Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

na toto som natrafil nahodou, ale to je skvost - vid zvyraznene pasaze

 

Paniku na Dunaji zrejme nespôsobila ropná škvrna, ale roje hmyzu
7.4.2014 15:10   TASR, SITA

DOBROHOŠŤ - Pracovníci Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP) zistili, že na hladine prívodného kanála Vodného diela Gabčíkovo nie je žiadna olejová škvrna.

Takmer tri kilometre dlhý a 50 metrov široký pás tvoria zrejme roje zatiaľ neidentifikovaného hmyzu. Informoval hovorca SIŽP Michal Štefánek. Odborníci biológie tiež tvrdia, že pravdepodobne ide aj o skorú vegetáciu, ktorá vytvorila neznámu vrstvu na hladine Dunaja.

Posádka lode, ktorá dnes nahlasovala znečistenie vody, ju považovala za olejovú škvrnu.

Na miesto údajnej ekologickej havárie na prívodnom kanáli Vodného diela Gabčíkovo sa dostavili odborníci zo Slovenského vodohospodárskeho podniku, príslušníci Hasičského a záchranného zboru  v Trnave, ako aj inšpektori Slovenskej inšpekcie životného prostredia.

Ropnú škvrnu na Dunaji pomocou norných stien likvidovali v nedeľu ráno hasiči v Bratislave.

http://aktualne.atlas.sk/na-privodnom-kanali-gabcikova-sa-nachadza-trojkilometrova-ropna-skvrna/dnes/regiony/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.. Ked som si zacal o nom zhanat dalsie informacie a porovnavat fakty, tak som zistil, ze clanok je az na nejaku tu malickost doslovnym prekladom clanku z anglickej wikipedie.

 

A najzábavnejšie je, že tieto svojpomocne preložené články sú teraz prístupné iba platiacim klaviristom. Tu je napríklad výcuc zo série tlačových správ a reportáží zverejnených na stránkach BBC, ktoré sa na sme.sk objavili v skrátenej podobe a navyše spoplatnené. Dá sa to ešte nazývať žurnalistikou? Slovenské spravodajské servery sledujem už len sporadicky, je to bieda.

 

http://www.sme.sk/c/7221037/chcu-ju-obesit-za-odklon-od-islamu-sudanka-vsak-moslimkou-nebola.html?ref=cl

http://www.bbc.com/news/world-africa-27424064

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

blba Zsilleova si pomylila nemecke tanky Tiger s ruskymi mnohoucelovymi autami GAZ prezyvanymi Tiger :D

 

1. Bud je to vysledok urovne skolstva na Slovensku;

2. Bud je to diletntkyn nazor na vedomostnu uroven jej citatelov;

3. Bud to nie je ani 1, ani 2, ale je to cielena informacie, vedome nespravna, s cielom zdvihnut predaj novin, pretoze je svojim     sposobom zaujimava.

 

Tak skus si vybrat tu spravnu :(.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noviny TV JOJ asi nebudú práve etalónom serióznej žurnalistiky, ale aj tak ma pred nejakým časom zarazila jedna vec:

 

TV JOJ mala v správach reportáž o tom že nejaký opozičný poslanecký čaládo sa v parlamente pýtal ministra vnútra na to či pokuty za dopravné priestupky a ich celkový ročný objem sú plánovanou položkou štátneho rozpočtu. náš pán feši minister to samozrejme vehementne poprel, a redaktorka uzavrela príspevok tým že celková suma pokút teda nie je plánovaná lebo pán minister tak povedali. potom ešte odznela informácia o tom že za rok 2012 sa na pokutách vybralo tuším 38,1 mega € a za rok 2013 to bolo 38,15 mega €, presnosťou čísel som si nie celkom istý a nechce sa mi to teraz gúgliť, podstatné je že medziročne sa suma líšila len o 50k€, čo si samozrejme nikto v redakcii nevšimol. pritom ten rozdiel 50k€ je najpodstanejší, pretože za predpokladu že suma nie je plánovaná je štatisticky nemožné aby bol medziročný rozdiel len v stotinách percenta. je jednoducho nemožné aby počet dopravných priestupkov a výška sankcií za ne boli dva roky po sebe takmer na chlp rovnaké.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

creeper :)

to je  ukazka vzdelania :),    ked tam bolo napisane tiger, tak sa jej to spojilo s 2. sv, vojnou.   Nedoslo jej ze to uz bude nejaky rocik dozadu,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noviny TV JOJ asi nebudú práve etalónom serióznej žurnalistiky, ale aj tak ma pred nejakým časom zarazila jedna vec:

 

TV JOJ mala v správach reportáž o tom že nejaký opozičný poslanecký čaládo sa v parlamente pýtal ministra vnútra na to či pokuty za dopravné priestupky a ich celkový ročný objem sú plánovanou položkou štátneho rozpočtu. náš pán feši minister to samozrejme vehementne poprel, a redaktorka uzavrela príspevok tým že celková suma pokút teda nie je plánovaná lebo pán minister tak povedali. potom ešte odznela informácia o tom že za rok 2012 sa na pokutách vybralo tuším 38,1 mega € a za rok 2013 to bolo 38,15 mega €, presnosťou čísel som si nie celkom istý a nechce sa mi to teraz gúgliť, podstatné je že medziročne sa suma líšila len o 50k€, čo si samozrejme nikto v redakcii nevšimol. pritom ten rozdiel 50k€ je najpodstanejší, pretože za predpokladu že suma nie je plánovaná je štatisticky nemožné aby bol medziročný rozdiel len v stotinách percenta. je jednoducho nemožné aby počet dopravných priestupkov a výška sankcií za ne boli dva roky po sebe takmer na chlp rovnaké.

 

Na "Slopensku" je vsetko mozne :).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a opat blbeckovia v SME :D

 

Najprv mali nadpis: Rusko je agresívna krajina, ale potom to do hodiny zmenili na Väčšina krajanov sa akoby totálne zbláznila. Ako v Nemecku pred vojnou, pretoze ten novinar vlastne take nieco v tom rozhovore nepovedal :)

Zrejme aj propaganda na SME ma svoje limity

post-2334-0-82611100-1402156197_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

magazin mono.sk, co je vlastne taka odnoz SME a Trendu, najprv urobil rozhovor so psychologickou Berkutu, ktora opisala Majdan z druhej strany, tak, ako ho videli policajti.

 

Potom ale prisiel sef Pavel Sibyla a napisal komentar Ani slzu za Berkutom, v ktorom sice pise, ze komentovat rozhovry sa nerobi ani nema robit, pretoze "takyto postup nie je spravny", ale ze musi musi urobit vynimku, pretoze rozhovor bol vedeny zle a odpovede mohli vzbudzovat "vo viacerých čitateľoch pocit ľútosti", co sa nemalo stat. Je to teda hnup :)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak nám na Aktualitách napísali že:

 

Najmladší zvolený prezident USA a prvý katolík na čele krajiny John Fitzgerald Kennedy je zatiaľ posledným americkým prezidentom v histórii, na ktorého bol spáchaný atentát. Počas vykonávania prezidentského úradu sľúbil ukončenie krviprelievania vo Vietname...

http://www.aktuality.sk/clanok/254926/top-5-ukladnych-vrazd-svetovych-mocnarov-dejiny-zmenili-nenavratnym-sposobom/

 

neviem čo konkrétne Kennedy ohľadne Vietnamu sľúbil, ale ukončenie krviprelievania asi sotva, keďže za jeho života sa USA ešte do konfliktu príliš aktívne nezapájali.

 

Roku 1963 bolo vo Vietname 16 000 Američanov, väčšina z nich boli vojenskí poradcovia a iní odborníci, ktorí sa nezúčastnili priamo bojov s partizánmi.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Vietnamsk%C3%A1_vojna

 

snáď sa dočkáme aj toho že napíšu ako prezident Clinton sľúbil ukončenie bojov v Afghanistane :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

http://www.ta3.com/clanok/1043030/tb-p-pasku-o-kandidatoch-na-sudcov.html

 

Mna novinari nevyrusuju ak robia gramaticke chyby -ale ak nerozmyslaju. Povedzte mi preco nikoho nenapadlo sa spytat(pripravit - ja som tiez laik) - pre pri podobnom probleme - minuly rok odmietnuti Centesa ste nemali rovnaku tlacovku a rovnaku ste sa nad tym nerozhorcovali a preco ste zvolali novu volbu a pre co ste s prezidentom konzultovali aspon podla pana Fica - co to spomenul casto krat - ze by noveho kandidata - este pred zvolenim konzultoval s prezidentom.   Takto -ja by som sa ho pytal - nie na dnesok a buducnost ale na minulost. Preco to v tedy akceptoval a dnes nie.  Na to by odpovedat musel - lebo on to aktivne spravil.

 

Ja by som sa ho pytal na to co spravil(ON) a preco. Tam by sa vyhovarat nemohol. A precital by som aj ustavu - aj on ju len cital - nevykladal ako rozpraval. Ficovi stacilo, ze slovne povedal Gaspar(po dvoch rokoch) - ze Centesa nikdy nevymenuje a bola nova volba.

 

Gaspar asi - precital som si nazor - a mne to laicky dava zmysel - preco tych troch nemohol on vymenovat - lebo by ich nebolo tolko ako ma byt ale o troch viac. Kiska ju bude menovat az skonci obdobie tim trom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ako SMEtiari narabaju s pojmami:

 

1. a ) Pravda: "Vláda v Kyjeve však obvinila proruských separatistov na východe krajiny, že sa snažia zničiť dôkazy v oblasti katastrofy"

    b ) SME: "Separatisti berú preč telá a dôkazy zo zostreleného boeingu"

 

2. Odvolavaju sa na dvoch novinarov na mieste, precom ani jeden nepise o neznamych muzoch. Prvy hovori o "Ukr emergency services handling bodies", druhy o "guys are "experts" from local police"

post-2334-0-32702900-1405773479_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a opat slovenske lzinoviny SME :)

 

Na tom nalezisku nezomrelo 230 syrskych vojakov. Vacsina z tych zabitych a najma popravenych boli civilni pracovnici a robotnici. Skoda, ze nemam odfotenu povodnu spravu, ale necakal som, ze v SME su az taki primitivi:

 

Povodna agenturna sprava je tu

 

 

 

SOHR oznámilo, že počet vojakov, strážcov a pracovníkov na plynovom ložisku, ktorí od jeho obsadenia bojovníkmi IS-u vo štvrtok prišli o život, vzrástol na 270. Aktivista tvrdí, že počet obetí je najmenej 200.

Osud ostatných 90 je zatiaľ neznámy, doplnilo SOHR.

post-2334-0-02994100-1405799620_thumb.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten všeobecný záchvat doslova srania cez držku, už dosiahol fakt absurdné rozmery

takže separatisti sú zlí, lebo tam nechali telá hniť?

a keď ich začnú zbierať a odnášať do chladničiek, aby tam nehnili, tak sú hnusné hyeny?

zároveň je Putin "sponzor terorizmu", hoci tam lietajú vojenské transporty, teda legitímne vojenské ciele?

to všetko sa dá momentálne nájsť pod jedným titulkom, v jednom jedinom článku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a zase blbecek Toda :)

 

hlavne, ze ma Struharik vykopol zo SME, ked som napisal v diskusii napisal "Toda chujlo"  :)

 

Abbott nepovedal "Rusi si ruky nezmyju", ale "Russia can´t wash its hands of this." ...

 

Hned mi bolo divne, ze by toto predstavitel ineho statu povedal, ale co uz, to je ta SMEtiarska etika a profesionalita ala Goebbels

 

post-2334-0-81622900-1405858890_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov