Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

moc  som teda sem nechodila, ale celkom ma tu zaujali niektoré príspevky. Ale nedá mi nereagovať na ten deadov, kde píše o komsi s rakovinou pečene... nuž, ak je napadnutá len pečeň a zatiaľ nie sú metastázy, tak býva vraj chirurgická liečba veľmi úspešná, lebo ak sa odstráni napadnutá časť (+aj niečo z okolitého zdravého tkaniva), tak aj ked len malý kúsok pečene ostane, pečeň má veľkú schopnosť regenerácie a pekne dorastie. Aspoň niečo...škoda, že aj iné orgány nemajú túto schopnosť...

Ja si kupujem Oscilococcinum, to sa raz týždenne užíva na zvýšenie imunity, a je to celkom dobré. V poslednej dobre som papkanie toho nejako zanedbala, musím si to zasa kúpiť. Inak na homeopatiká moc neverím, ale toto jedno mi väčšinou pomôže.

kedysi keď ešte decká boli malé, staršia mávala atopický ekzém, a doktorka jej dala tiež akési homeopatikum, ale mala to také škaredé, že sme sa na to vykašlali, to už bolo trápenie pre to decko, a pekne sme šli ku kožnej a pýtali sme si liečenie, a aj ho dostala. potom sa chodievala každý rok liečiť do Smrdákov. Psychicky to celkom dobre znášala, a na ekzém jej to pomáhalo, takže sme boli spokojní. Homeopatiká jej vtedy vôbec nepomohli...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

na mimibazare, kde všetko vie každý najlepšie,  sa objavil zatajovaný, tu spropagovaný a odtajnený domáci recept na každý druh rakoviny, aj v poslednom štádiu, čo tam nejaká bazénová dezinfekcia...

 

post-3-0-60263200-1543687386.jpg

mimibazar.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

mamma mia, aj my s Flinstonom sme na také čosi chodili. Nám sa zdalo, že nám to celkom prospieva. To je pekne blbé, keď sa dozvieme, že niečo, v čo sme dúfali, že pomôže, je vlastne blud :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

raz, jedinýkrát v živote som sa nechala nahovoriť kompletne rodinne ísť na nejaké meranie ciev či čoho... ako sa k nám toto dostalo, netuším, znelo to veľmi rozumne a bolo to veľmi dávno... dvadsať či viac rokov...

už keď sme tam prišli, bolo jasné, že je to kravina, ale dorobili sme to, aj zaplatili, neviem už koľko, bolo to v sk a taká normálna suma...

bolo to kdesi... v nejakej vyššej budove, kde mal mladý pán doktor prenajatú jednu miestnosť, jeden prístroj veľkosti EKG, jedno lehátko a jeden písací stôl a jednu sestru či asistentku či čo to bolo... namontovali to na nás ako ekg, niečo to vytlačilo na papieri, a určilo, v akom stave máme cievy...

bola to presne taká istá sranda, ako meranie čohokoľvek, čo sa odvtedy zjavilo za veľkého humbuku, ktovie, čo ten doktor meria teraz...

 

človek niekedy záknite zblbne, čo už, to si asi musí odskúšať každý  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj ja chodím na meranie ciev, normálny klasický Doppler, prvýkrát mi to robili v nemocnici pred 5 rokmi, keď som tam ležala vďaka trichinella spiralis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, keď je to vyšetrenie pre niečo, s nejakým problémom, pošle lekár aby mal ďalšie údaje, robili aj mne aj sono ciev aj čojaviemčo ešte...

vtedy cestovať do ba, nájsť kdesi vo vyľudnenej budove kamrlík, kde mladý pán doktor žije z troch pacientov denne, a ísť tam dobrovoľne a dobrovoľne vysoliť za to peniaze, aj keď to skutočne nebolo treba... to je pre mňa tak na úrovni ľudí, ktorí kupujú bazénovú dezinfekciu ako liek na všetko...

 

bola to hlúposť, pretože to nikoho nezaujímalo, mám dodnes v zdravotnej karte vytlačený výsledok, lekári to maximálne prehodili aby im to nezavadzalo... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doppler nie je šarlatánčina, je to normálne vyšetrenie na Dopplerovom prístroji, na aké lekári posielajú ľudí, ktorí by mohli mať s prietokom krvi v cievach nejaké problémy. meria sa - ak sa nemýlim - rýchlosť prietoku krvi, ktorá má byť na rôznych meraných miestach v nejakom intervale, sleduje sa aj zvuk, ktorý je zmenený, ak je cieva zúžená. je to užitočný pomocník.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no áno, lenže ja som sadla na lep reklame, vlastne všetci... bolo to v časoch ešte pred šmejdmi kdejakého druhu, vtedy to len začínalo, samozrejme sme to museli v dobrej viere odskúšať... tak ideme ďalej... :)

 

 

hitom internetovej alternatívnej liečby je práve VITAMIN B17...

takýto vitamín neexistuje, vitamínov radu B je celkom 12... učili sme sa to už v škole, odvtedy sa v tom nič nezmenilo.

a zrazu je tu vitamín B17 - človeka to láka spýtať sa, kde sú tie štyri chýbajúce pred týmto zázrakom?

 

nič to, prípravok s obchodným názvom "vitamin B17" valcuje trh s alternatívnou medicínou práve teraz, bližšie napr. TU ....

 

samozrejme lieči rakovinu, u agitátorov na fb to vyzerá takto:

 

post-3-0-21402100-1546433359.jpg

 

:)
pritom "vitamín B17" nie je vôbec zakázaný, vyrába a predáva ho ako výživový doplnok kdekto, len, žiaľ, nelieči rakovinu. :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tato pani vobec nie je v poriadku, okrem toho, ze miluje Putina, minule s patetickym komentarom zdielala clanok o 800 milionov rokov starej slovanskej princezne. Samozrejme, ze vacsina ludi ju ma za (i), ale ma vela nasledovatelov a to ma vedie k domienke, ze socialne siete posiluju sirenie psychickych poruch. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...k domienke, ze socialne siete posiluju sirenie psychickych poruch. 

 

Nemyslím si, že psychické poruchy sa šíria.

Myslím, že internet iba vynáša na povrch realitu, ktorá tu vždy bola = môžeme si urobiť obraz o skutočnosti, takej aká je - o ľuďoch, ktorí žijú medzi nami v ohromných počtoch. Tí ľudia sa dostávajú k internetu a môžu naň písať - doposiaľ oni svoje názory nezverejňovali, resp. nie medzi toľkých ľudí.

 

Jimi Hendrix nechcel spočiatku spievať, lebo si hovoril, že na to nemá hlas, ale potom si povedal - keď môže spievať Bob Dylan, tak môžem aj ja...

Dnes si ľudia povedia - keď mohla byť Martinka z Turca v televízii, tak môžem aj ja...

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam tiez taku nepriamu skusenost s tym bicomom, byvala priatelka v minulosti navstivila dokonca v martinskej nemocnici profesora co to prevadzkoval, takze aj lekari to maju zakupene, ja myslim ze okrem toho ze tomu "veria" uspokojuju dopyt blaznov po alternativnych moznostiach a placebo a nahovaranie im pomozu v dvoch rovinach, placebo im mozno troska nieco zlepsi a oblbnutie sa zas deformuje objektivitu takych zakrokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

irb

 

ak niekto trpi paranoidnymi bludmi a na facebooku najde rovnakych pacientov, moze sa to indukovat

 

robopol

 

Lekarov motivuje zarobok, za vysetrenie zhrabnu 15 az 50 eur, plus dalsie desiatky eur za "pripravky". Ked pacienta prehovoria na opakovane navstevy (oni to volaju terapia), je to celkom slusny biznis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to naozaj neviem, či lieči alebo nelieči, ale podobne ako viacero iných látok možno že zabraňuje bujneniu buniek, neviem, akým mechanizmom.

Ale tu som natrafila na takýto článoček - je to v angličtine. tak komu sa chce, môže si to čítať. Nie je to taký ťažký text, myslím, že hocikto so základnou znalosťou angličtiny  tu tomu môže rozumieť, nechce sa mi to celé prekladať, je to dosť dlhé.  Tiež neviem, či sa tá látka dá nazvať vitamínom, či vyhovuje definícii vitamínu...ak sa vám chce, môžete čítať do úmoru.

 

https://www.cancertutor.com/laetrile/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nasla som aj taketo cosi - tu zasa spochybnuju ucinnost leatrilu:

....

There is no vitamin B17. The term is inaccurately applied to laetrile, a discredited cancer drug, and amygdalin, the natural substance from which laetrile is made. Because the FDA has not approved laetrile for any use in the U.S., its makers decided to call it vitamin B17. It has none of the characteristics of the 13 vitamins our bodies need for normal growth and development.

Amygdalin occurs in the seeds of apricots, peaches, and almonds. It can release cyanide when eaten, making it potentially toxic. Because of the lack of evidence for laetrile’s effectiveness plus the risk of serious side effects from cyanide poisoning caused by taking it orally, the FDA and the European Commission have banned its use. Although you can buy laetrile online, you should be aware that products may come from questionable sources and could be contaminated.

The notion that laetrile can prevent or treat cancer stems from the theory that cancer is caused by a vitamin deficiency. However, there is no scientific evidence that the body needs laetrile or that laetrile acts as a vitamin in humans or animals. Some laboratory studies have demonstrated positive effects against cancer cells, but animal studies found that laetrile was ineffective for treating, preventing or delaying the development of tumors.

In 1982, the National Cancer Institute (NCI) conducted a human study with 175 patients, most of whom had breast, colon or lung cancer. They were treated with amygdalin injections for 21 days, followed by oral doses, plus vitamins, pancreatic enzymes, and dietary changes. The NCI reported that tumor size decreased in one stomach cancer patient and this change lasted for 10 weeks while the patient remained on amygdalin therapy. But by the end of treatment period, cancer had progressed in about half the patients and within seven months after treatment ended, there was no measureable benefit in any of the patients

Despite the lack of proof that laetrile/amygdalin can prevent or treat cancer, promoters continue to make unwarranted claims for it and to sell it as a dietary supplement for these purposes. I’ve also seen claims that these compounds can prevent and treat high blood pressure and arthritis, but I know of no scientific studies demonstrating that it is effective for these conditions.

Laetrile use has been linked to several cases of cyanide toxicity. Symptoms include liver damage, difficulty walking (due to nerve damage), fever, coma and death. According to the American Cancer Society (ACS), one case report suggests that vitamin C may increase the amount of cyanide released from laetrile in the body, raising this risk. In addition, the ACS warns that individuals who also eat raw almonds or crushed fruit pits while taking laetrile, as well as those who eat fruits and vegetables that contain the enzyme beta-glucosidase (found in celery, peaches, bean sprouts, and carrots), are more likely to experience toxicity.

Bottom line: “vitamin B17” offers no protection against cancer or any other disease. Avoid it.

Andrew Weil, M.D.

Source:
Milazzo and M. Horneber, “Laetrile treatment for cancer.” Cochrane Database of Systemic Reviews, April 28, 2015, doi: 10.1002/14651858.CD005476.pub4.

 

skusim to prelozit.

TO Nie je vitamIn B17. Termin je nespravne pouzity na spochybnovany liek proti rakovine amygdalin=prirpdnu latku, z ktrorej bol vyrobeny  leatrile.  Nakolko leatrile v USA nebol schvaleny na akekolvek pouzitie, jeho vyrobcovia sa rozhodli pomenovat ho ako vitamin B17. Ten vsak nevyhovuje ziadnnej z charakteristik  13 vitamínov potrebnych v nasom tele pre normalny rast a vyvin. Amygdalin sa vyskytuje v semenach marhul, broskyn a mandli. Pri zjedeni sa moze uvolnovat kyanid, takze mozu byt toxicke.

Pre nedostatok dokazov o ucinnosti leatrilu a pre riziko zavaznych vedlajsich ucinkov pri peroralnom uziti FDA a EK ho nepovolili. Hoci je mozne zaobstarat si ho online, treba si byt vedomy toho, ze vyrobok moze pochydzat z pochybnych zdrojov a moze byt kontaminovany.

Predstava ze leatrile moze zabranovat vzniku rakoviny alebo ju moze liecit, vychadza z teorie, ze rakovina je sposobena nedostatkom vitaminov. Avsak neexistuje ziadny vedecky dokaz, ze by telo potrebovalo leatrilealebo ze by sa leatrile spravalo ako vitamin v zivocisnom ci ludskom organizme. Niektore laboratorne studie preukazali pozitivne ucinky leatrilu proti nadorovym bunkam, ale v studiach na zvieratach sa zistilo, ze liecba leatrilom nebola ucinna  ani

V roku 1982 NCI  uskutocnili humanne studiee so 175 pacientmi, z ktorých vacsina mala rakovinu prsnika, hrubeho creva alebo pluc. Aplikovali im injekcie amygdaklinu a k tomu dostavali aj oralne davky plus vitaminy, penzymy pankreasu a nasadili dietu pocas 21 dni.  vitamíny, pankreatických enzýmov, a diétne zmeny.

U jedneho pacienta sa zmensil nador zaludka - zmena trvala 10 tyzdnov, pocas ktorych pacient uzival amygdalin. Ale na konci kury, rakovina progredovala asi u polovce pacientov a  pocas siedmich mesiacov po ukonceni liecby, u ziadneho z pacientov neboli nijake meratelne pozitivne  ucinky liecby.

Napriek nedostatku dokazov, ze amygdali/leatrile moze zabranit ci liecit rakovinu, povodcovia pokracuju v podporovani nepodlozenzch zisteni a predavaju to ako vyzivove doplnky na tento ucel (tj prevecie/liecby nadorov).

Tiez sa nasli tvrdenia, ze tieto latky mozu sluzit ako prevencia a liecba vysokeho tlaku a artritidy, avsak neexistuju ziadne vedecke studie ktore by dokazovali, ze tieto latky su ucinne na uvedeny ucel.

Uzivanie Leatrile sa spaja s niekolkymi pripadmi toxicity kyanidu, symptomy zahrnuju poskodenie pecene, tazkosti s chodzou sposobene poskodenim nervov, niekolko pripadov komy a umrti.  Podla ACS (amer.spol, pre rakovinu) v jednej sprave sa uvadza v jednom pripade moznost zvysenia mnozstva uvolneneho kyanidu vplyvom davok vitaminu C. Tiez varuje, ze  osoby, ktroe jedia surove mandle alebo rozdrvene ovocne kostky, zaroven s ovocim a zeleninou s vysokym obsahom enzymu beta-glukozydaza (celer, broskyne, fazula, kel, mrkva)  su viac vystavene riziku ucinkov  toxicity.

Zaver:: "vitamin B17" neposkytuje ziadnu ochranu proti rakovine ani proti inym ochoreniam. Vyhnite sa mu!  

tak sa musi kazdy spolahnut na vlastny usudok. jedni propaguju, ini zatracuju. a mozeme diskutivat do umoru,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso - pokiaľ sa jedná o rozhodnutie jednotlivca, je to o jeho úsudku.

Aj ty keď sa rozhodneš uznať dôkazy medicíny, použiješ úsudok. Ak iní, ak sa rozhodnú neveriť dôkazom medicíny, použijú vlastný úsudok.

 

A podľa toho, koľko a akých informácií sme ochotní či schopní započítať do nášho úsudku, sa líši aj výsledok takého usudzovania.

Podľa toho existujú úsudky kvalitné, hĺbavé aj úsudky povrchné, letmé, chaotické, aj všetky medzi tým

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nie je o usudku, ale o medicine zalozenej na dokazoch. bohuzial tato doba uz davno racionalite nefandi. a tak len upozornujem ze sa hlavne nepredavkuj

 

ja sa nechystám to užívať, takže sa nechystám sa ani predávkovať tým. Ale zasa aj chápem tých, čo si to kupujú aj s uvedenými rizikami. Ak človeka už psotihne to nešťastie, že mu bunky v tele zblbnú a začnú sa nekontrolovane množiť, teda dostane Zlú chorobu, topiaci sa aj stebla chytá a vtedy sa nečudujem, že skúša možné i nemožné. Aj keď ak má to šťastie a vylieči sa, len Pánbožko vie, či ho vyliečili lieky od lekára alebo nejaká šarlatánčina. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

napriek dlhoročným varovaniam pred MMS - MMS stále tiahne svetom medzi mamynami, bazénová dezinfekcia sa kvapká na užívanie vnútorne...

ale tiahnu svetom aj ich bratranci... takže momentálny hit mamýn, ktoré liečia svoje deti cez obrázky na facebooku od facebookovských doktoriek a doktorov s vysokou školou života a kšeftu, majú momentálne na výber:

 

Master Mineral Solution (MMS), Chloride Dioxide Solution (CDS, CDS2) a Chloride Dioxide Holding (CDH)

 

všetko silné dezinfekčné prípravky, niektoré sa používajú na čistenie kanalizácií .... a matky sú schopné vyjednávať na FB o tom, či decku na ekzém a zjavné osýpky a opar a kašeľ a tuberu a všetko ostatné dávať to alebo ono...

pretože sú to lieky samozrejme na všetko, od narazeného palca po padanie vlasov a rakovinu :(

https://www.vitalia.cz/clanky/na-ceskem-trhu-je-nebezpecne-mms/

https://www.vitalia.cz/clanky/never-nikomu-a-nicemu-jen-magorum-a-cds-ver-bezvyhradne/?ic=gallery-slide&icc=backlink&fbclid=IwAR2-SiGY5LmOpUCO_LZLfa_JIhFTkIDbkw0jW9JZPxeGxyiHtTi741hxhHE

 

tie CDS veci, som sa dozvedela na mamynkovských stránkach, si dokonca vyrábajú doma v kýbloch... je to sajrajt, ktorý dokonca po zmiešaní bublinkuje a odfukuje, jedna mamyna sa pýtala, či sa jej to nepokazilo, lebo toho má desať litrový kýbel - mamyny a tatynovia FB dochtori ju uistili, že nie, všetko je v poriadku, ten blivajz si občas tak odfukne... :doh:

 

je tam na FB plno liečiteľských skupín a plno ľudí, ktorí sa cítia byť povolaní udeľovať rady:

 

post-3-0-48845100-1547489638.jpg

https://www.vitalia.cz/galerie/lecba-cds-a-mms/#5

 

a toto sú s tým schopné robiť malým deťom ... viete to prečítať? natrela ekzém na tvári malému bábätku dezinfekciou na kanalizácie a tvárička malej rozmokvala a začala hnisať a svrbieť!!!! - úbohé dvojmesačné dieťa :(

a teraz sa pýta, či to tej maličkej môže ublížiť  :wall: :

 

post-3-0-23082800-1547489638.jpg

https://www.vitalia.cz/galerie/lecba-cds-a-mms/#0

 

to je hrozné čítať ... a je toho plno, plno plno :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

proti mamynkovsko - vyčúraneckým nezmyslom používania Sava a bazénových dezinfekcií už vystupuje aj polícia...

vlastne by mal byť zákon na trápenie detí ako tam o kúsok vyššie, či chceš mať dieťa, sprav psychotesty.... ľudia nie sú normálni.

vážne nie.

 

https://www.facebook.com/hoaxPZ/videos/579233725911133/UzpfSTEzMzI4MzYwNDY6MTAyMTQzMTgwOTA3Njk0NzQ/?fref=hovercard&hc_location=chat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

po bazénových dezinfekciách dávkovaných deťom je vysoko populárny molekulárny vodík... už pár rokov o ňom čítam kdekade. :)
majú zanietených propagátorov, Čech Tomáš Kašpar je alternatívny liečiteľ, vydáva knihy a má veľký úspech, v poslednom čase sa hodne zaoberá molekulárnym vodíkom, dnes predstavil novú stránku:
https://molekularnivodik.info/

:) dnes o ňom pan Kašpar napísal:

Citát

Nejcennější jsou pro nás zkušenosti lidí s aktivnímn vodíkem. 
Jsou lidé, kteří účinky nepociťují, protože nemají žádné problémy
a nejsou si proto jisti, zda moleklulární vodík opravdu funguje. 
Zkušenosti lidí vás těchto pochybností mohou zbavit a
také vám mohou ukázat, jak se sami můžete přesdvědčit o jeho
účinnosti (především sekce o sportu). 

molekulárny vodík je... molekulárny vodík, ďalší zázrak na úplne všetko :) ... jednoducho všeliek na všetky neduhy a je nesmierne chytrý, účinkuje tam, kde je ho potreba :happyroll:
https://molekularnivodik.info/jak-aktivni-vodik-funguje/
 



 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov