Skočiť na obsah

Ficove roky II.


alamo

Odporúčané príspevky

toto by malo ísť asi do témy o SNS, ale je to o voľbách ...

 

SNS síce vstáva z popola, ale Danko, ktorý nahradil Slotu, v poslednom čase plní médiá.

ani náhodou nehovorím, že kdekto iný nemá maslo na hlave, ale keď zopár rozhovorov, ktoré poskytol, som čítala, a zopár rozhovoroch z iných mídií som čítala, že bez vysvetlenia odmietol ...

okrem toho, nemám z neho dobrý pocit, ani trochu

 
Predseda SNS Danko mal k podozrivej SBS z Gorily bližšie, ako priznal. Spoluvlastnil ju

Andrej Danko tvrdil, že SBS Dynasty, o ktorej Gorila tvrdí, že kšeftovala s odposluchmi, poskytoval právne služby. Podľa dokumentov zo zbierky listín vlastnil 15 percent firmy a od Miroslava Gumana dostal Mercedes.

 

https://dennikn.sk/374306/predseda-sns-danko-mal-podozrivej-sbs-gorily-blizsie-priznal-spoluvlastnil-ju/

 

je toho hodne, SNS a  národniarske a extrémistické strany sa chystajú podľa najnovších prieskumov voliť hlavne prvovoliči.

 

to video je síce pekne obrazné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Danko nie je v poslednom čase plný médií. On je v nich stále.

 

Hoci sa budúcnosť SNS spája so Smerom, som veľmi zvedavý aká by bola spolupráca so Smerom po tomto, čo si Danko napísal na stránku.

 

Totiž, ono sa to úplne vylučuje s tým, čo pre živnostníkov a malé/stredné firmy doteraz spravil Smer.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto by malo ísť asi do témy o SNS, ale je to o voľbách ...

 

SNS síce vstáva z popola, ale Danko, ktorý nahradil Slotu, v poslednom čase plní médiá.

ani náhodou nehovorím, že kdekto iný nemá maslo na hlave, ale keď zopár rozhovorov, ktoré poskytol, som čítala, a zopár rozhovoroch z iných mídií som čítala, že bez vysvetlenia odmietol ...

 

okrem toho, nemám z neho dobrý pocit, ani trochu

 

 

je toho hodne, SNS a  národniarske a extrémistické strany sa chystajú podľa najnovších prieskumov voliť hlavne prvovoliči.

 

to video je síce pekne obrazné.

 

Mne je teraz uplne jedno, co sa kde o kom pise, pretoze su to vsetko predvolebne poukazovania a tie ja aj tak beriem na vedomie. Pre mna je podstatne to, ze SNS je nieco nove v parlamente (ak tam bude) a mam dost tych stran co sa tam uz par rokov vyhrievaju a nevedia sa jednoznacne vyjadrit k zasadnym (teda pre mna) otazkam. Ved je to uz uchylne, aby sa po x case v tom nasom churale zrodilo tolko novej uslachtilej krvi. S x stran sa casom stane xx stran a ta ista "politicka elita" sa vrati nazad do kresiel. Reprodukcia taka, ze mam obavu, ci sa nam to tu nezacne casom plodit, ako niekde v Afrike. 

 

A ja som asi tiez prvovolic, lebo SNS idem volit po prvy krat...mozno aj posledny...no cas ukaze.

 

Danko nie je v poslednom čase plný médií. On je v nich stále.

 

Hoci sa budúcnosť SNS spája so Smerom, som veľmi zvedavý aká by bola spolupráca so Smerom po tomto, čo si Danko napísal na stránku.

 

Totiž, ono sa to úplne vylučuje s tým, čo pre živnostníkov a malé/stredné firmy doteraz spravil Smer.

 

Treba to sledovat a ak si nedodrzi tieto jeho hodnotenia a nepretavi ich do realu, tak mu to treba spocitat....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Omyl...nie som optimista, ale realista. Pred volbama na sloPensku kvaka kazdy politicky kreten sposobom aky mu vyhovuje, ale po volbach je to o poznanie ina retorika. A Danko v tom nie je ziadna vynimka. Od kazdej strany preto ocakavam tak 50% plnenia svojich slubov, no a zo strany SNS si budem sledovat tie, pre mna  prioritne sluby, pre ktore som sa rozhodol vo volbach, tak ako som sa rozhodol. A este taky dalsi taky malicky, ale dolezity, dovod na moje konanie....

 

 

4. Šťastný je politik, ktorého súperi sa hádajú

Fico má šťastie na súperov, tvrdia autori článku. Spomínajú aj jeho obľúbené ironické pomenovanie - "zlepenec" - ktorým častuje svojich pravicových protivníkov. Oponenti Smeru podľa autorov horlivo zakladajú nové strany, namiesto toho, aby zostali v existujúcich. Ako príklady uvádzajú nové strany Skok, Šanca či Sme rodina. Za najvýznamnejšiu z nových strán považujú Sieť. "Akákoľvek vláda bez Fica bude pravdepodobne veľká a rozhádaná koalícia," myslia si.   

 

zdroj....

 

http://hnonline.sk/svet/592880-washington-post-vysvet-uje-preco-je-smer-na-slovensku-taky-uspesny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10% DPH na potraviny. Mam zakaznika co ma tri obchody potravin - u nas v priemernych , ci vacsich obciach. Zastupenie - ludia chudobni - do 30-40%? romske obyvatelstvo.Teda naozaj tam chodia len kvoli potravinam, cigaretom a alkoholu.   A ze kolko usetrili na DPH? Ti ludia zaplatili na DPH o 4,3% menej. Ako by zaplatili, keby ostala dan 20%.  Normalna domacnost(4clenna) da na popotraviny dajme tomu 300 eur. teda DPH predtym zaplatili 50 euro a dnes. je to 47,85 eura. Teda usetrili 2,15 eura. Od aprila ci maja mu tomu majitelovi potravin budem fakturovat o cca 50 euro viac(neviem ako to dopadne, ci sa mu to podari vysvetlit a splnito aby som nemusel). To je den prace navyse(navyse papiere a tlac) - co bude trvat aby si kazdy jeden blocek - zjednodusena faktura - zaevidoval a vytlacil mu k nemu druhotny doklad. Teda bud "krachnem(respktivne budem stratovy)" ja, nebude suhlasit s cenou, krachne on - nebude si moct zvysit ceny. Alebo to zaplatia zakaznici. A to navysenie bude minimalne 20% co usetrili na 10% DPH.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Noved doteraz sa to tak robilo. Pri tristo dokladoch mal dajme tomu patnast zapisov,aj ked si ich vsetky nascital. ALe odteraz bude musiet evidovat kazdy jeden blocek samostatne - ICO a datum. To plati pre tych co v hotovosti vyplatia dan viac ako tritisic euro. Jedine riesenie - musi hotovostne nakupy tovaru(benzinu,materialu) znizit pod tu hranicu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Zadal som do hladania temu ,,investicne stimuly" ale nenaslo temu na to ale chcem k tomu nieco povedat tak asi zapasuje do ficovskej temy kedze jeho vlada vymysla taketo veci hlavne...

 

Kritici stimulov tvrdili ze tolke miliony co sa vrazili do stimulov aby sem dosla velka zahranicna fabrika a potom dalsie miliony o ktore prideme kvoli danovym prazdninam atd. je vraj taka suma ze tych 2000 nezamestnanych ktorych by ta firma zamestnala by mohli dostavat od statu tu istu sumu ako by mali vyplatu niekolko rokov... To je sice pravda ale ja si myslim ze ked sem pritiahnu nejaku fabriku tak ta nepriamo zamestna dalsich ludi teda budu potrebovat spoje, daju pracu autobusarom, postavia pripajacie cesty, parkoviska cim daju pracu cestarom aj vylepsia region tym ze pribudnu cesty pripadne opravia nejake useky, zvyknu sa spolupodielat aj na rozvoji prisluchajucej obce. Vyuziju sa stare internatne budovy ako ubytovna pre zamestnancov ktore chatrali (priklad v galante len kvoli samsungu pribudlo 5 ubytovni a dalsie rozne mensie) a tie potrebuju personal... Ti zamestnanci co byvaju prechodne pri fabrike utracaju v okolitych obciach (podobne ako turizmus). Samozrejme treba kamiony bezohladu na to co ta firma vyraba, praca pre vodicov a spediterov... Takze ten stimul ma podla mna vacsi efekt ako dat tie peniaze ludom priamo... Tie autobusy co zvazaju robotnikov a kamiony co zvazaju tovar potrebuju naftu ktora sa tiez zacne predavat... Proste to ze vlada minie zopar milkov zo statnej kasy, aby sem fabrika prisla, ma to potom uziticne nasledky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

jé.. Fico má problém..

Gašpar sa podpísal pod "Gašparovinu"

nenadarmo sa vraví "Iniciativní blbec způsobí větší škody než třídní nepřítel"

http://www.teraz.sk/slovensko/vyhlasenie-nef-hospodarsky-klub-o-migr/239048-clanok.html

(čítajte len na vlastné riziko)

je v tom pár viet s ktorými by som aj súhlasil, lenže sú poprekladané takou znôškou blbiniek až to trieska dverami

http://zpravy.idnes.cz/migracni-krize-slovensko-policejni-prezident-gaspar-kritika-pto-/zahranicni.aspx?c=A170126_135118_zahranicni_aba

Z Evropanů jsou kvůli migrační krizi nevolníci, míní šéf slovenské policie

 

Slovenský policejní prezident Tibor Gašpar podepsal prohlášení, které považuje migrační vlnu za organizovaný útok na evropskou civilizaci. Text, velmi podobný produkci konspiračních webů horší kvality, podepsalo i několik bývalých politiků. Podle prezidenta Andreje Kisky je prohlášení plné dezinformací.

 

ak Fico povie že v tej "správe", je čo i len nejaké to "zrnko múdrosti", tak asi naštve "tetu Merkel"

ak ju odsúdi, a pridá sa ku Kiskovi ktorý si Gašpar pozval na kobereček, naštve "najskalnejšieho Ficovoliča"

keď strčí hlavu "do piesku" a robiť akože nič, bude si to žiť vlastným životom, a kde kto si bude podpisovať ďalšie "charty"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov