Skočiť na obsah

Ficove roky II.


alamo

Odporúčané príspevky

Strach nemajú, imigranti im percentá podržia a Paríž to zaklincoval. Smer voľby jasne vyhrá, to nepochybuje nikto, bude aj zostavovať vládu, len ešte nie je úplne isté či sám alebo si pozve SNS. Komunisti s národniarmi, to zas bude vláda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

možno by si zavolali do vlády aj sdku- ds, ale keď tam už zostal len samojediný  Frešo  :zubiska: aj dlhoverný Kaník ho už chudáka opustil, a taká to bola strana ľuďom len dobre chcela a tí nevďačníci to nepochopili. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SDKú svoj účel splnila. Dostala štát z izolácie a pozdvihla ho ekonomicky, z čoho doteraz profituje Smer a jeho rabovanie. Takže teraz sa musí nájsť iná strana, ktorá zachráni štát pred smeráckou pliagou, podobne ako ho kedysi zachránila SDKú pred hzdsáckou pliagou.

 

Pokým tu bude vládnuť Smer, tak životná úroveň na Slovensku bude stúpať len pomaly, keďže drvivá väčšina jeho voličov pochádza z chudobnejších vrstiev. A tým stačí, keď Smer raz za čas niečo "rozdá zadarmo".

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel Wers

 

Lenže to je pravá demokracia a musíš sa s tým zmieriť. Vo Švédsku je vraj najviac moslimov na počet obyvateľov. Politici to vedia. Ak hlasy tejto menšiny budú mať raz relevantnú váhu pri voľbách, budú politikmi vypočuté. Ak by sme boli národom debilov, politici budú opäť uspokojovať požiadavky väčšiny, ak chcú byť zvolení.Demokracia je princíp delegovania vôle väčšiny, do rúk politikov Vychádza z  iracionálnej premisy, že väčšina má patent na rozum.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked som v nejakej teme (dalo by sa vyhladat) pisal, ze by sa mal zmenit system hlasovania vo volbach (dal som aj nejake "moje vizie"), tak game(?) aj s Ryanom Gigsom ma posielali svojimi odpovedami do cias "stredoveku" :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,

pripomeň mi to, kde a kedy a o čo šlo, neviem, aký to bol ten tvoj systém ... musím zistiť, čo to bolo a aký bol môj názor, čo bola téma,

nech viem posúdiť, či sa môj názor môže v tejto otázke zmeniť či nie ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa mňa by sa mali hlasy sčítavať váženým priemerom http://www.vypocitajto.sk/matematika/priemer/vazeny-priemer.html, kde by váhový koeficient zohľadňoval daň, ktorú volič odviedol za predchádzajúce volebné obdobie. Je prirodzenejšie, aby o tom, ako bude naložené s peniazmi viac rozhodovali tí,  ktorí ich dokážu pre štát zarobiť, než tí, ktorí ich od štátu potrebujú dostať. Je to samozrejme diskriminácia určitých skupín obyvateľstva, no rovnaká diskriminácia je aj v bežnom zamestnaní, dôchodkoch. Ani tam si nie sú všetci rovný. Štát dnes  zabezpečuje „dôstojný“ život pre občanov len z daní. Je minimálna mzda a dôchodok na Slovensku dôstojná? Nemyslím si, že tí, ktorí dokážu zamestnávať ľudí, viesť úspešné podniky sú hlúpejší, ako politici. Sociálne cítenie politikov je nakoniec tiež len limitované príjmom štátu z daní. Tím, ktorí si „zabudli“ splniť daňovú povinnosť by som hlasovacie právo odobral na 8 rokov. Politikom by zostala k dispozícii veľká časť daní, ktorá nie je z príjmov. Malo by to skôr psychologický efekt Niečo, ako tie 2 percentá, ktoré sa chystajú obmedziť, lenže tie politikom účet nevystavia... Fico dobre pozná svoju voličskú základňu a vie, že aj hlasovanie cez internet by Smeru zhoršilo volebný výsledok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono, ale však ono to takto fungovalo v staroveku a stredoveku celé stáročia :) Len potom začali vyskakovať všelijakí osvietenci, že je to strrrrrrrrrrrrrrrrrrrašne nespravodlivé voči chudobnejším.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lenže tí osvietenci (neskôr Marx a Engels), vychádzali z racionálneho predpokladu, že pacujúci sú vykorisťovaní a treba im za prácu dať to, čo si zaslúžia. A v tom mali pravdu. Netušili ale, koľko obetí, hladomoru, nenávisti, prinesie ich humanistická vízia. Dnes je situácia trochu iná. Politici sa snažia získavať sociálnymi balíčkami a podobnými nezmyslami volebné preferencie. Ak nezamestnanosť dosiahne dvojciferné číslo, skúsený politik nemože ignorovať voličský potenciál tejto skupiny. Hlavne treba nájsť vinníka za ich situáciu. Najlepšie v minulej politike zlepeneckej opozície, alebo  v globálnej svetovej kríze. S ustarosteným výrazom ich ubezpečiť, že ich v tom nenechá bez pomoci. Samozrejme politici vedia, že oni nedokážu vytvoriť dôstojné podmienky pre tých, ktorí nechcú sociálnu závislosť na balíčkoch, ale radšej by mali perspektívu slušnej existencie. To ale nedokážu. Verbujú teda dôchodcov, spoliehajúc sa na to, že v pokročilej senilite neodhalia ich zámer. Mňa by takýto balíček poriadne „nasral“, keby ma niekto pokladal za senila. Ale kto vie, o pár rokov budem možno uvažovať inak.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No niektoré body z balíčkov sú priam skvosty. Ako napr. zníženie DPH na základné potraviny. Tých pár centov čo ľudia za mesiac ušetria fakt brutálne zvýši ich životnú úroveň :lach: Ale hlavne, že to bude LACNEJŠIE.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veľa sa hovorilo o trinástom dôchodku, ale realitou je nakoniec len predvolebný sľub Smeru o zdvojnásobení vianočného príspevku. Prečo?

Trinásty dôchodok je neuveriteľne drahá vec. Už len súčasný vianočný príspevok nás ročne stojí 82 miliónov eur. Ak by sme išli na trinásty dôchodok okamžite, tak by sme ho pravdepodobne rozdelili do 12 mesačných príspevkov a mesačne by sme na to museli vyčleniť stovky miliónov eur. Pre lepšiu predstavivosť, zdvihnutie všetkých dôchodkových dávok o jedno euro stojí mesačne 19 miliónov eur. To sú obrovské peniaze, a preto nie je iná šanca, ako postupne nabehnúť na 13. dôchodok. Tu treba byť veľmi úprimný a my nechceme nikoho klamať sľubovaním zvyšovania nad možnosti štátneho rozpočtu.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/376191-fico-nic-nepokladame-za-iste/

 

Dochodcou je 1,2 miliona, zdvyhnes im dochodok o 1 eur a hned mas 19 milionov.

Trinasty dochodok nemoze hned spravit lebo lebo mesacne by to stalo stovky milionov. 410 krat 1,2 miliona ludi je 500 milionov za rok - mesacne 41 milionov eur.

 

To navysenie odpocitatelnej polozky na zdravotne poistenie - to nebol ziaden systemovy krok. Lebo hned by to nastavil aby vyska odpocitatelnej polozky - bola vo vyske minimalnej mzdy. Nie ona je dana na sume 380 eur. Na rok mame minimalnu mzdu 405.

Cena prace na 1 miesto narastie o 39 eur, z toho zamestnanec dostane 16 - ale stat 23. Takze takyto zamestnanec zaplati na zdravotne poistenie 10,5 eur. Ak skusite 14% z narastu mzdy 25 euro vyjde vam 3,5 eur - ale statu sa odvedie trikrat viac.

 

 

Keby to bol systemovy prvok - nemohol by to dat do dalsieho socialneho balicka. On len naprava co pokazil. Skoda ze rocne zuuctovanie bude az po volbach, to sa ludia co neplatia odvody, ci aj zamestnavatelia budu cudovat pri nedoplatkoch.

 

Priklad tento narast 25 eur na starobne a invalidne co je 24% je narast do socialne poistovni 6 euro . Dochodca dostane 1,9 eura. 4*12 = 48 eur.

 

Ale priemerna mzda je dvojnasobna - teda tu stovku navyse ma odtial. Tiez to nieje ziaden systemovy prvok, len Ficov o..b. V buducnosti sa to zrusi,lebo na to nebude. Alebo nebude ziadna valorizacia ako teraz. Znizovanie dochodkov,ale mozno pride dalsi Fico a vymysli 14. dochodok.

 

=========

Ked Fico rozprava ,kde nasiel peniaze a dari sa ekonomike. A aby sa ludia mali lepsie aby to pocitili. Je to odtialto - zvysenie odvodov SZCO(upravou vymeriavacieho zakladu) ,danove licencie, obmedzenie odpoctu strat, zodvodnenie dohodarov,obmedzovanie vydavkou na auta a pod - tu su tie stovky milionov. DPHckari kradnu nadalej s nadmernymi odpoctami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,

pripomeň mi to, kde a kedy a o čo šlo, neviem, aký to bol ten tvoj systém ... musím zistiť, čo to bolo a aký bol môj názor, čo bola téma,

nech viem posúdiť, či sa môj názor môže v tejto otázke zmeniť či nie ... : )

 

bolo,to v tejto teme........

 

https://www.freespace.sk/tema/5851-18-pr%C3%A1vna-zodpovednos%C5%A5-aj-nies%C5%A5-zodpovednos%C5%A5-za-pr%C3%A1vo-voli%C5%A5/

 

...a ten "moj system" nemusi byt tym pravym orechovym, ale je to iba naznak moznej zmeny, no tvoje kriticke ohodnotenie je ako celok  a netyka sa iba mojho pohladu na zmenu hlasovacieho systemu vo volbach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.etrend.sk/financie/modre-z-neba-v-tretom-socialnom-balicku.html

 

Dnes to bolo na trende. Podla mna velmi dobra analyza - vcom ina k mojej - moja je lepsia. Ale keby som ju nevidel - a nehladal ju pre vas by nebola. Proste uz ja som mal ju problem najst - vziadnom mediu tu to tak na kope nemate - kazdy jeden bod je blbost.

 

Podla mna Fico sa - a to je normalne velmi boji porazky(mal vrece aj Kisku). Robi neskutocne veci. A chyby.

 

Ak Fico prehra - nieje to kvoli tomu ,ze slovaci dostali rozum - nieco ine ich nasralo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nacasovane pred volbami...

 

 

Do podvodov s nadmernými odpočtami dane z pridanej hodnoty (DPH), v ktorých štát prišiel najmenej o 75 miliónov eur, vraj boli zapojení aj najvyšší predstavitelia strany Smer a vlády Roberta Fica

Vo svojej výpovedi to podľa týždenníka TREND uviedol košický právnik Milan Chovanec, ktorý je v prípade obvinený ako hlavný organizátor podvodov.

 

a dalsi clanok k tomu http://www.etrend.sk/ekonomika/v-karuselovych-podvodoch-s-dph-sa-ocitli-aj-ministri-kalinak-a-pociatek.html

triezvo uvazujuci clovek, hoci nevolic Smeru si polozi minimalne otazku, ci je to vobec realne  - ze by boli az taki blbi ? alebo donuteni ? v tejto gubernii uz fakt clovek nevie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak, a uz padaju aj trestne oznamenia

 

© f&cebook

 

Robert Kaliňák dnes oznámil, že podá na Trend trestné oznámenie za včerajší článok, podľa ktorého sú špičky Smeru namočené v kauze rozsiahlych daňových podvodov s DPH. Tak aby to bolo trochu vyváženejšie, podali sme dnes trestné oznámenie v tejto veci aj my traja s Ivannom Kuhnom a Jakubom Nedobom. Nesmeruje však proti Trendu a autorke článku, ale žiada preveriť skutočnosti, ktoré sú v článku opísané. Vrátane účasti pánov na obrázku z titulky Trendu.
Trestné oznámenie sme poslali na Generálnu prokuratúru SR, aj na Národnú kriminálnu agentúru, Národnú protikorupčnú jednotku. Aby zasa netrvalo dva mesiace, kým sa to dostane na stôl vyšetrovateľovi. A keďže vieme, že napriek eurofondovej miliarde na elektronizáciu verejnej správy štátnym orgánom ešte stále nestačí poslať podanie len prostým e-mailom, doručíme dnes trestné oznámenie aj vytlačené a podpísané. Žiadne strachy.
A aby sa Kaliňák s Počiatkom necítili znevýhodnení podali sme podnet aj na ich šéfa Roberta Fica. Za včerajšie poštové divadlo s vratkami na plyn. To, pravda, na trestné oznámenie asi nie je, ale parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií by mohol preveriť, či tým neprišlo k volebnej kampani Smeru za štátne peniaze, a teda aj k porušeniu povinností a obmedzení, ktoré aj Ficovi vyplývajú z ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. V e-mailovej schránke už náš podnet na výbore majú. Do parlamentnej podateľne ho doručíme o 12:30 a následne zanesieme trestné oznámenia na Štúrovu (GP SR) a na Februárku (NAKA).

 

a clanok k tomu https://dennikn.sk/minuta/355214/

 

otazkou samozrejme ostava "Cui bono?" resp. ci to Smeru uskodi (lebo sa niekto uvedomi), alebo pomoze (lebo vsak chudaci to s nami myslia tak dobre a ako na nich pluju)....

Vsetkeho privela skodi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podvody s DPH patria k dosť ťažkým zločinom voči štátu, takže ak padajú obvinenia voči odpočtom DPH, tak ten čo to robí, musí vedieť do čoho ide. V každom prípade pre Smer by to bolo dosť nepríjemné, keby sa ukázalo, že priamo smeráci sa na tomto podieľali (aj keď triezvo uvažujúcich by to nemalo prekvapiť), len mám obavu, že na Ficove ovce to zaberie. Však chleba už je lacnejší o 10 centov, to je kaliber, ktorý prestrelí snáď všetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Keď Fico tak bohorovne vystupuje proti Matovičovi, prečo odmietol televízny duel?

Prečo premiér na oponentov najhlasnejšie vykrikuje iba na smeráckych zjazdoch, keď oproti nemu sedia akurát tak senilní dôchodcovia zmagorení sociálnymi balíčkami?

Prečo je premiér dosratý, keď má ísť priamo do konfrontácie s oponentmi?

 

Toto má byť premiér? Toto je šašo počmáraný.

 

 

Dajte mu tam do diskusie vrece zemákov, možno si trúfne!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V nedelu by mal byt na TA 3 v diskusnej relacii...myslim, ze zacina o cca 10:00. Ma to byt nejaky predvolebny special, za ucasti predsedov terajsich stran v parlamente+SNS. 

 

Ozaj toto tu poznate?....

 

http://www.aktuality.sk/clanok/315581/fico-chce-dotovat-firmu-prepojenu-na-ukrajincov-maju-politicke-vazby-a-korupcne-pozadie/

 

....mozno si o tom podebatuju aj v tej ralacii. Ako poznam zMatoviča, tak ten si to nenecha ujst.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V nedelu by mal byt na TA 3 v diskusnej relacii...myslim, ze zacina o cca 10:00. Ma to byt nejaky predvolebny special, za ucasti predsedov terajsich stran v parlamente+SNS

 

Netreba komentovať.

 

 

Ano poznáme a je veľmi dobre, že k tomu došlo. Filcko ukázal svoju pravú tvár, ukázal, čo znamená na jeho billboardoch to jeho "Robíme pre ľudí". Robí pre svojich ľudí, pre ľudí s kriminálnym pozadím. Pre učiteľov a zdravotné sestry peniaze nie sú, ale pre neznámu firmu s kriminálnym pozadím 20 miliónov eur sa bez problémov našlo.

 

 

Voliči Smeru - ukážte že nemáte NASRATÉ v hlavách a dobre si rozmyslite komu dáte svoj hlas!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neznamena, ze ked to vysiela TA 3, ze to bude jednostranne v rezii Fica....nebude (ak tam vobec bude) sam v tom studiu a jeho oponenti sa na nom mozu pekne povozit a najviac zMatovic(ak tal tiez bude).

 

A mne napriklad SNS vobec nevadi, lebo som sa po dvoch volebnych obdobiach volenia Bugara, rozhodol tentokrat volit SNS :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja píšem o tom, že v TA3 má Danko vždy pripravený červený koberec. To je aj dôvod, prečo dostal pozvanie ako jediný z mimoparlamentných strán (podľa toho čo píšeš). Toho by pozvali, aj keby mal preferencie 0,005%.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aby som pravdu povedal, tak ja osobne sledujem SNS asi tak posledne dva mesiace, ked som sa zacal zaoberat myslienkou zmeny mnou volenej strany. Tak neviem, ci ma Danko do TA 3 vstup na "cervenom koberci"......a este upravim, ze v tom studiu maju byt aj ine mimoparlamentne strany....je vidiet, ze som to nesledoval dosledne, ale kedze uz som tak na 99% rozhodnuty volit SNS, tak tie ostatne strany boli pre mna viac-menej nepodstatne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov