Skočiť na obsah

Referendum - rozumný spôsob určovania politiky?


xenocide

Odporúčané príspevky

Hehe že Bánovce... Veď niektorí vedia prečo to hovorím :-) 

V takých veciach ako EU či NATO alebo zavedenie eura by mal každý ísť lebo tam nejde o to že niekto nemá rád vládu tak ide, ale aj tí čo tam nechcú vstúpiť (je veľa takých) by sa mali vyjadriť. Ale je to tak že obvykle ide len ten kto odpovie áno. Vyjadrovali sa aj ľudia z koalície že oni nejdu a bla bla ale veď mohli ísť a odpovedať NIE.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto su vysledky za kraje. Najdebilnejsi vysiel trenciansky kraj, potom zilinsky a banskobystricky.  Posledne teketo referendum bolo 2004 tam ucast bola 37%. Samotne mesto Revuca mala 39% vtedy. Bansko bystricky aj ked ma menej ale malo velku ucast, ak nam vsetky statistiky zlepsuju cigani a madari a tych je aspon stvrtina. 

V Trencianskom kraji ani Zilinskom to nerobia mesta(myslim krajske mesta) Prievidza a Banovce, ci Cadca. Keby islo o nabozensku otazku o najdebilnejsi kraj by sa bila Zilana s Presovom, Tam by trencania nevedeli ako hlasovat.

V BB kraji som zvedavi. Ci to spravila Revuca ci ZVolen a BB.

Ten kosicky kraj je zaujimavy. Ved to uz je Ukrajina(okrem Roznavi a Kosic, to ostatne nepoznam) vedia normalne volit. Musia mat dost madarov.

Referendum.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prekvapila ma nízka účasť v Košickom kraji. Maximum to vychádza zatiaľ na SNV - 22,94% a aj to je menej ako celoštátny priemer.

Ani jeden územný obvod nesplnil podmienku, aby bolo referendum platné, teda všade bola účasť pod 50%. Maximum nahrali ficiakove Topoľčany - 40,68%. 40% hranicu ešte prekonala Považská Bystrica a aj to len tesne - 40,07%.

Tak toto Ficov kolosálny debakel a vlastne aj debakel celej boľševicko-fašistickej opozície!

Som zvedavý, čo ten nímand si zase začne vymýšľať sprostosti o Sorosovi, židoch, marťanoch a čo ja viem čo ešte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poučenie pre Fica. Treba znížiť kvórum platného referenda z 50% na 30%. :smile: Zo stabilnej voličskej základne voličov Fica, Pellegríniho, Mazureka, Kotlebu, Danka, Kollára... sa pravdepodobne 30% budúceho referenda zúčastní a väčšina sa vyjadrí jednoznačne...    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teda mi vlastne doslo. BB kraj ma malo volicov. Ci sa nevedia zhodnut,koho vlastne chcu. Lebo su tu Slovaci madari a cigani, ziju normalne. Len su menej cenni. Su tu ludia v kraji od Revucej po Bansku Stiavnicu. Ludia nevedia z Revucej co je v Banskej Stiavnici a Stiavnicania nevedia co je v Revucej. To iste. Minulost.  Aj bansku. 

V tych nutych krajoch ako Trencin Zilina a Presov to vedia.

Mesto Revuca sa zucastnilo 28,49 a cely okres 22,6. 

kraj mal cez 29%. teda to nespravila Revuca, ale niekto iny, len BB a  Zvolen. Ani Brezno to nemoze vytrhnut. Detva isto.  Isto menej debilov je na hore pohroni aspon dufam. Uz ine debilne okresy nemozu byt. Snad nie Krupina.

Referendum detva.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Výsledok tohoto referenda reflektuje iba fakt, že politika na Slovensku je v katastrofálnom stave. Súčasná vláda dokázala iba to, že je neschopná a nekompetentná. Alternatíva tejto vlády v podobe Fica, Pellegríniho, Mazureka, Kotlebu, Danka, Kollára... je ešte väčšou katastrofou. Máme síce v demokracii slobodné voľby, ale načo mi je slobodná voľba, keď nemám koho voliť? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trafil som sa , Revuca ucast bola 28,49% ako mesto. Ale zvysili to samozrejme okresy Zvolen a Bystrica. Samotne mesta ZV a BB mali 28,01 a 27,59%. Ich okresy 30,49 a 30,04. Revuca je mesto aj starych prezivsich za komunistov aj starcov. ZV a BB je mesto komunistov. Resp. su to rovnake cisla. ,ale tie mesta niesu rovnake na rovnakej urovni. Myslim Revucu, Zvolen a Bansku Bystricu. Revuca je upadajuce mesto, Zvolen a BB by malo tahat tych sikovnejsich. Ale ako vidite niesu schopne tie mesta si ztiahnut sikovnjsich a maju tam Univerzity. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To su okresy kde boli viac ako priemer. 27,25%  a asi kde na referende bolo viac volicov ako Smer volicov 2020. 

Teda basty Smeru a Republiky, viete lahko identifikovat. Detva, Horna Nitra, Horne Povazie a Kysuce.

https://domov.sme.sk/c/23118489/referendum-vysledky-neukazalo-silu-smeru-mapy.html

No a Hlas ziska to ostatne.

Len zo srandy,  Aj okres Revuca by bol aspon zltosvetlcky ako Dolny Kubin,len mame madarov a nepodplatitelnych ciganov a sme na urovni Bratislavi. 22% Bratislava ma asi 18%? 

Referendum Slovensko.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto su okresy ,kde Smer dosal viac. 12,9%(tam kde dostal menej su sede)  On v tych okresoch ci volbach dostal viac,ale len zo zucastnenych volicov.

Teda aby ste si tie dve mapky mohli porovnat v rovnakej mierke. Smer mal cez18% na 2,9 miliona , ale len 12,9 na 4,4 miliona. A to referendum 27,2% s berie k 4,4 miliona.

Smer.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov