Skočiť na obsah

Šitie, vyšívanie, ručné práce


flora

Odporúčané príspevky

titulky rada nemam, predsa len som sleptuch, ale telku stiham sledovat pri vsetkych rucnych pracach :-) do takeho gobelinu ako si urobila, by som sa pustila hadam len pod hrozbou hrubeho nasilia a pacifikacie :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

cez velku noc som sa trochu hrala s koralkami - je to spongiovy koral a skleneny a hematitovy rokajl... :-) zacinala som len asi 4x, kym som sa dopracovala k niecomu, co sa mi paci...

eee, fotky nie su ktovieake, ale nechce sa mi cakat na vikend a denne svetlo... :-)

post-632-0-23883000-1334778848_thumb.jpg

post-632-0-36634800-1334778863_thumb.jpg

post-632-0-95940600-1334778878_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odvážne, pekné a silné, zaujímavé materiály, a hodne ... výrazné, stačí k tomu veľmi jednoduché matné čierne šaty, nenápadná kabelka, tento šperk je osobnosť sám osebe :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spadá to sem, je to ručná práca, bez debaty :)

aká značka farieb na textil ? ako si robila tie veľké súmerné bodky ?

 

keď to tak pozerám, maľovanie na hodváb nikto neskúšal ? ja nie ... pozerala som trochu po nete, lepšie horšie výsledky, skôr horšie, alebo sa dámy len nerozpakujú ukázať všetky svoje pokusy ...

kus talentu a zručnosti k tomu treba , a to tu máte dievčence všetky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

farby som kupovala z repromy, nema to ziadnu znacku... ale na hodvab treba trosku ine farby, teoriu ovladam, ale zatial som neskusala, raz-mozno-niekedy... moje male dieta ked este chodilo na vytvarku, malovali aj na hodvab, namalovalo mamke (celkom peknu) hodvabnu satku na krk...

tie velke sumerne bodky na tricku su napeciatkovane - korkova zatka prirezana na plocho, natreta farbou a otlacena... :-) toto je pokusne tricko, este som na tricko nemalovala, potrebovala som vyskusat, ako sa budu chovat farby prv, nez sa pustim do "vaznych " triciek... teraz to necham uschnut a potom este zazehlim, aby farby vydrzali... a uvidim, co to spravi... :-)))

inac, celkom pekne satky sa daju na sashe najst

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Toto je moja "práca" posledných týždňov ... a dokonca už aj zarámovaná.

Už mám zakúpené aj klinčeky, takže teraz už len nájsť stenu kam ich zatĺcť,

... kde by tieto obrázky mohli visieť, zapadať prachom a nezavadzať. :)

 

post-88-0-25154500-1337260340.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

zopár ukážok pracnej starej ručnej práce z výstavy v Kutnej Hore, ktorú autorka tohto blogu rozhodne odporúča navštíviť.

nie že by ručná práca bola dnes ľahšia ... ručná práce ja ručná práca ... :)

tie výšivky kovom, podložené plsťou a šité čipky - počuli ste už o takých ? ... očaria aj na fotkách :

 

http://www.modnipeklo.cz/clanky/trikrat-remeslo/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem celkom presne, kam s týmto obrázkom ... ale je skvelý, niekto si dal prácu, a niekto si dal prácu pri výrobe vyrobeného ... :)

ale asi sem, ako hold skvelým krajčírom a klobučníkom / krajčírkam, klobučníčkam, a grácii, ako ich výtvory nosiť - darmo chce to dlhoročný cvik :)

 

Rainbow Queen - anglická kráľovná a jej oficiálny šatník v priebehu jedného roka :

post-3-0-96107600-1340131966_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

az teraz som si vsimla tento zaujimavy obrazok - kralovna, zda sa, najcastejsie nosi rozne odtiene modrej... ja dovolenkujem, v ramci toho mam v plane aj nejake vylepsovania garderoby (ak sa v utorok dostanem k stroju z opravy) a bizuterie :-) ked sa nieco podari, nahodim ukazku...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

no konečne, na toto som čakala, už kedy nám trinita sľúbila nové prírastky ! :)

 

farba je úplne skvelá ... hoci modrú nenosím, farba ako taká sa mi páči, a veľmi ... stredne modré doplnky mám doma v kuchyni, len tak pár, ako farebné body :)

zaujímavý prsteň, mne sa takéto veci páčia, ale na inom, nie na mne, ja vždy len nenápadne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nosím veľa modrej... je pravda, že prsteň je dosť výrazný, práve preto som k nemu dala už len nášnice z podobných korálok... baví ma, ako pekne čergá...

polepším sa trochu, skúsim pofotiť viacej vecí :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

patrí to presne do tejto témy, je to ručná práca, od štrikovania po maľovanie na hodváb a navliekanie korálok a batiku všetko ... všetko, čo robíte, vytvárate, prefarbujete, zlepujete, .... všetko sem patrí, dámy a j páni ! :agree:

 

lw,

ten zelený je krásny, priam ma priťahuje, sú to moje farby, ktoré nosím ... limetkové a jej odtiene, jááááj, paráda ... :)

 

a modrý zasa preto, že stredne modrá sa mi jednoducho páči, ako doplnok, nádherná farebná bodka ... :)

 

ešte ! :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov