekoľko vecí postavených na hlavu. Je niekto, kto tohto systému pravidelne vkladá peniaze či sa mu páči alebo nie (živnostník a samoplatca okolo 55€ mesačne) a zdravotnú staroslivosť nemusí využiť jak je rok dlhý. Títo vlastne dotujú tých, ktorí do systému nevložia ani cent, ale nerobí im problém vysedávať v ambulanciách s každou somarinou. Poistenci štátu by mali byť ošetrení iba v akútnych prípadoch a tým platcom, ktorí zdravotnú staroslivosť nevyužijú by mali byť odvody po roku vrátené (aspoň časť).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takym spôsobom ako si predstavuješ, by to vôbec nefungovalo. Na tomto principe to fungovať musi, lepši zatiaľ nikto nevymyslel. Jednak kvôli tomu čo je napisane vyššie a za druhe, predstav si že nepôjdeš do lekara 5, možno 10 rokov to je jedno. Každy rok ti peniaze čo tam vložiš vratia, teda odvedieš 0 eur. A na ten 11. rok sa ti stane niečo važne a budeš potrebovať desať či stotisicovu operaciu. Ako ju zaplatiš?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlavne by stat mal adekvatne platit za svojich poistencov a nezdierat ludi, ktori maju akykolvek prijem (napr. z predaja nehnutelnosti !!!)

pritom

 

Poistenci štátu majú najnákladnejšiu zdravotnú starostlivosť. „Je najdrahšia u najmenších poistencov a starých ľudí,“ povedal Monika Šimunová  z poisťovne Dôvera.  Štátny poistenec je podľa Unionu v priemere o 117 percent  drahší ako poistenci, ktorí si odvody platia sami.

a chce platit este menej
 

 

V roku 2011 bola platba štátu za svojich poistencov 4,32 % a rok predtým 4,78 %. Suma, ktorú zaplatí štát za poistenca na mesiac, sa vypočíta ako úroveň sadzby za konkrétny rok z priemernej mzdy spred dvoch rokov. V roku 2010 to bolo 34,56 eura, v minulom roku 32,16 eura, v prvom polroku tohto roku 30,76 eura a aktuálne je to 31,5 eur.

zdroj: http://www.podnikam.webnoviny.sk/dane-odvody/aktuality/stat-bude-svojich-poistencov-platit/26577

 

toto jedine ma trochu logiku, ovsem o to menej penazi zasa pojde do ZP, ktore budu chciet ziskaz zasa na inych platiteloch

 

Štát tak už ďalej nebude platiť zdravotné odvody za tých svojich pracujúcich poistencov, ktorých mesačný vymeriavací základ z ich zárobkovej činnosti bude vyšší ako 243,2 eura.

http://www.podnikam.webnoviny.sk/dane-odvody/odvody-zdrav-poistovne/stat-prestane-platit-zdravotne-odvody-cast-svojich-poistencov/25811

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cize deti a invalidi nemaju byt normalne osetrovani?

 

Píšem o tých, ktorí systém zneužívajú, nie o tých, ktorí doň z objektívnych dôvodov nemôžu prispievať. Deti sú jasné, za invalida považujem toho, ktorí má dokázateľné zranenia nezlučiteľné s výkonom pracovnej činnosti, nie príživníka, ktorý sa pred lekárom tvári, že je retardovaný, len aby mu uznal trvalú invaliditu (áno poznám aj takého).

 

 

Takym spôsobom ako si predstavuješ, by to vôbec nefungovalo. Na tomto principe to fungovať musi, lepši zatiaľ nikto nevymyslel. Jednak kvôli tomu čo je napisane vyššie a za druhe, predstav si že nepôjdeš do lekara 5, možno 10 rokov to je jedno. Každy rok ti peniaze čo tam vložiš vratia, teda odvedieš 0 eur. A na ten 11. rok sa ti stane niečo važne a budeš potrebovať desať či stotisicovu operaciu. Ako ju zaplatiš?

 

A ktorá poisťovňa by ti preplatila stotisícovú operáciu? Ja keď som sa chcel objednať... už ani neviem, čo to bolo, či cétečko, či čo, tak mi v nemocnici povedali, že si pár mesiacov budem musieť počkať, lebo nemám tú správnu poisťovňu. Pri operáciách to platí detto, preto raz za čas čítame srdcervúce príbehy o niekom, kto zomiera, lebo potrebuje takú a takú operáciu a musia sa robiť zbierky. Prečo zbierky, keď máme poisťovne???

 

A niekto nepochopil vyznam slova poistenie

Ano presne v tomto prípade, o ktorom som písal vyššie slovu "poistenie" nerozumiem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ktorá poisťovňa by ti preplatila stotisícovú operáciu?

Každa, pretože musi. Tie najdrahšie oparacie su väčšinou take, bez ktorych by si neprežil (typicky napr. transplantacie, operacie po urazoch atd.). A take zaplatiť musia. Vymyšľaju len vtedy ak existuje nejaka lacnejšia alternativna liečba alebo keď človek bez takej operacie môže žiť, aj keď možno menej plnohodnotne.

 

A pokiaľ ide o CT, MRI a pod. vyšetrenia, to su prave take pripady, kde je najviac "špekulantov". A pritom take vyšetrenia su veľmi drahe a väčšina z nich je uplne zbytočna. Pacienti si to často u lekara vydupu. a ten aby sa ho zbavil, tak ho tam pošle, aj keď s nejakou hluposťou. Preto poisťovne opravnene robia caviky. Na jednej strane kritizuješ system, kde sa k lekarovi chodi s každou hovadinou, na strane druhej nadavaš, keď poisťovna prave proti takym pripadom bojuje a veľmi dobre si to rozmysli koho tam pošle. Tak teraz čo z toho vlastne chceš?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Toto keď som dnes čítal, tak ma chytal amok:

 

Šéf štátnej poisťovne zarába viac ako premiér

Za zamlčanie pôžičky príde o tri mesačné platy, čo je takmer 15-tisíc eur. Generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Marcel Forai neuviedol v majetkovom priznaní za rok 2012 pôžičku, z ktorej mal zaplatiť lukratívny byt v komplexe River Park pri Dunaji.
 

Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií preto v utorok rozhodol o tomto treste. Forai na tom nie je až tak zle. Za vlaňajší rok zarobil viac než 118-tisíc eur, čo je dvakrát viac než premiér Robert Fico. Ten mal ročný príjem vyše 45-tisíc eur.

 

(...)

Minulý rok Forai zarobil 59 230 eur, čo je mesačne 4 930 eur. Iné príjmy mal vo výške 59 494 eur. Malo by ísť o odmenu za funkciu predsedu predstavenstva v poisťovni, ktorú riaditeľovi vyplácajú mesačne vo výške 3 700 eur, okrem toho ročnú odmenu vo výške 15 097 eur. Jeho ročný zárobok sa tak vyšplhal na sumu 118 724 eur, predseda vlády vlani zarobil 45 179 eur.

(...)

Podľa listu vlastníctva uverejneného na webe katasterportal.sk sa jeden byt, ktorý riaditeľ vlastní, nachádza v Košiciach. Na liste vlastníctva je vyznačená plomba. Ide o bytovku na sídlisku, rozloha nebola uvedená. Hodnota 3-izbového bytu v tejto časti mesta sa pohybuje približne od 70– do 80-tisíc eur, štvorizbové stoja od 90– až do 110-tisíc eur.

(...)

Druhý byt, na ktorom je Forai podľa listu vlastníctva uvedený ako majiteľ, sa nachádza v lukratívnej časti Bratislavy v bytovom komplexe River Park pri rieke Dunaj. Ide o byt č. 925 na deviatom poschodí. Podľa čísla bytu ide o štvorizbový apartmán s rozlohou viac ako 200 štvorcových metrov, k tomu ešte prislúcha 100 štvorcových metrov terasy. Podľa zverejnených cenníkov na internete štvorizbový byt mohol vyjsť zhruba na 700-tisíc eur. Na byte je záložné právo banky.

 

Už viem kam miznú moje odvody! Svine!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Televizia Markiza natocila reportaz z doktorom Liptakom, po ktorej sa rozprudila burliva debata o uplatkoch (ako aj poplatkoch a daroch) pre lekarov.

 

Zaujimave je pozadie tejto iniciativy: kto zopol spinac, ze sa Markize zrazu zasvietilo a rozhodla sa vysetrovat branie uplatkov akurat u Liptaka?

Liptak bol mojim lekarom a naozaj je to jeden z poslednych lekarov, od ktoreho by som ocakaval ze si vypyta uplatok. Navyse tomu celkovo chyba logika: za co si uz len moze prakticky vseobecny lekar vypytat uplatok? Maximalne tak za falosnu PN.

 

Liptak uz dlhodobo upozornuje na OECD analyzu, podla ktorej rocne sa v zdravotnictve na Slovensku uleju cca. 2.5 miliardy Eur rocne. To je ohromne vela: vacsia cast z penazi, ktore zaplatime do zdravotnych odvodov (4 miliardy Eur rocne) si zoberie mafia.  http://liptak.blog.sme.sk/c/343742/2-Uplatky-ako-burka-v-serbli.html

Je to pozorovatelne aj bez analyzy: odvody do zdravotnictva su na Slovensku rovnake (dokonca o nieco malo vyssie) ako v Cesku, ale zdravotne sluzby v Cesku poznatelne lepsie.

 

Zaujal ma clanok z HN : http://komentare.hnonline.sk/komentare-hn-152/dag-danis-markiza-naletela-smeru-652837, kde Dag Danis vystopoval prvotnu iniciativu z ministerstva zdravotnictva od Zuzany Čižmárikovej, ktora zacala na socialnych sietach upozornovat na podozrive vyhlasenia Liptaka. Ten isty den s Liptakom nakrutila rozhovor televizia JOJ a Markiza, ktora nasledne spustila celu maskaradu.

 

 

Lipták roky kritizuje rozkrádanie zdravotníctva, Pentu, miliónové zisky poisťovní, ktoré vláda nerieši – a ministra. Najnovšie Lipták napadol veľký, 140-miliónový projekt „integrovaných centier zdravotnej starostlivosti“. Lipták udrel na ministerstvo, že vec nerieši s lekármi, ale s lobistami. Cez reformnú skupinu zloženú z inžinierov, magistrov a zverolekára...

 

Suhlasim  clankom z HN, ze sa jednalo o cielenu diskretitacnu kampan. Teraz chce Liptaka polovicka ludi inzultovat, jeho povodna kritika prestala mat akukolvek vahu. A druha polovicka ludi zacala ako o zivot riesit uplatky/poplatky/dary lekarov, ktore tvoria dokopy asi len 1% z toho, co si vyberie mafia.

 

Myslim, ze zastieraci manever sa vydaril, pozornost ludi sa zase raz upriamila na nepodstatne veci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tento link so dal do temy o arc.Bezakovi (myslim, ze bol aj urceny pre tvoj prispevok). Chcel sm nim poukazat, ako sa v mediach da manipulovat verejna mienka.

 

http://www.aktuality.sk/clanok/270269/lekar-v-televizii-priznal-ze-berie-peniaze-od-pacientov-vola-ich-darmi/

 

A suhlasim s tebou v tom, ze dr.Liptak je len akymsi "hromozvodon" pre niekoho a som rad, ze niekto nasiel odvahu a povedal co sa dlho "tusi".Ze na slopensku sa safari zo zdravotnym systemom, ako niekde v Papua-Guinea.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže nielen sockári, ale už aj zamestnanci s nízkymi platmi (380€) nemusia platiť odvody. Ale živnostníkom, aj keď nezarobia, ešte aj zvýšili. Ak niekedy stretnem toho prašivého hranola, budem sa musieť sakra fest ovládať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Neorientuje sa niekto v tom, či občania, ktorí si sami platia zdravotné poistenie, či majú nejaké výhody oproti tým, ktorí si ho neplatia? Alebo skutočne tento systém je tak strašne "solidárny", že všetci sa hádžu do jedného vreca? Platím poistenie každý mesiac (vždy načas) vyššie ako je mesačná dávka pre sockárov a už ma začína štvať, že nič z toho nemám, za lieky všade doplácam a moje peniaze ktovie kde končia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neorientuje sa niekto v tom, či občania, ktorí si sami platia zdravotné poistenie, či majú nejaké výhody oproti tým, ktorí si ho neplatia? Alebo skutočne tento systém je tak strašne "solidárny", že všetci sa hádžu do jedného vreca? Platím poistenie každý mesiac (vždy načas) vyššie ako je mesačná dávka pre sockárov a už ma začína štvať, že nič z toho nemám, za lieky všade doplácam a moje peniaze ktovie kde končia.

 

Za tvoje eura sa povinne ockuje.....bez rozdielu, ci niekto chce ci nechce......skratka dotujes povinne farmapriemysel....sa ti to urcite aj solidarne prejavi na tom, ze sa ti budu vyhybat povinne zdravotne problemy.......aj vsetci povinne dotujuci farmarov netrpia hladom....si dobra dusa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

Dalsia z tvojich genialnych uvah. Ked sa nedas zaockovat tak farmapriemysel nedotujes? Ked to nebude povinne znizia ti odvody o cenu ockovania?

 

Povinne ockovanie prave zaruci ze z tych dotacii sa aspon cast kazdemu vrati v podobe vakcin. Ked sa zaockovat nedas, dotujes ockovanie iba niekomu inemu. Tak ale ty by si sa najradsej rozdal pre inych ako tak citam. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mas vyhodu dobreho pocitu ze si solidarny...

 

Nemám vôbec problém byť solidárny voči tým, ktorí si poistenie platili a už neplatia (napr. dôchodcovia) alebo kto závažne ochorie a na jeho liečbu idú peniaze. Mám problém byť solidárny voči všelijakým sockárskym kriplom, ktorí fetujú, húlia, chlastajú a čo ja viem čo ešte. Takí by mali dostávať iba akútnu zdravotnú starostlivosť.

 

 

...si dobra dusa.

 

No to ja viem, ale lacné to nie je :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov