Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

iď dobrým príkladom ... a papierová verzia nového času ešte existuje? 

vlastne ma minulý týždeň prekvapila existencia takej veci, že vraj Chvíľka pre teba, či tak akosi ... ležalo to v čakárni u lekára, vraj novšie číslo. myslela som, že to vyhynulo ešte s dinosaurami ... naposledy som to videla, keď si to kupovala jedna bývalá kolegyňa pravidelne niekedy pred rokom 2000 ...

takéto nadšené nadpisy zvyčajne vidieť v prílohách denníkov - v tlačených ani nie, ale na nete mi to pripadá ako povinnosť dať zopár výkričníkov k takémuto článku:

 

http://koktail.pravda.sk/hviezdne-kauzy/clanok/401184-za-tymto-parom-sa-obzrie-kazdy-schwarzenegger-a-jeho-dlhonoha-blondinka/
Za týmto párom sa obzrie každý! no to je už len nadpis. topky šuviks.

 

mimochodom, v tejto netovej koktailovej prílohe stačí pozrieť na stĺpček nadpisov napravo - každá životne dôležitá informácia má na konci výkričník ! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby som chcel a mohol isť prikladom, tak sa tu nepytam. Ale ako hľadam, tak hľadam, všade na mňa vybafne senzacia vyrobena z prdu. Preto sa obraciam na plenum, viac hlav...

V tlačenych je to prašť jak uhoď. Už aj tam maš sekciu bulvaru aj v pôvodne "nebulvarnych" platkoch. V TV detto, snaď len STV sa ako-tak zatiaľ drži.

 

Posledny klinec bol, keď som videl niekde v trafike za sklom nejake noviny (asi plus sedem dni, či jeden deň, či jak sa to vola), kde bol na titulke!!! (čiže najdôležitejšia udalosť predošleho dňa) odfoteny Di Caprio, ktory mal vyhrnute tričko do pol trupu a sa škrabal na bruchu (či čo to tam robil), a tam obrovskym pismom nadpis, niečo že Leo ukazal bruško. Tak to som išiel do kolien, nieže som nemal slov, ešte aj mozog mi zamrzol. A to je prosim mienkotvorne medium. Jedno z najpredavanejšich, aspoň take som počul. To kde sme? To sa potom načo čudovať a rozčuľovať, v akom stave je tato krajina keď sme taky zdegenerovany narod. Banda dementov, česť pramalo vynimkam.

 

Asi budem musieť presedlať na nejake zahranične zdroje, lebo tu je to katastrofa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikto nic? To vsetci citate novy cas?

 

Nerozculuj sa lebo dostanes vyrazku......:)  Za vsetkym hladaj majitela, pretoze iba on moze dat punc tomu, co sa objavuje v jeho platku.

 

Teraz sa na medialnom trhu objavila senzacia odmietnutia ubytovania nejakych Turkov v nejakom penzione a samozrejme s tym prisli medialne hviezdy od SMEtiarov. Keby to nebolo trapne, tak by to bolo smiesne :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

táto podivnosť sa opakuje hodne často ... tentokrát sa dostala aj do správy o Cavendishovom neférovom správaní v honbe

za medailou na OH v Riu:

 

post-3-0-75082800-1471526032.jpg

http://sport.aktuality.sk/c/231819/rio-2016-cavendish-pod-palbou-kritiky-jeho-cin-bol-vraj-horsi-ako-doping/

 

je to nezmysel, ale v novinách a médiách hrozne častý -

buď len hospitalizovať,  pretože hospitál je nemocnica, a hospitalizovať je "umiestniť do nemocnice"

alebo odviezť do nemocnice.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretoze je o peniazoch a senzaciach za kazdu cenu.......neviem ci sa o nejaky cas nedostane do medii, ze ten maly chlapec v Syrii (Allepo?) a momentalna medialna hviezda, je obetou vlastnych a jemu blizkych ludi a je pouzity cielene a planovane v zaujme ukazat na hrozy konfliktu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

darkman, a co tak pouzit rozum. mas stanovisko druhej strany a ta v skutocnosti potvrdzuje problem. staci najst bieleho kona a aj ked jasne ze ma umysly protizakonne ( v tomto pripade vyviezt sapik do ciech) tak za dve hodiny prebehnu ciste formality a ma ju. des. a ciste v zmysle zakona.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

darkman, a co tak pouzit rozum. mas stanovisko druhej strany a ta v skutocnosti potvrdzuje problem.

Je to zakonom osetrene, tak aky problem?

 

je to nezmysel, ale v novinách a médiách hrozne častý -

buď len hospitalizovať, pretože hospitál je nemocnica, a hospitalizovať je "umiestniť do nemocnice"

alebo odviezť do nemocnice.

Preco nezmysel? Pleonazmy sa za chyby v gramatike nepovazuju. Je to to iste ako pisat led dioda, ci cd disk.To sa akceptuje.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Nemám slov už na toto, čo tam za chrapač zamestnávajú, že to nevie po sebe ani vetu poriadne skontrolovať

 

post-2-0-43087600-1474477557.jpg

 

Včera, či predvčerom písali, že niekde na východe si nejaký robotník rozdrvil lepku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

toto nenapísal novinár, ale napísala to blogerka, dáma, ktorá píše verejne do novín blogy

a osobuje si v nich dávať filozofujúce lekcie svojim čitateľom, ako sa veci robia správne.

 

v tejto forme napísané som takéto skutočne ešte nevidela, praštilo to do očí a teda poriadne:

 

post-3-0-63109900-1483012735.jpg

 

http://topolska.blog.sme.sk/c/243262/Odpustenie.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

toto je už ovšem novinár -

vcelku zaujímavý a nezvyklý rozhovor, ale celý článok je prešpikovaný chybami, preklepmi, opakovaním slov, chybnými súvetiami, ale toto je perla:

vyzerá to tak, že v polovici vety sa veta zmenila z jednotného čísla na množné, alebo naopak. stáva sa. ale toto sú predsa len noviny.

 

post-3-0-42461200-1483721332.jpg

 

http://svet.sme.sk/c/20426671/mlady-cesky-politik-rasisticky-vtip-neznamena-hned-rasizmus.html?ref=w_neprehl

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tentokrát je to pluska.

 

tento človek ma nezaujíma, to musím podotknúť, ale pri hľadaní niečoho konkrétneho ešte k bratislavskému Plesu v opere mi padol zrak a nedalo sa to nevšimnúť si.

 

miničlánok o veľkom ničom, ale zato so svetobornými informáciami:

 

post-3-0-76029500-1483982323.jpg

post-3-0-89643000-1483982324.jpg

http://www.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/zaciatky-kariery-ulet-kucherenko-obvinenie-z-platistiky-takto-rokmi-menil-vilo-rozboril.html

 

ani keby bol geniálny, dnes 49 ročný chlap narodený teda roku 1967 nemohol maturovať roku 1975.
alebo nevie sám maestro, kedy maturoval, či kedy sa narodil, alebo klasika a čitateľom je možné predať bársčo.

 

 

 

to nie je všetko - hneď v tom úvode je fráza:

 

"Teraz na sklonku päťdesiatky, sa moderátor stal nielen dedkom, ale aj vzorných partnerom."

 

buď je chlapec Rozboril o minimum 10 rokov starší, než udávajú zdroje, alebo ten človek za PC, ktorí napísal ten velečlánok,  je príliš nedopečený neznalec, mladé ucho, nechce alebo nemá čas ani na základné znalosti a nejakej pluske je to srdečne jedno:

 

"na sklonku" znamená vždy ku koncu nejakej dekády, udalosti, dňa, života... tento Rozborilovský šašo má teda maximálne na sklonku štyridsiatky, keď sa narodil r. 1967.

stačí hodiť to do googla. sú tam o "sklonku" celé strany:     sklonok, -nku muž. r. koniec istého časového úseku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

Smeťári sa opäť ukážkovo zhovadili. Zbierajú "hoaxy" a sami ich vytvárajú. To je neskutočné, čo táto žumpa dokáže vyprodukovať. Potom ako veriť článkom, v ktorých sa rozplývajú nad prepotrebnou imigráciou inžinierov z džunglí, púšti a saván? :trapny:

 

post-2-0-91504100-1494952469_thumb.jpg

 

Vysvetlenie na dsl.sk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Policajti prenasledovali auto starčeka v Komjaticiach. Zastavil a prišla scéna ako zo zlého filmu ...

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/10/1639121/Policajti-prenasledovali-auto-starceka-v-Komjaticiach--Zastavil-a-prisla-scena-ako-zo-zleho-filmu

 

Opitý vodič putoval do policajnej cely, kde triezvel. Poverený policajt Juraja D. (55) z Nových Zámkov obvinil z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky

Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/566173/sokujuca-drzost-opity-stary-otec-v-okrese-nove-zamky-soferoval-auto-s-vnukom-na-kolenach-aky-dostal-trest/

 

Ja Ti nevím Karle ... ale ja si pod pojmom starček predstavujem niekoho úplne iného ako muža vo veku 55 rokov. :hmmm:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

aj česká pomerne seriózna "tlač" prináša občas podivnosti - v podstate rozumieme, ako to autor myslel, východ Ázie je iný ako Blízky Východ , ale furt je to len Ázia.

 

včera sa objavil v info.cz/svet nadpis a článok, po ktorom som pár sekúnd váhala, ako to vlastne je... normálne ma zmiatli, musela som kliknúť na googla a skontrolovať, či žijeme v tom istom svete s novinármi:
 

Trump poprvé ve funkci zamíří do Asie. V listopadu zřejmě navštíví Čínu

Americký prezident Donald Trump se v listopadu pravděpodobně zastaví v Číně během své první oficiální cesty do Asie.

 

http://www.info.cz/svet/trump-poprve-ve-funkci-zamiri-do-asie-v-listopadu-zrejme-navstivi-cinu-15846.html

 

jeho prvá zahraničná cesta vôbec po zvolení viedla do Saudskej Arábie, Izraela a palestínskych území, ktoré aj keď na tomto konci, ale ležia v Ázii... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

veľký článok o antidepresívach... sme.sk

 

Psychiatrička vyvracia deväť mýtov o antidepresívach

 

aj posledný, deviaty mýtus vyvrátený - v takomto článku by sa to nemalo stať, skutočne by bolo načase trochu kontrolovať napísané.

človek s klinickými depresiami nepotrebuje čítať, že mu depresie nakoniec zmiernia predsa len antibiotiká...

 

post-3-0-92288600-1506519145.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Su dve moznosti.....bud je ta sprava pravdiva a Kiska ma tie schopnosti (pri nom by ma to ani neprekvapilo), alebo tato medialna "bomba" svedci o gramotnosti nasej medialnej obce, co kraca pred Kiskom v predklone :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a je ešte tretia: mladá generácia rýchlokvasených žurnalistov jednoducho nevie písať.

a ešte jedna teória, ktorá tu pred časom padla, že v prirýchlom svete bez korektúr šup šup rovno do stroja nikto nekontroluje, čo vyjde von.

alebo podľa mňa obe dokopy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov