Skočiť na obsah

Šitie, vyšívanie, ručné práce


flora

Odporúčané príspevky

Za „našich“ čias sme šili, plietli, hačkovali, vyšívali ... skoro všetky.

hmm, dokonca sme ešte aj štopkali deravé ponožky, keďže sme chceli ušetriť ...

... dnes to už hádam nerobí žiadna generácia, ani mladí, ani starí.

 

Synom som šila nohavice ... bočné vnútorné a zadné vonkajšie vrecká a keď sa "podarilo" spadnúť a prederaviť kolená, tak som okrem záplaty dávala "vrecká" aj na kolená.

Tiež som plietla svetre, pulóvre ... hlavne na lyžovanie. Väčšina z toho bola z rôznych "cudzích" časopisov a keďže som kupovala iba vlnu a žiadne umeliny, nebol problém po "vyrastení" pulóver prepliesť ... zachovaný je už iba jeden, aj to pre "dospeláka", ale ten mi je zatiaľ vypárať ľúto.

 

Výšiviek mám "v depozite" tiež dosť, väčšinou sú to také obrázky, ktoré "visia" hádam v tisíckach iných domácností. Väčšina je vyšívaná bordovou mulinkou na staroružovaj perličke, časť čiernou mulinkou na bielej perličke ... niečo málo mám zarámované a už aj visí na stene, ale všetko ostatné ukladám "na hromádku" do sáčku a tam to čaká, kedy to zoberiem "na milosť". Nejako sa neviem "dokopať " zarámovať to ... a netuším, či to raz predsa len aj tak neskončí na smetisku.

 

Niečo zo steny a niečo z "depozitu" ...

 

post-88-0-14157700-1328108547.jpg

 

post-88-0-34881800-1328108553.jpg

 

post-88-0-95973000-1328108557.jpg

 

post-88-0-35546700-1328162898.jpg

 

 

................post-88-0-30355700-1328108569.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pekné ... obrázky, gobelíny podobné tým hore robila moja mama, má ich pekne zarámované ...

ten jeden šeťuholníkový darovala mne, bol dlho na stene, len potom sme trochu rekonštruovasli, a zatiaľ sa ani jeden obraz nedostal na stenu. až po najbližšom maľovaní.

ako ďalší dôkaz, že nič sa nemení : od babky - po babke mám jeden oválny obrázok s tenkým čiernym mierne obitým rámom, a v ňom je na bielej plochce vyšitá čiernym rokoková dáma s papagájom na vysokom stojane .... hodne mi pripomína tieto rokokové obrázky ... :) skúsim ho nájsť, bude niekde s ostatnými zabalený v pivnici ...

 

medzitým som si ujasnila, že kopu drobných obrázkov som porozdávala, kdekomu, to boli moje darčeky, keď som nič iné nemala, mame, bratovi, kamarátkam ... ale doma som objavila ešte jednu vecičku ...

inšpirácia prišla pred ohromnou spústou rokov samozrejme z požičaného západniarskeho časopisu, ako také väčšie decko som objavila Burdu a ameriku !:

 

obyčajné biele damaskové obrusy dostali výšivkou novú fasádu .... bola to prekvapivé, a takmer ako svätokrádež. damaskové obrusy mali byť snehobiele a bez poškvrnky ... no ja som jeden mamin poškvrnila, bol to prvý "vyšívaný obrus ", na ktorom som robila ... ale myslím, že hoci ten damask nie je vybielený a nie je vyžehlený, a je len tak narýchlo vytiahnutý zo skrine, to drobné vyšívanie mu pomohlo ... je to také ... iné :) alebo to len ja tak vidím :) toto je celý zázrak :

 

post-3-0-71648300-1328141144.jpg .... post-3-0-06369100-1328142102.jpg .... post-3-0-38121300-1328142113.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

poklona :klobuk:

to vyzerá veľmi dobre

aké je to veľké ? zabudla som ... aký to dostane rám ? :)

ten zlatý pás / aha - a biele pásy / na sukni je retiazkový steh ? nie, to je len tam a späť tuším ... veľmi pekné :)

 

kedy bude ďalší ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dakujem, rozmery su latka 36x53, obrazok 25x43 cm, na ram si este pocka, kym ich nebude viac

googlila som co je retiazkovy steh, ten nie, prikladam prilozeny manual pouzitych stehov, aj blizsie detaily,

v skratke sa jeden koniec nite prichyti paskou, druhy sa zatoci 80x-100x, oba konce sa spoja, uvolni sa nit a ostane uz zamotana, prichyti sa dalsimi stehmi

dalsi bude tiez asi podobne dlho

post-1280-0-90843500-1331591087_thumb.jpg

post-1280-0-23697800-1331591102_thumb.jpg

post-1280-0-15890700-1331591119_thumb.jpg

post-1280-0-72671200-1331591170_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zblízka je to jasnejšie, ano, už to vidím , je to potočené, a vyzerá to veľmi pekne, plasticky a v peknej hladkej línii ... spätným stehom sa toto dosiahnuť nedá :)

tam je tých pásikov viac ... teraz je to v tomto zväčšení viditeľnejšie :)

 

kvety sú prizdobené plasticky ... pekné. veľmi pekné :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

priznam, netusila som do coho idem, plus bol vianocny darcek, na zaciatocnika je to celkom narocne, by som si pre zaciatok vybrala jednoduchsie, keby som vedela

taktiez ma prinutilo objednat si nakoniec lepsi ram, ak by niekto hladal, odporucam:

http://www.adp-usa.com/product.asp?itemid=617

vyhodou je, ze sa da prakticky nastavit vo vsetkom, plus ma no basting system, v praxi sa na latku nalepi paska, ktorou sa prichyti, netreba prisivat

http://www.adp-usa.com/no-basting.asp

post-1280-0-74363600-1331595105_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sledujem ... , čím bližšia fotka, tým viac sa stráca "obyčajný krížikový" gobelín ... o to viac drobných úplne "mimo" techník ... už to vidím, toto nebolo jednoduché ...

každá jedna nitka by chýbala, dokopy je to parádny obraz :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

paradna robota... :thumbsup: to bezove pozadie vlavo je podkladova latka bez vysivky? pekne to tam zapada... ale mna by take nieco zabilo, zostanem radsej pri mojich koralkach a pleteni... uz zosivam svetrik :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pekné. moc pekné :)

 

páčia sa mi tieto vecičky, hoci nenosím šperky, ani bižu, ale to neznamená, že nepostojím nad peknými kúskami, v klenotníctve alebo bižutérii ... dokonca som občas aj zblbla a čosi si kúpila, mládí bláznivé ... dokonca sa mi dodnes po nejakých viac než dvadsiatich rokoch cnie a spomína na moju blbosť, za jedným úplne netradičným, veľmi zvláštnym prstienkom ... odvtedy som taký nevidela.

 

ale chcela som niečo iné : kedysi ako decko som zbožňovala navliekať korálky, ani vtedy som to nie pre seba, ale zvyčajne som tým zdobila mackov a bábiky ...ale to boli len korálky, veľká krabica kdečoho, poctivé sklenené všetky, menšie väčšie, ale len korálky.

 

 

trinita,

tie šperky sú čiste tvoja fantázia ... proste máš zásobu, nakúpiš korálky, kdejakého druhu, kovové dieliky, retiazky, a sekáš a skladáš ?

alebo aj drôtiky k tomu - vidím tam špirálky, napríklad, všetko je dostať v primeranej kovovej úprave, mám pocit, že je aj v tom kove kus tvojej práce ... ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nieco dostat uz hotove, samozrejme retiazky, koralky sklenene roznych druhov, kovove koralky, mineraly roznych druhov a tvarov, dostat aj komponenty, ale ako to naskladam a co pridam svojho, to je na mne... napriklad tie spiralky som si postacala, lebo sa mi tam hodili... vela veci sa da urobit z drotiku vhodnej upravy... taketo ketlovane sperky sa za nejake vysoke umenie nepovazuju, ale ceni sa, ked niekto to vie naskladat zaujimavo, aby to nebol len "koralik na haciku"... ja som s tym zacala hlavne preto, ze som si nevedela kupit zaujimave nausnice podla mojho vkusu, a teraz ma bavi vyrabat pre seba a pustam i do okolia, pre svagrine, kolegyne (jednu som uspesne nainfikovala, takze sa predhaname, ktora vymyslli zaujimavejsie), skusam i ine veci a uz mam v hlave toho tolko a nestiham realizovat... :-) teraz mam doma hadam 2 kila koralkov, sklenenych aj mineralovych, a velku krabicu komponentov k tomu... tak uz len spotrebovat a aspon cast z toho predat...:-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uhm - tie špirálky ma naviedli na stopu - zdali sa mi ako tvoj jednoznačný klieštikový prínos :) ... pasujú presne tam, kde sú :agree:

 

to súťaženie s kolegyňou by chcelo tiež zdokumentovať, my by sme vás s radosťou rozsúdili :innocent: :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

musim najprv pofotit svoje vecicky (mam novy fotak :-)) a hlavne porobit vsetko, co mam zacate alebo aspon vymyslene... a vymamim aj od nej nejake foto mozno :-) len keby som mala trochu viacej casu, uz zase sa mi v praci sypu na hlavu knihy...

 

a konecne uz mam aj svoj kalendar na tento rok, z toho sa velmi vytesujem...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov